» »

Mac vs. Pc

Mac vs. Pc

1
2
3 4

ahac ::

men ipod zdrži en tedn...


men kalkulator zdrži 2 leti!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

ql000 ::

Ej... še enkrat... Fantje, vem, da imate super PC mašine, ki delajo super (pa mejte gor XP, Win 7 ali pa 1000 in 1 okus linux dsitribucije). Verjamem, da ste stručkoti, verjetno 100x bolj od mene. Moj point je:

1. poln k.... sem imel, zgoraj mi je všeč izraz, winblowsov. Iz mojega zornega kota je to polizdelek s katerim se osebno več nimam časa zabavat.
2. dal sem priložnost novemu vendorju s katerim nisem imel izkušenj, ampak priporočila.
3. koliko kdo da za kaj je njegova osebna stvar, koliko se lahko kdo stegne in kaj za ta denar dobiš. Osebno sem pristaš logike, da nisem tako bogat, da bi kupoval poceni. Ima kdo popadke zaradi tega, ej.. be my guest. Imaš super comp za 700EUR, stari super. Srečen sem za tebe. Jaz te sreče (časa) še nisem imel v življenju.
4. Glede na investicijo sem zadovoljen u nulo. Ima spet kdo probleme, da je to Mac... njegova bolečina. Iz mojega zornega kota je bila win izkušnja boleča izkušnja, ki je trajala 15 in nekaj let, treba je bilo vzet zdravilo.

Čist za štos, pejte si na youtube pogledat kako se naredi instalacija nove aplikacije na Mac-u. Če nekdo reče, da je to narejeno za butaste američane, potem lahko pristavim in potrjujem, da sem butast Slovenec.

Aja... še en odgovor sem dolžen. Upam, axee, da si mislil tisto v spoštljivem tonu. Če namiguješ na to, da ne ločim med vendorjem opreme (Lenovo) in operacijskim sistemom. Pa da odgovorim, Win 7, ki tečejo na VMWare-u potrebujejo cca. 1,5 minute, od boot-a do trenutka, da lahko začnem delat. Win XP na Lenovo R61 potrebujejo za to (govorim o boot-u in log-onom v službeno mrežo) od 5-10 minut. Zakaj tako, ne vem. Niti nisem raziskoval. Moja ura je predraga, da bi se jebal z polizdelkom. Mac potrebuje za boot cca. 30s, s tem, da ga nisem ugasnil že 2 tedna. Iz spanja se pa zbudi v 3 sekundah. Če se bova pa šla glede miilimetrov in obratov ventilatorja, pa verjamem, da me naščiješ. Raje takoj kapituliram. ;)

Wolfy17 ::

uporabnost je relativna rec. za dosti ljudi je racunalnik brez OSa neuporaben.

Komu pa rabi računalnik brez OS? Mogoče pa imaš prav, če se ful greje ga lahko uporabljaš kot pečko...

IceIceBaby ::

kateri prenosniki ranga 1000 Eur pa?

http://www.trustedreviews.com/laptops/r...

pa še en kup. pa če clo prenosni so ne pa tiste krave od appla vse 13 inču pa več.

eh macosx pa sploh ja , tiste njihove inovacije k nč ne delajo. še enga omrežja se ne da spodobno centraliziran vodit.


Pred kratkim sem kupil Ausu UL30, ki je po testih boljši od Acerja v skoraj vseh pogledih. Baterija sicer res zdži 10 tudi 12 ur, če malo paziš. Ampak ne moreš tega niti slučajno primerjat z MacBooki.

Kvaliteta izdelave je vsaj 1 razred slabša. Trackpad je neuporaben (tako kot pri vseh PC prenosnikih, ki sem jih sprobal, pa jih ni malo. Kupim skoraj vsaka 2, 3 mesece nov računalnik). Tiste majhne podrobnosti na koncu naredijo uporabništko izkušnjo na macu toliko boljšo.

