» »

Policijska zaustavitev brez utemeljenega razloga

Policijska zaustavitev brez utemeljenega razloga

1
2
»

BRBR ::

Ja res, kakšne JLA enoletne vzgoje za policaje !

Tip me je ustavil in mi s šmajserjem, obešenim čez ramo, kot cekar za kruh, mahal pred nosom.
Potem se je obrnil in odkorakal. Ne bev ne mev. Drl sem se za njim, ali je sedaj postopek končan ali kaj.

Mislim !

Glede pritožb pa priporočam, da pozabiš, oz. preskočič kar takoj lokalne PP, tam boš naletel na neverjetne budalosti in grozovito motoviljenje.
Takoj na MNZ, z malo sreče boš tam naletel na normalnega človeka, ki ti bo razložil, da na lokalnih PP so omejeni (umsko), za internet še niso slišali, itd.

Vsekakor se pripravi na leta vztrajanja do kakršnegakoli rezultata.

Primer: Na naslov oz. tel št. ki jo reklamirajo na policijskih avtomobilih, za anonimno prijavo korupcije sem dal prijavo (neanonimno).
Trajalo je eno leto da je to iz Lj prispelo na gorenjsko in nato na lokalno PP. Nato tam zaposleni, magister, ni vedel kaj naj s tem in se je moral posvetovat s tožilko, ki pa ni magister .... Kaj sem dobil od nje je brezveze omenjat, leta so minila.

EDIT: Eni policaji so res adolescentni, nekoč sem bil na enem parkirišču, sam samcat, vroče kot v peklu, v svelečem oranžnem oldtimer bmw, vsa vrata široko odprta in se izležavam in razmišljam o hladu. Mimo parkinga pridrvi P kombi, 100/uro, v naselju kajpak. Grozno bremzanje (očitno je rabil pal sekund, da mu je vse štofelce ven pometalo, saj se je zadeve spomnil šele ko je bil že 10 m mimo), zavijanje na 2 kolesih, dokumente, zasliševanje kaj tam počnem, nato oddhod v istem stilu - 100/uro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

amigo_no1 ::

Invictus je izjavil:

Vsak prometni policaj te lahko vedno ustavi in pregleda če avto ustreza predpisom. Slučajno je to njihova služba.

Ni pa on tvoja cankarjevska mama, ki te sprašuje ponižno o skodelici kave. Pač opravi svoje delo in gre dalje. Ljudje smo si pa pač različnih karakterjev. In zakaj bi moral biti policaj ponižen do neke mularije?

In zakaj avto poln mularije ne bi bil sumljiv, čeprav pelje po pravilih? Zato ker oni tako pravijo? Važna so samo na kraju ugotovljena dejstva.

Skratka, če imaš do policajev normalen in prijazen odnos, ti včasih še ugotovljene kazni ne napišejo ...

Od uslužbenca v **službi države** pričakujem nek normalen odnos, če bi mi začel za okencem UE nekaj nabijati in kričati ga pošljem v PM (nisva skupaj krave pasla) in zahtevam nadrejenega.

Odloči se potem, kdo je sumljiv, oni ki se vozijo po cpp ali kar vsi, po neki logični policajski NElogiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

francek1 ::

Eni pozabljajo (oziroma nikoli niso vedeli), da je Policija represivni organ, ne pa socialna služba, psihološka pomoč adolescentom ali otroški vrtec....Se pa enim policajem vsekakor pozna, da imajo vsakodnevno opravka z človeškim odpadom. Jih pa popolnoma razumem, da se za 700€ mezde ne trudijo pretirano...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

BRBR ::

francek1 je izjavil:

Jih pa popolnoma razumem, da se za 700€ mezde ne trudijo pretirano...


Vsakomur komur ne paše so vrata v gospodarstvo na široko odprta. Tam se cedita med in mleko.

francek1 ::

V Ljubljani vsekakor, na nerazvitih delih Slovenije je pa to mission impossible...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

first_line ::

BRBR je izjavil:

francek1 je izjavil:

Jih pa popolnoma razumem, da se za 700€ mezde ne trudijo pretirano...


