» »

[5.1] Genius zvočniki

[5.1] Genius zvočniki

«
1
2 3

Golden eye ::

Genius SW-5.1 Home Theater zvočiniki. Zanima me če imajo tile zvočniki močnejši izhod za center kot za ostale zvočnike?? Rad bi dal dva centra kot sprednji sistem in me zanima če bi jih lahko priklopil na front right and front left??

BTW: A bi mi lahko kdo poslikal mal zvočnike da jih vidm mal bolj odblizu!! Še posebi me zanima woofer z zadnje strani (prikluči pa to...) :\ :O

Hvala

Konec izvirne teme.

[ tole bo odslej uradna tema za vsa vprašanja v zvezi z temi zvočniki. lp moderator ]

prejšne teme boste našli s pomočjo iskanja

zuz3k ::

tud js bi bil vesel slik :D kr sem nalimajte :P
Life is a psychological game.

MI5Ek- ::

Takole izgledajo priključki na wooferju:

CaqKa ::

tole bo odslej uradna tema za tele zvočnike, vsa vprašanja se preusmerjajo v to temo, novo nastale teme, ki ne bodo prispele sem pa se bodo zaklepale, zaradi kršenja pravil - podvajanje tem.

lp moderator.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

kikicar ::

Mi zna kdo povedat zakaj mi ne dela center zvočnik. Imam genius 5.1 wood in sb live 5.1. Pri nobenem filmu niti glasbi mi ne dela center zvočnik, dela samo ko dam test zvočnikov. ne vem kaj je narobe povsod mam naštimano 5.1 sistem.

Hvala:))

kikicar ::

zgleda da mam center samo za okras.:D

detroit ::

eh ...spet lahk sm recem...sm prodaju tele in nekak smo urihtal d so delal ....upam d ti bo tale kodek kej pomagu men ga je ena stranka prnesla k sm se v Bangu delu je reku d je s tem zrihtu vse nimam blage kako ker jih osebno doma se nism meu.Kao forcas center:8)

www.realtek.com.tw/downloads/dlac97-2.aspx?lineid=5&famid=12&series=8&software=True



aja pa btw ce si ksno stereo muzko poslusu itk moras forcat center d ti dela:) recimo logitechovi z640 (or something) so mel to funkcijo ze na dekoderju/controlni plosci
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

detroit ::

glede moci

Output RMS
Subwoofer
45Watt

Center
15Watt

4x Satellite
15Watt

Output P.M.P.O: 3600Watt ...lol peak music power output je basa na katero se nikar ne ozirajte, to je recimo temu kitajska oznaka za : what can i do you for
Skero

cojss ::

@kikicar: V tej temi sem opisal kaj moraš narediti, da ti center predvaja tud mp3-je.

merihuana ::

Mene zanima če so
Zvočniki Genius SW-5.1 Home Theater Wood

dobri glede na komentarjev na strani http://www.mimovrste.com/katalog/produc...
KOMENTARJI SO SLEDEČI

1 kupec..Zvočniki niso slabi ampak majo eno pomankljivost ;(( (vsaj pri men je tako) center se manj močen ko pa stranski zvočniki8-O to je edino kar me moti pa tud ko dam do konca ni zvok kot nekateri pravijo perfekten8-O pa nevem ka še vse ampak drgače so pa zvočniki perfektni ni nobene druge napake
ampak za ta denar ne moreš dobiti boljše še enkrat ne moreš za zdej mal več ko pa 25 k je zvok več kot odličen
tak da nakup za tiste ki nimajo oziroma ne dajo več kot 30.000 za zvočnike mislim da je ta nakup perfektn


2 kupec..Splaca se jih kupt sam,ker so res dobri zvocniki samo ce se boste odlocili za nakup zvocnikov si obvezno kupite sound blaster live 5.1 ali boljso zvocno kartico ker brez dobre zvocne kartice ne boste dobili tako dobrega zvoka kot ga ponujajo zvocniki,samo to bi se dodal lahko bi naredili malo boljsa zadnja dva zvocnika pri malo vecji glasnosti malo hrescijo.
8-Opomoč!!!:( Zvočnia kartica za kje pa zakaj?pa zakaj hreščijo more biti ojačevalec?:(

merihuana ::

