» »

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Apple, zakaj tako dragi izdelki

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 7
»»

listje123 ::

Js ne zatopim appla.
Je res da ima kvalitetne izdelke, ampak zakaj so vsi tako svinjsko dragi.
Če primerjam Apple iBook G4 ki ima sistemske lasnosti za en drek in je njegova cena na bolhi 350€, in navaden prenosni računalnik podobnih sistemskih lasnosti za bogih 50€ me kar groza.
In pa Apple MacBook Pro 17 / 2,53GHz i5 / 500GB / 4GB RAM / OS X Lion ki stane skoraj 2000€ in navaden prenosnik ki ima podobne sistemke lasnosti pa okoli 400-500€.
Prodajajo pa se kot sveže žemlje in to res ni normalno.

Blinder ::

verjetno ljudje kupujejo te applove izdelke za image
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Gladi ::

No otroci, naučimo se osnove kapitalizma. Izdelek je vreden toliko kolikor je kupec prirpavljen plačat. In glede na razširjenost Apple izdelkov očitno Apple ni predrag, oziroma opravičuje svojo ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

AmokRun ::

šminka + hype

mgermo ::

Gladi je izjavil:

No otroci, naučimo se osnove kapitalizma. Izdelek je vreden toliko kolikor je kupec prirpavljen plačat. In glede na razširjenost Apple izdelkov očitno Apple ni predrag, oziroma opravičuje svojo ceno.


Odgovor.
/thread

floyd1 ::

Here we go again...

listje123 je izjavil:

In pa Apple MacBook Pro 17 / 2,53GHz i5 / 500GB / 4GB RAM / OS X Lion ki stane skoraj 2000€ in navaden prenosnik ki ima podobne sistemke lasnosti pa okoli 400-500€.

Idi nekajkrat "klofnit" po sledilni ploščici MBP za 2000 EUR. Pa potem po enem laptopu za 500 EUR. Poglej ekran, ohišje,...

listje123 je izjavil:

Js ne zatopim appla.

Po zgornji primerjavi bi rekel, da marsičesa ne zastopiš. Vlečejo denar, ker ga lahko.

Saj je tudi za moje pojme predrag, a te izjave zgoraj pa so čisto mimo.

trnvpeti ::

ni predrag, je ravno prave cene

ce bi bil predrag, jim prodaja ne bi rasla

ceno je pogruntala firma, ki je najvec vredna
zato so pa trenutno no1

terryww ::

epl je med redkimi firmami, ki so pogruntali, da so ljudje pripravljeni plačat za UX. zraven tega vložijo dejansko ogromno energije v oblikovanje in ponavadi imajo cutting edge hw (recimo pred usbjem so imeli firewire, ki je bil bolj hiter, dans majo lightpeak. kdo še to na trgu ponuja?). skratka, plačaš za ux in kako za to skrbijo vidiš najboljše pri celotni proceduri, ki jo morjo razvijalci dat skoz, da se objavi njih. app na ios platformi.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Zelnick ::

Intel's thunderbolt = Aplle's lightpeak. Ponuja se samo je predrago glede na to da je USB 3.0 veni. Vsaj kolko sem jaz razumel. Nič nimam proti Apllu (delam na njem 8ur vsaki dan) samo moj PC, ki sem ga naročil iz hoh.de za cca. 1000 evrov deluje enako kot MAC za +2000 jurja (pa mam 4x več rama, boljšo grafo in seveda slabši ekran).
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

terryww ::

@zelnick
se razume, za isti dnar dost bolši hw. ampak nimaš njihovega sw (načeloma). mislim, daleč od tega da bi kaj hvalil, sam uporabljam lnx, ampak ljudje, ki prešaltajo na mac pravijo da majo dost bolši (work)flow. zdaj če bi js dal tolko za comp bi verjetno se mogoče tud sam isto prepričal. nwem, dejstvo je pa, da ne prodajajo samo image, zadeve so po svoje smislne, lične, in it just wolks[tm] (razen takrat ko ne)
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

Dragi ::

terryww je izjavil:

epl je med redkimi firmami, ki so pogruntali, da so ljudje pripravljeni plačat za UX. zraven tega vložijo dejansko ogromno energije v oblikovanje in ponavadi imajo cutting edge hw (recimo pred usbjem so imeli firewire, ki je bil bolj hiter, dans majo lightpeak. kdo še to na trgu ponuja?). skratka, plačaš za ux in kako za to skrbijo vidiš najboljše pri celotni proceduri, ki jo morjo razvijalci dat skoz, da se objavi njih. app na ios platformi.

Tocno.

Apple ni za ljudi, ki gledajo na vsak euro. Placas to dobis. Trackpad, zaslon, ohisje, OS integracija z hardware'om in nasploh sama kvaliteta produkta. Vse je kvalitetno izdelano in premisljeno zasnovano, da je cim lazje za uporabo.

Do pred 3 mesece nazaj sem vedno uporabljal samo PC. Pac power user. Vendar 2 meseca nazaj sem kupil macbook air in od takrat vecinsko uporabljam samo tega, pa ceprav imam zraven sebe i7920 pc z 24GB rama.

Placas za to kar dobis. Pri pcjih se rabis sam zajebavat z iskanjem komponent. Kaj je najceneje, kaj je dobro kupit, kaj je potrebno pazit pri kompatibilnosti da ne bo problemov, katere programe namestit za cim lazje delo, kateri os....

Pri pcju moras to izbrskat sam. Mogoce se to zdi hecno vendar ogromno ljudi tega ne mara delat. Zelimo produkt, ki izgleda lepo za nas in za druge (pac izgled je pomemben) ter hkrati deluje tako kot mora, pa ceprav odvzame nazaj malenkost uporabiske svobode. APP store recimo je zakon. Kupis aplikacijo na trgu tako da pritisnes gumb. Dobesedno. Drugih zajebavanj ni. Pri pcjih rabis najti program, iti na spletko trgovca, vpisat svoje podatke in kreditno/paypal/alertpay/neteller, download program, namestit, vpisat registracijo in sele nato ga lahko uporabljas.

