» »

Kontrola prometa, "pustite telefon v vozilu"

Kontrola prometa, "pustite telefon v vozilu"

«
1
2

mm888mb ::

Ali lahko policaj med kontrolo zahteva, da pustim telefon v vozilu?

Postopek je potekal nekako tako...

- Me ustavijo, kontrola pač..
- Preverijo dokumente...
- Nato se policaj odloči, da bova opravila še alkotest

in tukaj pride do problema, preden sem zapustil vozilo ter stopil do vozila policista kjer sem potem pihal, mi je policist naročil naj pustim telefon v vozilu

seveda sem napihal 0,0 in normalno nadaljeval pot. Seveda sem telefon pustil v vozilu, ker se mi je mudilo in nisem želel dodatnih težav. Mi je pa vseeno dalo misliti...

Je v tem primeru policist prekoračil svoja pooblastila?

edi45 ::

Osebno mislim da ja, nima pravice ti naročit, da pusti telefon v avtu. Leto ali dve nazaj, so me ustavili ponoči z lučmi in sireno sredi mesta, kjer so me prej dobesedno zasledovali, ne vem koliko časa, se mi je čisto na rit lepil itd. Potem sem pihal, naredili smo tudi test za droge, pregledali so mi avto(kar mi seveda nebi smeli), niti vprašali me niso, če smejo, zasliševali so me tudi takšna neverjetna vprašanja da mi je šlo že na smeh, kaki nizek IQ imajo eni policaji. Nima me pravice vprašat, kje sem bil, kaj sem delal, z kom sem bil, kam grem, zakaj itd.. Medtem ko sem čakal v avtu, da bo pokazal test negativno, mu ni dalo mira in je prišel spet do mojega avta in sem izstopil, ker sva spet naredila par testov. Z lučko mi je svetil v oči in medtem sem moral slediti njegovi kulici. Potem še neke vrste skoraj test za ravnotežje in sem skoz imel telefon v roki in ni nič rekel. Ampak ko mi je prinesel nazaj izpit in test da je negativen, sem videl pravo razočaranje v njegovih očeh in kako mučno je spravil iz sebe "lahko noč in varno vožnjo" je bilo nenormalno. Doživel sem še par takšnih, že skoraj "nadlegovanj" in potem se vprašaš, zakaj noben ne mara policistov.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

MTB ::

Eni imate res težave sami s sabo.

mare_ ::

Meni je enkrat prijazen policaj rekel, da je to zato, da telefon ne bi slučajno motil alkotesta... :)

Furbo ::

Kakšen 'problem' je pustiti telefon v avtu za tisto minuto?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ganon ::

Si predstavljate, da te takšna nepomembnost zmoti do te mere, da o njej razmišljaš še po prihodu domov in o njej odpreš temo na forumu? Jaz ne.

edi45 je izjavil:

Doživel sem še par takšnih, že skoraj "nadlegovanj" in potem se vprašaš, zakaj noben ne mara policistov.


Zanimivo, da se prav nate lepijo ti čudaški policaji. Da ni nekaj narobe s tabo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Dzhimen ::

Voznik sem 10 let. Bi rekel da sem naredil med 150 in 200 kkm. Do zdaj edina izkušnja s policajem je šla nekako tako:
P: Dober dan, policijska kontrola, vozniško in prometno prosim.
Mu dam, on pregleda.
P: A je blo kaj alkohola?
Jaz: Nič.
P: A obvezno opremo mate v avtu.
Jaz: Ja, prva pomoč je v predalu, žarnice, trikotnik, jopič in verige so v prtljaniku.
P: Niti preveril ni ali je oprema res tam, mi vrne dokumente in mi vošči srečno pot.
Jaz: Hvala in lahko noč.

Nevem zdaj, očitno mam jaz neverjetno astronomsko srečo. Ker koliko slišim in berem ko se kdo čez policaje pritožuje, skoraj vsak tadrugi ravno toliko da ni fasal prst v rit v sklopu analnega pregleda za droge.

