» »

Policaj ustreli psa, ki skuša zaščititi lastnika

Policaj ustreli psa, ki skuša zaščititi lastnika

Temo vidijo: vsi

jype ::

Messiah> Se ljudi ni mozno zdresirat, da te 100% ubogajo. Kaj sele psa. In kako za vraga ves kaj bi se zgodilo, ce bi bila oba na povodcu?

Seveda lahko psa naučiš, da uboga. To ni nobena umetnost in je stvar Classical conditioning @ Wikipedia

Ta ženska se svojih psov očitno boji, zato ni nenavadno, da ne ukrepa.

miraldi> Enkrat sem že imel tak napad na mojo psičko in je isto bil en nesposoben lastnik, ki svojega psa ni znal ustavit, pa sem mu pošteno zbrcal njegovega psa in, ker to ni zaleglo sem ga še z krošeji nabombal v glavo, da je sputil in z spščeno glavo odšel. Njegov latnik me je pa sam debelo gledal.

Kar je nespametno in nevarno. Psa se v takih primerih zgrabi za zadnje noge in se ga dvigne od tal, ker zaradi izgube ravnotežja izpusti plen (in ko to stori psa še vedno držiš za noge in ga vržeš na hrbet in počakaš lastnika ali policijo, da ga obvlada). Če je pes prevelik in preveč močan, se seveda takoj pokliče policijo in se ne izpostavlja.

49106 ::

Kec je v tem, da mora BREZPOGOJNO ubogat. In tega NISO VEDNO ZMOZNI niti psi najboljsih kinologov. Kaj sele psi kolesarskih strokovnjakov :))

Moj pes, pa ni borbene pasme, ima vedno nagobcnik in pol metra dolg povodec. Bi pa krivil samo sebe, ce bi spuscen dobil porcijo od psa na povodcu.

Hayabusa ::

Ta ženska se svojih psov očitno boji, zato ni nenavadno, da ne ukrepa.

Zakaj ima potem 2 ? Pa ne pudlja/pekinezerja, temveč dogi.

Seveda lahko psa naučiš, da uboga. To ni nobena umetnost in je stvar Classical conditioning @ Wikipedia

Armchair general sindrom FTW !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jype ::

Messiah> In tega NISO VEDNO ZMOZNI niti psi najboljsih kinologov.

Vsi psi so zmožni tega. Moj pes je ravno včeraj hodil poleg, medtem ko je mimo pritekla goneča se psica in skakala vanj (pa ni fizično kastriran - zgolj psihološko podrejen vodniku).

To ne pomeni, da lahko psu zaupaš brez omejitev, jasno - kot odgovoren lastnik psa si tega ne boš privoščil že zgolj zato, ker je narobe (čeprav veš, da je v resnici nevarnost zelo majhna).

Hayabusa> Armchair general sindrom FTW !

Fantje in dekleta s slo-tech piknika ti lahko razložijo, kako moj pes uboga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Hayabusa ::

Prepričevati prepričane je kot boj z mlini na eter.
Pes je v osnovi zver, in tega noben jype ne bo popravil !

jype ::

Seveda je zver, saj točno zato ga lahko nateraš do te mere, da te vedno uboga.

Prinašalci niso ubogljivi, zgolj izjemno požrešni - zato lahko njihovo požrešnost zelo dobro uporabiš za ustvarjanje izjemno močnega pogojnega refleksa.

fantasycamp ::

Določene pasme nimajo kaj delati v mestu, argentinska doga ki je bila na tistem posnetku je bila križana dokler niso dobili killer pasmo za boj proti pumi in merjascem, tak pes nima kaj iskat v mestu, naj ga imajo kmetje in lovci..

Vsi ki imajo pse bi enako kot za avto morali imeti izpit!

Te psi niso za mesto, ne moreš instinkt izkoriniti z lepimi besedami in pasjo šolo..še ljudje se stepejo zaradi neumnih stvari in psa lahko mirno spustiš...yeah right

Ta pes je ubijalec in spada pod pasmo kjer jih agresije sploh ni treba učiti kot naprimer druge pasme v policijski šolah..



jype ::

fantasycamp> Vsi ki imajo pse bi enako kot za avto morali imeti izpit!

