» »

sb live 5.1 / explorer --> crkne

sb live 5.1 / explorer --> crkne

tonic ::

zdravo,

zanima me ali ima mogoče kdo probleme z zgoraj omenjeno kombinacijo?

in sicer je problem sledeč:
imam XPje in SB Libe5.1 (updejtan z zadnjimi popravki od creative)

in ko imem "mixer" (tista creativova zadeva za izbiro zvočnikov, glasnosti, "efektov" v realnem času,...) in ko nato odprem explorer mi včasih explorer zmrzne;( ; če ga zaprem mi zgine tudi vrstica za taskbar; lahko ga zmanjšam in odprem novega ampak na novo odprt explorer ne dela dobro (na levi strani mi ne pokaže vseh pogonov...); včasih mi tudi crkne če grem npr. posnet ali odpret kako datoteko v kakem programu preko menija File.

Stvar je precej nadležna saj explorerji crkujejo naključno (včasih tudi če ni odprt mixer...)

a je imel kdo sledeč problem? kaj mi priporočate za rešitev? (ni mi za formatirat sistema)

hvala za kak odgovor in lp,
toni

ps:
še ostali HW, čeprav mislim da ni problem v njem ampak v kakšnih DLLjih (ker sem gledal kakšne DLLje uporablja Explorer in kakšne Mixer (vse DLLje ki jih uporablja mixer sem že tudi posnel v direktorij od koder se zaganja mixer ampak mi je stvar metala blue screene... (še slabše; verjetno sta se v spominu pojavljala 2 ista DLLja z istimi funkcijami in Xpji ne vejo katerega uporabit in crknejo (blue screen))))
aja, HW:
osnovna je k7s5a na katero je pripet TB1.4G, druga pa mislim da ni važno (sicer pa 512DDR, pa dva IBMova diska po 60 in 80G, grafična pa AIW128Pro)

aja mogoče je kje slučajno fora v tem ampak mislim da ni: uporabljam 3 soundblasterje (mal se ukvarjam z glasbo) in sicer SB Live 5.1; PCI128 in pa OnBoard zadevo, ampak mislim da problem ni v tem, ker delajo vsi trije čist normalno brez problema

bi mogoče service pack za XPje sledeč problem rešil?

dvokolaš ::

podoben problem, le da mi pri vstavitvi audio CD-ja zamrzne sistem - nujno potreben restart na "gumbku"
vse druge CD-je bere normalno - data, mp3...

imam XP brez SP1, live blaster z novejšimi gonilniki, do pred kratkim je še vse funkcioniralo...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942266480 (66072) Seljak
»

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15314570 (10920) Ziga Dolhar
»

[5.1] Genius zvočniki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11016470 (10409) FlamE#7
»

Winamp in 5.1 zvok:(

Oddelek: Zvok in slika
111795 (1599) Duke Nukem
»

Nvidia Nforce 3.13 drivers !!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
845851 (4539) BlackHole

Več podobnih tem