MadMax ::

Tole je bolj paranoja policajev pred neželjenim snemanjem kot kaj drugega... Pa izkoristijo avtoriteto kadar lahko.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

edi45 ::

Dosti krat so me ustavili, "kontrola prometa" in v 3/4 primerih je vedno šlo brez problema, parkrat še pihat nisem rabil, obvezno opremo še nikoli v življenju nisem rabil kazat, ampak pač naletiš na par takšnih pacientov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

blackbfm ::

mare_ je izjavil:

Meni je enkrat prijazen policaj rekel, da je to zato, da telefon ne bi slučajno motil alkotesta... :)



Meni je blo tut tko receno. Ampak jz ne vidim neke smiselne povezave niti teoreticne, med telefonom in alkotestom

mm888mb ::

Ja, jaz delam 40kkm, 50kkm letno, odvisno kolko sem pri volji, tako, da jih malo več srečam :)

Niso vsi takšni, da nebo pomote ampak to tukaj ni stvar debate. V končni fazi če bi bila želja (na moji strani) bi lahko postopek tudi snemal?

Koliko telefoni motijo alkotest ali ne ni stvar debate, vprašanje je samo če imajo pooblastila, da se gredo takšne stvari ali ne.

Ganon je izjavil:

Si predstavljate, da te takšna nepomembnost zmoti do te mere, da o njej razmišljaš še po prihodu domov in o njej odpreš temo na forumu? Jaz ne.

edi45 je izjavil:

Doživel sem še par takšnih, že skoraj "nadlegovanj" in potem se vprašaš, zakaj noben ne mara policistov.


Zanimivo, da se prav nate lepijo ti čudaški policaji. Da ni nekaj narobe s tabo?


V bistvu se je to zgodilo cca. 2 leti nazaj ampak me je danes nekaj druga spomnilo na to.

Problem je predvsem, da izgubiš zaupanje v uradne osebe če sumiš (ali še huje veš), da ne delujejo v skladu z zakonodajo. Posledično potem začneš dvomiti v vsa njihova dejanja, zakaj so te ustavili, kaj lahko počnejo kaj ne.

Še en primer, ko sem enkrat dobil kazen sem po končanem postopku želel kazen poravnati na licu mesta z gotovino, ker sem jo imel pri sebi in ker sem vedel, da mi zakonodaja to omogoča. Policist je takrat vztrajal, da ne moram plačati kazni na licu mesta (sem imel točno gotovine), seveda sem se po 10 minutah pregovarjanja predal, ker se mi je mudilo naprej. Vem, da se policaji radi tega izogibajo, ker je gotovina potem njihova odgovornost ampak zakonodaja na tem področju je popolnoma jasna.

Naslednje dobro vprašanje je potem kaj policaji s takšnim delovanjem sporočajo ljudem okoli sebe. Seveda tisti, ki so problematični, poznam tudi takšne, ki si čisto ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mm888mb ()

mm888mb ::

Lahko še dodam, da sploh nisem črna ovca ter, da ne verjamem, da se spravljajo na mene. Nisem imel še nobenih večjih konfliktnih situaciji z njimi - pogosto zaradi moje dobre volje in mojega interesa, da se problem reši čim prej. Imajo pa v svojih vrstah posameznike, ki mečejo slabo luč na njih, sploh ko pride v postopku do trenutka, ko naredijo napako in potem tega nebi priznali za nič na svetu.

firbec ::

MadMax je izjavil:

Tole je bolj paranoja policajev pred neželjenim snemanjem kot kaj drugega... Pa izkoristijo avtoriteto kadar lahko.


Točno to in nič drugega

MadMax ::

Saj večina jih je vsaj kolikor toliko ok, žal pa so tudi taki, ki se jim uniforma preveč zažre v kožo in še kam.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

rok_p ::

Ja, so taki in drugačni. GLih tak kot mi, ki nismo v uniformi:) Vsak ima svoje muhe, lahko imaš slab dan, lahko te že prej kdo sprovocira...itd itd.

