» »

Winamp in 5.1 zvok:(

Winamp in 5.1 zvok:(

urosh ::

Halo.

Mam sledeč problem. In sicer mi winamp noče in noče igrati na vseh pet zvočnikov. Center noče in noče igrati glasbe. Mogoče kdo ve zakaj?

V Winampu piše tole:
Certified: yes, emulated: no
Supports sample rates from 200 Hz to 100000 Hz (continuous)
Hardware memory: N/A
Hardware mixing: supported, 32 free streams (36 max)
Speaker setup: 5.1

Kar po moje pomeni, da bi naj deloval v 5.1 zvoku... Center dela - to je sigurno. Drugače pa je zvočna onboard in sicer od je Nforce zvočna na matični Abit NF7-s2.


Če se komu kaj sanja, bi lepo prosil za pomoč. Naložil sem že stare verzije winampa pa tudi nekak ne dela, prav tako mam najnovejše gonilnike za ta čipset.

Lp

Bramac ^^ ::

Imaš Winamp verzijo 5.1 ali novejšo? Ker je Winamp šele v verziji 5.1 dodal Surround.

Sami ::

Imaš Winamp verzijo 5.1 ali novejšo? Ker je Winamp šele v verziji 5.1 dodal Surround.

Surround je bil v vsaki verziji, samo obkljukal si Allow Hardware acceleration in je delovalo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Golden eye ::

zakaj men ne dela? mam pa zvočno sb live 5.1...zvočniki pa tud creative inspire 5300 pa noče špilat

urosh ::

halo.

Ugotovil sem, da ne špila niti v mediaplayerju, niti ostalih. Razen PowerDVD. Zgleda da z gonilniki nekaj ni vredu... Samo katere najti, da bi zadeva delovala? Center sicer šumi, a igra ne, kot rečeno razen v PowerDVDju - tam dela normalno... Ni pa mi prav nič jasno zakaj... Mam pa media Center Edition XPje... Mogoče je tu kje caka? Za "navadne" XPje mam en kao popravek, da zadeva začne igrati - samo za te pa ne.... Gre pa za AC'97 kodek...

Če ma kdo kako idejo, bi zelo lepo prosil...

Duke Nukem ::

media player uporablja ac3 filter in dela na vseh 6 znočnikov ,če maš seveda inštaliranega in pravilno naštimanega
winamp 5.1 pa men tud ne dela center :\

BladE_ ::

desn klik na winamp-->Options-->Preferences-->Direct sound output(2x klikn)-->Pol mas pa tm 2 polja za obkljukat misl da more bit tm uno alow hardware acceleration obkljukan in dela !!!

100% je tm finta ker je tut pr men bla sam zdej ti ne morm povedat tocn a more bit obkljukan al ne ker nimam doma ojač in bi mogu sprobat !!
Akcija - Reakcija

Golden eye ::

jest mam obklukan allow hardware acceleration pa mi še kr ne dela! Kr neki no....

kako pa bo vedu kaj more center špilat, če so pa mp3-ji stereo?!!!:\

Zgodovina sprememb…

c00L3r ::

Jaz še moram izbrat svojo zvočno kartico v tem meniju. Če pustim Primary Sound Driver, mi igrata samo sprednja dva zvočnika. Probaj, mogoče pa je to...

BladE_ ::

ja se to probi !!:D
Akcija - Reakcija

LordWorm ::

Za vse tiste ki so siti sranja od Winampa priporocam Foobar2000, ki je the best :D
Ima DSP "Channel mixer" ki zelo dobro upmixa stereo poleg tega ima se veliko funkcij, sam Foobar pa jih ima ogromno!

Duke Nukem ::

foobar probal in je takoj letel z diska :P najboljši je jet audio kateri v celi verziji ponuja top quality zvok pa hitrost :)) komade hitro naloži in jih lepo predvaja z raznimi učinki npr v 5.1 super z efekti :)) winamp nima tok dobrega zvoka :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave s 5.1 sistemom

Oddelek: Pomoč in nasveti
91261 (1146) cojss
»

5.1 Genius SW-5.1-delata samo 2 zvočnika

Oddelek: Zvok in slika
101425 (1365) OldSkul
»

Problem s 5.1 zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
91082 (950) neoto
»

Novi nForce driverji 4.24

Oddelek: Programska oprema
302000 (1099) ERGY
»

Winamp 5 ne deluje tako kot winamp 3

Oddelek: Programska oprema
71425 (1088) m_z

Več podobnih tem