» »

Nevihta in PC

Nevihta in PC

mtosev ::

Zdaj v MBju divlja nevihta in me zanima če bi bilo dobro da izklopim PC?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

|KoRn| ::

Kaj sprašuješ bedarije?

Je dobro, da isklopiš ni pa nujno :D
Freak on a leash!

Utk ::

Ne izklopit pa poročaj o rezultatih:D pa ne pozabi en dolg železn drog napeljat iz računalnika nekam vn.
No, resno...če ga imaš priklopljenega na navaden telefon ga kr izklopi, drugače pa ni take sile, sploh če imaš kakšen UPS ali kaj podobnega.

mtosev ::

Samo protistrelno zaščito.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

Lahko prek kabelske kabelski modem ubije strela?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Alexius Heristalski ::

Samo protistrelno zaščito.

Ja, pazit moraš, da ze kdo ne ustreli. Tako je življenje na ulici.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

poluks ::

kako je pa kej preko elektrike? KAj ni nevarnosti:D ?

kaj pa tv-tunerji, ali pa mreza, itd.

kolk pa sploh pomagajo UPS in podobne zadeve? Na kak nacin sploh delujejo????:8) :8)

bastadu ::

Baje te prenapetostne zaščite in UPSi pomagajo samo pri indirektnem udaru strele, če ti direkt udari je bolj malo verjetnosti da kaj preživi...

mtosev ::

indirektnem udaru strele, če ti direkt

Prvič slišim. Kaka je razlika?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bastadu ::

Direkt je, če ti udari v tvojo hišo oz. bližnjo okolico, indirekt pa če udari dlje stran in potem po žicah dobiš prenapetostni sunek, ki ti lahko poškoduje zadeve... Naj me nekdo popravi če nisem zadel8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Moonman ::

Jep, točno tako je.
Mi imamo doma v omarici montirane prenapetostne odvodnike pa vseeno raje izklopim računalnik in vse te zadeve iz vtičnice.
"Trdi" izklop je 100% rešitev, vse ostalo pa še vedno pušča neko možnost za sunek.


Tomay ::

Pa da ne boste mislili da ste varni če potegnete vtikač iz vtičnice. Pri mojem stricu je udarilo v telegrafnico zraven hiše potem pa po elektriki čez vso hišo tako, da mu je omet dol zmetalo, vsi kabli skurjeni, skurlo pa je tudi televizijo, ki ni bila z ničemer povezana (niti antena niti elektrika) osmojen vtikač pa je bil več kot pol metra od vtičnice.

Torej pri direktnem udaru pomaga samo da kišto izklopite in odvlečete v klet, kjer ne sme biti elektrike. >:D

Drugače pa jaz puščam kar vklopljeno, malo se bojim za kabelski modem ker skurjenih telefonkih mam za eno kišto. Skurlo pa nam je že tudi več televizij.

Pač rad živim nevarno. Baje sploh ne bi bil tak problem če bi bilo vse pravilno ozemljeno. Kabelska se zgovarja na elektro, ker baje pride strela po elektriki in je kabelska kao bolje ozemljena zato odide po kabelski, pri tem pa še kaj malega skuri.

Moral bi reskirat par jurjev za tisto zaščito, kjer ti povrnejo stroške, če ti kaj skuri.
Voodoo 4Ever

bastadu ::

Saj pravim, da direktni udar strele je pi*darija, saj lahko strela preskoči še marsikje po stanovanju, če je prišla že od oblakov do tal>:D
Moral bi reskirat par jurjev za tisto zaščito, kjer ti povrnejo stroške, če ti kaj skuri.
Pomoje bolje še se greš za ta denar na zavarovalnico zavarovat proti streli in boš sigurno dobil denar ob primeru udara...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

SebaR ::

Mojemu kolegu so po dveh dneh prišli zamenjat skurjen adsl modem.