Problem je, če naletita skupaj dva takšna :)
rok

Jirzy ::

blackbfm je izjavil:

mare_ je izjavil:

Meni je enkrat prijazen policaj rekel, da je to zato, da telefon ne bi slučajno motil alkotesta... :)

Meni je blo tut tko receno. Ampak jz ne vidim neke smiselne povezave niti teoreticne, med telefonom in alkotestom

Verjetno je alkotester certificiran pod dolocenimi pogoji in bi se teoreticno dalo to na sodiscu izpodbijat. Saj tudi na pumpah ne smes telefonirat.

Miha 333 ::

Moje dosedanje izkušnje s policijo so bile vse zelo OK, pa jih niti ni bilo malo. Če si prijazen do njih, so tudi oni do tebe, še pohecaš se lahko. Tudi skozi prste so mi že pogledali, za slabo očiščen sneg z avta so mi namesto kazni dali opozorilo.

rozman ::

Zadnjič sem rabil zaradi enega incidenta ponoči klicati policijo, da so naredili popis. Pa ko smo se pogovorili, so mi dali pihati in je policistka rekla, če imam pri sebi telefon, sem rekel da imam, pa da ji ga naj izročim. Dam ji telefon, odloži ga v avto na armaturko in reče, da ga lahko vzamem, ko bom šel v avto naredit popis. Medtem, ko mi ga je vzela in dala v avto, kamor sem se vsedel in vzel telefon nazaj, je minilo 5 sekund.
Ima mogoče kdo idejo, zakaj je to storila? To me še vedno firbca :D

vostok_1 ::

Itak gre za paranojo policajev, da ne bodo končali na youtubu.
Praviloma ti nima kaj prepovedovat telefon.

Sicer pa a ni lažje policajem naredit rutinsko kontrolo in it naprej, kot pa se znašat nad ljudmi. Saj plača bo tako ali tako.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

blackbfm ::

Koliko telefoni motijo alkotest ali ne ni stvar debate,


Ja tocno to je stvar debate

Utk ::

Niti to ni stvar debate, ampak samo ali v navodilih za tist aparat ali v kaksni proceduri za policaje pise, da ne sme bit mobitel blizu. In to precej sigurno pise.

MadMax ::

Potem alkotester ne izpolnjuje CE zahtev o EMC.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Oberyn ::

Za take primere je dobro imeti v avtu en odpaden nedelejuč telefon, pa ga lepo prijazno izročiš policaju. Mislim, če te taka začasna zaplemba imovine moti.
Lahko mu pa seveda tudi enostavno razložiš, da telefon nujno potrebuješ, da lahko postopek še naprej slikovno in zvočno snemaš. Če je pravi dec z zdravim smislom za humor, bo razumel.

strup121 ::

mm888mb je izjavil:


Vem, da se policaji radi tega izogibajo, ker je gotovina potem njihova odgovornost ampak zakonodaja na tem področju je popolnoma jasna.



res je zakonodaja je na tem področju jasna. In to ali bo policist plačilo zahteval na kraju ni odločitev temveč dolžnost. Če bi za to bili izpolnjeni pogoji bi kazen poravnal na kraju.

EDIT:
telefon ne vpliva na alkotest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

starfotr ::

Jirzy je izjavil:

blackbfm je izjavil:

mare_ je izjavil:

Meni je enkrat prijazen policaj rekel, da je to zato, da telefon ne bi slučajno motil alkotesta... :)

Meni je blo tut tko receno. Ampak jz ne vidim neke smiselne povezave niti teoreticne, med telefonom in alkotestom

Verjetno je alkotester certificiran pod dolocenimi pogoji in bi se teoreticno dalo to na sodiscu izpodbijat. Saj tudi na pumpah ne smes telefonirat.