Ja, to ne bi bilo slabo. V Berlinu, na primer, v mesto s psom ne smeš brez dokazil o opravljenem izpitu (s psom, jasno, ne vozniškem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Hayabusa ::

jype, tako prepričanih lastnikov, kot si ti, se je najbolj za bati.
Sem že parim takim v RL demonstriral, kako hitro se da njihovega "uber ubogljivega" +50 kg angelčka sprovocirati v zver.
Potem so imeli povešene obraze in debele cmoke v grlu, pohvalno je bilo samo to, da so stvar vzeli na znanje in nadalje na sprehodih imeli pse privezane in stalno pod kontrolo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jype ::

Hayabusa> jype, tako prepričanih lastnikov, kot si ti, se je najbolj za bati.

Aha.

Hayabusa> Sem že parim takim v RL demonstriral, kako hitro se da njihovega "uber ubogljivega" +50 kg angelčka sprovocirati v zver.

Ja, lahko poskusiš tudi z mojim, pa ti ne bo uspelo, ker jaz nisem neodgovoren lastnik, ki bi kaj takega dovolil.

Hayabusa ::

Saj ona kokoš z včeraj tudi ni dovolila, a si je pes vzel svobodo sam !

Baje majo tudi v Butalah z občinskim odlokom prepovedane nevihte s točo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

oo7 ::

Takole to zgleda pa v Rusiji.

jype ::

Hayabusa> Saj ona kokoš z včeraj tudi ni dovolila, a si je pes vzel svobodo sam !

No, jaz nisem lažji od svojega psa, ona ma pa dva.

Hayabusa> Baje majo tudi v Butalah z občinskim odlokom prepovedane nevihte s točo.

Ja, sej mamo tut na slo-techu prepovedane nepismene tečke, pa zgleda nč ne pomaga.

oo7 ::

Od pitbulla si lahko 5x težji pa,ko enkrat zakljene svojo čeljust posebej na tvojem vratu si gotof.

jype ::

M-Power> Od pitbulla si lahko 5x težji pa,ko enkrat zakljene svojo čeljust posebej na tvojem vratu si gotof.

Noben pitbul nobene čeljusti prav nič ne zaklepa. Ima močan ugriz in če nima razloga da bi izpustil, ne spusti. Če je lastnik tako neodgovoren, da psa ne nauči osnov (recimo tega, da na ukaz spusti), je treba kaznovati lastnika.

Mipe ::

Keri kekci, ki samo gledajo, kako pitbul mesari ljudi... vključno z kamermanom. Obstaja toliko metod za obvladovanje podivjanega psa, pa se ni nobeden spomnil prave, dokler niso prišli policaji.

Rusi, pač. Žal tudi Slovenci nismo daleč od te mentalitete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

draciel ::

oo7 je izjavil:

Takole to zgleda pa v Rusiji.



Srh me je spreletel ko sem gledal ta video. Nenormalno.

oo7 ::

Lahko je potepuški pitbull lahko celo dva.Takrat če si sam si 100% mrtev.

jype ::

M-Power> Lahko je potepuški pitbull lahko celo dva.Takrat če si sam si 100% mrtev.

Kar je spet nonsense. Če se znaš pravilno obnašat, lahko dva psa komot obvladaš, še preden te napadeta. Ko te, je običajno prepozno (in ti mora pomagat kdo drug).

s1m0n ::

@draciel, enako! Ampak se osebno vprašam kaj se bi še lahko zgodilo, če psa ne bi ustavili (način kako nima vloge).

oo7 ::

jype je izjavil:

M-Power> Lahko je potepuški pitbull lahko celo dva.Takrat če si sam si 100% mrtev.

Kar je spet nonsense. Če se znaš pravilno obnašat, lahko dva psa komot obvladaš, še preden te napadeta. Ko te, je običajno prepozno (in ti mora pomagat kdo drug).


Velikokrat,ko potepuški pes napade te že od zadaj in kako se boš takrat pravilno obnašal?
Misliš,da pes če te bo napadel bo prvo naredil 2 kroga okrog tebe pa ti še taco dal?
Sploh pa če sta 2 podivjana psa in imata namen te napast si gotov.
Samo pri nas na srečo ni veliko tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

jype ::

M-Power> Velikokrat,ko potepuški pes napade te že od zadaj

Potepuški psi se ljudem na široko izogibajo.

M-Power> Misliš,da pes če te bo napadel bo prvo naredil 2 kroga okrog tebe pa ti še taco dal?

Psi (in druge zveri) ljudi ne napadajo, če niso nevrološko kompromitirani (steklina) ali v brezizhodnem položaju (ujeti v kot).

M-Power> Sploh pa če sta 2 podivjana psa in imata namen te napast si gotov.

Psi nimajo namena napadat ljudi.

M-Power> Samo pri nas na srečo ni veliko tega.

