» »

RAM2 servis -kaj naj naredim?

RAM2 servis -kaj naj naredim?

akize ::

Kot sem malo bral se skoraj vedno pri servisu telefona zalomi in vam ga zavrnejo. Meni se je zgodilo podobno zato me zanima kako naj ukrepam?

Telefon Samsung galaxy S sem poslal na servis,ker mi je med updajtanjem telefon crknil in se ni prižgal.Po enem tednu čakanja sem dobil klic,da je telefon bil izpostavljen tekočini in so mi zaradi tega zavrnili garancijo,popravilo 170€.Poklical sem serviserja, ki mi je poslal slike in mi rekel,da zaradi oksidacije notranjosti telefona propade garancija.

Slike:














Na sliki 1 je res nalepka obarvana rdeče ampak naj bi se ta slej ali prej obarvala zaradi redne uporabe in tudi ne more biti razlog za zavrnitve popravila ampak le kot opozorilo serviserju. Sam na teh slikah ne vidim nekih hudih znakov oksidacije.Na sliki 4 je samo plastika!?

Prosim vas,da mi svetujete kaj lahko v tem primeru naredim?

Hvala!
  • spremenilo: akize ()

LeQuack ::

Je že bila debata o tem, nategnili so te. Po vsej verjetnosti dobili denar od tebe in že od proizvajalca.
Quack !

akize ::

Od mene niso dobili nobenega denarja,saj ko sem telefon nesel na avtoakustiko so rekli da bo to opravljeno pod garancijo.
Kaj lahko zdaj sploh naredim.Novega telefona si ne mislim kupovati,saj ima ta vse kar rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: akize ()

mihec87 ::

Jeez bana vtikač gredo slikat da je oksidiral, ker ma oksidacija tam res vpliv na telefon ja....Bolj se že teško neumnega nrdiš....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

nUUb ::

In kje točno je oksidiran poleg na konektorju za slušalke? Imam enak telefon namreč in pri meni ni oksidacije niti na konektorju za slušalke.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

para! ::

Torej vas bojo nategoval po dolgem in počez kar tako, za vsak telefon že vnaprej vejo, da je oksidiran, poslikajo dokaz in voila, garancija ne velja?

Fino. Appleov izdelek, namočen v vodi, vse nalepke za stik z vodo rdeče, menjano pri EPL v garanciji, brez vprašanja o stiku z vodo.

lp
Death before dishonor!

RejZoR ::

Sej tud če bi urejal uradni servis ne bi nihče kompliciral, ti naši šalabajzerji pa imajo skoz neke fiksne ideje z zavračanjem na podlagi "stika" z vodo. Nekak si ne predstavljam kako na Floridi al pa v Tuniziji sploh lahko uveljavljajo garancijo, ko je samo zrak tako vlažen, da bo telefon zoksidiral in obarval pri normalni uporabi.
Skratka en navaden BS.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

para! ::

Zakaj bi torej nek posameznik namesto uradnega servisa za Samsung izbral RAM2?
Death before dishonor!

c00L3r ::

A ni RAM 2 uradni servis?
Samsung Slovenija

kmetek ::

Pa zakaj hudiča ne daste skupinske tožbe ali v ćasopis ali SVET na KANALU A / POP TV ipd?

para! ::

Ker je lažje sprejemat na suho v rit in imet Samsung telefon.
Death before dishonor!

RejZoR ::

Skupinskih tožb pri nas ni, bi pa jih objava na nekem TV mediju sigurno streznila.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

para! ::

Oddaja Preverjeno in pritožba neposredno na Samsung bi definitivno imela neke posledice, pozitivne za uporabnike. Samsung se definitivno ne bi postavil na stran nekih kekckov kot je RAM2.

Nenazadnje je Apple tisti, ki je pri servisu dosledno upošteval "liquid indikatorje" na svojih napravah, dokler jim niso ravno uporabniki dokazali, da je možno te iste indikatorje sprožiti tudi med normalnim tekom zaradi znoja in so odnehali ali vsaj popustili pri servisu.

lp
Death before dishonor!

kmetek ::

Skupinsko napišite več pritožb v pisni obliki in po povratnici na Samsung ali mail....itd.

para! ::

Samsung definitivno ni tako neumno podjetje, da bi množične pritožbe kar ignoriralo!