Ko sem pred kratkim v UK gledal malo za temi manjšimi laptopi sem se ustavil tudi pri HP Envy 13". Po specifikacijah je odličen. Ohišje je celo kovinsko, izdelava odlična... Skratka, primerljiv za Macbook pro 13" (s tem da ima MBP 2x boljšo baterijo, vgrajen optični pogon je pa malo težji).

Skratka, dostojna konkurenca. Problem je le v tem, da je HP 600 funtov dražji (1500 VS 900).

ql000 ::

Sej sem predkratkim iz ene refuze kupil Acer laptop z vsem, razen bluetootha ni imel. Solidna mašina, firma ven metala, pa sem ga kupil za 300EUR. Počil gor Ubuntu-ja, delal vse out of the box. Priznam, sem razmišljal... matr 300EUR napram 3000EUR. Samo se je pa vstavilo pri detajlih pa vloženem času. Na koncu je šel laptop za isti denar mojemu prijatelju. Gor je danes win 7, tip je srečen, jaz pa bogatejši za izkušnjo.

borchi ::

men kalkulator zdrži 2 leti!

no, pol vidiš kakšne tumarije stresa oranguta...
l'jga

noraguta ::

men kalkulator zdrži 2 leti!

no, pol vidiš kakšne tumarije stresa oranguta...

ti jih ono acer ja manjsi lažji , pa daj zdrži, procesorsko je pa kolk slabši 20%. ne trapaj.
kst kvaliteta izdelave? mislim za palstik fantastik mekbuuke se itak ve , da se ohišje menja po menstrualnem ciklu. glede track pada , pa daj no vzameš touchscreen pa je. 1820ptz od acerja recimo.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

IceIceBaby ::

kst kvaliteta izdelave? mislim za palstik fantastik mekbuuke se itak ve , da se ohišje menja po menstrualnem ciklu.


Niti ne, zadeva je bila malo preveč napihnjena. Sem imel 3 komade. Pri enem so bili problemi, ki so jih rešili v garanciji. 2 sta bila OK. Če izvzameš serijsko napako (ki je lahko prisotna pri vsakem masovno proizvedenem produktu) so že stari, beli MacBooki bili vrhunski.

Novi, plastnični unibody so še precej boljši. Alu. unibody so pa sploh hudi.

Kot sem napisal. Če želiš primeljivega HPja, Lenovota ali Sonyja moraš plačati vsaj 50% več.

zee ::

@kst:
Škoda, da pišeš, ker ne razumejo. Moja izkušnja z Appli je sicer podobna kot od uporabnika ql000. S tem, da poleg Windows okolja, delam še v Linuxu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

borchi ::

ti jih ono acer ja manjsi lažji , pa daj zdrži, procesorsko je pa kolk slabši 20%. ne trapaj.

a ti na onih prvih pentiumih računaš? :|
l'jga

axee ::

Aja... še en odgovor sem dolžen. Upam, axee, da si mislil tisto v spoštljivem tonu. Če namiguješ na to, da ne ločim med vendorjem opreme (Lenovo) in operacijskim sistemom. Pa da odgovorim, Win 7, ki tečejo na VMWare-u potrebujejo cca. 1,5 minute, od boot-a do trenutka, da lahko začnem delat. Win XP na Lenovo R61 potrebujejo za to (govorim o boot-u in log-onom v službeno mrežo) od 5-10 minut. Zakaj tako, ne vem. Niti nisem raziskoval. Moja ura je predraga, da bi se jebal z polizdelkom. Mac potrebuje za boot cca. 30s, s tem, da ga nisem ugasnil že 2 tedna. Iz spanja se pa zbudi v 3 sekundah. Če se bova pa šla glede miilimetrov in obratov ventilatorja, pa verjamem, da me naščiješ. Raje takoj kapituliram. ;)


Vprašanje je bilo resno in ne posmehljivo. Sam rad striktno ločim med OS ter strojno opremo, nisem pa namigoval da ti ne. Resnično me je zanimalo. Kot vidim je razlika zelo opazna! Mi lahko poveš točne specifikacije Mac-a in Lenovo-ta (kot vidim je veliko verzij R61)? Glede na razliko hitrosti, ki si jo opisal (tudi če je približna) je jasno, da na Mac-u laufa mnogo hitrejši hardware.

noraguta ::

ti jih ono acer ja manjsi lažji , pa daj zdrži, procesorsko je pa kolk slabši 20%. ne trapaj.

a ti na onih prvih pentiumih računaš? :|

culv je sam varčen core duo , katerega je apple navil v airu.

kst kvaliteta izdelave? mislim za palstik fantastik mekbuuke se itak ve , da se ohišje menja po menstrualnem ciklu.