Policija "alkoteste" uporablja kar tako, malo za šalo, kot nek indikator. Kot, da bi jaz s faznbriferjem izmeril napetost. Če se strinjaš z izmerjenim, pljuneš v lastno skledo. Prave meritve se izvedejo na policijski postaji, kjer imajo etilometre ali pa v laboratoriju na odvzemu krvi. Vendar se teh dveh možnosti izogibajo kot hudiča. Zato, ne zavrnite alkotesta, vendar ne se strinjat z meritvijo in naj vas peljejo na prave meritve. Moram enkrat, ko bom dobil za pihat, izvesti to. Fora je, da ne pijem, ko vozim (ampak vedno prej :) hec hec) in če bom imel čas bom definitivno hotel to. Za druge zadeve me pa tudi nima kaj jebat, ker imam vso opremo v avtu in avto tehnično brezhiben.

strup121 ::

jp to je dobro predvsem za tiste ki jim lasten čas ne pomeni nič. Policaj je pa itak na šihtu :D Sicer pa če napihaš 0,00 se nimaš kaj nestrinjat. Etilometer ti lahko pride prav samo če si rahlo preveč in da je stopnja alkohola že v upadanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strup121 ()

Utk ::

EDIT:
telefon ne vpliva na alkotest

Nepomembno. Pomembno je samo kaj pise v proceduri. Na letala tudi ne vpliva, pa so dolgo morali bit ugasnjeni.

Unknown_001 ::

Utk je izjavil:

EDIT:
telefon ne vpliva na alkotest

Nepomembno. Pomembno je samo kaj pise v proceduri. Na letala tudi ne vpliva, pa so dolgo morali bit ugasnjeni.


Enkrat se celo strinjam s tabo...

Faking anbelivabl... čudež je možen. In Jezus je vstal od mrtvih. Halelujah
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Miha 333 ::

Sedaj imajo ponekod že neke nove alkoteste, ki so precej manjši od prejšnjih in sploh ne rabiš stopit iz vozila, ampak ti kar skozi okno pomoli pod nos alkotest. On ga drži v roki, ti pa pihaš vanj. Za mobitel nič ne omeni.

gusto ::

Kakšne probleme imate eni. Na kakšen način si oškodovan, če ti lepo reče, da pusti telefon v avtu? A se je še med policijsko kontrolo težko odlepiti od telefona? Vmes scrollate Facebook? A ne pravi neka zdravo-razumska logika in bonton, da ko si v neki interakciji z neko osebo na njegovem delovnem mestu (zdravnik, banka, profesor na faksu...), da takrat pač odložiš telefon (če ni potreben za sam proces)? Glede snemanja je pa tako, da nikomur ni prijetno, če ga kar nekdo snema, tudi če dela vse po predpisih. Predstavljajte si, da vas nek mulo snema na vašem delovnem mestu, ker je to kao njegova pravica. Jaz ne želim, da me random osebe snemajo in si lastijo te posnetke.

Invictus ::

Kaj ti ima policaj govorit, kje boš imel svoj telefon ?!?!?!?

Sploh pri kontroli prometa, halooo. Saj nismo v udbovski Jugi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Oh ja, eni so kot bik, ki vidi rdečo cunjo, ko zagledajo policista, pol se pa čudijo, zakaj imajo težave. Krivim pomanjkanje N vitamina v mladosti. >:D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

no comment ::

starfotr je izjavil:

Moram enkrat, ko bom dobil za pihat, izvesti to. Fora je, da ne pijem, ko vozim (ampak vedno prej :) hec hec) in če bom imel čas bom definitivno hotel to. Za druge zadeve me pa tudi nima kaj jebat, ker imam vso opremo v avtu in avto tehnično brezhiben.

Hkrati boš verjetno upal, da bo, medtem ko se bo patrulja ukvarjala s tabo, kak pijanec povozil kakšno srednješolko na prehodu za pešce.

In potem se vprašaš zakaj ima kak policist kdaj slab dan...

starfotr ::

Ni to jebanje policaja. Hočem samo, da se preneha s to bedno in do državljanov zavajujočo prakso. Oni igrajo loterijo z nevednimi državljani, ker jim dajejo za pihat v frulice, ki niso realen pokazatelj opitosti. Če se gredo meritve in a tem tudi kaznujejo ljudi, naj to delajo korektno, čisto nič drugega nočem. Ali naj vsakemu polocaju dajo pravi merilnik ali pa naj prenehajo s tem. Tistega, ki pa mislijo kaznovat, pa obevzno peljat na pravi etilometer ali na odvzem krvi, ne pa da mu dajo za podpisat, da se v celoti strinja z meritvami frulice, ki niso realne. Policaji ne skrbijo za red. Oni so v prvi vrsti inkasanti. Kot redarji. Oni v prvi vrsti filajo blagajne, v drugi skrbijo, da je čim manj pritožb v tretji pa mogoče skrbijo za red.

