» »

Mac vs. Pc

Mac vs. Pc

1 2
3
4

IceIceBaby ::

apple so eni pozahodnjeni taiwanci k za razvoj niso slišal že od maca II naprej.


Bravo, tale je pa zmagovalna. Se vidi, da znaš res objektivno gledat na stvari :)

borchi ::

no daj nehaj pa počak...

... da bo MS OS znal fajle (s)kopirat?

(sej čakam! aja, pravjo, da dlje ko čakaš, bol ziher kopira...)
l'jga

Damiani ::

@noraguta, kaj so pri majhnem pa mehkem naredili tako zelo posebnega/preteslivega v računalništvu.

nekako na eni IBMovem dogotku smo informatiki prišli do sklepa da gre inovativnost v smeri Apple->MS->linux. no so tudi zadeve v linuxu, ki jih zelo pogrešam v windowsih in applu (multidesktop).

Še linux zna brez problemov brat/pisat ntfs/fat particije, poganjat windows aplikacije (mac os tud). Ko se sesujejo windowsi, se poškoduj particija vržeš linux live CD in rešiš podatke.

IceIceBaby ::

Multidesktop imaš na macu. Malo drugače implementiran, ampak Expose in Spaces kar dobro nadomeščata zadevo.

Damiani ::

Expose uporabljam, spaces sem si pa zdele ogledov, hvala. no na XP mam to rešeno multidesktop problem (2 monitorjema).hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Damiani ()

blackbfm ::

Pa je čist tku reku, da pred XP ni blo dovolj stabilnih windowsow da bi procesiral obsežne grafike


Definiraj obsežne grafike.

Apple se mi zdi fascinanten v tej smeri, kako lahko z minimalistično stilom (tipkovnice, multiTuchpada) naredi zadeva fascinantno uporabno. Naredi minialistično in uporabno da se resnično začudiš.


Se strinjam.

naj ti v ovržem tvojo trditev in omenim samo MS Vista, sodoben optimiziran OS.


Sem imel 2 leti, nobenih problemov. Ravno tako brez večjih problemov s kompatibilnostjo. Pa uporabljam zelo široko paleto programov. Če ne bi bil okoli 7ke tak hype, bi komot ostal na visti. V bistvu sem naletel na več problemov s kompatibilnostjo na 7ki kot na visti tako mimogrede. Tudi performans je zelo podoben, čeprav folk rad napihuje stvari.

si probal Windowse in Mac OS v praksi?


Ja, v samem delovanju ni bistvene razlike. Stabilnost je primerljiva z win.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

noraguta ::

Expose uporabljam, spaces sem si pa zdele ogledov, hvala. no na XP mam to rešeno multidesktop problem (2 monitorjema).hehe

http://msdn.microsoft.com/en-us/library...
tole je obstajal že v NT4 kolikor se spomnim. pa tud programi kateri so ti jih omogočali. glede večih monitorjev pa hja 1999 je na pcu delovalo na macu pa tudi približno niso, a so to že popravl?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Gandalfar ::

a potem si samo domisljam, da imam zdaj 2 monitorja na mojem macbooku (internega in zunanjega)?

ql000 ::

@noraguta: neki zate. PC inovation's lab

Damiani ::

ql000 ::

Hehehe... sam tip na koncu malo pokvari, ne se ga smelo videt. ;)

noraguta ::

Pa je čist tku reku, da pred XP ni blo dovolj stabilnih windowsow da bi procesiral obsežne grafike
bedarija , nt4 je bil povsem stabilen in je celo ponujal preemptive multitasking , ko so na macih samo sanjal o tem(in gledal bombico ko je šlo kaj narobe). ravno tako je še danes , ko še vedno ni 64bitnih različic adovbovega CS za mac za windowse pa je.

malo za smeh
dos je hitrejši od tistega maca pa celo win3.11
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

ravno tako je še danes , ko še vedno ni 64bitnih različic adovbovega CS za mac za windowse pa je.


Napača!

Kar si napisal je neumnost. Bistvene aplikacije so 64-bitne na obeh sistemih, nebistvene so na obeh 32-bitne. Torej propagiraš napačne podatke, ki ti jih je nekdo podtaknil.

noraguta ::

ravno tako je še danes , ko še vedno ni 64bitnih različic adovbovega CS za mac za windowse pa je.


Napača!