Če že vse ostalo kopirajo od Applea, bojo pa še costumer service"!!!

lp
Death before dishonor!

amigo_no1 ::

Meni se je zgodilo podobno zato me zanima kako naj ukrepam?

RMA proizvajalcu.

akize ::

Zdajle sem govoril z vodjem servisa in nisem nič dosegel.
Ko sem mu končno dopovedal,da je logično,da se na kovinah,ki so 2 leti izpostavljene začne oksidacija mi je pa rekel,da je nalepka rdeča in da že samo zaradi tega garancija odpade. Na katerokoli vprašanje, ki ga ni mogel odgovoriti mi je rekel,da naj napišem pritožbo in da oni samo sledijo samsungovim pravilom...
Telefon, ki ne dela me čaka v avtoakustiki brez garancije...

LeQuack ::

Vodje servisa postanejo vodje, ker se znajo dobro kregat.
Quack !

RejZoR ::

Očitno je čas, da se jih da mal v medije. To pri nas vedno zaleže ker je državica majhna in bo tako negativno reklamo videl praktično vsak prebivalec. Ker eno so izolirani primeri sem in tja, da pa ima samo na enem forumu 10 folka, ki so vsem po vrsti zavrnil zarad kvazi stika z vodo, kje so pol še ostali, na drugih forumih in folk, ki se nikjer ne javi? Fak no kaj si ene firme dovolijo. Če bi pri nas naredil kej tazga bi bilo naslednji dan že na vseh novicah ne pa da tko odjebavajo folk pa kar nič.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PromeuZ ::

<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

BlaY0 ::

Ma dejte nabaut (iz Kitajske) tiste nalepke za vlago pa prelepte. Stvar rešena.

mihec87 ::

BlaY0 je izjavil:

Ma dejte nabaut (iz Kitajske) tiste nalepke za vlago pa prelepte. Stvar rešena.


Sj tudi če ni nalepka obarvana pregleda z mikroskopom in "strokovno" ugotovijo da je priklop oz konektor za slušalke oksidiral in zavrne....

RejZoR ::

Ja, zato ker priklop slušalke vpliva na delovanje ekrana...

Tud odgovor RAM2 je patetičen do konca. "Do oksidacije lahko pride zelo hitro". Ja, prerezan jabuk res hitro oksidira na zraku. Pa odrezana salama na sobni temperaturi tud. Ne pričakuje pa človek "hitre oksidacije" pri elektronski napravi katere se po garanciji pričakuje delovanje vsaj 2 leti in če slednjo nosiš v namenski torbici in nanjo zelo paziš, kako zaboga lahko potem sploh oksidira?
Tud ne predstavljam si kako potem katerikoli aparat zdrži več kot 1 teden v Braziliji, Indoneziji, Indiji itd kjer imajo čez celo leto vglavnem 100% vlažnost zraka. Tam bi moral telefon crknit že po enem tednu zaradi oksidacije in telefonov itaq sploh ne popravljajo v garanciji, ker so vsi oksidirani v nulo. C'mon RAM2, koga zajebavate?

Tud ne vem kako delujejo po pravilih, če pa oni zavrnejo popravilo telefona, ko pa ga pošlješ direktno na Samsnung na Nizozemsko (na svoje stroške of course) ga pa zrihtajo, no questions asked. Kdo zdej koga tle zajebava?

Tud to z indikatorji je en težek k. Moj Wave ga ima pod baterija, nekateri ga pa sploh nimajo na vidnem mestu, kako naj uporabnik ve pri čem je, če pa ga ne more vidit?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

efinitvino tržna inšpekcija, namreč če trdijo da do oksidacije pride hitro kljub normalni uporabi potem lahko govorimo o stvarni napaki. To je isto, kot bi bilo ohišje iz kartona ni bi se v enem tednu razpadlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

darkolord ::

RejZoR> Tud to z indikatorji je en težek k. Moj Wave ga ima pod baterija, nekateri ga pa sploh nimajo na vidnem mestu, kako naj uporabnik ve pri čem je, če pa ga ne more vidit?