Kere zvočniki priporočate do 35tisoč8-) kateri so dobri za priključitev naradio(8-O ne na računalnik:( ) ali dvd pa na tv http://www.mimovrste.com/racunalniski-z...:P emi/

Zgodovina sprememb…

Phoebus ::

Imam zvočnike, privezane na audigy2, v Linuxu in dela super. Nobenega manjka centra, problem z brumom je samo na stereo vhodu če je priklopljen na laptopa ki ni na elektriki, drugače pa ne...

cojss ::

To komentarji so pač tako tako. Saj ne veš ali je tisti, ki je podal komentar imel popolnoma brezhibne zvočnike in ali je imel vse nastavljeno tako kot je treba. Če je center pretih, ga pač nastaviš v gonilnikih in glede zvočne kartice, večina novejših integriranih kartic je že vsaj na nivoju Live!-a. Sam sem to kartico imel in edina razlika od interirane stereo je bil malo čistejši zvok pri večjih jakostih. To pa se na zvočnikih tega ranga niti ne pozna toliko. Razlike so potem večinoma še v odkodiranju različnih zapisov prostorskega zvoka. Tam pa recimo SB Live! ni ne vem kaj. Vsaj jaz sem bil razočaran nad njo.

Torej če imaš namen kupiti te zvočnike jih naroči preko interneta ter jih preizkusi sam. Če ti ne bodo všeč jih lahko v 15 dneh od dneva nakupa še zmeraj vrneš brez razloga in se odločiš za druge.

jure55 ::

Bi te zvočnike lahko dal v 30m^2 sobo za gledanje televizije, ali so prešibki? A jih lahko postavim bližje skupaj tako da niso po kotih sobe ali to nima pravega učinka?

YOGIBEAR ::

Ja jst mam tut te zvočnke, pa sm jih učer šele prklopu. Dans sm se z enim kolegom neki menu pa prav da je fajn če neke BASS TESTE dol povlečeš, da wooferja fajn ušpilaš. A je to res?? 8-O 8-O
is it what we see or seem but a dream in a dream

cojss ::

Bass testi ti naj predstavljajo bolj neko vodilo, kam voofer postavit. Za uštimavanje jakosti samega wooferja pa niso najboljši, ker imajo preveč povdarjene nižje tone in skoraj ne slišiš kako se ujema z ostalimi zvočniki.

V večini primerov je najbolje nastaviti sistem za vsako stvar posebej - za filme, glasbo, igre. To pa je seveda najlaže nastaviti, če ti zvočniki to zadevo igrajo.

Menjat ::

Lep pozdrav imam vprašanje glede teh zvočnikov:
Zvočniki Genius SW-5.1 Home Theater Wood
Slišal sem da so zelo dobri zvočniki in sem se odločil za kup teh zvočnikov, edini problem je ta ker ne vem kolko priključkov majo zvočniki ? (ker na moji zvočni imam 3 za 5.1 sistem ) imajo mogoče zvočniki 3 priklope ali 5????8-O
prosim bi če mi odgovorite
hvala lp, Nejc[8-0:)

tedo ::

3 priključke majo 8-)

Menjat ::

najlepša hvala vprašal pa bi še, če imam dovolj dobro zvočno kartico imam matično od gigabyte k8 triton...
8-O 8-O

Menjat ::

Ne vem kšna zvočna je gor vgrajena mogoče veste vsaj kje mi to piše....po navodilh sem pogledal sam nič ne najdem...:\ :\

Džorž ::

Na plato ASUS A7N8X-E Deluxe bi rad priklopil Genius SW-5.1 Home Theater Wood sistem z AC3 kablom. Kabel iz zvočnika se razcepi v 3 priključke in sicer RUMENE, ZELENE in ČRNE barve. Zanima pa me samo to, v katere izhode na plati priklopim priključke oz. te 3 kable, s tem da imam vse nastavljeno na 5.1 zvok. Slika moje asuske

Hvala za odgovore!

kinca ::

Pozdravljeni!