Kar si napisal je neumnost. Bistvene aplikacije so 64-bitne na obeh sistemih, nebistvene so na obeh 32-bitne. Torej propagiraš napačne podatke, ki ti jih je nekdo podtaknil.
matr s' brihtn
(Our goal is to ship a 64-bit Mac version with Photoshop CS5, but we’ll be better able to assess that goal as we get farther along in the development process.)

http://blogs.adobe.com/jnack/2008/04/ph...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

Adobe Photoshop Lightroom 64-bit

Sicer pa ah, oh uh... Pomešal 64-bit compatible s 64-bit.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Adobe Photoshop Lightroom 64-bit

je le delček Creative suite-a. BOlj žalosten je ples nanjo. seveda pa je za šepavca tudi to napor
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

BlueRunner ::

Ja, sem že povedal kaj sem pomešal med seboj. Tudi jaz nisem popoln in vseveden.

Ne razumem pa parabole s plesom...

borchi ::

verjetno besedna igra na 'suite'...

sicer pa tudi jaz ne razumem najbolje, kaj ima adobe z vsem tem. ok, razen tega, da je oranguta flash fan... (ah, kurc, ne, niti pol ne razumem. razen, če so adobeovci tisti čudodelni friki, ki pišejo applu spodoben software. but than again...)
l'jga

noraguta ::



sicer pa tudi jaz ne razumem najbolje, kaj ima adobe z vsem tem. ok, razen tega, da je oranguta flash fan... (ah, kurc, ne, niti pol ne razumem. razen, če so adobeovci tisti čudodelni friki, ki pišejo applu spodoben software. but than again...)


tle je en omenjal obsežne grafike:anede? apple itak ne proizvaja nč uporabnega kar se tega tiče, anede? pa font folio tud nevem kdo je naredu. matr .

Ja, sem že povedal kaj sem pomešal med seboj. Tudi jaz nisem popoln in vseveden.

Ne razumem pa parabole s plesom...

javem da nis, pa kva pol? a pol te neb smeu napizdit?

suite je setavljena iz stavkov. medtem ko je suita za pc poskočna in vesela v bistvu že cela oda radosti. je pol stavkov v suiti za mac kakofonični zblodek. ampak za šantave in gluhe to seveda ni problem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

borchi ::

adobeove zmazke mac-i pač popravijo z "20%" (če že moramo ulomke računat na pc-jih) večjo procesorsko močjo...

(kva, češ. včasih je treba tut tako.)
l'jga

noraguta ::

adobeove zmazke mac-i pač popravijo z "20%" (če že moramo ulomke računat na pc-jih) večjo procesorsko močjo...

(kva, češ. včasih je treba tut tako.)
kilogramom več in slabo avtonomijo si pozabil dodati. potem se ni čuditi , da reporterji vlečejo s seboj netbooke namesto MACBOOK PRO mašin(matr še ime je tak kot ALPHA TOOLS). je pa res da ga dekleta rada pogledajo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

CoolBits ::

noraguta: Že ko vse veš... kaj bi mi priporočal v PC svetu namesto iMac-a 27" ?
Pa upoštevaj da nočem sesalca (kište) pod mizo in ne rabim top zmogljivost...
Drug mesec pride imac, če ni boljše alternative...

borchi ::

potem se ni čuditi , da reporterji vlečejo s seboj netbooke namesto MACBOOK PRO mašin(matr še ime je tak kot ALPHA TOOLS).

kdo se čudi?!

(no, ja, vsaki kvartal se čudijo na street-u...)
l'jga

noraguta ::

noraguta: Že ko vse veš... kaj bi mi priporočal v PC svetu namesto iMac-a 27" ?
Pa upoštevaj da nočem sesalca (kište) pod mizo in ne rabim top zmogljivost...
Drug mesec pride imac, če ni boljše alternative...

imac? kakega acer revota + monitor.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

CoolBits ::

Eh to je pa vseeno prešvoh...
iMac ima: c2d 3.06Ghz, 4Gb rama, 1Tb diska, ATI 4670 (256Mb), 27" IPS -- 1600EUR
+ je vse v enem in lepo za videt...

Obstaja kaj takega, vsaj podobno?

trnvpeti ::

dobro ves, da ne obstaja!
kot tudi ne imac z dvema diskoma v raid1 recimo
ali pa da bi lahko enostavno zamenjal disk v imacu
ali pa kaksen esata v imacu
....

CoolBits ::

Disk seveda enostavno menjaš... sam sem ga menjal na sedanjem 20" imac-u...
Kak raid al pa esata ne rabim...