Kaj bi pa to, da bi indikatorje videl, uporabniku pomagalo?

šernk ::

ma ne more bit matična tako oksidirana kot oni slikajo...popoldne priložim sliko matične mojega telefona, ko sem se ga 2 leti praktično trudil uničit pa ni uspelo. stvar enostavno zaradi vode ne more tako oksidirat.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

darkolord je izjavil:

RejZoR> Tud to z indikatorji je en težek k. Moj Wave ga ima pod baterija, nekateri ga pa sploh nimajo na vidnem mestu, kako naj uporabnik ve pri čem je, če pa ga ne more vidit?

Kaj bi pa to, da bi indikatorje videl, uporabniku pomagalo?


A kaj bi pomagalo? Da ne zapravljaš časa z vožnjo do servisa in pregovarjanjem z njimi, ker bo itaq zavrnjeno. Če pa je obarvano ampak skrito se bo videlo šele ko se ga odpre. V tolikem je razlika.
Kot tudi lahko pri oddaji aparata na servis na dokument napišejo, da je inidkator neobarvan. Če zunanji ni obarvan, potem je fizično nemogoče, da bo pa notranji. Ne da se pol zmišljujejo po svoje, ker itaq ne moreš vedit v kakšnem stanju je res bilo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

darkolord ::

RejZoR> Da ne zapravljaš časa z vožnjo do servisa in pregovarjanjem z njimi, ker bo itaq zavrnjeno.

Saj tam na unem linku piše, da vsaj na enem servisu ne upoštevajo indikatorjev za avtomatsko zavračanje garancijskega popravila


RejZoR> Kot tudi lahko pri oddaji aparata na servis na dokument napišejo, da je inidkator neobarvan

Saj to lahko, samo moraš pač nesti neposredno na servis ne pa na svojega mobilnega ponudnika in pričakovati, da bo tisti prodajalec za šalterjem sploh vedel, kakšni so ti indikatorji.


RejZoR> Če zunanji ni obarvan, potem je fizično nemogoče, da bo pa notranji

Če ga poliješ samo s sprednje strani ali če ga vržeš v kozarec s pol deci vode se brez težav obarva indikator samo v eni polovici telefona.

RejZoR ::

Ker tako omejeni scenariji se dogajajo na dnevnem redu ane?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihec87 ::

darkolord je izjavil:

RejZoR> Da ne zapravljaš časa z vožnjo do servisa in pregovarjanjem z njimi, ker bo itaq zavrnjeno.

Saj tam na unem linku piše, da vsaj na enem servisu ne upoštevajo indikatorjev za avtomatsko zavračanje garancijskega popravila


RejZoR> Kot tudi lahko pri oddaji aparata na servis na dokument napišejo, da je inidkator neobarvan

Saj to lahko, samo moraš pač nesti neposredno na servis ne pa na svojega mobilnega ponudnika in pričakovati, da bo tisti prodajalec za šalterjem sploh vedel, kakšni so ti indikatorji.


RejZoR> Če zunanji ni obarvan, potem je fizično nemogoče, da bo pa notranji

Če ga poliješ samo s sprednje strani ali če ga vržeš v kozarec s pol deci vode se brez težav obarva indikator samo v eni polovici telefona.


A je lahko 0,7deci vode?
Glede na velikost telefonov more bit kahla namesto kozarca da ga lahko vržeš not..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

darkolord ::

Kaj točno bi rad povedal?

mihec87 ::

Zakaj sploh opletate z indikatorji...ker smo že itq pol leta nazaj prišli do zaključka da kljub neobarvanim indikatorjem telefon pregledajo z mikroskopom in v izsledku dobimo razlog za nedelovanje telefona in sicer pikica oksidacije na konektorju slušalk...:))

Iz tega se naučimo da je za uničenje telefona kriva oksidacija konektorja za slušalke..:O:))
Iz tega bi se lahko izpeljalo tudi da v bistvu nebi rabli uradnih servisov saj je večino popravil potrebno plačati(skoraj vsako kjer ne reši težave ponovno nalaganje sistema..)