In če bo nek pijanec zbil nekoga, ker se policaji ukvarjajo z mano... Ja, jebi ga, nikoli ne bo pravice na tem svetu.

Vedno se lahko ob tem, ko te ustavi policaj lepo pokliče na 113 in pove, da te je ustavila patrulja, klici se vedno snemajo. Tako, da, če postopek ni korekten ali pa nakazujr na to, se vedno lahko pritožiš in sklicuješ na posnetek iz OKC. Tudi vmes, če se kaj zvodi, pokličeš na 113 in poveš kaj se dogaja.

Vendar v večini so policisti bolj skulirani, kot pa redarji. Se le pozna, da so dali vsaj nekaj let šol skozi.

Policija se ravno tako ukvarja z nedovoljenimi zadevami, kot je IMSI ali pa "vedno bomo dostopali do podatkov, be glede na vse", pa jim nihče ne stopi na prste. Tako, da represivnim organom je treba vedno stati malo na prstih, da ne skačejo v luft.

St235 ::


Vedno se lahko ob tem, ko te ustavi policaj lepo pokliče na 113 in pove, da te je ustavila patrulja, klici se vedno snemajo. Tako, da, če postopek ni korekten ali pa nakazujr na to, se vedno lahko pritožiš in sklicuješ na posnetek iz OKC. Tudi vmes, če se kaj zvodi, pokličeš na 113 in poveš kaj se dogaja.


In potem je zaradi tega zasedena linija za tiste, ki bi dejansko potrebovali pomoc? Super ideja, samo vsakem bedaku, ki za brez veze poklice med kontrolo prometa je treba potem izstavit poloznico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Jure14 ::

Pred leti so bile popularne pritožbe, da "alkoholometer" ni pokazal prav, ker "sem imel telefon v žepu", pa "me policaj ni na to opozoril".
Menda je bilo tudi nekaj uspešnih.

njyngs ::

St235 je izjavil:


Vedno se lahko ob tem, ko te ustavi policaj lepo pokliče na 113 in pove, da te je ustavila patrulja, klici se vedno snemajo. Tako, da, če postopek ni korekten ali pa nakazujr na to, se vedno lahko pritožiš in sklicuješ na posnetek iz OKC. Tudi vmes, če se kaj zvodi, pokličeš na 113 in poveš kaj se dogaja.


In potem je zaradi tega zasedena linija za tiste, ki bi dejansko potrebovali pomoc? Super ideja, samo vsakem bedaku, ki za brez veze poklice med kontrolo prometa je treba potem izstavit poloznico.

Pravzaprav je številka za SOS 112.

Za številko 113 pa na sami strani policije piše:
ČE SI UDELEŽENEC ALI PRIČA V PROMETNI NESREČI,
ČE SI ŽRTEV ALI OČIVIDEC KRIMINALNEGA DEJANJA,
ČE MISLIŠ, DA JE MOTEN TVOJ MIR, ALI
ČE MENIŠ, DA LAHKO POLICIJA NA DRUG NAČIN
POSKRBI ZA TVOJO VARNOST,

POTEM KLIČI 113!


Tudi nekorektno izpeljan proces policijske kontrole je lahko kriminalno dejanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njyngs ()

paraboŁa ::

Tudi sam sem mel izkušnjo s policaji 1x in ni bila najboljša. Ustavili ker nisem bil pripet na neki lokalni cesti, kjer sem se zapeljal 1,5 km. Prihiteli so za mano z lučkami, kot da bi oropal banko, policajka nasikana že od začetka, prometne nisem našel takoj - ker pač ne računam, da me bodo vsak dan ustavili in policistki to ni bilo po godu, polna pripomb. Imaš nekatere paciente, ki niso zadovoljni s svojim življenjem in nato opletajo s kurcem po drugih.