Niti ne, zadeva je bila malo preveč napihnjena. Sem imel 3 komade. Pri enem so bili problemi, ki so jih rešili v garanciji. 2 sta bila OK. Če izvzameš serijsko napako (ki je lahko prisotna pri vsakem masovno proizvedenem produktu) so že stari, beli MacBooki bili vrhunski.

Novi, plastnični unibody so še precej boljši. Alu. unibody so pa sploh hudi.

Kot sem napisal. Če želiš primeljivega HPja, Lenovota ali Sonyja moraš plačati vsaj 50% več.

imam kopico lenovotov v oskrbi enega v lasti ter enega acerja(pa zaradi prenosljivosti najbolj trpi). pa takih problemov pač ni.

glede osa pa. če imaš eno mašino še gre , ko pa upravljaš z domeno pa macosx ni alternativa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

borchi ::

culv je sam varčen core duo , katerega je apple navil v airu.

sej zato te sprašujem kater kalulator ti pokaže, da je skoraj 2.13GHz za 20% hitrejši od 1.3GHz...

aja, pro-ji gledajo performance v onem wordu špilu... m'key pol.
l'jga

IceIceBaby ::

imam kopico lenovotov v oskrbi enega v lasti ter enega acerja(pa zaradi prenosljivosti najbolj trpi). pa takih problemov pač ni.


Jaz sem pa že vse sorte horror zgodbic slišač od serviserjev, ne glede na znamko. Face it...vse znamke se kvarijo. Po statistiki je Apple ponavadi pri vrhu po zanesljivosti. Če ima nekdo smolo z določeno znamko to ne pove nič.

ql000 ::

@axee: boot time do log on screen-a meni osebno nič ne pomeni. Ama nič. Kalvarije se začnejo potem. Win 7 na virtualcu potrebuje nekaj sekund, da se zmeni z AD-jem kdo je, Win XP jao jao, no comment. Mac, pa itak hosta win 7, mac sam se ne konekta na AD, ne rabim in tudi nočem. Konfiguracija mašine v tem primeru ne igra bistvene vloge.

Drugače pa evo konfiguracije mojega Mac-a:
2,8GHz Intel Core 2 Duo,
4GB 1067MHz DDR3,
500GB HD,
2 grafične karte, Nvidia Geforce 9400M z 256MB VRam ter NVidia Geforce 9600M GT z 512MB VRam. Osebno še nisem uporabljal ta švohne grafe :).

Lenovo R61 konfuguracije ne vem na pamet. Zvečer, odprem mašino pa napišem.

noraguta ::

culv je sam varčen core duo , katerega je apple navil v airu.

sej zato te sprašujem kater kalulator ti pokaže, da je skoraj 2.13GHz za 20% hitrejši od 1.3GHz...

aja, pro-ji gledajo performance v onem wordu špilu... m'key pol.

ud kdaj je pa tist mudel z 2.1 jurja? al ni bliži dveh. pa tud un ni 50% hitrejš. no ja sicer pa za flash mac res nuca bolš procesor tko da se glede na kvaliteto swja stvar kar poravna. sej mac je nobel za na mizo sam za na teren pa ni, k nima baterije.

boot time do log on screen-a meni osebno nič ne pomeni. Ama nič. Kalvarije se začnejo potem. Win 7 na virtualcu potrebuje nekaj sekund, da se zmeni z AD-jem kdo je, Win XP jao jao, no comment.


sej mašine ne bootamo spat jo dajemo upam(na lenovu r61 zbujanje z visto traja kako sekundo). a maš v istem policyju winxp in w7? nekaj ti očitno ne štima z domeno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

IceIceBaby ::

ud kdaj je pa tist mudel z 2.1 jurja?