Meizu ::

Normalno. Dokler ti na Applovem izdelku ne crkne baterija. Pol pa mrš po nov izdelek v štacuno.

@Dragi: Mislim, da ste en malček razvajeni. Kr priznaj - ste a?

Dragi ::

Meizu menjava baterije na macu se izvede brez problema. Cimrova punca jo je zamenjala ravno prejsnji teden na 3 leta starem macbook pro.
Iskat ga je sla nazaj drugi dan.

@Meizu Moja 'razvajenost' (preferiram tikanje, ker se mi zdi bolj osebno ampak ok...) kot pravite vi nima pri tem nobene veze. Tudi drugace ne razumem zaradi katerega dela naj bi bil razvajen.
Mac je superioren produkt vsakemu drugemu, kar se tice preprostosti uporabe in naprednosti delovnega okolja. PAZI! Pogori na celi crti kar se tice dolocenih userjev kot so power userji. Specificno delo recimo maintenance na web strezniku gre DOOOOSTI hitreje z windowsi, medtem ko je delo z medijsko produkcijo leta pred katerokoli drugi kombinacijo hardware-a + OS'a

Pac, mac ni za vsakega. Najboljsa indikacija, da si primeren za mac je konstantna frustracija z windowsi in svojim hardware'om zaradi sesuvanja/zatikanja/pretih zvok/skrtanje diskov/etc. Bodi pa pripravljen placat za to.

Meizu ::

Razvajen mislim v kontekstu, da je kar naenkrat folku odveč 5x kliknit na en gumb, ker jim je 1 klik bolj preprost. Včasih so ljudje morali hodit v šolo peš 10-15km stran, sedaj nam je pa že težko 5x kliknit oz. namestit kakšen program več. Včasih smo bli vsi waw nad internetom, danes nam je že odveč pogooglat za kakšnim programom, ampak želimo, da nam to računalnik naredi sam. Saj razumem, tehnologija gre naprej, so should user comfort, ampak daj no. Resno. Jst vidim user comfort drugje - prvo kot prvo v stabilnosti in funkcionalnosti sistema. Software center drugače obstaja tudi v Linuxu pa je le-ta brezplačen. ;)

Se strinjam s tabo, da je za medijsko delo macbook fajn, ampak to je pa tudi to. Za vse ostalo je tu - windows. Ali pa linux, če si bolj programerskega tipa.

Recimo - http://www.everymac.com/systems/apple/m...

Tukaj pa apple že izgubi svojo "preprostost". In - macbook air ni poceni, da se razumemo.

Edit2: Pa še ena Applova cvetka: http://www.macrumors.com/2012/06/15/app...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Dragi ::

@Meizu a ste malo saljivca ane? Zivimo v 2012 ne v 1980. Doba kapitalizma. Placan si po tem koliko rezultatov pokazes in kot poslovnez mi je cas zlata vreden. Ne vem kako je z vami vendar si sam ne morem privoscit, da bi neko stvar delal 5x dlje kot bi jo drugace.

Ljudje so vcasih morali v solo pes. To je res, vendar zakaj tega ne delajo ljudje tega se danes? Preprosto, ker je zastarelo in se tega vec ne pocne razen ce v tem ne uzivas ali nisi v to prisiljen. Prav tako so ljudje vcasih ziveli v utah iz blata in se dlje nazaj v jamah. Tega dandanes ne vidis vec nikjer. No, mogoce kje v popolnoma nerazvitem delu Afrike.

Baterija na macbook AIRu ni zamenljiva s strani UPORABNIKA, ker je dobesedno prilepljena na ohisje.
Lepo napisano v linku, ki ste ga podali sami.
"Ultimately, those with some technical skills need not worry about replacing the battery in the MacBook Air models themselves, although replacement batteries may be few and far between and it may not be worth the trouble. Additionally, although battery runtimes have increased to the point that many may no longer need to swap batteries, those who value this ability highly most likely would prefer to purchase a notebook from a company other than Apple."

To je potrebno ker drugace air ne bi bil tako tanek in lahek kot je sedaj. Je popolnoma razumno in sprejemljivo. Ce zelite produkt pri katerem lahko sami zamenjate baterijo potem vzamete mac ali se bolje PC ker ste tak tip uporabnika. Nerazumno se je zgrazat nad funkciji v produktu, ki je dejansko ena njegovih prednosti. Ce delate to potem vec kot jasno produkti v stilu air NISO za vas.

edit: Da bo jasno glede baterije.
Macbooki imajo ene najboljsih baterij na trgu. Z airom mi prenosnik zdrzi tudi po 6 ur normalne rabe, macbook pro tudi do 10 ur. Ko zelis menjat baterijo prineses laptopt tja in ga drugi dan prides iskat. Placas 199$ za baterijo IN za delo, ki je bilo opravljeno v manj kot 24 urah.
Meni se to ne zdi drago glede na to da dobim akumulator kapacitete kot se spodobi, vkljucuje delo in izvsto storitev.
Dvig cene je zaradi posledicno SE BOLJ zmogljive baterije kot so jo imeli prejsnji modeli, saj je ta potrebna zaradi boljse strojne opreme ki jo potrebuje retina zaslon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Meizu ::

Finta je v tem, da mi Apple za preprosto menjavo baterije računa celih 200 dolarjev kar je za moje pojme preveč. Takoj žrtvujem 2mm debeline za možnost samo-mejave baterije, saj mi potem vsa ta pridobljen čas na macu nič ne pomaga, če bom rabil čakat 1 teden, da mi baterijo zamenjajo. Nisem uporabnik applovih prenosnikov in ne vem dejanskega odzivnega časa naših slovenskih apple servisov, ampak sam osebno imam rad možnost, da te stvari zamenjam tudi sam, saj konec koncev menjava baterije ni težko opravilo. Ker smo danes na polno v varčevanju se mi zdi brezveze plačevat 200 dolarjev (pri nas verjetno kar evrov) za menjavo baterije, če bi lahko to sam storil za pol cene.