Ne obstaja ne... tako kot ne obstaja pc z multitouch trackpadom recimo... to je nekomu lahko neprecenljivo.

trnvpeti ::

seveda rabis raid(samo ves ne)
posebej ko ti disk crkne
bos rekel, da diski pri macu ne crkujejo?

CoolBits ::

Imam zunanjega prek USB in tam je time machine backup + ostalo...
Zakaj rabim raid?

trnvpeti ::

sej je napisano v drugi vrstici
pa na tretjo nisi odgovoril
pa koliko traja restore 1T podatkov iz time machine?

CoolBits ::

Nevem... še nikol potreboval komplet restora.
Če disk crkne ga menjaš in narediš TM restore in imaš vse točno kot pred tem...

trnvpeti ::

torej predvidevam, da se strinjas, da tudi na macu crkne disk
1T samo kopiranje prek USB je cca 50M/s, time machine deluje se pocasneje
torej ti ne bo tezko zracunat koliko ur bo delalo
in potem se instalacija na novo restore,...
ce je tvoja ura recimo min 50Eur(si mac uporabnik, in predvidevam da znas to uporabit) dobis eno racunico
in ce imas firmo, ti je lahko to enodnevni izpad
in ce veliko zasluzis, imas zahtevne stranke,....
sej gre tako pri mac uporabnikih a ne?
in en mac, vreden 2000eur in da nima raid huh
ali pa en esata za 3eur,ki bi prepolovil cas restore
pa se pomislek, da gres sam sraufat imaca vrednega 2000eur,ki po moznosti pade iz garancije....

CoolBits ::

A 1Tb prek USB pa gre hitreje na PC-ju? hehe
Ne rabiš nove inštalacije... samo zaženeš DVD in zbereš TM restore...
Sploh pa je sistem ene par Gb... ne pa Tb... podatki so pa itak že na zunanjem.
Kaj imaš s tem raidom? Res ne vem zakaj bi ga rabil...
In _NE GRE_ garancija, če menjaš samo disk, garancijska nalepka je na vijakih od matične plošče...

V kaj bi me rad prepričal sploh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

trnvpeti ::

ne rabim te v nic prepricat
mogoce samo vidis, da macu se marsikaj manjka
pa mogoce razmisli, koliko bi ti raid prisparal
ali pa razmisli,kje je prednost esata napram usb
pa recimo, koliko ljudi gre samo menjat disk pri imacu, in dati dol steklo z vakumskim drzalom(ce ga sploh imas)

CoolBits ::

Steklo gre dol z lepilnim trakom enostavno...
Naslednji disk bo SSD... tko da esata in raid kar ti imej :)
Kaj bi mi raid prišparal proti SSD konkretno? Še en disk več za menjavat?

recimo:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

opeter ::

Trnvpeti ima v marsičem prav.

Apple namreč marsikdaj v ospredje poriva oblikovanje, namesto funkcionalnosti, s tem pa žrtvuje marsikaj, kar navadni računalniki že v osnovi vsebujejo. To, da manjka eSata je res velik minus za Mac računalnike.

Pri Mac Proju sicer lahko dokupiš PCI-Express kartico drugih podjetij z eSATA portom, ampak za 2000 EUR pa bi to že res lahko pričakovali.

http://www.usb-ware.com/esata-pcie-x8-a...

 eSATA PCIe

eSATA PCIe

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

CoolBits ::

Ne rečem, da nima prav kako stvar... sam me pa zanima kako lahko pri trenutnih hitrostih diskov pomaga še hitrejše vodilo?
Raid že mogoče... ampak tukaj potrebuješ vsaj še en disk zraven.
Kako je to bolje za navadne domače uporabnike?

bluefish ::

sam me pa zanima kako lahko pri trenutnih hitrostih diskov pomaga še hitrejše vodilo?
Tako, da kar se le da dobro izkoristiš hitrost diska. Če kopiraš iz oz. na USB disk, potem so hitrosti baš zanič.

CoolBits ::

Esata edino v raid setupu ja...(kak zunanji raid) drugače pa je glede na hitrosti diskov dovolj že navaden sata pa še ta je samo napol izkoriščen...

bluefish ::

Esata edino v raid setupu ja...(kak zunanji raid) drugače pa je glede na hitrosti diskov dovolj že navaden sata pa še ta je samo napol izkoriščen...
SATA in e-SATA je ista zadeva, le da je slednji namenjen zunanjim diskom in to nima veze s hitrostjo.

opeter ::

Ne rečem, da nima prav kako stvar... sam me pa zanima kako lahko pri trenutnih hitrostih diskov pomaga še hitrejše vodilo?