Najbolj uspešni prodajalci so v tropskih krajih.Prodajo vsake pol leta nov telefon-v tem času telefon poje oksidacija..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

šernk ::

Evo tako izgleda moj mobitel od znotraj, stalno uporabljen v veliki vlažnosti (dež, kopalnica, tudi pod tušem sem ene parkrat govoril (pač tuš ni bil ravno odprt vendar mokre lase, mokre roke), dvourno namakanje v kavbojkah, katere so v celoti plavale v vodi in še se da naštevat prigode) in niti približno ni tako oksidirano kot pošljejo servisi slike, skratka če tale moj mobitel še vedno deluje (mobitel sem razdrl le iz firbca) in ni vidnih večjih sledi oksidacije, res nimam pojma kako lahko mobiteli tako močno oksidirajo, če se jih izpostavi vlažnosti.

In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

pi pawr ::

Hehe, se vidi rdeč indikator. Nokia?

šernk ::

ne SE k530i sedaj star nekje 5-6 let
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

tomaz- ::

Glede teh slikic oksidacij.. Pa ste prepričani, da so to slikce vaših telefonov? Se kakšnega "rez dela" ne da odvijačiti in "nadomestiti" z oksidiranim? Samo tako, v razmislek..

floyd1 ::

Če upoštevam, da so to pofotkali pod blazno povečavo me res zanima, kako bi zgledal v primerjavi s tem en telefon, normalno uporabljen npr. kak teden ali 14 dni. Verjetno hudo podobno. Na teh fotkah je večinoma pač drobna "svinjarija", ki se po robovih in tudi notri nabere ob čisto normalni uporabi - roke se potijo, koža se lušči, nekaj praha je v zraku, itd. Neke blazne oksidacije pa niti ni videti. Sicer pa - če res tako oksidirajo ti telefoni, jih je Samsung pač naredil zanič in bi morali to priznati.
V današnjih avtih je kup elektronike, deluje v noro spremenljivih pogojih, včasih je v avtu ogromno vlage, ki ponoči kondenzira, čez dan se zagreje kabina tudi na 50 stopinj, ponoči pa ohladi... ...pa vseeno zdrži tista elektronika tudi po 15 let ali več. Še več - ko sva s kolegom popravljala elektroniko avtomatske klime na fotrovem prastarem BMW-ju (takrat star 14 let), je tista "osnovna plata" zgledala kot nova. Ker je pač dobro zaščitena (dokaj debel, kvaliteten lak, kvalitetni konektorji, le en kondenzator ga je "sral" ;)), kot se za take pogoje tudi mora narediti.

Članek o tem sem našel tudi na Partis-u (ker verjetno nimate ravno čisto vsi dostopa, bom skopiral):
Za komentar govoric in sumov prevare slovenskih potrošnikov smo zaprosili predstavnike pooblaščenih serviserjev. Slednjim omenjena tema nikakor ni tuja, saj se z jeznimi klici in obiski strank soočajo vsakodnevno. "Nam je v interesu telefon popraviti in dobiti plačilo za storitev, ne pa da si delamo stroške z odpiranjem telefonov in zavračanjem ljudi," je za 24ur.com dejal Janko Tomšič, vodja servisne dejavnosti pri podjetju RAM 2, ki je med drugim pooblaščeno za servisiranje telefonov znamke Samsung, Motorola in Alcatel. Na očitke, da telefone močijo kar sami, odgovarja, da si česa takega ne morejo privoščiti. "Pri nas velja tako imenovana cona E, kar pomeni, da morajo biti prostori protiprašno zaščiteni in brez prisotnosti tekočin. Takšni so predpisi s strani Samsunga ter drugih proizvajalcev telefonov in elektronske opreme. Nemogoče je, da bi se telefon zmočil pri nas," zagotavlja ter nadaljuje, da vsak primer tudi fotografirajo ter strankam v dokaz posredujejo fotografije.