MacBook pro 13" 2,26GHz lahko iz UK dobiš za slabega jurja EUR s poštnino vred. Baterija zdrži pribljižno 2x dlje kot pri primerljivih računalnikih.

noraguta ::

ud kdaj je pa tist mudel z 2.1 jurja?


MacBook pro 13" 2,26GHz lahko iz UK dobiš za slabega jurja EUR s poštnino vred. Baterija zdrži pribljižno 2x dlje kot pri primerljivih računalnikih.

ja pa je večji in težji od culvjev (acer , asus ..)pa še baterija zdrži pol manj cena pa tudi skoraj dvakrat večja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

IceIceBaby ::

However, the $899 Aspire Timeline 3810T managed to impress us with its 5-plus-hour battery life in our much more rigid testing regimen (and it would probably get closer to 8 hours under casual use).


Iz cneta. To pomeni kvečjemu slabo uro več kot MacBook, s tem, da je MBP neprimerno bolj zmogljiv, ima optično enoto in niti ni bistveno težji (je pa tanjši recimo).

Logično, da je cena višja, če je praktično vse na Macbooku boljše kot pri acerju.

noraguta ::

13' je preživeto 11-12' je ravno pravo. mašine z 2 kg nihče ne nosi s seboj + zaradi slabe baterije v proju rabiš še adapter(in je precej težji od 1810tz). glede zmogljivosti pa kaj hudiča mi pa bodo dodatni gigaherci? za splet , tekst visualstudio in gledanje filma ter photo editing je culv ravno pravšnji. no ja na macu dela flash precej slabo. pa zgleda , da rabijo malo boljši procesor. za zahtevne stvari je pa v kleti mašina katera za razliko v ceni poračuna stvari precej hitreje kot pa tisi macbookpro. apple prodaja format prenisnikov kateri so že davnaj mim.

PS. sploh pa od kolega t400 ima firewire maci ga pa nimajo , brez tega pa vemo da ne gre.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

IceIceBaby ::

apple prodaja format prenisnikov kateri so že davnaj mim.


Glede na prodajne številke bi skoraj upal trdit, da se motiš.

13' je preživeto 11-12' je ravno pravo. mašine z 2 kg nihče ne nosi s seboj + zaradi slabe baterije v proju rabiš še adapter(in je precej težji od 1810tz).


Baterija je primerljiva z netbooki in CULVi. Poleg tega je adapter pri macih narejen tako, da ga ni problem vtakniti v torbo. Ni mi jasno kako tega v PC svetu noben ne zna skopirat.

za zahtevne stvari je pa v kleti mašina katera za razliko v ceni poračuna stvari precej hitreje kot pa tisi macbookpro


Seveda, komaj čakam, da si še en računalnik nabavim. Da imam podatke na dveh mašinah, pa da moram zahtevnejše stvari v kleti delat.

Mislim, vsakemu svoje. Če želiš poceni računalnik z močno baterijo so CULVi idealna rešitev. Če hočeš pa funkcionalen prenosnik, ki je lahko edini računalnik je pa Macbook trenutno najboljša rešitev za ta denar.

noraguta ::

Seveda, komaj čakam, da si še en računalnik nabavim. Da imam podatke na dveh mašinah, pa da moram zahtevnejše stvari v kleti delat.


to leti na tiste ki bi rendrali na mašini. v ostalem pa serverski del je v kleti , ker če živiš brez backupa potem kar kličeš po nesreči. in različni time mašini niso opcije. računalo se sinhronizira ko se ga priklopi v net avtomatsko.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

IceIceBaby ::

Zakaj že time machine ni opcija?

noraguta ::

Zakaj že time machine ni opcija?

ker za backup podatkov uporabiš server kateri ti omogoča kolaboracijo , dostop iz drugih virov , ... ampak počakajmo , da apple vzame še to revolucionarno novost.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

ql000 ::

@noraguta: kaj je sploh tvoj point?

borchi ::

sem že mislu, da bo napisal, da ni opcija, ker time machine ne laufa v flashu... (kolker je navalu na flash...)
l'jga

RedDrake ::

Nekdo je vprasal za prenosnik v rangu 1k EUR ki drzi deset ur?
Imam rahlo "custom" Lenova T400, ki sem ga kupil direktno pri enem od Lenovo partnerjev v sloveniji, brez raznoraznih oderuskih marz.
Za P9600, 14" WXGA+ LED, 4GB DDR3, 250Gb 7200 HDD, vse wireless opcije + interni 3G modem sem skupaj z Ultrabay slim baterijo in standardno 9 celicno baterijo placal 1.2k EUR.