Hm... recimo 20 GB podatkov kopiraš nekaj deset minut vs. kakšno uro. Mislim, da je kar razlika.

Evo, zanimiv test (čeprav je to FW800 vs eSATA): http://macperformanceguide.com/Storage-...

Malo govora o vodilih:
http://macperformanceguide.com/Storage-...

Raid že mogoče... ampak tukaj potrebuješ vsaj še en disk zraven.
Kako je to bolje za navadne domače uporabnike?


Pomaga ti tako, da če uporabljaš zrcljenje (mirroring) in v primeru, da ti crkne eden od diskov imaš podatke še vedno na drugem disku.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

CoolBits ::

Še vedno ne vem kako mi lahko raid koristi pri imac-u?
Imam TM backup na zunanjem usb če crkne glavni in to je to...
Nisem še čakal na prenose na zunanji disk, če pa sem je pa zanemarljivo kratek čas...

Tistih mogoče 10% uporabnikov, ki res potrebujejo raid pa tako al drugač ne kupijo imac-a ampak macpro-ja...

bluefish ::

Še vedno ne vem kako mi lahko raid koristi pri imac-u?
Tako kot ti lahko na katerm koli drugem računalniku ali na Mac Pro-ju. Če ga ne potrebuješ, potem OK.

noraguta ::

Ne rečem, da nima prav kako stvar... sam me pa zanima kako lahko pri trenutnih hitrostih diskov pomaga še hitrejše vodilo?


Hm... recimo 20 GB podatkov kopiraš nekaj deset minut vs. kakšno uro. Mislim, da je kar razlika.

Evo, zanimiv test (čeprav je to FW800 vs eSATA): http://macperformanceguide.com/Storage-...

Malo govora o vodilih:
http://macperformanceguide.com/Storage-...

Raid že mogoče... ampak tukaj potrebuješ vsaj še en disk zraven.
Kako je to bolje za navadne domače uporabnike?


Pomaga ti tako, da če uporabljaš zrcljenje (mirroring) in v primeru, da ti crkne eden od diskov imaš podatke še vedno na drugem disku.

in na mcih si danes omejn na kaj? usb ?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

CoolBits ::

Firewire? Wifi? Bluetooth?
Mogoče si na macu še kje omejen... sam trenutno se ne spomnim :)

No sej vem... omejen si še na sam eno kamero in en mikrofon vgrajen... omejen si na soliden display.
Tipkovnica tudi... sicer lahko kupiš en plastik fantastik s kablom ampak pri macu si omejen na lepo alu brezžično tipkovnico...
Da ne govorimo da si omejen na tišino pri delu in ventilatorji ne motijo.
Kar me pa najbolj moti je, da si omejen pri popravljanju sistema in čiščenju virusov... tega sploh ni treba ufff.

Res se bolj splača navaden pc ja... na macu si preveč omejen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

axee ::

"Tistih mogoče 10% uporabnikov, ki res potrebujejo raid pa tako al drugač ne kupijo imac-a ampak macpro-ja..."

Ali pa so dovolj pametni da vejo, da ne potrebuješ več 1000 EUR za to da boš imel klinčev RAID in Esata. To so že čiste osnove vsakega bolj seznanjenega navdušenca.

Glede omejenosti: JA, SI OMEJEN. Koliko tipkovnic je "mac compatible"? In koliko win compatible? To JE omejena izbira. Ni vsem všeč enako. Večini je apple-style všeč, morda pa komu ni, izbire pa nima veliko. Enako z večino strojne opreme za nadgrajevanje (tistega kar se da, torej mac pro). Mora biti "apple approved" da si zaziher da deluje bp (dodajmo tretjino cene!!). Z glasnostjo si dejansko omejen (mac pro, ostali so sprejemljivo tihi, razen macbook pro-jev), za večino dovolj tih, zame niti slučajno ne (preizkušeno). Če je PC preglasen lahko navdušenci napišemo cel seznam možnosti kaj vse se da. Na stotine kombinacij, možnosti! Kaj je pri Apple-u? Wait for some update? Buy new, better one? New mac is three times quieter? To meni pove enako kot 1500W na računalniških zvočnikih iz Leclerca.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

CoolBits ::