Mene pa zanima kje bi lahko kupil daljši AC3 kabel, originalen je namreč prekratek. Kabel sem iskal po različnih računalniških trgovinah, vendar ga nimajo nikjer (območje Celja).

Menjat ::

ja ne vem kako je za tvojo vem da pri moji je tako da na rdečega priključim center in sub na zelenega sprednja dva na plavega zadnja dva zdej ne vem kako je pri tvoji pomoje je isto:\ :\ :\ :\

e-marko ::

Pozdravljeni!
Razmišljam o teh zvočnikih za priklop na dvd player (ker je 30k sit max. kar dam za to šaro...) in me zanima kako je z šumom.
1. Zanima me torej ali se pri zvočnikih v stand-by načinu (torej ugasnjenih z daljincem) kakorkoli sliši brnenje trafota. Če lahko eden prisloni uho k wooferju in preveri.
2. Ali se sliši karkoli ko so zvočniki prižgani in niso priklopljeni na vir zvoka (predvsem me zopet zanima glede brnenja zaradi trafota in pa šumenje na sploh).

Vem, da mogoče dlakocepim ampak zvočnike bi imel v isti sobi kjer spim in me moti še tako rahel šum...
Sem naročil en 5.1 sistem (ne bom omenjal imena) in na stand-by se sliši brnenje trafota. Ob vklopu pa sploh. Sem precej razočaran. Bom vrnil.

Aja, pa še nekaj. Ali znaji ti Geniusi predvajati stereo signal na vseh zvočnikih? Verjetno ne, če nimajo vgrajenega dekoderja?
Upam, da mi boste lahko čimprej odgovorili, ker se malo mudi. Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

bajo ::

e-marko takole :

kupil sem Genius zvočnike poleti in sem zelo zadovoljen z njimi, so v lesenem ohišju
in stanje je sledeče :

Ko so zvočniki v stand-by ( sam jih drugače redko ugasnem na gumb ) se ne sliši nič
in so čisto tiho, zvočnike imam v dnevni sobi in včasih me zmanjka na sedežni in ni
problema :).

Tudi ko so prižgani, jih včasih pozabim ugasniti, se ne sliši nič, vsaj pri meni ne.

Geniusi predvajajo stereo zvok na vseh zvočnikih, pred kratkim sem kupil xoro
predvajalnik HSD 4000 , ki ima 5.1 kodirnik in deluje brez problema, prej sem imel
en pocen predvajalnik, ki je imel samo stereo izhod in tudi ni bilo problemov. Zamenjal
sem ga samo zaradi AC3 zvoka.

Drugače ti jih priporočam in niso glih šare

e-marko ::

Ok, to sem želel slišati. Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

bajo ::

kaj je e-marko, nič nisi napisal če si lahko spal s genius zvočniki

e-marko ::

Ja, sem čisto pozabil... No, zadeva dela tako kot sem pričakoval. Ni nekaj vrhunskega ampak za toliko denarja je ok. Se je dalo spati, čeprav se trafo malo sliši, vendar še zdaleč ne toliko kot pri Xoro-tih.
Moti me edino, da se ne da preklapljati med viri (DVDD, TV...) z daljincem. Sam namreč dosti preklapljam, ko gledam eno ali drugo stvar in bi bilo to zaželjeno. Vse to so Xoro imeli na daljincu (plus še vse ostale možnosti).
No, za 25.000 sit so ok nakup.

LP
...somebody, somewhere...

thierryhenry ::

js tut mam te zvočnike genius pa sm si kupu zvočno philips psc724 pa me zanima, če jo kdo pzna in če se splačal nakup te zvočne.......mnenja
Ronaldinho

e-marko ::

Če si že kupil ti nobena mnenja ne bodo več pomagala. Edino, če jo lahko vrneš v primeru nezadovoljstva...

LP
...somebody, somewhere...