Pika na i ::

Jasno, med policisti so sami pacienti.
Talenti na slo cestah pa primer izjemne kulture voznikov. Še dobro, da policisti ne objavljajo svojih zgodb o njih.

mm888mb ::

Pika na i je izjavil:

Jasno, med policisti so sami pacienti.
Talenti na slo cestah pa primer izjemne kulture voznikov. Še dobro, da policisti ne objavljajo svojih zgodb o njih.


Seveda smo vsi krvavi pod kožo, posledično to pomeni, da moramo vsi priznati krivdo, ko naredimo napako - in nositi posledice oziroma prevzeti odgovornost.

Za navadne občane imamo organe, ki lahko to forsirajo - za uradne osebe pač ne oziroma so ti organi skrajno neuspešni.

strup121 ::

ubistvu so prav navadni občani tisti, ki nadzirajo delo policije in tudi opozarjajo na nepravilnosti.

louser ::

St235 je izjavil:


Vedno se lahko ob tem, ko te ustavi policaj lepo pokliče na 113 in pove, da te je ustavila patrulja, klici se vedno snemajo. Tako, da, če postopek ni korekten ali pa nakazujr na to, se vedno lahko pritožiš in sklicuješ na posnetek iz OKC. Tudi vmes, če se kaj zvodi, pokličeš na 113 in poveš kaj se dogaja.


In potem je zaradi tega zasedena linija za tiste, ki bi dejansko potrebovali pomoc? Super ideja, samo vsakem bedaku, ki za brez veze poklice med kontrolo prometa je treba potem izstavit poloznico.

Samo, kadar si namerno klical za brez veze. Kadar si mislil, da gre za nujni primer, a ni šlo, položnice ne bo. No, lahko bo, a na sodišču bo zelo v redu izpodbita v smeče.

Unknown_001 je izjavil:

Utk je izjavil:

EDIT:
telefon ne vpliva na alkotest

Nepomembno. Pomembno je samo kaj pise v proceduri. Na letala tudi ne vpliva, pa so dolgo morali bit ugasnjeni.


Enkrat se celo strinjam s tabo...

Faking anbelivabl... čudež je možen. In Jezus je vstal od mrtvih. Halelujah

Nepomembno. Navodila za uporabo aparata nimajo nujno veze z zakonodajo. Kaj zahtevajo podjetja za izvajanje svojih storitev je stvar tistega, ki te storitve sprejme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Utk ::

A kontrola prometa je nujen primer? Si v neki neposredni nevarnosti? Ja, pa res, policaj te je domnevno ne po pravilih prosil, da pustis telefon v avtu, hitro klicimo specialce!
Sicer je ta tema zastarela, ze nekaj let pri alkotestu ne gres niti iz avta, po moje zaradi drisk, ki se pocutijo ogrozene takoj ko grejo iz avta...

Kaj zahtevajo podjetja za izvajanje svojih storitev je stvar tistega, ki te storitve sprejme.

Ja, vazno je kaj pise v policijski proceduri, ne pa kaj je rekel proizvajalec. Na avtomobilizmu imas podobno temo, z dodatkom, da je policaju med pihanjem zazvonil telefon in se bi clovek rad pritozil, da je to vplivalo na alkotest. Driske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

louser ::

Ja, vazno je kaj pise v policijski proceduri

Ne ni. Ker zaradi policijske procedure, zaradi katere se ilegalno zbira dokazni material, le-ta pade na sodišču. Ne bereš Slo-Techa?
A kontrola prometa je nujen primer?

Za 1x to ugotavlja tisti, ki kliče.

zavajon ::

Furbo je izjavil:

Kakšen 'problem' je pustiti telefon v avtu za tisto minuto?

Kakšen problem je policaju ne dati alkotesta nekomu, ki ne kaže nobenega nenavadnega vedenja?