Z 9 celicno + ultrabay baterijo dobim cca 9 ur in 20 min dela z wifi in cca 7 ur dela z 3G (precej odvisno od lokacije), je pa res da sem svojo linux izvedbo na njem kar precej potweakal.
Boot je za linux hiter, ranga 30 sekund do logina, ampak tega pac ne uporabljam pogosto, ker
je sleep in wake dovolj instanten.
In najboljsa stvar je, da ce v nahrbtnik vrzem se originalno 6 celicno baterijo, potem imam efektivno gledano okoli 14 ur avtonomije brez reboota :)
Je pa res da je bojda "grd" (meni so sicer precej bolj grde stvari ki se svetijo), ampak to je stvar perspektive.
Da nippla sploh ne omenjam, kaj bi na terenu brez njega mi ni cisto jasno, vem pa da zame prekosi vsak touchpad, tudi ce je 5x vecji in omogoca znj hkratnih pritiskov in funkcij.

Zdaj, ce lahko kje ubodem kak MBP s podobnim configom za recimo cca 300-400 EUR vec, potem bi vsled prilozenega SW-ja mogoce mogoce se razmislil.
Samo pri macih imas pac toliko baterije kot jo imas. In za integriran 3G se niso slisali se mi zdi (lahko da se motim, ne sledim ravno novosti od jabolcnikov).

/troll mode on
Pa sklepam da ce bi moj mlincek laufal OSX bi verjetno dobil 20 ur avtonomije in vsaj +20% performance boosta, ce gre verjeti raznim postom tule.
Bo treba izgleda enkrat vreci gor OSX da vidimo kako se kaj obese :)

LP,
R'

Damiani ::

Še en delček mojega mišlenja. Popravljanje hiše na slabih temeljih(načrtih), je le krpanje lukenj, sifizijevo delo. Vedno so potrebni popravki, nadgradnje da zadovoljiš svoje potrebe. V hišo z dobrimi temelji je potrebno malo vzdrževanja. Pri tem mislim na vejo razvoja sistemov, ki temeljijo na UNIXu. Če hišo prenesemo v naš bolj poznan svet, računalništva dobimo namesto trdne hiše zanesliv sistem. Če si pogledamo vejo razvoja UNIX sistemov, vidimo na njem bazirajo poznani sistemi za različne specialne namene. Naj omenim linux, AIX, SUN Solaris sistemi, ki so zelo poznani v strežniškem delu infrastrukture, kjer poberejo najbolj zahtevna dela. Mac OS radi uporabljajo ljudje, ki obdelujejo slike, video. Leta 2002 je bil najbolj razširjen OS Windowsi (še vedno je tako), a oblikovalci so radi prisegali pri obdelavi slik na MACu. Windowsi pred XP niso bili sposobni hudih grafičnih obdelav, kar pove v prid da ni vedno le najhitrejša, najnovejša strojna oprema gonilo hitrosti.
Ko poganjaš nek sistem, ti ne delajo vsi resorci samo za trenutno tebi najbolj želen proces. Porabljajo se tudi za druge procese, katere ti niso ravno najbolj potrebni za tvoje trenutno delo. Zaradi tega lahko en OS naredi hitrejšo isto računsko operacijo, kot drugi v predpostavki da zna OS bolje razporediti resource po vseh procesih.
V prid MACov govori dejstvo da je bolj dodelan sistem za uporabljajočo strojno opremo. Razvijalci OS lahko zaradi majhnega nabora strojne opreme, optimizirajo delovanje OS in tako lahko pridobijo na hitrosti in optimizaciji V/I enot. Windowsi je nekakšen univerzalen sistem, ki teče na zelo velikem naboru strojne opreme in se ne čudim če kakšna konfiguraicja strojne opreme ne deluje kot bi mogla.
Nisem ravno hud poznavalec OSev, sam tako je moje mnenje.