Sploh pa - če si vsaj malo vešč pri delu z računalniki v windowsih isto hitro namestiš vse programe, ki jih nucaš. Tistih "5 klikov več" kot jih windows nuca za namestitev programa kvečjemu predstavlja nekaj sekund več dela in kar nekako mi ni jasno ali si nameščaš programe vsak dan 24/7 da ti te dodatne sekunde pomenijo tako grozno izgubo časa, da bi se ti zdela to ena poglavitnih prednosti applovih izdelkov.

P.S.: Lahko tikaš seveda, tista izjava v množini je letela dejansko na mnogo večino applovih userjev, ki imajo podobne argumente v prid nakupu Applovega prenosnika. :)

wini ::

Pa še mojih 5Centov.
Sem kupil svojega prvega macbook pro točno 2 leti nazaj. Zakaj? Ker sem potreboval en dovolj kvaliteten prenosnik za delo na terenu (fotografiranje). Kaj me je privedlo do maca?
1. alu ohišje ki ne škripa kot stara kurba
2. osvetljene tipke (na pc sm to navajen z g15 tipkovnico)
3. kvaliteten display katerega lahko skalibriram in vidim dejanske barve
4. dovolj velik trackpad da ne potrebujem dodatne miške

Po nakupu hitro presenečenje in prijetna ugotovitev:
1. lightroom dejansko deluje hitreje kot na win systemu (tut namestitev je dobesedno 2x manjša)
2. odprem pokrov in začnem delat dejansko v 3 sekundah
3. ko grem na morje ga vzamem s sabo in si lahko z 1 polnjenjem baterije privoščim predvajanje cca 6ur glasbe + ogled filma (cca 2ure) pa še vedno ostane nekaj baterije

Če bi danes kupoval novega bi pa zelo verjetno vzel air varjanto ker:
- je tanek
- je lahek
- dober display
- vrhunsko ohišje

LP

Apple ::

Moje izkušnje z Appleovimi produkti so taki, da zdaj vse drugo, kar probam (HP prenosnik, Dell prenosnik, Lenovo prenosnik, Lenovo stacionarc, Galaxy S1, S2 in S3, SonyEricsson Xperia, Dell Streak, HTC Desire S, etc.) ni niti kvalitetno niti zanesljivo...).

IMHO je Apple postavil standard.

Kvaliteto, zanesljivost in uporabnost dajem pred ceno.

Na koncu koncev tudi Appleovi rabljeni produkti imajo visoko ceno...
LP, Apple

wini ::

No glede telefonov pa imam raje sgs2 :)

oz če gledam nov model pač sgs3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

Meizu ::

No, saj že tvoj username dovolj prepriča, da drugačnejšega mnenja o njihovih izdelkih praktično ne moreš imet. (Edit: me je "wini" prehitel, izjava leti na uporabnika "Apple".)

Kateri prenosnik je po kvaliteti hardwerja slabši kot Apple? Aluminijasto ohišje bo ob udarcih praktično zgledalo grše kot, če ti napoka plastika ohišja. Zanesljivost? Misliš zanesljivost po servisih? Ker, kot sem že zgoraj omenil kar se hardwarja tiče in stabilnost sistema je praktično tam tam. Razno razne neumnosti in zgovarjanje na nestabilnost windowsov so bolj kot ne odvisne od napak uporabnika. Uporabnost? Kaj lahko delaš z Applom, kar z drugimi laptopimi ne moreš (če izvzamemo audio in filmsko obdelovanje, ker ima Apple res boljše programje)?

Še na FRIju imajo Applovi userji konstantno probleme, še posebej pri programiranju, saj morajo kar pošteno opletat po internetu in iskat vodiče, da si lahko sploh namestijo potrebna delovna okolja za programiranje. Jst tule ne vidim pretirane uporabnosti in praktičnosti. Pravzaprav so nas na faksu opozorili, naj za namene programiranja izbiramo bilokatero platformo, le mac platforme ne.

Edit2: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

driver_x ::

So že pred mano povedali, da je pač cena Applov taka zato, ker se tudi za tako ceno precej dobro prodajajo. Očitno nek razlog mora biti. Sploh pa ne gre primerjati golih hardverskih specifikacij, ker so Appli celota, hardver in softver. Jaz sem včasih uporabljal Windows in Linux ampak odkar sem lani kupil MacBooka, bi težko še kdaj kupil PC-ja. Seveda ne trdim, da bi bil Mac najboljša izbira za vse ljudi, ampak zame je (SW development službeno + vsa domača opravila). Tudi menjava baterije ni zame noben argument, saj v 20ih letih, odkar uporabljam prenosnike od prvega 286 dalje nisem zamenjal še nobene. Aja, še to: razlika med Windowsi in OSX ni samo v tistih 5 klikih za namestitev programa ...

RejZoR ::

terryww je izjavil:

epl je med redkimi firmami, ki so pogruntali, da so ljudje pripravljeni plačat za UX. zraven tega vložijo dejansko ogromno energije v oblikovanje in ponavadi imajo cutting edge hw (recimo pred usbjem so imeli firewire, ki je bil bolj hiter, dans majo lightpeak. kdo še to na trgu ponuja?). skratka, plačaš za ux in kako za to skrbijo vidiš najboljše pri celotni proceduri, ki jo morjo razvijalci dat skoz, da se objavi njih. app na ios platformi.