Nikjer ni veliko tega.

oo7 ::

Bog ve kaj bi bilo s bogo žensko če človek ne prišel z lopato ali pa bi bili kaki hujši psi.


Otorci



Pitbull napadel žensko-morali so ji amputirati roke



Pa tega imaš kolikor hočes pa ne govori,da nikjer tega ni veliko,ker kolikor je je že preveč.
Sej zdaj za računalnikom je lahko vsak pameten ampak,ko res pride do tega se pa vsak userje pa lahko vsak reče drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

mailer ::

V Rusiji imejo velik problem z krdeli psov, ki se klatijo po mestih in napadajo ljudi. Meni tudi ni najbolj prijetno ko srečam kakšno od večjih pasem, tudi če je na povodcu in se izognem, če imam le možnost. Če te pa napade moraš pa odreagirat hitro in z vso silo, ker ko te enkrat zagrabi so tvoje možnosti skoraj nične.

kmetek ::

omfg uni kar hotel psa zgazit.....en elektrošok pa je rešeno no.

Hayabusa ::

Potepuški psi se ljudem na široko izogibajo.
Psi nimajo namena napadat ljudi.

Izpadel si smešen in nerazgledan s takimi izjavami ali pa si pse zamenjal s srnami/zajci/metulji.

Odpelji raje svoje psa v zavetišče, ker nimaš pojma o njih.

jype ::

Hayabusa> Izpadel si smešen in nerazgledan s takimi izjavami ali pa si pse zamenjal s srnami/zajci/metulji.

Ne, jaz sem realist. Ne berem kretenskih publikacij kot so Slovenske Novice, kjer vsak dan sto pitbulov napade vrtec in pobije trideset otrok.

kmetek ::

Jaz sem imel do nedavnega ameriškega staffordshire terrierja, pa do njegov smrti vse ok.

Oki ::

jype je izjavil:

Hayabusa> Izpadel si smešen in nerazgledan s takimi izjavami ali pa si pse zamenjal s srnami/zajci/metulji.

Ne, jaz sem realist. Ne berem kretenskih publikacij kot so Slovenske Novice, kjer vsak dan sto pitbulov napade vrtec in pobije trideset otrok.

V resnici jih je stopetdeset in pobijejo ali napadejo vsaj sto otrok.

jype ::

Oki> V resnici jih je stopetdeset in pobijejo ali napadejo vsaj sto otrok.

Mhm.

kmetek> Jaz sem imel do nedavnega ameriškega staffordshire terrierja, pa do njegov smrti vse ok.

Jaz takega psa ne bi izbral ravno zaradi strahu, ki ga imajo ljudje pred to pasmo. Če imaš delovnega psa potrebuješ takega, ki se ga ljudje ne bojijo.

oo7 ::

Evo spet neodgovorni ljudje

šernk ::

kmetek je izjavil:

omfg uni kar hotel psa zgazit.....en elektrošok pa je rešeno no.


pes je ogrožal življenja ljudi, in ti bi ga šel božcat z elektrošokom? A niso že 2 bika pri nas v kratkem usmrtili sredi ulice? Edino pravilno je, da se izkoristi vsa sredstva, ki so na voljo za zaščito človeškega življenja. V rusiji je bila pa zadeva tam verjetno tudi zaključena, nobenih razmišljanj ali je šlo za uporabo dovoljenih sredstev ali ne, kot je pri nas, ko če policaj samo izvleče pištolo, že gre pred komisijo ali jo je izvlekel upravičeno ali ne.

pač pes je napadel 3 zaporedne ljudi, kaj bi ti naredil? Čakal da nekoga ubije? Dajte si dopovedat: psa moraš v vsakem trenutku obvladovat! Niti en njegov odziv te ne sme presenetit, ko si z njim na sprehodu. Če zagleda magari divjo kozo, moraš to ti v naprej pričakovat!
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

jype ::

Splača se jit parkrat letno skozi živalski vrt, da je pes vajen srečanj s čudnimi živalmi, ki so včasih tudi agresivne.

Oki ::

Da vidijo, kako to počnejo tigri in levi. Ker tole vlečenje za roke je BV.

s1m0n ::

oo7 je izjavil:

Evo spet neodgovorni ljudje



Da imajo ljudje toliko psov pa je nesprejemljivo!
Drugače pa je kolesar kar dobro odreagiral.

mailer ::

video 1
video 2
Oba video posnetka prikazujeta, da pri napadejo kar tako, posebej je to vidno na spodnjem, ker jih pes na dvorišču samo opazuje pa ga napadeta. Po mnenju nekaterih bi moral bit tist na dvorišču še privezan, tako, da bi ga še lažje zmrcvarila. Na koncu sta tako ali tako odšla, kot da se ni nič zgodilo. Pa daj v vlogo napadenega psa otroka, ki se na dvorišču vozi s kolesom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

jype ::

mailer> Na koncu sta tako ali tako odšla, kot da se ni nič zgodilo.