Damiani ::

RedDrage, trenutno uporabljam drugi IBM notebook (letos v službi dobim novega Lenova), pa moram reč da mi je kul niplček, kul prenosnik. Sam ko je pred enim mesecem punca v stanovanje pripeljala macBooka z multitouchpadom, moram reč da mi je v prenešem pomenu jezik dol padu. Stvar je multifunkcionalna, pri tem se uprašaš, kaj delajo drugi proizvajalci. ugotoviš da prenosnik z multitouchpadom postane uporaben.

ql000 ::

@RedDrake: končno en, ki argumentira. Poanta je v tem, da si vsak najde nekaj kar mu ustreza. Osebno sem to zadovoljstvo našel v Mac-u. Ko mi bo s kako annoying zadevo dop... bom pač poiskal kompromis, ali pa nadomestek.

Thumbs-up Damiani. Imel isti vau efekt. ;) Hehehehe... Al sem nehal miško uporabljat. Ne rabim, enostavno ne rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ql000 ()

brodul ::

Bitka kdo je boljši je odveč.

Gre za osebne preferance.

Normalno da bodo ljudje ki so dizajnerji, folk ki rabi dolgo neodvisnost od eletrike, folk ki se ukvaja z multimedio, prej posegli po jabolkih. Tudi nekateri programerji.

Sam kot bodoči elektro inženir si valda ne bom kupu Maca. Če hočem kaj hackat rabim linux, večino softwara za kakšen specialen hardware dela pa po večini samo v Win. Če te zanima sistemska administracija pa hočeš stvari probavati na svojem kompu boš imel tudi PC. 50 % sem itak v terminalu. Na slošno, da bi imel Maca brez OS X se pa ne splača. Pa še jst osebno sem škrt pa nebi dal več kot 700EUR za prenosnik. Visokih resolucij ne rabim. Filmov ne gledam. Multi toucha ne rabim, ker sploh ne uporabljam miške(razen v browserju).
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

zee ::

Miška je totalno odveč pri Macu 8-)

Tudi jaz sem imel "vau efekt", ko sem dobil Macbooka.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

noraguta ::

Thumbs-up Damiani. Imel isti vau efekt. ;) Hehehehe... Al sem nehal miško uporabljat. Ne rabim, enostavno ne rabim.
a na lenovotu pa tega nisi opazu?

@noraguta: kaj je sploh tvoj point?

da nimaš prav skonfiguriranga domaina pa nekaj tveziš. v ostalem pa , da apple nima prenosnikov ampak težke krave za prenašat iz mize na mizo, da o touchscreenih, domenah , sinhtonizaciji med napravami , 64bitnosti in podobnih zadevah ne govorimo. zastarela tehnologija katera se prodaja za lepe denarce kot statusni simbol.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

blackbfm ::

Naj omenim linux, AIX, SUN Solaris sistemi, ki so zelo poznani v strežniškem delu infrastrukture, kjer poberejo najbolj zahtevna dela.


Strežniške in desktop sisteme ne moreš kar tako površno primerjat. Pa naj bo win, linux, mac ali karkoli.

a oblikovalci so radi prisegali pri obdelavi slik na MACu


Neumnost. Če je bil prvi photoshop narejen izključno za maca, še ne pomeni da je sistem še danes 20 let pozneje bolj primeren za dizajn..ampak ne folk to kar tupi nekaj bv.


Zaradi tega lahko en OS naredi hitrejšo isto računsko operacijo, kot drugi v predpostavki da zna OS bolje razporediti resource po vseh procesih.


VSAK moderni os je načeloma kar dobro optimiziran, tako da tukaj ne more bit bistvenih razlik. Problem je lahko v slabo optimiziranih programih, kar pa spet sploh nima nobene veze.