Vsi ti priključki so totalno brezvezni, ker jih praktično nihče ne uporablja. Že USB 3.0 ključki so še vedno bolj redkost kot nekaj običajnega, pa je standard zunaj že zelooooo dolgo. Firewire je uporaben samo za kamere, Lightpeak or whatever naprave pa sploh še nisem videl pri nas. Torej dejanske periferije, ki bi jo vštekal na ta port, tud če jo sam računalnik ima na voljo. Skratka čist vseeno če vse to ima ker ti itaq popolnoma nič ne koristi.
USB 2.0 po drugi strani je worldwide standard in praktično ni periferije, ki ne bi bila združljiva s slednjim.
Mogoče v firmah kjer se še uporablja RS-232 ampak tud tam gre počasi na USB...

Pri prvih modelih gledat na te stvari je čist brezveze, ker bo dejansko v uporabi šele čez 2 ali 3 generacije, ko pa bo sama naprava že povsem zastarela.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

wini ::

USB3 ključek imam že dolgo časa tako da ni to neka eksotika
firewire sem uporabljal za čitalec kartic (ker je bil usb2 2x počasnejši), čakat 15min ali pol ure da se prenese 32gb kartica fotk na disk je že ogromna razlika
tako da novosti se rabijo in dosti ljudem prinaša to prednost.

Meizu ::

driver_x je izjavil:

So že pred mano povedali, da je pač cena Applov taka zato, ker se tudi za tako ceno precej dobro prodajajo. Očitno nek razlog mora biti. Sploh pa ne gre primerjati golih hardverskih specifikacij, ker so Appli celota, hardver in softver. Jaz sem včasih uporabljal Windows in Linux ampak odkar sem lani kupil MacBooka, bi težko še kdaj kupil PC-ja. Seveda ne trdim, da bi bil Mac najboljša izbira za vse ljudi, ampak zame je (SW development službeno + vsa domača opravila). Tudi menjava baterije ni zame noben argument, saj v 20ih letih, odkar uporabljam prenosnike od prvega 286 dalje nisem zamenjal še nobene. Aja, še to: razlika med Windowsi in OSX ni samo v tistih 5 klikih za namestitev programa ...



Folk je navajen še od prej, iz dobe XPjev, ki so se redno znali sesuvat in vedno znova presenečali s pogostostjo BSODjev, da je pač Apple bolj stabilen. Pozabljajo pa, da danes ni temu več tako in praktično lahko argument stabilnosti applovega sistema odčrtamo in označimo kot nekredibilnega.

Saj tudi pri ostalih laptopih je cena laptopa lahko hardware+software (pač winsi zraven) - 90% programov, ki jih nucaš za delo so pri Applu še vedno plačljivi in je zato tudi ta podatek tu nerelevanten.

Kot pravim, za medijsko obdelavo je Apple res neprimerno boljši kot Windows platforma. Za vse ostalo delo pa mi ni jasno in ne bo, kje vidite prednosti. Pa še kar se obdelave slik tiče, lahko za vrednost macbooka danes kupim enako zmogljiv prenosnik za 400eur, preostalih 1600 pa porabim za nakup top šit profesionalnih orodij za obdelavo slik, kot je npr. fotoshop, pa še mi ostane denarja za eno pošteno mesečno plačo. A mi lahko kdo razloži npr. zakaj je slike bolje obdelovat na macu, ko pa imaš na windowsih tako dober program kot je fotoshop in ga uporablja ogromna masa ljudi po svetu tako za domačo, kot profesionalno obdelavo?

trnvpeti ::

tudi na winsih in linuxu zacnem delati v dveh sekundah
tudi za druge platforme lahko kupim kvalitetno ohisje,lahko,tanko,...
na drugih platformah nisem tako priklenjen na proizvajalca,kot pri applu
nimam toliko restrikcij,...
in pri sw in pri hw

aja, pri cenah smo
vseeno je toliko vreden, ker so oni postavili ceno, in za to ceno se to prodaja
in ce mislis, da ta cena ne ustreza, pac ne kupis

Meizu ::

No, trnvpeti je načeloma lepo povzel moje dolgopisenje. :))

floyd1 ::

Meizu je izjavil:

Kot pravim, za medijsko obdelavo je Apple res neprimerno boljši kot Windows platforma. Za vse ostalo delo pa mi ni jasno in ne bo, kje vidite prednosti. Pa še kar se obdelave slik tiče, lahko za vrednost macbooka danes kupim enako zmogljiv prenosnik za 400eur, preostalih 1600 pa porabim za nakup top šit profesionalnih orodij za obdelavo slik, kot je npr. fotoshop, pa še mi ostane denarja za eno pošteno mesečno plačo. A mi lahko kdo razloži npr. zakaj je slike bolje obdelovat na macu, ko pa imaš na windowsih tako dober program kot je fotoshop in ga uporablja ogromna masa ljudi po svetu tako za domačo, kot profesionalno obdelavo?

Ne morem verjet. Ajde - povej mi za 1 laptop za 400 EUR s kvalitetnim ekranom. Firma, model. Ga grem res pogledat po dopustu. Jaz sem kupil Probooka (tistega z malo boljšim ekranom, 15,6" in 1600x900 resolucijo) za 1100 EUR in je ekran zelo soliden (barve po strojni kalibraciji), cenejši modeli pa so glede tega žal za ku***. Kako naj obdelujem fotke, če ne vidim pravih barv?