Maxxo ::

Jaz imam na Geniuse priključena PC in DVD. Problem pa je, ko želim gledat film na predvajalniku je zvok čisto tih, ko pa odklopim ac3 kabel ali kadar je računalnik ugasnjen, pa je zvok normalen. V nekem drugem oddelku foruma (mislim da o Yamada predvajalniku-tega imam tudi sam) sem zasledil, da ima še nekdo tak problem. Ali mogoče kdo pozna rešitev?

indijanc123 ::

ok zdj pa res lepo lepo prosm, ce mi nekdo odgovori na tole.
imam te zvocnike od geniusa.in tudi tv tuner.ce instaleram potreben program za tv tuner potem mi vsaj en zvocnik ali pa sprednja dva ne delujejo.ce pa ni instalerano za tv tuner vsega potrebnega zvocniki delujejo normalno???:( nej mi res prosm en odgovori k bi res vedu kaj to pomen oz. kaj se da nardit.
najlepsa hvala tistmu ze u naprej.

indijanc123 ::

a res noben ne ve???:'(

cojss ::

To zagotovo ni problem zvočnikov, bi pa mogoče pomagalo če bi najprej odstranil gonilnike za zvočno kartico in nato posnel gor sw za tv tuner, nato pa ponovno instaliral gonilnike za zvočno.

brane01 ::

indijanc fajn bi blo vedt katero zvočno imaš

noordung ::

Mam te zvočnike in njujno rabm nov ac3 kabel. Gledu sm že po mnogih spletnih trgovinah in ga nism našel. Kje se bi ga dalo dobi?
boki

MTm2H37rqt7B ::

Nja, pojavil se mi je problem in bom ocitno mogel nest na servis.

Ob kaksni glasbi kjer so kaksni mocnejsi bassi, se iz zadnje strani boxa kjer je woofer slisi neko vibriranje (rezek zvok). prihaja iz tistega dela, kamor je napeljan 220v napajlni kabel, tko da sumim da je nekaj z trafotom narobe.

dostkrat se vmes pojavi tud tak rezek zvok (kukr digitaliziran - spet neki zavibrira ko nebi smelo).. tko da servis me caka... drgac mam pa se zmeri dobro mnenje o njih, enake ima fotr sam da tam ni teh problemov... go figure

ciZi ::

No in kaj je bilo narobe? Sem mel isti problem, sem nesel na servis pa so rekli da je z zvočniki vse vredu... potem pa sem jih prodal.

MTm2H37rqt7B ::

nesel sem na servis. da pa mi nebi pametovali da je vse uredu, sem na cd posnel komad pri katerem je to najbolj ocitno. zamenjali so mi komplet vse :)

e-marko ::

In kateri komad je to? Bi rad preveril svoje, če so še ok.:D

LP
...somebody, somewhere...

indijanc123 ::

hm...nekaj vprasanj...
zanima me,ker imam na svojem racunalniku tudi TV,zakaj pri tvju ne delajo vsi zvocniki,temvec le sprednja dva??
In zakaj mi nasploh ne delajo vsi zvocniki?NE delujeta mi sprednja dva,delujejo pa center,woofer in zadnja dva...hvala za odgovore ze v naprej

zuz3k ::

Lep pozdrav usem,

no js se tud nemorm nekej odločit. Imam zvočnike Logitech 5.1 x530, ki jih imam priklopljene na računalnik. Z njimi nisem nevem kako zadovoljen, bass je vredu za effekte pri filmih, drugo pa bolj revno.. Zdej u dnevni mam TV k ma uzad prkučk scart, udspred pa za slušalke in na scart mam prključeno Yamado 6600. Zdej pa me zanima to:

1. Če je kdo slišal x530 zvočnike ter Genius 5.1 home wood zvočnike in kolk so tisti zvočniki bolši, če se splača zamenat pa trenutne x530 prodat?

alpa;

2. Kupil bi Creative 5.1 Home theater wood in mam TV ter yamado 6600 zdej pa sm slišu da se da prklaplat med TVjem pa to... a bi se dal tko narest da mam prkloplen na TV in na yamado, da bi preklaplju medsabo?
Recimo da gledam TV in poslušam cd - musko prek Creative zvočnikow. In a se da Zvočnike prklopt na Tv da bi poslušu prek Creative zvočnikow kar gledam na TVju ?

Za odgovore, mnenja bi bil zelo hvaležen :D
Life is a psychological game.