VSE usb tipkovnice delujejo, edino programska oprema zanje je pisana ponavadi za winblows...
Nadgrajevanje? Prodaš in kupiš novejše... mac-om ne pade cena tako hitro kot pc-ju.
Appli so vsi po vrsti tihi že po defaultu... tukaj ni "kaj če je preglasen"...
No sej te stotine kombinacij te tepejo najbolj... :D

trnvpeti ::

kolikor koli apple omejuje pri hw, je fucking dobra kombinacija sw in hw, ki deluje neverjetno dobro
mac pro? imac je trenutno hitrejsi in neprimerno cenejsi

da bi kar naprej menjeval mace?
zakaj se sploh kupi maca?
da ko zacnes delati, da vse deluje, da se ne zajebavas z fucking sistemom
ampak, da samo delas in sluzis

IceIceBaby ::

Ali pa so dovolj pametni da vejo, da ne potrebuješ več 1000 EUR za to da boš imel klinčev RAID in Esata. To so že čiste osnove vsakega bolj seznanjenega navdušenca.


Pač kupiš PCja, če ti specifikacije iMaca ne ustrezajo, macproja pa ne rabiš/je predrag. Kje je problem?

Glede omejenosti: JA, SI OMEJEN. Koliko tipkovnic je "mac compatible"? In koliko win compatible?


Umm...pribljižno enako? Zakaj pa tipkovnica nebi bila mac compatible? Sej ni več 1995.

Enako z večino strojne opreme za nadgrajevanje (tistega kar se da, torej mac pro). Mora biti "apple approved" da si zaziher da deluje bp (dodajmo tretjino cene!!).


Od kdaj pa to? V kar nekaj macih sem že zamenjal disk in ram, pa nikoli nisem imel težav s kompatibilnostjo.

Če je PC preglasen lahko navdušenci napišemo cel seznam možnosti kaj vse se da. Na stotine kombinacij, možnosti! Kaj je pri Apple-u?


Kaj pri Applu? Enako. Greš na google pa poiščeš rešitev, če jo rabiš. Kaj misliš, da Mac comunity šteje 12 ljudi? Jaz sem overclockal in modal že kar nekaj macov. Tudi tišal sem že (starega maca). Na srečo zdaj ni več treba takih bedarij delati, ker so vsi razen macproja praktično pasivno hlajeni.

axee ::

VSE usb tipkovnice delujejo, edino programska oprema zanje je pisana ponavadi za winblows...
Nadgrajevanje? Prodaš in kupiš novejše... mac-om ne pade cena tako hitro kot pc-ju.
Appli so vsi po vrsti tihi že po defaultu... tukaj ni "kaj če je preglasen"...
No sej te stotine kombinacij te tepejo najbolj... :D


1. Tipkovnice. Boš imel pred Mac-om tipkovnico z windows tipko? Namesto mac-ovih tipk samo F1-F12? Alt, shift? Bravo, dober argument!

2. Kupovati novejše, ker prejšna različica česa nima je bedarija. Škoda časa in denarja (ki ti izgleda da ne manjka). Prvo, Apple odloča kaj bo imela nova verzija produkta, ne ti. Drugo, kljub temu da mu cena ne pade si še vedno v izgubi.

3. Ne pametuj o tišini. Glasnosti ne moraš definirati po tem da so tebi tihi. Meni je tudi moj avto hiter. Pa se mi bo marsikdo nasmejal. Sem si pobližje pogledal (poslušal) že več mac-ov, mac pro slišim sredi BTC-ja, imac ter mac mini sta za moje pojme razumljiva, mac pro slišim čez polovico predavalnice, ko se ga malce obremeni. Ni moteče, a tih ni.

4. Stotine kombinacij so se nanašale na hlajenje. In ne, stotine možnosti me rešujejo, nekoga moti nekaj, nekoga nekaj drugega (različne frekvence, vibracije...). Stvar je prilagodljiva.

@ kst: edino, kar se da menjati je disk in ram? heh:D Koliko hladilnikov gre v Mac-a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ali iMac?

Oddelek: Kaj kupiti
443281 (2027) Gandalfar
»

Apple odpoklical Seagatove trde diske v novih imacih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
12440925 (38408) eieieie1
»

Apple iMac. Ali se izplaca?

Oddelek: Kaj kupiti
384108 (3006) Matty
»

Apple naznanil novega iMaca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
13415531 (9501) root987
»

Leopard proti Visti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20516538 (12266) opeter

Več podobnih tem