Razvijalci OS lahko zaradi majhnega nabora strojne opreme, optimizirajo delovanje OS in tako lahko pridobijo na hitrosti in optimizaciji V/I enot.


Se deloma strinjam. Samo tole se v teoriji boljše sliši kot v praksi. Mac se zna prav tako usut in zaštekat, čeprav pravijo da je ultra hudo optmiziran.

zee ::

Lahko nehaš prepričevat prepričane?

Kdor je izbral Appla, ve zakaj. Škoda besedi.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

blackbfm ::

Nič ne prepričujem. Samo mac ni superioren pcju. Stvar je tam tam, odvisno od potreb. Oba imata pluse, oba imata minuse. Mene sam moti ker apple fani ne priznajo minusov:P

zee ::

Nekateri minuse priznamo, tudi pluse. :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

brodul ::

zee: Mislil sem nasploh kurzor oz.input. Ne prav miške specifično.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

zee ::

Ok.

Je pa terminal zakon. Reši veliko večino problemov...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

Nič ne prepričujem. Samo mac ni superioren pcju. Stvar je tam tam, odvisno od potreb. Oba imata pluse, oba imata minuse. Mene sam moti ker apple fani ne priznajo minusov:P


Ni superioren. Samo marsikaj na njem bolj samoumevno deluje. Recimo izbereš datoteko, klikneš space in dobiš kaj? Predogled vsebine datoteke.

Ali pa npr. font menedžerji. Osebno uporabljam Font Agent Pro in Mac verzija je - žal - daleč pred Windows verzijo.
Ampak OK, verjetno bodo prej ali slej tudi Windows verzijo spravili na enak nivo. Dober primer tega je novi Extensis Suitcase Fusion 2 za Windows.

Da o prikazu seznama fontov v raznih programih na Macu (vs Windows) sploh ne govorim.
Zame je pomembna, kako tipografija izgleda (se izrisuje) na ekranu. Seveda so te zadeve pomembne le za nekatere posameznike.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zee ::

Samo marsikaj na njem bolj samoumevno deluje.


Word.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

trnvpeti ::

na zalost je kombinacija hw + sw superiorna na macu proti winsem

brodul ::

Jah to je spet tko.

Priklopi na MACa osciloskop od HP pa je štala. :D

Za tisto, kar je noter bo pa kr držalo. Tudi proti Linux.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

noraguta ::


Da o prikazu seznama fontov v raznih programih na Macu (vs Windows) sploh ne govorim.
Zame je pomembna, kako tipografija izgleda (se izrisuje) na ekranu. Seveda so te zadeve pomembne le za nekatere posameznike.

za to je khmm khmm prišlo nekje do zaključka , da apple bolj verodostojno prikazuje kako bo na papirju , windowsi pa protežirajo berljivost na zaslonu. Je pa tudi odvisno od tega kako je font narejen(niso vsi enako dobro).Dostikrat se font spusti zgolj skoz pretvorbo katera ne upošteva specifike prikaza.

je pa hudič ko kaka stvar na macu kar ne dela in ne dela. accessa še vedno ni na macu, filemaker pa rad crkne ko naložiš service pack(al novo verzijo). samo gre na boljš od kar jim drugi pišejo os pa so se pri applu skoncentriral zgolj na šminko.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Damiani ::

Neumnost. Če je bil prvi photoshop narejen izključno za maca, še ne pomeni da je sistem še danes 20 let pozneje bolj primeren za dizajn..ampak ne folk to kar tupi nekaj bv.


blackclw, oblikovalci pred letom 2002 niso želeli slišati za windowse, ne samo zaradi tega ker je IN. Ko sem bil enkrat na eni veliki slovenski oglaševalski agenciji sem se prvič srečal z Mac OS, pa sm se mal z userjem/grafikom pogovarjal. Pa je čist tku reku, da pred XP ni blo dovolj stabilnih windowsow da bi procesiral obsežne grafike. Šele XP so bili prvi primerni za delo z grafiko. Sedaj pa veliko oblikovalcem uporablja Mac-a, ker hočejo biti IN.