Kot nam je še pojasnil, se vsak telefon ob prevzemu odpre ter pregleda, če je mehansko poškodovan in če so kje sledi učinka vlage. "Ljudje mislijo, da mi ne želimo popravljati telefonov, a že s tem, ko ga odpremo, opravimo 80 odstotkov dela. Vse delamo po pravilih, ki jih postavljajo proizvajalci," pravi. Zanimivo je tudi dejstvo, da morajo zamenjani del telefona poslati proizvajalcem. "Če ugotovijo, da je zamenjani del oksidiral, ne dobimo plačila," še pravi in dodaja, da lahko do oksidacije pride zelo hitro. "Možno je, da telefon oksidira v roku enega tedna. Tukaj ni nekega pravila," pravi.

Sicer se jim velikokrat zgodi, da ljudje prinesejo telefon na servis, čeprav vedo, da so ga zmočili. Kot pravi Tomšič, so po zakonu dolžni te aparate prevzeti, jih pregledati in na podlagi tega tudi zavrniti. Stroškov pregleda in zavrnitve pa jim ne krije nihče.


Predvsem je zmotil tisti del, da lahko telefon zoksidira v enem tednu - pa kje, pri hudiču, delajo ta vezja in jih skupaj "šraufajo", da so tako občutljiva? Verjetno imajo v tovarni še parne stroje (aja, pol bi še bolj oksidirali :|)? Jih delajo ročno? Ne vem, no.

amigo_no1 ::

Zadeva je enostavna, kot je že povedal Rejzor, vendar nekateri še kar komplicirate:

Tud ne vem kako delujejo po pravilih, če pa oni (RAM2) zavrnejo popravilo telefona, ko pa ga pošlješ direktno na Samsnung na Nizozemsko (na svoje stroške of course) ga pa zrihtajo, no questions asked. Kdo zdej koga tle zajebava?

LuGi ::

amigo_no1 je izjavil:

Zadeva je enostavna, kot je že povedal Rejzor, vendar nekateri še kar komplicirate:

Tud ne vem kako delujejo po pravilih, če pa oni (RAM2) zavrnejo popravilo telefona, ko pa ga pošlješ direktno na Samsnung na Nizozemsko (na svoje stroške of course) ga pa zrihtajo, no questions asked. Kdo zdej koga tle zajebava?


pics or it didn't happen

floyd1 ::

amigo_no1 je izjavil:

Zadeva je enostavna, kot je že povedal Rejzor, vendar nekateri še kar komplicirate:
Tud ne vem kako delujejo po pravilih, če pa oni (RAM2) zavrnejo popravilo telefona, ko pa ga pošlješ direktno na Samsnung na Nizozemsko (na svoje stroške of course) ga pa zrihtajo, no questions asked. Kdo zdej koga tle zajebava?

Že če odmislim stroške pošiljanja v tujino je to tragikomično - kupiš (dražji) aparat v SLO, zaradi garancije, servisa. In potem ga moraš vseeno pošiljat v tujino, ker se serviserju zdi normalno, da lahko sodoben GSM aparat zoksidira v 1 tednu. No-ja, dolgoročno to mogoče to niti ni tako slabo - bomo pač v tujini vse kupovali. Ceneje.

RejZoR ::

LuGi je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Zadeva je enostavna, kot je že povedal Rejzor, vendar nekateri še kar komplicirate:

Tud ne vem kako delujejo po pravilih, če pa oni (RAM2) zavrnejo popravilo telefona, ko pa ga pošlješ direktno na Samsnung na Nizozemsko (na svoje stroške of course) ga pa zrihtajo, no questions asked. Kdo zdej koga tle zajebava?


pics or it didn't happen


Še tle na S-T je bil en uproabnik, ki so mu na RAM2 zavrnili, ga je poslal v tujino in so mu ga popravili brez vprašanj. Lahko poiščeš temo kritik čez RAM2 pa boš našel not.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LuGi ::

Našel

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35078788 (6698) Twixz
»

POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na ser (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
406101541 (50575) next3steps
»

Samsung galaxy s6 - fotoaparat

Oddelek: Mobilne tehnologije
163050 (2493) fujtajksel
»

Razbit fotoaparat na samung galaxy s4

Oddelek: Pomoč in nasveti
232586 (1970) Frenckie
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721191 (18218) amigo_no1

Več podobnih tem