PS: Nisem zagovornik Appla in bom kar lepo ostal na PC, ker tisto, kar jaz rabim pač dobim tu ceneje, win platforma je dozorela in (vsaj pri meni) od Win7 dalje dela fenomenalno, pa še navajen sem na vse skupaj. Ampak laptopa za 400 EUR in MBP pa žal ne moreš primerjati na tak način. Laptop ni le kup številk pri tehničnih specifikacijah, je še vse kaj drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

wini ::

No pa mi najdi cenejši prenosnik da je:
- alu ohišje iz enega kosa (ne nek prastik fantastik)
- z osvetljeno tipkovnico
- z boljšim ekranom
- z večjim trackpadom
- ki ni debelejši in težji

za manj kot 1200e (če se omejujemo zgolj za hw)
p.s. pa sem nazadnje na elitebook hp zgubljal živce na trackpadu in dvoprstnim scrollanjem - živ obup (toliko o kvaliteti hpja za 2000e)

Meizu ::

floyd1 je izjavil:

Meizu je izjavil:

Kot pravim, za medijsko obdelavo je Apple res neprimerno boljši kot Windows platforma. Za vse ostalo delo pa mi ni jasno in ne bo, kje vidite prednosti. Pa še kar se obdelave slik tiče, lahko za vrednost macbooka danes kupim enako zmogljiv prenosnik za 400eur, preostalih 1600 pa porabim za nakup top šit profesionalnih orodij za obdelavo slik, kot je npr. fotoshop, pa še mi ostane denarja za eno pošteno mesečno plačo. A mi lahko kdo razloži npr. zakaj je slike bolje obdelovat na macu, ko pa imaš na windowsih tako dober program kot je fotoshop in ga uporablja ogromna masa ljudi po svetu tako za domačo, kot profesionalno obdelavo?

Ne morem verjet. Ajde - povej mi za 1 laptop za 400 EUR s kvalitetnim ekranom. Firma, model. Ga grem res pogledat po dopustu. Jaz sem kupil Probooka (tistega z malo boljšim ekranom, 15,6" in 1600x900 resolucijo) za 1100 EUR in je ekran zelo soliden (barve po strojni kalibraciji), cenejši modeli pa so glede tega žal za ku***. Kako naj obdelujem fotke, če ne vidim pravih barv?

PS: Nisem zagovornik Appla in bom kar lepo ostal na PC, ker tisto, kar jaz rabim pač dobim tu ceneje, win platforma je dozorela in (vsaj pri meni) od Win7 dalje dela fenomenalno, pa še navajen sem na vse skupaj. Ampak laptopa za 400 EUR in MBP pa žal ne moreš primerjati na tak način. Laptop ni le kup številk pri tehničnih specifikacijah, je še vse kaj drugega.


Pa kdo je rekel, da mora bit računalnik sestavljen vnaprej? Imaš ogromno firm, ki je specializirana za točno take finte. Barebone itd. Sestavijo laptop po tvoji meri in nazadnje ko sem gledal tista ohišja, ki jih imajo na voljo, vsebujejo kar kvalitetne ekrane. Res je, da imajo Appli 16:10 ratio, kar drugi laptopi nimajo (pa mi ni jasno zakaj, res ne), ampak... Laptop z dobrim ekranom dobiš, lahko ga pa celo menjaš.

wini je izjavil:

No pa mi najdi cenejši prenosnik da je:
- alu ohišje iz enega kosa (ne nek prastik fantastik)
- z osvetljeno tipkovnico
- z boljšim ekranom
- z večjim trackpadom
- ki ni debelejši in težji

za manj kot 1200e (če se omejujemo zgolj za hw)
p.s. pa sem nazadnje na elitebook hp zgubljal živce na trackpadu in dvoprstnim scrollanjem - živ obup (toliko o kvaliteti hpja za 2000e)


Najprej naj povdarim, da sam ne štejem trackpada kot učinkovitega za resno delo. Stara dobra miška tule zmaga by far. Drugače pa Sony Vaio npr. če že res nucaš aluminijasto ohišje - smem vprašat zakaj ti je to tako pomembno? Da se "šajna"?

ABS plastika, ki jo dandanes množično uporabljajo tudi za izdelavo ohišij je zelo čvrsta in zelo težko poči.

Kot pa sem že v zgornjem postu navedel ti nihče ne brani, da si po svoji meri daš sestavit svoj prenosnik, k firmam ki to počnejo. In to za nizko ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

wini ::

No pa da ne bom samo hvalil apple. iMac-a pa res nebi kupil, ker se mi zdi resnično precenjen.
1. če ga imam doma me prav malo briga kolk je velik + kolk kablov mu gleda ven
2. imam raje boljši hw za nižjo ceno
3. monitor si kupim boljši za manj ali isti denar (p-ips matrika)
4. imam proste roke pri dodajanju diskov (se pravi ne rabim nosit na servis za dodat nov dodaten disk)

Macbook pro se ne šajna (je brušen aluminij). Aluminjasto ohišje ker ga prenašam v rukzaku (skupaj s foto opremo). In ker če ga močneje stisneš ne škripa kot plastika, nima nikjer "lufta", panti za ekran se lepo tekoče odpirajo in zapirajo (ne kot pri plastičnih varjantah)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Kot pravim, za medijsko obdelavo je Apple res neprimerno boljši kot Windows platforma. Za vse ostalo delo pa mi ni jasno in ne bo, kje vidite prednosti. Pa še kar se obdelave slik tiče, lahko za vrednost macbooka danes kupim enako zmogljiv prenosnik za 400eur, preostalih 1600 pa porabim za nakup top šit profesionalnih orodij za obdelavo slik, kot je npr. fotoshop, pa še mi ostane denarja za eno pošteno mesečno plačo. A mi lahko kdo razloži npr. zakaj je slike bolje obdelovat na macu, ko pa imaš na windowsih tako dober program kot je fotoshop in ga uporablja ogromna masa ljudi po svetu tako za domačo, kot profesionalno obdelavo?


Zakaj naj bi bil Mac boljši samo za medijsko obdelavo? Jaz razvijam enterprise aplikacije (Java EE strežniški del, web in Android), pa mi OSX daleč najbolj ustreza od vseh treh platform. Windowsi pogrnejo že zato, ker nimajo integrirane podpore za več navideznih namizij. Še to mi povej: koliko izkušenj imaš o OSX, koliko časa in kaj si delal?