Mhm, ker so psi sicer znani po tem, da vedno počakajo uradno osebo.

mailer> ker jih pes na dvorišču samo opazuje pa ga napadeta.

Očitno nimaš pojma o psih, potem pa takele klatiš. Gre za teritorialni spopad med psi istega spola, na kar jasno kaže obnašanje psov preden se stepejo.

kmetek ::

Čudim se, da ni več kontrole nad tem po eni strani?

Oki ::

s1m0n je izjavil:

oo7 je izjavil:

Evo spet neodgovorni ljudje



Da imajo ljudje toliko psov pa je nesprejemljivo!
Drugače pa je kolesar kar dobro odreagiral.

Tale kolesar je tepec. Namesto, da bi se vlegel za kraj in pokril s kolesom in ga zveri sploh ne bi videle.

bluefish ::

Ane, ker imajo psi le vid in je smrček bolj ko ne le za okras.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

jype ::

kmetek> Čudim se, da ni več kontrole nad tem po eni strani?

Pri nas lahko psa, ki ni pod direktnim nadzorom človeka, zakonito ustreli policist ali (če ni v urbanem okolju) vsak član lovske družine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Oki ::

jype je izjavil:

kmetek> Čudim se, da ni več kontrole nad tem po eni strani?

Pri nas lahko psa, ki ni pod direktnim nadzorom človeka, zakonito ustreli policist ali (če ni v urbanem okolju) vsak član lovske družine.

Ali človek. ki je neposredno napaden s strani take zveri. Streljaj...

Blinder ::

miraldi je izjavil:

Babi nesposobni treba odvzet pravico do nakupa in vodenja psa. Tam stoji pa gleda kako njen pes davi drugega.


jaz bi ji tudi jajca odstranil, da ne more imet otrok. že otorci od "normalnih" staršev so dandanes slabo vzgojeni, kaj šele od teh nesposobnic
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mailer ::

jype, ti si en velik bullshit s tem tvojim bluzenjem. Pes je bil na svojem dvorišču, na svojem teritoriju. Teritorialni spopadi se odvijajo v divjini oz pri mačkah tudi v urbanem okolju, drugače pa v urbanem okolju teritorialnih spopadov med psi ni, ker vsak ve katero območje mu pripada. Če pa tega ne ve, ga imej doma zaprtega v garaži pa naj napade tebe namesto ostalih, ki grejo mimo. Tudi mene so že napadli psi, ko sem se vozil s kolesom, na srečo sem ušel. Kaj bi se zgodilo, če mi nebi uspelo? Zakaj je ta kolesar tako reagiral, ker je policist in so ga o tem verjetno tudi podučili. Zgornji post, jype je pa ravno tebi namenjen. Če te napadejo spuščeni psi se pokrij s kolesom, saj ti pomaga tudi pri nalivu in namesto odeje ko ponoči prespiš v hosti, kajne?

Aston_11 ::

Jaz sem že parkrat imel bicikel med mano in psom.

oo7 ::

Ravno kar prebral v nedeljskem dnevniku:da v Mehiki v glavnem mestu imajo probleme s potepuškimi psi in,da jih je preko 100.000.Zaradi tega naj bi se odselilo vsaj že 200.000 ljudi.Komunala pa vsak dan najde od 40-60 mrtvih potepuških psov.

jype ::

Oki> Ali človek. ki je neposredno napaden s strani take zveri. Streljaj...

No, to jasno velja za vse ljudi, ne glede na to, katera biološka vrsta ogroža njihovo življenje.

mailer> Pes je bil na svojem dvorišču, na svojem teritoriju.

Mhm, a ker psi, kot verjetno veš, ne znajo brati, nimajo tako zelo rigidnih konceptov o ozemeljskih razmejitvah. Po drugi strani pa tudi ni nemogoče, da nista tista psa prišla ravno od vpisa njunih deležev tiste parcele v zemljiško knjigo.

mailer> drugače pa v urbanem okolju teritorialnih spopadov med psi ni, ker vsak ve katero območje mu pripada.

