» »

Applov Mountain Lion prenaglo prazni baterije

Applov Mountain Lion prenaglo prazni baterije

Zdi se, da Puma zaspi hitreje od Leva

Slo-Tech - S skorajda vsako novo verzijo programske ali strojne opreme se na mobilnih napravah pojavijo očitki, da je bodisi avtonomija krajša bodisi se baterije polnijo prepočasi. S temi očitki se je moral soočati Microsoft ob izidu Windows 7 in Apple ob izidu iPada 3, ki da se je polnil prepočasi. Zadnji spodrsljaj je bil iPhone 4S, kjer je Apple priznal, da se naprava prazni prehitro. Z novo verzijo operacijskega sistema Apple Mac OS X 10.8 (Mountain Lion) se zgodba ponavlja.

Na internetu že dober teden krožijo pritožbe uporabnikov nove verzije Mac OS X, da njihovi prenosniki z njo zdržijo občutno manj kot s staro. Prizadeti niso vsi uporabniki, a je njihovo število visoko. Anketa na engadgetu kaže, da približno polovica uporabnikov opazi zmanjšano avtonomijo naprav. Podobno kažejo tudi nekatere druge ankete, iz katerih je razvidno, da so najbolj problematični macbooki pro iz leta 2011. Tudi tema na uradnem Applovem forumu se je raztegnila čez več kot trideset strani in kjer je dim, tam je običajno tudi ogenj.

Da zgodbe niso iz trte izvite, je posredno priznal tudi Apple, ki je začel uradno preiskavo in bojda že kontaktira nekatere uporabnike s težavami, čeprav uradno o tem v Cupertinu seveda molčijo. Recimo na ArsTechnici so ugotovili, da macbook air iz leta 2010 s starim operacijskim sistemom zdrži 4,5 ure, z novim pa uro manj. To pa je že opazna razlika. O razlogih za zdaj še vsi previdno molčijo, omenja pa se več potencialnih razlag: težave s privilegiji pri dostopu do datotek, povečana obremenitev procesorja med neaktivnostjo (idling) in težave pri dostopu do omrežja.

20 komentarjev

nekikr ::

Spet šlamparija. Na celi zemlji ni ene firme trenutno, ki bi svoj artikel testirala kot se zagre, vedno testirajo uporabniki.

Dr_M ::

It's not a bug it's a feature :>

Tamius Han ::

Sem slišal, da ima tale Mountain Lion probleme tudi s funkcijo 'shrani kot'...

http://macperformanceguide.com/Mountain...

Zheegec ::

Dokler se ne vrnejo tezave z wifi in nabijanjem CPU v neskoncnost iz os x 10.7 je tole malenkost.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Gandalfar ::

Tamius Han je izjavil:

Sem slišal, da ima tale Mountain Lion probleme tudi s funkcijo 'shrani kot'...

http://macperformanceguide.com/Mountain...


Ma tole je ze Lion uvedel. Ni neka huda sprememba od zadnjega leta. Zelel bi si da bi se dalo izklopit ampak se da tudi s tem zivet.

zee ::

nekikr je izjavil:

Spet šlamparija. Na celi zemlji ni ene firme trenutno, ki bi svoj artikel testirala kot se zagre, vedno testirajo uporabniki.


Amen.

Upam, da cimprej popravijo to slamparijo. Verjamem, da svoje doda tudi t.i. PowerNap.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

JureZvokelj ::

iz lastnih izkušenj vem da nagradnja programske opreme velikorat ne prinese nič boljšega :(

borutzi ::

pol sem eden redkih srecnezev katerim baterija zdrzi dlje :D
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.

Limit-sky ::

JureZvokelj je izjavil:

iz lastnih izkušenj vem da nagradnja programske opreme velikorat ne prinese nič boljšega :(

Koliko teh izkušenj z nadgradnjami je z Apple kompi? Po mojih izkušnjah z Apple kompi, pa ravno prva nadgradnja OS odpravi take malenkostne težave. Pri drugih verjetno ni tako, ampak vseeno...
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Dr_M ::

Glede na novice zadnje case, temu ocitno ni vec tako :) Sicer ze nekaj casa...

JesusChrist ::

lol ... bolj so šlampasti ko deca v osnovni šoli.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

plasma ::

zee je izjavil:


Upam, da cimprej popravijo to slamparijo. Verjamem, da svoje doda tudi t.i. PowerNap.

PowerNap je omogočen samo na MBA (mid 2011&2012) in retina MBP (2012), novica omenja MBP(2011). Sam imam omenjeni MBP in pri vsakdanji (light) uporabi ne opazim razlik - slabih 5 ur.

jype ::

A se samo meni zdi logično, da lev za po gorah plezat potrebuje več energije kot za tekat po savani?

Počakajte na Sea Lion, ta bo ziher porabil bistveno manj energije.

driver_x ::

zee je izjavil:

Verjamem, da svoje doda tudi t.i. PowerNap.


Čisto sigurno, vendar je privzeto na bateriji izključen.

skika ::

Meni baterija drži dlje.

bdoxx ::

super

CyberPunk ::

nekikr je izjavil:

Spet šlamparija. Na celi zemlji ni ene firme trenutno, ki bi svoj artikel testirala kot se zagre, vedno testirajo uporabniki.

Problem je v tem, da so tesni roki in forsiranje, da se nekaj cimprej lansira, bolj pomembni od kvalitete koncnega produkta (in to ni tezava zgolj v IKT). Glede na to, da to daje dodatno "vodo na mlin" t.i. "planned obsolescence", firme pac to vidijo kot vir dodatnega denarja.

Apple ob izidu iPada 3, ki da se je polnil prepočasi

Zakaj preteklik? Moj se polni zihr ene 4-5 ur, ce ima pod 20% baterijo. :(

PALOMINO ::

A kej pišejo na katerih prenosnikih se to pozna? Imam MBA in drži enako kot prej, 7 ur...

pi pawr ::

jype je izjavil:

A se samo meni zdi logično, da lev za po gorah plezat potrebuje več energije kot za tekat po savani?

Počakajte na Sea Lion, ta bo ziher porabil bistveno manj energije.


Kdaj bodo začeli poimenovat po kačah, te zdržijo mesece brez hrane:D:))

Jst ::

Z Androidom je pa kaj drugače, a ne? Preden sem ga rootal, ni zdržal niti 24ur v sleep mode-u. Gre se za HTCjev DesireHD.

Sicer pa Android, vsaj 2.3.x verzija, ima kar v software-u zapisano, s koliko mA naj se polni, kadar je na USBju ali kadar je na chargerju. Z Root explorer lahko tako v roku 2min nekomu narediš telefon neuporaben. Preverjeno: na svojem sem za foro nastavil, da se polni z chargerjem z 10mA, namesto 700mA (500mA USB). V eni uri se je ni napolnil niti 1%.

Baje se da pa tudi uničiti baterijo na podoben način.

JAZ NISEM KRIV ZA OKVARE VAŠIH APARATOV, ČE SE BOSTE SPRAVILI DELATI KAJ TAKŠNEGA!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova revizija Mountain Liona izboljšala avtonomijo

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
317927 (6355) ql000
»

Izšel Mac OS X 10.8

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
207747 (3565) Gandalfar
»

Mac vs. Pc (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
18412666 (9307) thezerox
»

Mac OS X 10.6 v petek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
21017878 (12380) ShARk63
»

WWDC 2009 - Apple Keynote (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17416573 (12466) techfreak :)

Več podobnih tem