» »

Nakup citroena C4

Nakup citroena C4

TheJack ::

V kratkem se mi obeta služba, zaradi katere bom prevozil 120+ km na dan. Jasno je, da si bom moral omisliti dizla, saj bi z bencinarjem pri teh kilometrih metal denar stran.

Danes se mi je ponudila priložnost, da kupim citroena C4, in to od znanega človeka (sorodnika), ki me (vsaj zavestno) ne bi nategnil. Avto je letnik 2004, 1.6 HDI (109 KM), avtomatska klima, lite feltne, ABS, ESP, 5 vrat, tempomat...itd. Prevoženih ima le 125.000 km. Menda je odlično ohranjen "kot nov". Cena je 5.000 EUR.

Vprašanje je preprosto: naj ga kupim ali ne? Pogledat ga grem sicer naslednji teden.

djordjevic ::

Ti motorja so menda kar precej neproblematični in znajo biti zelo varčni. Pojdi pogledat avto, ga zapeljita na servis, da pogledajo, če je kaj kritičnega, sicer pa naredi velik servis in tankaj ter vozi.
No grave is deep enough to keep us in chains.

amigo_no1 ::

Obrni se na Citroen forum, tam vedo že na pamet za vse kar je možno da se pokvari.
http://www.citroenar.eu
http://www.citroen-pla.net/portal/forum/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

duque ::

večinoma elektronika, ker so senzorji ena žalost (na peugeotovem forumu imajo na splošno raje 2.0 HDI ). Gre pa za fordov motor - poglej še kaj porečejo lastniki focusov, mazd3 in peugeotov.
Če boš kupil ta avto si naredi zalogo žarnic, ker to pa res crkuje kot po tekočem traku.

TheJack ::

Hvala za nasvete!

Kaj pa cena (5000 EUR)? Je primerna?

bdoxx ::

zelo solidna

SkIDiver ::

Motor je od PSA-ja in ne fordov;) Je pa biser kar se tiče porabe, performans in zanesljivosti. Edini znani feler so tesnila injektorjev. Te je najbolje takoj zamenjat v kompletu skupaj s centrirnimi vložki. Cena v rangu cca 40€ na ebayu in urca dela na servisu.

Najdeš pa motor v focusu, mazda 3, volvo S in V50, peugeotih in citroenih. Se je pa potrebno zavedati, da je vsem skupna samo osnova. Pritikline so različne! Vsak proizvajalec namesti na motor proizvode različnih proizvajalcev (turbina, senzorji, ECU, ...).

crniangeo ::

Mi imamo C4 Grande Picasso , ni problemov. Do sedaj zamenjana samo ena žarnica :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Servis Citroen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5016089 (11724) buttcrack
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21462539 (46305) kljhjkhkjh
»

Kater avto vzet (prvi) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9421790 (18721) RejZoR
»

Dost mam Kie, kupujem drug avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10413841 (11662) Djuro
»

Kateri avto kupiti - podajte prosim svoje mnenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13432237 (9974) OmegaM

Več podobnih tem