The B ::

1. Jst sm šu v Big Bang in sm najprej poslušal geniuse, potem x530 in še enkrat geniuse. Sem ponosni lastnik geniusov. :) Če pa naj jih tudi ti pa ne vem...

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

zuz3k ::

V Big Bangu sem videl zvočnike ampak so zapakirani v škatli tako da nevem če bi jih trgovec odprl, ker bi samo poslušal zvočnike nebi pa 100% kupil.. :\
:D
Ve kdo odgovor na to vprašanje:
Kupil bi Creative 5.1 Home theater wood in mam TV ter yamado 6600 zdej pa sm slišu da se da prklaplat med TVjem pa to... a bi se dal tko narest da mam prkloplen na TV in na yamado, da bi preklaplju medsabo?
Recimo da gledam TV in poslušam cd - musko prek Creative zvočnikow. In a se da Zvočnike prklopt na Tv da bi poslušu prek Creative zvočnikow kar gledam na TVju ?

LP
Life is a psychological game.

M-man ::

Verjetno govoriš o Genius 5.1 Home Theater. Ja, da se preklapljati. Imajo namreč kar nekaj vhodov, tako da lahko na zvočnike priklopiš več naprav (pri vrhu te teme je slikca), spredaj na wooferju pa imaš gumbe s katerimi potem preklapljaš med napravami.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

The B ::

@compman: Ko sem bil jaz tam so bli geniusi raztavljeni, x530 pa v škatli. Pa sem mu reku da bi jih rad poslušal in jih je dal ven.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

zuz3k ::

Hvala za odgovore, me pa še zanima..

@M-man: praviš da se da preklapljati. Videl sem že slikco in poznam priključke ampak na TVju imem samo 2 scart priključka, ki sta že zasedena zato prašam. A se da kupit tak scart kabl k se priklopi na zvočnike al kako je to priklopljeno posebej na predvajalnik in TV?

Imam trenutno zvočnike 5.1 Logitech X-530, kupil bi pa 5.1 Genius SW-5.1 Home Theater Wood da nebo pomote. :D

LP
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Maxxo ::

Jaz imam Geniuse in za poslušanje zvoka iz televizije (če sem prav razumel te to zanima) imam kabel, ki je na eni strani "bananca", na drugi strani sta pa dva činča. Bananca pride priključena na TV v izhod za slušalke, činča pa zadaj na zvočnik - vhod TV.

Na tem LINKU si lahko pogledaš slikco, kako zgleda ta kabel.

Naj dodam še to, v tej temi sem že spraševal glede problema šibkega zvoka iz dvd playerja, če je na Geniuse priključen še računalnik. Od Geniusa sem dobil odgovor, da verjetno moj dvd-player nima vgrajenega ojačevalnika. Ampak če je PC ugasnjen ali če odklopim ac3 kabel je zvok iz playerja normalne glasnosti. Samo toliko v vednost, da ne bo še kdo pošiljal maila na Genius, in če se mogoče tu najde kdo ki pozna rešitev ker stalno odklapljat kabel je...

Lp!

raceboy ::

jaz pa imam ze vec k leto genius ght 511d in zadeva dela res perfektno... gonim jih preko audigy2 kartice. ni problemov z centrom. med audigy in ojačevalcem je optični kabel tako da so izube 0. kvaliteto pa opazis pri ac3 filmih. pa se lepo zgledajo :)

thierryhenry ::

mam te zvočnike Genius SW-5.1 Home Theater pa mi ne dela več levi zvočnik (front left) če pa priklopim obratno tako da zamenjam levi in desni zvočnik pa dela spet sam levi, se pravi, da more bit neki z wooferjem narobe notrk pri priključkih, a kdo ve a bi še lahk blo kej drugega, ko če ne bom ga dau nazaj sj je še garancija??:\ :( :'( ;((
Ronaldinho
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926641 (10727) Hrenowsky
»

Nakup 5.1 zvočnikov, če imam zvočno Creative sound blaster 5.1 live!

Oddelek: Kaj kupiti
282464 (1726) Tic
»

katere zvočnike ?

Oddelek: Kaj kupiti
333218 (2485) amper
»

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
666703 (5583) boštjan
»

5.1 sistem zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
332702 (2012) partysound

Več podobnih tem