Na siolu se očitno pravilno odločajo ;)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Tomay ::

Pri siolu je modem last siola, pri kabelskem pa je modem mooooojjjjjjj!!!! YES:D
Voodoo 4Ever

B_U_R_I ::

a vam tut vsake pol ure štrom vn vrže ? ... ker tle pr nas celo okolico zmeče ... za 0.1 sekunde ... tak da mi na stolpu še lučka ne ugasne ...


me mora pa jebat tok da mi komp crkne :( ups bo treba nabavt :(

bastadu ::

Ti zelo kratki izpadi so kolikor vem zelo škodljivi za naprave:\

MadMax ::

Tomay, super, tudi jaz sem vesel da se veseliš lastništva majhne črne škatlice :)
Kot vem, ta škatlica ni ravno zastonj, torej boš sigurno še bolj vesel, ko ti bo crknila in boš moral odštet težko prislužene solde za novo.
Mene pa v takem primeru boli k., ker je zadeva last Telekoma in so mi jo dolžni brezplačno zamenjat :P
Aja, če prekinem naročnino, jim moram zadevo seveda vrnit... :(
Ti pa si svojo škatlico lahko postaviš v vitrino in vsak dan brišeš prah z nje, ker za drugo potem itak ni več uporabna :P
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

B_U_R_I ::

ja :) vsaj ena dobra stvar SiOL ADSL :)

Tomay ::

Moja ni črna, moja je bela pa še lepša je od tvoje črne. :P

P.S. v prejšnjem postu sem se bolj šalil. Raje bi videl, da je modem od kogarkoli samo da ni moj, ker pol se ne bi več bal zanj, pa tudi praha ne bi dol brisal.
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

balocom ::

Men halogenka utripne na stropu za tuk časa da že neha žaret, računalo pa še kar naprej dela. Aja mam pa tut zaščito proti streli vgrajeno v napajalc:P . Napajalc je pa LC Slient power 550W
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Kami ::

Jaz mam tudi vedno, ko je nevihta vse vklopleno.

Mam tudi eno protinapetostno zaščito (dovimim, da kaj pomaga).
Pač tvegam in upam da bo vse vredu :D

ABX ::

Če ti je že kdaj crknila TV po nevihti se ne bi igral, drugače ni panilke.

Sem pa že videl plato in RAM-e čisto zasmojene od strele in to 1 teden od nakupa pc-ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

whatever ::

Kaj si ja nor, še cel teden bojo vsak dan nevihte. Pa to ni več normaln.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

poluks ::

jaz mam pa velikrat comp przgan ob nevihtah sam ksble za telefon vn zvlecem. nekak zaupam (slepo) blokovski ozemljitvi. :P :P :P :P :P

Tear_DR0P ::

kdor je doma v mestih, se nej bolj boji strele po antenskem kablu, če ma kam uštekanga, da je direkt iz strehe do vtičnice, pa bolj mal varovalk vmes.

Drgač pa je zanimivo, pr nas je enkrat zlo bliz bloka počl, mi je monitor pred strelo barve spreminju in potem začel blinkat, po streli pa degauss in izklop - vklop monitorja, pol je blo pa vse nazaj po starem. Mi pa velikrat blinka monitor, če v bližini bloka seka.

Me pa še neki zanima. jst mam na strehi od bloka anteno za WiFi, pol pa ene 10 m antenskega kabla do net adapterja in še 45m UTP, direkt v mrežno. Kaj se zgodi če sedim za računalom ko pokne strela v anteno?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

mtosev ::

Lahko strela ubije kabelski modem?

(mogoče ste že odgovorili pa nisem opazo)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Tomay ::

Kakšno vprašanje. Strela lahko ubije vse neglede na to ali je elektročno ali živo.
Voodoo 4Ever

Sba ::

Jaz sem imel sedaj že nekajkrat prižgan računalnik ob nevihtah in mirno spal :D Uporabljam sicer samo protinapetostno zaščito, pa še to je samo kišta gor prkloplena [nekaj tenutkov razmišlanja...], router pa modem imam pa v drugi sobi priklopljena na protinapetostno zaščito, povezan sem pa prek wlan, tako da iz telefona nebo nič ruknilo. Sam sej zravn adsl ste dubl tist protinapetostni še za telefon ane...

offtopic:
A UPS kaj pomaga tud pri nevihtah, moti me tudi ko za trenutek zmanjka elektrike, luči samo zažmigajo računalnik pa se resetira... Pa za kolk $ bi se dobil že kšn pameten UPS, če kšn ve al pa uporablja?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

krho ::

Včerajšna statistika:
Strela je udarila v 110kV daljnovod, ki teče mimo firme. ~ 30m
- 2x skurejna porta na switchu
- 1x skurjen mrežna kartica, ter tisti PCI slot, v katerem je bila
- crknjen router (Pentium 133)

Ja bla kar štala danes dopoldan.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

mtosev ::

Lahko strela ubije kabelski modem?

