» »

Mac OS X 10.8 Mountain Lion nared, izid še ta mesec

Mac OS X 10.8 Mountain Lion nared, izid še ta mesec

ZDNet - Apple je končal razvoj nove verzije svojega operacijskega sistema Mac OS X 10.8, ki nosi živalsko ime Mountain Lion. Včeraj so razvijalcem poslali končno verzijo sistema (tako imenovani golden master, ki ustreza Microsoftovi oznaki RTM), izid za širšo javnost pa pričakujemo vsak hip - torej še ta mesec, če ne bo kdo odkril kakšnega hrošča, ki bi preprečil izid. Hkrati Apple poziva razvijalce, da jim pošljejo aplikacije za Mountain Lion, da bodo lahko ob uradnem izidu že certificirane in na voljo za prenos.

Spomnimo, da je lanska verzija kot gold master izšla 1. julija, splošna dobavljivost pa je sledila 19 dni pozneje. Sedaj jo pričakujemo 24. julija, ko bo Apple tudi objavil poslovne rezultate za preteklo četrtletje. Nadgradnja bo stala 20 dolarjev, kar je tretjino manj kot predhodna.

Nova končna inačica Mountain Liona ima oznako verzije 12A269 in tehta 4,34 GB, razvijalci pa jo lahko prenesejo z Mac App Stora. Nekateri so jo že namestili in za zdaj ne poročajo o nobenih težavah. Novosti je precej, nekaj je bilo že najavljenih, druge je Apple dodal tik pred zdajci na WWDC-ju. Slednje so Power Nap in diktafon (voice dictation), medtem ko v prvo skupino sodijo GateKeeper, Messages (nekdanja Notification Center in iChat z iOS), Notes, Remidners, Air Play za uporabo Apple TV ... Apple se je namreč zavezal, na mace pripeljati čim več funkcij z mobilnih naprav z iOS.

20 komentarjev

MrBrdo ::

ga že čakam, sem Liona preskočil :)
MrBrdo

filip007 ::

A res, kaj pa delaš s tem, si slovenski producent filmov?
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

CoolBits ::

Isto dela, kot ti na windows...

Posodobitev uspešna, kot vse do sedaj.
leopard > snow leopard > lion > mountain lion... vsi podatki in nastavitve ostanejo bp.

joebanana ::

CoolBits je izjavil:

Isto dela, kot ti na windows...

Posodobitev uspešna, kot vse do sedaj.
leopard > snow leopard > lion > mountain lion... vsi podatki in nastavitve ostanejo bp.


To je že dolgo samoumevno.

gslo ::

jst bom praviloma počakal na par updejtov, da vse buge in nore varnostne luknje popatchajo in pol ko bodo že napovedal naslednjika mountain liona, bo ta primeren za inštalacijo. ;-D lion danes dela skor k pušlc, ne vem zakaj bi si vse z!="al čez 1 mesec. :-P

driver_x ::

Tako na hitro se mi zdi, da ima par stvari, zaradi katerih bi bilo dobro nadgraditi iz Liona.

Avian ::

Uporabljam ga že od Developer verzije 4 naprej (se pravi cca 1 mesec) pa moram rečt da je zadeva stabilna ... Edino kar sem imel problem je da GIT ne dela več v Codi, vendar so mi že javili da vedo in bodo popravili z update-om Code ...

lp Avi
"Sound is fifty percent of the motion picture experience" - George Lucas

driver_x ::

Potem bom pa mogoče nadgradil že takoj, ko bo v AppStoru.

roli ::

Bom še malce razmislil o nadgradnji. Trenutno imam sicer še vedno Snow Leoparda (Liona sem kar preskočil) ampak še vedno nisem čisto prepričan o nadgradnji. A lahko kdo pove, če so vrnili opcijo, ki je bila včasih imenovana Expose - All Windows? Torej, da ti pokaže vsa trenutno odprta okna brez, da bi bila le ta grupirana po aplikaciji? Ker vem, da nisem bil edini, ki mu ta funkcija manjka v Lionu in bi bilo lepo, če bi jo vrnili.
http://www.r00li.com

skika ::

roli je izjavil:

Bom še malce razmislil o nadgradnji. Trenutno imam sicer še vedno Snow Leoparda (Liona sem kar preskočil) ampak še vedno nisem čisto prepričan o nadgradnji. A lahko kdo pove, če so vrnili opcijo, ki je bila včasih imenovana Expose - All Windows? Torej, da ti pokaže vsa trenutno odprta okna brez, da bi bila le ta grupirana po aplikaciji? Ker vem, da nisem bil edini, ki mu ta funkcija manjka v Lionu in bi bilo lepo, če bi jo vrnili.


Ta funkcija je nazaj.

AlienRR ::

Iz videa:
"... although when you click on new document nothing happens..."

Haha, siriusly?:D
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

neonX ::

AlienRR je izjavil:

Iz videa:
"... although when you click on new document nothing happens..."

Haha, siriusly?:D


gre za predstavitev beta različice, ki ni namenjena široki javnosti.

Gandalfar ::

U nice. Posodobim 3 dni po releasu. Toliko, da se internet posodobi :)

roli ::

skika je izjavil:

roli je izjavil:

Bom še malce razmislil o nadgradnji. Trenutno imam sicer še vedno Snow Leoparda (Liona sem kar preskočil) ampak še vedno nisem čisto prepričan o nadgradnji. A lahko kdo pove, če so vrnili opcijo, ki je bila včasih imenovana Expose - All Windows? Torej, da ti pokaže vsa trenutno odprta okna brez, da bi bila le ta grupirana po aplikaciji? Ker vem, da nisem bil edini, ki mu ta funkcija manjka v Lionu in bi bilo lepo, če bi jo vrnili.


Ta funkcija je nazaj.

Sem mal poguglal - očitno res. Torej lahko končno nadgradim sistem. Lepo!
http://www.r00li.com

driver_x ::

Danes je izšel. Od tistih, ki ga že imate me zanima, če so s kakšnimi aplikacijami problemi? Sam uporabljam razpored tipk iz Jonasovega bloga. Ali je kdo to že preizkusil na Mountain Lionu?

Gandalfar ::

Pocakaj en teden, da se vse aplikacije updejtajo.

para! ::

20 USD, to je pa res cheap, a gre kar prek appstorea? Počakamo še kak teden, pa update.

lp
Death before dishonor!

driver_x ::

Ja, v appstoru ga imajo za 15,99 eur.

Gandalfar ::

Ja, kliknes update in se ti stvar zloada na disk. Potem pa se enkrat kliknes install na ikonco na desktopu in je to to. (Vsaj tako je bilo pri Lion updejtu)

kpkp ::

Za enkrat me še najbolj moti počasen prehod med virtualinimi namizji, zadeva gre tako počasi, da je prav utrujajoče za oči. Upam, da bodo to spremenili s prihajajočimi popravki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naknadni izklop iMessages končno poenostavljen

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
218032 (6981) PrimozR
»

Apple WWDC: Mac in OS X (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
6820082 (17194) modicr
»

Izšel Mac OS X 10.8

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
207708 (3526) Gandalfar
»

Applov WWDC 2012 poln novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
13438180 (33536) dejanslo
»

Apple pokazal predogled OS X 10.8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5017142 (14611) Jst

Več podobnih tem