Utk ::

Ce v nekem pravilniku pise, da ne smes imet blizu mobitela, ga pac ne smes imet. Kot tudi pise, da pihas not iz ust in ne iz riti. In ne, pihanje v alkotest iz riti ni tvoja clovekova pravica, niti to da imas pri sebi pri tem mobitel. Lahko ga snemas z rtv ekipo zraven ce hoces, z mobitelom pa pac ne.
Je to tako tezko razumet?

Za 1x to ugotavlja tisti, ki kliče.

Pa ja de.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

MadMax ::

Če piše v pravilniku, naj tako tudi povejo, pa mirna Bosna.
Ne pa 5 minut včasih celo neprimernih komentarjev, zraven pa "pustite telefon v vozilu".

Mimogrede, zagovorniki "nekega pravilnika" bližini mobitela alkotestu (Utk), dajte link do le-tega, ali pa ga ne omenjajte več.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

zavajon ::

Invictus je izjavil:

Kaj ti ima policaj govorit, kje boš imel svoj telefon ?!?!?!?

Sploh pri kontroli prometa, halooo. Saj nismo v udbovski Jugi...

No, no! V "udbovski Jugi" je bil vseeno normalen večji delež policajev kot dandanes ;)

louser ::

Utk je izjavil:

Ce v nekem pravilniku pise, da ne smes imet blizu mobitela, ga pac ne smes imet. Kot tudi pise, da pihas not iz ust in ne iz riti. In ne, pihanje v alkotest iz riti ni tvoja clovekova pravica, niti to da imas pri sebi pri tem mobitel. Lahko ga snemas z rtv ekipo zraven ce hoces, z mobitelom pa pac ne.
Je to tako tezko razumet?

Za 1x to ugotavlja tisti, ki kliče.

Pa ja de.

Ja, je. Zakonodaja, niti sodna praksa ne pravita tega. Kaj njihov pravilnik pravi, me en drek briga.

Se pa bojda policaji hitro zganejo, ko jim scitiraš 4. člen ZNPPol, ki govori o javnem redu.

Utk je izjavil:

Ce v nekem pravilniku pise, da ne smes imet blizu mobitela, ga pac ne smes imet. Kot tudi pise, da pihas not iz ust in ne iz riti. In ne, pihanje v alkotest iz riti ni tvoja clovekova pravica, niti to da imas pri sebi pri tem mobitel. Lahko ga snemas z rtv ekipo zraven ce hoces, z mobitelom pa pac ne.
Je to tako tezko razumet?

Za 1x to ugotavlja tisti, ki kliče.

Pa ja de.

Ja, je. Zakonodaja, niti sodna praksa ne pravita tega. Kaj njihov pravilnik pravi, me en drek briga.

Se pa bojda policaji hitro zganejo, ko jim scitiraš 4. člen ZNPPol, ki govori o javnem redu.

Utk je izjavil:

Ce v nekem pravilniku pise, da ne smes imet blizu mobitela, ga pac ne smes imet. Kot tudi pise, da pihas not iz ust in ne iz riti. In ne, pihanje v alkotest iz riti ni tvoja clovekova pravica, niti to da imas pri sebi pri tem mobitel. Lahko ga snemas z rtv ekipo zraven ce hoces, z mobitelom pa pac ne.
Je to tako tezko razumet?

Za 1x to ugotavlja tisti, ki kliče.

Pa ja de.

Ker te Republika Slovenija ne sme kaznovati za nepomemben klic na 113 za katerega si menil, da je pomemben in je(po tvoje) potrebno posredovanje Policije. V kolikor te kaznuje, veš, da živiš v fašizmu. Toliko bi ti lahko bilo jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

modelno1 ::

Postopek lahko snemaš, če ob tem ne oviraš izvajanja postopka.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pihanje 0,0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
768986 (6449) destroyer2k
»

Neprimerno verbalno zelo grdo obnašanje Policaja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35549886 (40158) tryhard
»

Policijska zaustavitev brez utemeljenega razloga (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7113522 (4222) Yugos
»

30 dnevna prepoved vožnje

Oddelek: Loža
244838 (3542) šernk
»

vožnja pod vplivom alkohola (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218424 (15741) St235

Več podobnih tem