Meizu ::

Izkušenj z osebno uporabo praktično nimam imam pa ogromno izkušenj jokajočih apple userjev iz faxa, ki so morali pljuvat kri, da so lahko normalno poganjali vsa zahtevana delovna okolja za delo s pythonom npr. PyQT je bil po njihovih besedah nočna mora za namestit. Lahko pa da se lažejo? ;)

Integrirana podpora za navidezna namizja te moti praviš... Priznam, mene tudi, nič mi pa ne brani, da si v 5 min namestim namenski program, ki mi točno to na winsih omogoča.

Linux je zastonj, pa ti omogoča navidezno namizje iz startupa. ;)

wini ::

Meizu je izjavil:

Izkušenj z osebno uporabo praktično nimam imam pa ogromno izkušenj jokajočih apple userjev iz faxa, ki so morali pljuvat kri, da so lahko normalno poganjali vsa zahtevana delovna okolja za delo s pythonom npr. PyQT je bil po njihovih besedah nočna mora za namestit. Lahko pa da se lažejo? ;)

Integrirana podpora za navidezna namizja te moti praviš... Priznam, mene tudi, nič mi pa ne brani, da si v 5 min namestim namenski program, ki mi točno to na winsih omogoča.

Linux je zastonj, pa ti omogoča navidezno namizje iz startupa. ;)



Jokanje sovrstnikov ko jim nekaj ne uspe zame ni izkušnja ampak rekla/kazala.
Se pravi lahko rečemo da za tvoje delo ti ne pride prav, in ne vidiš razloga da bi zapravil več denarja za nakup maca :)
end of story

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Najprej naj povdarim, da sam ne štejem trackpada kot učinkovitega za resno delo. Stara dobra miška tule zmaga by far.


Jaz imam sicer zraven tudi miško, vendar jo precej redko uporabljam. Se pa strinjam, da na PCjih pa res ni uporabnih trackpadov.

Meizu je izjavil:

Izkušenj z osebno uporabo praktično nimam [...]


Torej je tvoje mnenje povsem irelevantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

Meizu ::

wini je izjavil:

Meizu je izjavil:

Izkušenj z osebno uporabo praktično nimam imam pa ogromno izkušenj jokajočih apple userjev iz faxa, ki so morali pljuvat kri, da so lahko normalno poganjali vsa zahtevana delovna okolja za delo s pythonom npr. PyQT je bil po njihovih besedah nočna mora za namestit. Lahko pa da se lažejo? ;)

Integrirana podpora za navidezna namizja te moti praviš... Priznam, mene tudi, nič mi pa ne brani, da si v 5 min namestim namenski program, ki mi točno to na winsih omogoča.

Linux je zastonj, pa ti omogoča navidezno namizje iz startupa. ;)



Jokanje sovrstnikov ko jim nekaj ne uspe zame ni izkušnja ampak rekla/kazala.
Se pravi lahko rečemo da za tvoje delo ti ne pride prav, in ne vidiš razloga da bi zapravil več denarja za nakup maca :)
end of story


Lahko temu tudi tako rečeš. Rad bi slišal samo dejanske funkcionalne pridobitve mac userjev pri delu, ne samo zgovarjanje na manko programja na winsih, ki jih tako ali tako v 5min namestiš.

floyd1 ::

wini je izjavil:

No pa da ne bom samo hvalil apple. iMac-a pa res nebi kupil, ker se mi zdi resnično precenjen.
1. če ga imam doma me prav malo briga kolk je velik + kolk kablov mu gleda ven
2. imam raje boljši hw za nižjo ceno
3. monitor si kupim boljši za manj ali isti denar (p-ips matrika)
4. imam proste roke pri dodajanju diskov (se pravi ne rabim nosit na servis za dodat nov dodaten disk)


Popolnoma moje razmišljanje.
Sploh tiste reklame (kako malo kablov imamo mi) so res bile za pridobivanje NeBiRajeNaGlasPovedalKakega folka. Na PC-ju vse možno drotovja (še miš in tipkovnica, ki sta na večini solidno opremljenih PC-jev (ne gamerskih) že zdavnaj daljinska, pa vsi droti so črni, na Applu pa valjda beli in vse slikano na svetli podlagi. Ja, če mi firma začne stvar prodajat na tak način, takoj pomislim, da nekaj ni OK.

Meizu: Saj ti lahko pomagam - takega laptopa ni. In tako tudi tistega prihranka 1600 EUR (žal) ni. Če hočeš na terenu obdelat kako fotko, se pač moraš stegnit čez jurja in še tu boš mogoče imel malo slabši ekran kot na MBP, najverjetneje tudi pol manjšo avtonomijo baterije in bolj ga boš moral paziti zaradi slabšega ohišja.

Meizu ::

Torej je tvoje mnenje povsem irelevantno.


Moje mnenje ja ravno tako relevantno kot mnenje Apple fana. Zakaj? Ker tudi vi do sedaj niste povedali pravzaprav nič pametnega.

trnvpeti ::

driver_x je izjavil:

Meizu je izjavil:

Najprej naj povdarim, da sam ne štejem trackpada kot učinkovitega za resno delo. Stara dobra miška tule zmaga by far.


Jaz imam sicer zraven tudi miško, vendar jo precej redko uporabljam. Se pa strinjam, da na PCjih pa res ni uporabnih trackpadov.

Meizu je izjavil:

Izkušenj z osebno uporabo praktično nimam [...]


Torej je tvoje mnenje povsem irelevantno.

uporabljas samo trackpad in redko misko, ali se uporabljas kaj tretjega pri recimo graficnih opravilih?

Meizu ::

Meizu: Saj ti lahko pomagam - takega laptopa ni. In tako tudi tistega prihranka 1600 EUR (žal) ni. Če hočeš na terenu obdelat kako fotko, se pač moraš stegnit čez jurja in še tu boš mogoče imel malo slabši ekran kot na MBP, najverjetneje tudi pol manjšo avtonomijo baterije in bolj ga boš moral paziti zaradi slabšega ohišja.