Spet popolnoma obscena neumnost. Teritorij psa je vedno velik toliko, kolikor si ga lahko izbori. Če ima odgovornega lastnika, si ga ne more izboriti _popolnoma nič_, sicer je pa prepuščen sam sebi in so težave tu.

mailer> Zgornji post, jype je pa ravno tebi namenjen. Če te napadejo spuščeni psi se pokrij s kolesom, saj ti pomaga tudi pri nalivu in namesto odeje ko ponoči prespiš v hosti, kajne?

Tako je. Bicikel močno pomaga pri obvladanju neznanega podivjanega psa ali dveh. Pokrivanje z njim sicer ni prva reč, ki bi jo svetoval, vsekakor pa z njim lahko dosežeš bistveno več kot z golimi rokami in nogami.

lava ::

mene je bolj "strah" malih psov http://www.slovenskenovice.si/crni-scen...

Rok Woot ::

Ja no, kar se tiče povodcev, je moj pes še vedno večinoma brez, prav tako tudi brez nagobčnika.

Se da psa vzgojiti, da 100% uboga? žal ne. Vedno ga lahko pripelješ v situacijo da vgrizne. (razni stroboskopi, visoki toni, pes misli da bo umrel in ga pač zagrabi histerija itd) Pa je moj pes super vzgojen, da nebo pomote (dam na prostor čaka, 4 ure komot, več nisem probaval; enkrat sta ga dva mala grizla v tivoliju, me čakal, da sem jih nabrcal, ni ne grizel nazaj, ne bežal).

Jaz sem pripravljen prevzeti posledice mojega psa. Torej če nekoga poškoduje, sem pripravljen iti v zapor. Kar se tiče izpitov za psa, sem vsekakor za. (čeprav nas bo spet država močno carinila, glej kaj se je zgodilo z avtošolami). Moj pes je tudi potencjalna nevarnost, sam da te bo ugriznil, maš pa pomojem toliko šans, kot da dvakrat na lotu dobiš, kar je bolj varno do okolice, kot si lastiti avto.

Kar pa se začetnega videa tiče, pa polom, pač baba se boji svojih psov. Okrog pa tud sami nesposobni ljudje. Jaz bi z palco psa hitro sprevil narazen. Njo pa zapret, psa pa v prevzgoj (če je to prvi primer, ko grize tujega psa, hmm kar dvomim) oz. usmrtitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

49106 ::

Psi ne napadejo samo, ko so ogrozeni. Poznal sem psa, ki je ugriznil vsakega, ki je zacel teci, pa ceprav stran od psa. Veliko pomeni pravilna vzgoja, ni pa to vse. Zasledil sem podatek, da 2% cloveske populacije predstavljajo psihopati in sociopati. Dalec od tega, da vsi izmed njih predstavljajo groznjo. Pri psih je verjetno podobno. Psa je treba znat podrediti(TEGA NE ZNA VSAK) in biti dovolj fizicno mocan, da ga v dolocenih situacijah obvladujes. Ne bo se pa vsak pes podredil nakljucnemu lastniku. Ne bos pa jype nikoli fizicno obvladal dva psa tipa pitbull, stafford, A. doga, ki znata napasti ;) sicer sem srecal osebo, ki se je spoprijateljila z vsakim, se z volkom. vsi taki psi znajo biti izjemno nevarni za ostale pse. Kar se cloveka tice, pa vsaj meni izgledajo tem psom izredno nezanimivi. Ce pa vidijo zogo, palico in nekateri kar grmovja, pa grizejo dokler nimajo vec kaj za grizti. V ostalem se pa strinjam s teboj.

Vsak pes ima svoj karakter in za vsakega psa je potrebno prilagoditi metode. Ni nujno, da bodo metode cesarja milan delovale tudi na tvojem psu.

Moj pes se pocuti ogrozenega, ce ves cas cudno gledas v njega(kinofobi) in vmes trznes. Smesno se mi zdi, da se taki, ko vidijo psa z nagobcnikom, se bolj bojijo :))

Ne maram pa ljudi, ki bozajo neznane pse brez privolitve lastnika :) in pa starsev, ki svoje otroke spodbujajo, da pocno ravno to.


Lahko da se motim, ampak mislim, da Argentinske doge niso uporabljali za lov na pume, temvec njegovega prednika-cordoba fighting dog. Ce res nimate ogromno izkusenj z psi in to ni vsaj 3. pes, se je priporocljivo izogibat pasmam z mocnim nagonom.

Kje ste pa dobili informacijo, da je bil zlati prinasalec na svojem dvoriscu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
96289337 (12920) zimurg
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829317 (24913) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32049406 (44702) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37956071 (45918) Massacra
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922406 (20655) krneki0001

Več podobnih tem