Apple se mi zdi fascinanten v tej smeri, kako lahko z minimalistično stilom (tipkovnice, multiTuchpada) naredi zadeva fascinantno uporabno. Naredi minialistično in uporabno da se resnično začudiš.

VSAK moderni os je načeloma kar dobro optimiziran, tako da tukaj ne more bit bistvenih razlik. Problem je lahko v slabo optimiziranih programih, kar pa spet sploh nima nobene veze.

naj ti v ovržem tvojo trditev in omenim samo MS Vista, sodoben optimiziran OS.

Razvijalci OS lahko zaradi majhnega nabora strojne opreme, optimizirajo delovanje OS in tako lahko pridobijo na hitrosti in optimizaciji V/I enot.

Se deloma strinjam. Samo tole se v teoriji boljše sliši kot v praksi. Mac se zna prav tako usut in zaštekat, čeprav pravijo da je ultra hudo optmiziran.

si probal Windowse in Mac OS v praksi?

ne mislit da sem nek ful Apple fan, sam nimam v lasti niti ene Aplove naprave, če pa bi danes kupoval prenosnik se bi verjeno odločil za macBooka. Ker pa obožujem alternativne variante, bi rad bolje spoznal ostale sisteme, bom verjetno enkrat v prihodnih mesecih brisal windowse in namestil ubuntu na mojo stacionarno kišto. V službi pa verjetno prešel na windows 7 in tako ubil 4 miši na en mah.

IceIceBaby ::

Apple se mi zdi fascinanten v tej smeri, kako lahko z minimalistično stilom (tipkovnice, multiTuchpada) naredi zadeva fascinantno uporabno. Naredi minialistično in uporabno da se resnično začudiš.


En znan citat, ki drži na vseh področjih življenja.

Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away. -- Antoine de Saint-Exupéry


Meni se ne zdi nič čudnega, da Apple obvlada to filozofijo. ZELO čudno se mi zdi, da večina ostalih proizvajalcev še ni ugotovila, da se kvaliteta in uporabnost ne meri s številom featurjev.

Sploh od azijskih podjetji bi pričakoval, da bodo bolj naklonjena tej filozofiji, pa je ravno obratno.

Damiani ::

zato si lahko privošči take cene in ljudje v vrsah, po par ur, čakajo pred trgovino na novi izdelek.

borchi ::

samo gre na boljš od kar jim drugi pišejo os pa so se pri applu skoncentriral zgolj na šminko.

ko bi še pri MS te tipe najeli. no, pa kak redno zaposleni dizajner tut ne bi mel cajta cel dan v luft gledat...
l'jga

noraguta ::

samo gre na boljš od kar jim drugi pišejo os pa so se pri applu skoncentriral zgolj na šminko.

ko bi še pri MS te tipe najeli. no, pa kak redno zaposleni dizajner tut ne bi mel cajta cel dan v luft gledat...

no daj nehaj pa počak , da aplle izda touch screene first in industry. pa da fonte naredijo kateri bodo berljivi na ekranu ne sam na papirju(aja bojo moral spet v redmond it jamrat kako se to naredi)..... apple so eni pozahodnjeni taiwanci k za razvoj niso slišal že od maca II naprej.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zee ::

aja bojo moral spet v redmond it jamrat kako se to naredi


Link or it didn't happen, please.

PS: če si izdelka ne moreš privoščiti iz takih ali drugačnih razlogov, to še ne pomeni, da je ta izdelek zanič. Tudi Ferrari ali Porsche nista poceni, pa vendar za prav spodobna vozila in brščas tudi ne pljuvaš po njih, kajneda?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ali iMac?

Oddelek: Kaj kupiti
443279 (2025) Gandalfar
»

Apple odpoklical Seagatove trde diske v novih imacih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
12440871 (38354) eieieie1
»

Apple iMac. Ali se izplaca?

Oddelek: Kaj kupiti
384104 (3002) Matty
»

Apple naznanil novega iMaca (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
13415516 (9486) root987
»

Leopard proti Visti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20516531 (12259) opeter

Več podobnih tem