Ni res. Že za pod jurja dobiš laptope, ki so hardwersko primerljivi z maci, imajo več diskovja, primerljivo avtonomijo, ter zadosti dober ekran, da dobro pokriva RGB spekter. Sedaj se pa moraš vprašat - a je tistih dodatnih 1000eur res vredno zmetat za par % boljši ekran? A je razlika res tako grozno očitna, da je profesionalno delo z par % slabšim ekranom res toliko bolj nemogoče?

Mislim, da gre tule za prevelik perfekcionizem. Če je že 1% boljši, pa naj bo. Pa če stane 2k eur več ali ne.

Edit: Kar se pa tiče slabšega ohišja - pa daj, malce polinkaj kakšne teste, ker kot sem sam gledal, je ABS plastika zelo vzdržljiva reč. Tega z aluminijem že ne boš mogel počet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

driver_x ::

Meizu je izjavil:

Linux je zastonj, pa ti omogoča navidezno namizje iz startupa. ;)


Linux sem vedno preferiral pred Windowsi, predvsem zaradi tega, ker je Unixu podoben in vsebuje zelo obsežno zbirko orodij za ukazno vrstico, ki so mi v kombinaciji z zmogljivim skriptnim jezikom omogočali, da sem si avtomatiziral precej opravil. Vse to lahko počnem tudi na OSX-u, saj je v osnovi Unix. Hkrati pa je od Linuxa precej bolj dodelan in enostaven za uporabo in vzdrževanje. Izkušenj imam precej na vseh treh OS-ih in za nobenega ne trdim da je slab, prav tako za nobenega ne trdim, da je idealen in brez napak. Pri Applu se pozna tudi to, da sta HW in SW dosti bolj povezana in imam zaradi tega precej manj ukvarjanja z računalnikom, kot sem ga imel na Windowsih ali Linuxu.

trnvpeti je izjavil:

uporabljas samo trackpad in redko misko, ali se uporabljas kaj tretjega pri recimo graficnih opravilih?


Grafičnih opravil praktično nimam. Saj sem zgoraj napisal, kaj delam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: driver_x ()

trnvpeti ::

driver_x je izjavil:

Meizu je izjavil:

Linux je zastonj, pa ti omogoča navidezno namizje iz startupa. ;)


Linux sem vedno preferiral pred Windowsi, predvsem zaradi tega, ker je Unixu podoben in vsebuje zelo obsežno zbirko orodij za ukazno vrstico, ki so mi v kombinaciji z zmogljivim skriptnim jezikom omogočali, da sem si avtomatiziral precej opravil. Vse to lahko počnem tudi na OSX-u, saj je v osnovi Unix. Hkrati pa je od Linuxa precej bolj dodelan in enostaven za uporabo in vzdrževanje. Izkušenj imam precej na vseh treh OS-ih in za nobenega ne trdim da je slab, prav tako za nobenega ne trdim, da je idealen in brez napak. Pri Applu se pozna tudi to, da sta HW in SW dosti bolj povezana in imam zaradi tega precej manj ukvarjanja z računalnikom, kot sem ga imel na Windowsih ali Linuxu.

apple precej boljsi za vzdrzevanje kot linux?
lahko to malo bolj razlozis?

driver_x je izjavil:

Meizu je izjavil:

Linux je zastonj, pa ti omogoča navidezno namizje iz startupa. ;)


Linux sem vedno preferiral pred Windowsi, predvsem zaradi tega, ker je Unixu podoben in vsebuje zelo obsežno zbirko orodij za ukazno vrstico, ki so mi v kombinaciji z zmogljivim skriptnim jezikom omogočali, da sem si avtomatiziral precej opravil. Vse to lahko počnem tudi na OSX-u, saj je v osnovi Unix. Hkrati pa je od Linuxa precej bolj dodelan in enostaven za uporabo in vzdrževanje. Izkušenj imam precej na vseh treh OS-ih in za nobenega ne trdim da je slab, prav tako za nobenega ne trdim, da je idealen in brez napak. Pri Applu se pozna tudi to, da sta HW in SW dosti bolj povezana in imam zaradi tega precej manj ukvarjanja z računalnikom, kot sem ga imel na Windowsih ali Linuxu.

trnvpeti je izjavil:

uporabljas samo trackpad in redko misko, ali se uporabljas kaj tretjega pri recimo graficnih opravilih?


Grafičnih opravil praktično nimam. Saj sem zgoraj napisal, kaj delam.

torej je irelevantno, kar si napisal za trackpad?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Meizu ::

Kaj pa je pri Linuxu težje vzdrževat? Celo toliko open source je, da si ga lahko zmodificiraš svojim potrebam tako, da ti kar najbolj odgovarja.

Saj tudi jaz ne bi rad trdil, da je Apple zanič. Sam vedno mi gre v nos, ker folk opravičuje tako veliko ceno z vedno istimi besedami - uporabnost, stabilnost, kakovost - nikoli pa se noben ne potrudi argumentirat zakaj je temu tako. To je po domače rečeno nabijanje jajc.

Za programiranje vem, da pride 16:10 ekran na laptopu res prav in to tudi meni manjka pri ostalih laptopih, ampak... ostalih prednosti pa ne vidim, saj lahko z Linuxom npr. dosežeš praktično isto, kot lahko na osx in to za veliko manjšo ceno.

HW Appla se pa itak z njihovim sistemom dobro klapa, saj so njihovi izdelki praktično "konzolni". Nimaš nekih uber možnih kombinacij kar se opreme tiče... Imaš ta in ta model, izbira je jasna, kolikor denarja imaš v žepu. Za teh par kombinacij HWja pa res ni težko optimizirat OSa v nulo.

Apple ::

Primerjajmo izdelke/produkte z boljšimi izdelki/produkti, ne s slabšimi...