Vsakomur komur ne paše so vrata v gospodarstvo na široko odprta. Tam se cedita med in mleko.


Ja to že, samo tu moramo delati in bi bil z veseljem policaj za 700€. Nažalost sem obiskoval faks :(

jype ::

first_line> bi bil z veseljem policaj za 700€

Pa te ne vzamejo, ker vsaj minimalen standard morajo pa tudi oni vzdrževati, ane?

first_line ::

jype je izjavil:

first_line> bi bil z veseljem policaj za 700€

Pa te ne vzamejo, ker vsaj minimalen standard morajo pa tudi oni vzdrževati, ane?


Me ne vzamejo, ker imam faks (Panasonic), lahko pa grem za redarja. Jih je kar nekaj s faksom narejenim (seveda ne kakšen FDV).

jype ::

Praktično vsi kriminalisti ki jih jaz poznam imajo dokončano fakultetno izobrazbo.

first_line ::

jype je izjavil:

Praktično vsi kriminalisti ki jih jaz poznam imajo dokončano fakultetno izobrazbo.


Št. predvidevam da se nahaja na koncu povedi, Why can't we divide by ___ .

jype ::

Nimam pojma, jaz komot delim s štiri.

alexmarsic ::

Ne skrbi takšnih policajev je malo morje.
Tudi pri meni se radi kaj upičijo na vsaki kontroli ki je na cesti sem njihov prvi kandidat. Tudi sam sem voznik začetnik in me kr probajo nekako spravit v kakšnem prekršku. Pa začne se takoj pri temnih šipah in feltnah. Nato pa se spolnejo, da imam pre naglas muziko da motim druge ljudi v prometu z tem pa da imam napeljano kablovje ki ni original in bla bla. Jaz mu ponavadi lepo odgovorim. Glede glasbe sem mu reku naj mi pokaže da mi je izmeril prekomerno glasnost. za kablovje pa naj pokaže v zakonu da ne sme bit v prijaznem in lepem jeziku in tako se ponavadi reši vse. Pa briga te če on je žičen sam ti ne bodi.

Yugos ::

Zanima me kako OP zgleda, ker ponavadi ko ustavijo suhljad ratajo pogumni, slišal sem za primere ko policajom grozijo in jih celo kdaj naklestijo.

Tudi policaji so ljudje in svoje frustracije hočejo nekako ven dat..

Če bi me policaj nekje na samem ustavil in nebi imel prič bi raje probal diplomatsko rešit, ne pa takoj uveljavljat pravice in pokazat moje znanje prava in zakonov.

Če človeku na dušo pihaš se da veliko naresti!

Ko sem na mejnem prehodu zapeljal ponesreč naprej se je zadru sem mislu da bodo pištole ven vlekli, pa sem se zelo ponižno opravičil, me je kar takoj naprej spustil, celo nič mi ni pametoval, ko me je v lj dobil z kolesom po napačni strani isto, samo lepo se ustaviš in ne pametuješ, se opravičiš in mu daš vedeti da je njegova zadnja...

IL DIAVOLO ::

V tej državi manjka malo trde roke...pizda, policaj te postrani pogleda, pa ga že hočete obtožit spolnega nadlegovanja. Zato pa se dogajajo te svinjarije po lokalih, ko nek smrkavec žali varnostnika ali celo policaja, pol ko pa dobi batine, pa njegovi bogati starši letajo po sodiščih, kak je sinček pridni nič kriv.

Škoda, da ga še ni bolj namlatil, jaz ga bi, s kakšnim kosom kabla po bedrah.

oemdzi ::

IL DIAVOLO je izjavil:

V tej državi manjka malo trde roke...pizda, policaj te postrani pogleda, pa ga že hočete obtožit spolnega nadlegovanja. Zato pa se dogajajo te svinjarije po lokalih, ko nek smrkavec žali varnostnika ali celo policaja, pol ko pa dobi batine, pa njegovi bogati starši letajo po sodiščih, kak je sinček pridni nič kriv.