Prek kabelskega priključka če lahko modem uniči.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

poluks ::

meni je pad med nevihto ,zaradi izpada elektrike, vgasnlo racunalnik i pol ko sm ga przgal je delalo vse normalno.
pol pa se vklopiim kable v telefon i da se bom priklopu na internet pa NC!
restartiram comp i cuf se sesipajo vindovsi ;(

sm mogu pol vse na novo instalirat, k mi ni primu repair. ni in ni zaznalo drugega diska - ni sans:\ :\
ko sm pa nalozu windowse pa sm se mogu scekirat disk k mi kr enih map ni htelo zbrisat nikakor tudi v linuxsih.

no zdej je vse ok

Yohan del Sud ::

Lani:

Direkten udarec nekam v bližino (50m max stran).

Šel kabelski modem, hub in dve mrežni (notranja in zunanja), matična na routerju začuda preživela.

Letos, isti primer, po nakupu prednapetostne zaščite mi je skurilo samo TV tuner. Na pol. Zelena barva je zginila.

Če sem doma raje izklopim. Če me ni pa boh pomagej.
www.strancar.com

Arthur ::

pri meni je udarilo kakšnih 150m stran, skurilo mi je mrežno na plati, kabelskega modema (ki je povezan z mrežno) pa ne.

Vrocipes ::

Same here, fotru je šla mrežna na PCI-vodilu in popolnoma nič drugega.

Nejc Pintar ::

očitno imam srečo, meni še ni nič skurlo...
(tok tok tok)
Lahko je biti prvi, če si edini!

CirCA|PhP ::

V petek je tle v Zasavju tut tko lepo užgal, da je celi vasi nekaj odneslo. Večini je šla matična, meni na srečo samo adsl. Kar ni pa ni se hotlo povezat. Nekej je z linijo moglo bit narobe, se mi ne sanja kaj, kr se sosedi tut ni povezal, k je komp nzaj dobila. Pa je pršu iz Telekoma kao popravit, pa je zjebu še telefon, tko da včeri tut ta ni več delal. Zdj pa k pridem s službe da vidm če dela.Bog ne de da ne.
http://www.icevulcano.com

poluks ::

lol

Myth ::

Kak lahko nevihta telefon uniči??? 8-O
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

poluks ::

Ice; ne sprasuj neumnosti!

Myth ::

Saj ne... čudim se kak je njemu šel internet ki ga ima preko telefonske linije. Kar vem, da je nemogoče. Sem bil kar nekaj let na telefonu, pa je preživel > 100 neviht!!
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

poluks ::

si mel prej tudi digitalni telefon?:\

Tomay ::

V bloku nam je skurlo linijo, ne samo modem, tako da smo morali kable menjavat.
Voodoo 4Ever

Highlag ::

Meni je enkrat kabel modem odneslo. Brskal sem po internetu in čez okno videl v daljavi strelo, in takoj nato rahel pok. Modem je samo ugasnil. Po pregledu sem ugotovil, da je odneslo varovalkico na vezju modema, a njena zamenjava ni rešila delovanja. Lučke so sicer še nekaj utripale (ena sama) a Telemach sem moral prositi za drugega.

Vse ostalo je preživelo tudi TV. Tako, da sedaj če se le da izključim in odmontiram vse kable. :(
Never trust a computer you can't throw out a window

mtosev ::

odmontiram vse kable.

Kak se ti da to delat?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

neoto ::

enostavno primeš kabel in ga povlečeš iz vtičnice :D

Highlag ::

Kot je rekel Neoto.
Edino tv kabel še odvijem iz modema. 5 sekund dela.
Never trust a computer you can't throw out a window

neoto ::

Prej sem se še sekiral, zdaj pri notebook-u pa na baterije prešaltam, pa iz ADSL-a na UMTS in ničesar ne pogrešam...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita računalnika, polnilcev, proti strelam

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
327846 (7305) jebiveter2
»

Udar strele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4212131 (10487) revvs
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638606 (7008) AngelOfDeath
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463387 (2315) krho
»

minuta molka

Oddelek: Navijanje
291469 (1078) srale

Več podobnih tem