Jaz primerjam vse z Appleovimi produkti...
LP, Apple

zlobcek ::

Kje pa imaš na voljo prenosnik za 400 eur, ki je primerljiv z 2000 vredno MBP mašino :D

Razlika jasno ni tako velika. Seveda MacOS ni za vsakega. Jaz se ga recimo po 3 mesecih uporabe nisem mogel navadit in sedaj veselo poganjam Win7 na hudo dobrem skalibriranem zaslonu in hitri periferiji s svetlečo tipkovnico in kovinskim ohišjem. Predhodnik tega, ki sem ga dal potem tamali, je bil elitebook 8530p. ki je koštal malenkost manj. Bil pa precej manj kvaliteten. Menjati sem moral tipkovnico, tipke okoli trackpada pa so tudi bolj nek hec. Poleg tega da je tista magnezijeva litina dosti manj toga, kot MPB. Vmes sem imel še Sony Vaio Z ene par mesecev, neko karbon serijo za 2500 eur, ki ji je baterija držala tam 4-5ur. Kljub 8 ur-nem podatku marketingarjev. Ko imel dneve sestankov, mi je praktično sredi delovnika začel jamrat s prazno baterijo, jest pa še par sestankov pred sabo in acad risbe za projecirat. Uporabjam pa mašino tako v službi, kot doma. Vsega skupaj vsaj 10-12 ur na dan, od tega delam sem in tja praktično cel šiht na baterijo. Menjat baterije sredi delovnika, doma pa dve polnit niti slučajno ne mislim.

Poleg tega apple TV in načinom streamanja od muske, videa in slik na en klik je čist nadmočen in nihče ni še predstavil nekega tako enostavnega kombiniranja audio video naprav. Pa še z malo iznajdljivosti ne potrebuješ Itunes.

Osebno sem torej z MBP zelo zadovoljen in če bo denar, bo moj naslednji notebook ista branža. Edino kar me malo moti je, da ni neke dock station rešitve, razen aftermarket stvari. Mogoče se kej spremeni.

Meizu ::

Dobiš prenosnike za veliko manj denarja kot 2500eur z dejansko avtonomijo nad 10 ur.

trnvpeti ::

Meizu je izjavil:

Dobiš prenosnike za veliko manj denarja kot 2500eur z dejansko avtonomijo nad 10 ur.

lahko kaksen link, dva
jz bi to imel seveda

jype ::

Apple> Jaz primerjam vse z Appleovimi produkti...

Žal Apple ne ponuja tistega, kar bi jaz rad imel: Največ kilo težak Air z i7, 8G rama, 256G SSD, 1080p zaslonom in z ethernet portom.

K sreči to ponuja Sony (ni pa tako cheap kot Apple roba, se razume).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

RejZoR ::

wini je izjavil:

USB3 ključek imam že dolgo časa tako da ni to neka eksotika
firewire sem uporabljal za čitalec kartic (ker je bil usb2 2x počasnejši), čakat 15min ali pol ure da se prenese 32gb kartica fotk na disk je že ogromna razlika
tako da novosti se rabijo in dosti ljudem prinaša to prednost.


Ti imaš USB 3.0 ključek, 95% ostalega folka pa ima USB 2.0. Nkeka ne pove kaj dosti o uporabnosti a?
Čez ene 5 let bo USB 3.0 tak standard kot je sedaj USB 2.0...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

floyd1 ::

Meizu je izjavil:

Saj tudi jaz ne bi rad trdil, da je Apple zanič. Sam vedno mi gre v nos, ker folk opravičuje tako veliko ceno z vedno istimi besedami - uporabnost, stabilnost, kakovost - nikoli pa se noben ne potrudi argumentirat zakaj je temu tako. To je po domače rečeno nabijanje jajc.


Tista s stabilnostjo in sploh izjavami "Apple sploh ne šteka" je bedarija. Npr. Ipod touch sem moral ničkolikokrat zresetirati in se samo nasmehnem folku, ki pravi, da imajo Iphone prižgan pol leta brez vsakega problema. Pa ja... ;((, povej še malo, kaj delaš na njem. Samo telefoniraš?

In - jaz imam recimo Win7 inštalirane že od nakupa računalnika (3 leta) in delajo "u nulo", skupaj z vsemi programi. Vmes že 2x klonirani na nove HDD-je (oz. SSD v zadnjem primeru), pa še kar dela. In šele pred kratkim sem doživel prvi (ja, prvi) reset računalnika med delom, odkar ga imam v tej konfiguraciji. Še to je naverjetneje zato, ker sem bil brez firewalla (testiranja).

Mimogrede, tudi ti še nisi uspel argumentirati 1600 EUR prihranka pri laptopu za obdelovanje fotografij ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

Apple ::

jype je izjavil:

Apple> Jaz primerjam vse z Appleovimi produkti...

Žal Apple ne ponuja tistega, kar bi jaz rad imel: Največ kilo težak Air z i7, 8G rama, 256G SSD, 1080p zaslonom in z ethernet portom.

K sreči to ponuja Sony (ni pa tako cheap kot Apple roba, se razume).


Kupi si prvo Applea, pa potem komentiraj... Večina na tem forumu je takih, da so Appleove produkte samo videli in se jih dotaknili v kakšnem Big Bangu in so potem pametni...

Na kateri koli prenosnik boš dal MS OS, bo katastrofa...
LP, Apple
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple novosti: 12-palčni MacBook, Apple Watch in kopica drugih izboljšav (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
390125995 (103688) opeter
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27054347 (44168) Nummy
»

Padanje Facebooka se nadaljuje, Apple postal najdražje podjetje vseh časov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
25450766 (44911) spirit
»

Apple MacBook Pro, vaše mnenje in nasveti glede na kupa (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6817556 (16094) algo
»

Apple prenovil macbooke pro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
18445107 (39005) BlueRunner

Več podobnih tem