Škoda, da ga še ni bolj namlatil, jaz ga bi, s kakšnim kosom kabla po bedrah.


Ja, ravno zato je treba vsem tezit, da se svinjarije po lokalih vec ne bodo dogajale. Jaz bi poleg preverjanja vozniske in prometne uzakonil se obvezno seskanje z pendrekom, tako za preventivo da nebi komu padlo na pamet po lokalih razgrajat ..

toplakd ::

Tolkli bi vsi, samo kdo bo pa držal?

metalc ::

BRBR je izjavil:

Vsakomur komur ne paše so vrata v gospodarstvo na široko odprta. Tam se cedita med in mleko.


V zadnjih letih sicer niso tako na široko odprta, ampak tudi policaji že delajo na tem. Kadar ima Krka razpis za varnostnike/vratarje, se ponavadi prijavi pol PP Novo mesto.

IL DIAVOLO ::

Jooj, ko bi se le še najdel kakšen, ki mu manjka kakšen kolešček v glavi, da bi kakšnega pametnjakoviča fajn nasekal...če se spomnite gorazda, ki je umrl zaradi batin(upam, da do tega ne pride več)...če ne bi imel predolgega jezika, bi blo vse OK, saj pa ne moreš vsakega pošiljat v 3 pizde.

mitjau ::

No in predno boste s svojimi "skritimi" kamerami koga obtoževali si preberite ZVOP-1 ki med drugim določa snemanje javnih površin (da, tudi ceste in dogajanja na njej):

Oseba javnega ali zasebnega sektorja, ki izvaja videonadzor, mora o tem po določbi drugega odstavka istega člena objaviti obvestilo. Obvestilo mora biti vidno in razločno objavljeno na način, ki omogoča posamezniku, da se seznani z njegovim izvajanjem najkasneje, ko se nad njim začne izvajati videonadzor. Obvestilo iz prejšnjega odstavka mora v skladu z določbo tretjega odstavka istega člena vsebovati naslednje informacije:
1. da se izvaja videonadzor;
2. naziv osebe javnega ali zasebnega sektorja, ki ga izvaja;
3. telefonsko številko za pridobitev informacije, kje in koliko časa se shranjujejo posnetki iz videonadzornega sistema.


Tako da, tele avtomobilske kamerce so super za objave na youtubu, za kaj več pa ne...

amigo_no1 ::

To je mišljeno za fizične objekte.

Mehmed ::

mitjau je izjavil:

No in predno boste s svojimi "skritimi" kamerami koga obtoževali si preberite ZVOP-1 ki med drugim določa snemanje javnih površin (da, tudi ceste in dogajanja na njej):

Oseba javnega ali zasebnega sektorja, ki izvaja videonadzor



Tuki jaz neham brat, ker izvlect mobi iz zepa pa posneti nekaj pac ni videonadzor.

Yugos ::

Mehmed je izjavil:

mitjau je izjavil:

No in predno boste s svojimi "skritimi" kamerami koga obtoževali si preberite ZVOP-1 ki med drugim določa snemanje javnih površin (da, tudi ceste in dogajanja na njej):

Oseba javnega ali zasebnega sektorja, ki izvaja videonadzor



Tuki jaz neham brat, ker izvlect mobi iz zepa pa posneti nekaj pac ni videonadzor.


ja se strinjam, kaj če bi policija recimo napadla nekoga, ga ranila, recimo problem nacionalne pripadnosti, človek pride pohabljen na sodišče in vaš posnetek ni veljaven?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kontrola prometa (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
768114 (6695) jype
»

Kontrola prometa, "pustite telefon v vozilu" (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9811434 (8215) St235
»

Neprimerno verbalno zelo grdo obnašanje Policaja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35549662 (39934) tryhard
»

Pregled armaturnih predalov in prtljažnika s strani policije ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26864352 (39342) Furbo

Več podobnih tem