» »

Ram 2 servis

Ram 2 servis

Dr_M ::

Pac unrootas. A je to problem?

kmetek ::

gledam kako že to naredim hehe.

rootal sem na ta način.

http://forum.xda-developers.com/showthr...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

BladE_ ::

V sami aplikaciji superuser/supersu imaš opcijo unroot... potem izbriši še omenjeno aplikacijo.
Akcija - Reakcija

kmetek ::

imam superuser v 3.1.3 (46)
su binary v3.1.1.(17)


pa možnost temp unroot... in ota survival.

GeForce ::

unroot + če se ne motim ima S2 tudi nek "flash counter" tako da priporočam da tudi to pogledaš da je tako kot na originalu, da te ne bodo zaradi tega kaj zaj**avali.

kmetek ::

flash counter je nula....bom unrootal + spucal pa je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kmetek ::

denabiker ::

in komu se da zajebavat z našimi barabinskimi serviserji in iskanju pravice?

LuGi ::

Upam da vam je jasno da Samsung diktira pravila in ne lokalni servis? 8-O

Kontaktiraj direktno Samsung (Slovenija,Avstrija,..)

Halfdead987 ::

Ok. Imam en problem.
Na S3 i9300 se mi je zje*al microUSB konektor in sem ga dal na garancijo. Problem je v tem da je bil na telefonu nameščen CM 10.1 in seveda root... Napaka telefona nima nikakršne veze z rootanjem. Napisali so da bi stalo 200€,kar seveda ne mislim dat. Imam kakšno drugo opcijo? Glede na napaka nima veze s tem..

hojnikb ::

Njim je to vseeno. Zajebu si pač. Neavtoriziran software...
Bi dal stock rom gor in bi blo ok.

Bo treba novo matično ploščo kupit..
#brezpodpisa

Halfdead987 ::

Novo matično zaradi mUSB porta?

hojnikb ::

kaj pa ?
boš sam odlotal dol usb port ?
#brezpodpisa

Halfdead987 ::

Raje kot da dam 200e.

Bolf3nk ::

Kaj ima fizična poškodba veze z rotanjem in nalaganjem rom-ov? kakšni pogoji garancije... nategovanje na suho

pa še tole

http://www.racunalniske-novice.com/novi...


pa kak klic na zps, poskusit ni greh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bolf3nk ()

BladE_ ::

No daj prijavi na zps, da te vidim... Sam sem dobil tak odgovor od njih, da mi je postalo slabo in zdaj si lahko s tem odgovorom piham v rit :)

Zgoraj prilepljen članek je tudi malo nerazumljiv saj ni nikjer točno zavedeno kaj piše v tej direktivi ampak je samo nekaj na grobo opisano... Po mojem je to zavajanje in pisanje laži...

Kaj storiti, če vam uradni serviser zavrne brezplačno popravilo mobilne ali katerekoli druge elektronske naprave? Priporočamo vam, da v takem primeru stopite v stik z Uradom Republike Slovenije za varstvo potrošnikov in po potrebi tudi z Zvezo potrošnikov Slovenije


JA SEVEDA, da mi morajo popraviti brezplačno RAZEN v primeru mehanske poškodbe ali pa rootanja(poseg v software), kar jasno piše v garanciji...

Mi je pa čudno, da tudi Google ne najde nič na njihovo navedeno direktivo "1999/44/CE"... najde pa recimo "1999/44/EC"... spet čudno kaj pišejo, če to ne obstaja(mogoče se motim :D)...

Mi pa lepo vrže ven link do Slo-Techa kjer so že obdelali to zadevo.
Akcija - Reakcija

djforever ::

LP,KOLEGu je mrknil samsung s3,samo kar od sebe,ni se dalo več napolnit,pošljejo oni na RAM2,tam pa trdijo da je bil mobitel v stiku z tekočino,vendar telefon niti pod razno ni bil v stiku z tekočino, verjetno je tovarniška napaka,POLNILNA LINIJA ne dela.

Kaj storiti,ali iti v tožbo ali pa enostavno kupit polnilec baterije za samsung s3,drugačik pa samsung s3 dela samo se polnit ne da!


ewo slike danes sem razdrl pa za vsak slučaj počistil z acetonom ter vrgel v riž (24h), do zdaj mi je to vedno delalo,samo tu pa bomo vidli!









Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

zeleni ::

Dr_M je izjavil:

Navadite se, da so samsungi pri nas prakticno brez garancija po pol leta. Ne da se jim popravljat, pa se raje zgovarjajo na tekocino.

Glede na to, da inspekcije dobijo ogromno prijav zoper njih, je cudno, da nic ne ukrepajo.


Pa jih res dobijo? Veliko ljudi po moje pozre zadevo, redki mogoce izlijejo svoje nezadovoljstvo na forum, na inspekcijo pa verjetno roma zelo redka prijava.

bluefish ::

Sodeč po tej in podobnih temah folk le bemti nad servisom in firmo, to pa je tudi vse. Potem nič čudnega, da ni efekta.
Pošljite celotno dokumentacijo,... na TIRS, zastopniku v Sloveniji, matični firmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

djforever ::

decki meni telefon dela,na RAM2 pa naj zaprejo amaterji firmo

BorutK-73 ::

djforever je izjavil:

decki meni telefon dela,na RAM2 pa naj zaprejo amaterji firmo


Super da ti je uspelo z rižom! Si je treba zapomnat tvoj trik.

kr?en ::

Pa to, da te salabajzerje od Ram2 zacne folk prijavljat trzni inspekciji itd., kot je predlagal bluefish.

Ce bom jaz kdaj moral svojo S4ko v garanciji nest k Ram2 na servis (resnicno upam, da ne; potrk na les) in mi pribijejo to sceno z vodo, jim posljem za vrat vse zivo.

djforever ::

BorutK-73 je izjavil:

djforever je izjavil:

decki meni telefon dela,na RAM2 pa naj zaprejo amaterji firmo


Super da ti je uspelo z rižom! Si je treba zapomnat tvoj trik.



ni mi uspelo do 93% mi je napolnilo,zdaj pa mi vec noce polnit,ne vem kaj bi blo narobe!

Janac ::

Še eden, ki mu je uspelo to z rižom. Edino Wi-Fi več ne dela.

Bil je pa v centrifugi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Gladi ::

djforever, zakaj si pa dajal telefon v riz, ce pravs da ni bil v stiku z vodo?

Daniel ::

Saj telefoni tudi ob stiku z vodo ne mrknejo kar tako, če pa že kaj oksidira pa se da tudi počistit z alkoholom. Pomoje gre večinoma za fizične odpovedi delov na plošči in najlažje je stranki reči strošek je 250 EUR, potem pa dati telefon pod garancijo proizvajalcu, stranki pa zaračunati nov del. Suh denar za firmo. Moj SGS2 je bil na tleh že tolikokrat, da sploh več ne štejem, padel mi je tudi v manjšo lužico (z ekranom navzdol), v žepu se srečuje s "švicom" pa še kar dela. Je pa res, da ga imam v Bumperju, na ekranu je Screen protector in spodaj pri MicroUSB portu zalepljeno z izolirtrakom, da mi do USB-ja ne pride vlaga in umazanija. Tiste nalepke notri pa tako po vsej verjetnosti zafarbajo že, ko se prvič sreča s "švicom" in so res prikladen izgovor.

Redneck ::

Ravno me je klical kolega, ki je sokiran razlagal kako so ga na RAM 2 servisu na polno nategovali glede S3 :)

Sem mu rekel, da Samsungi pri nas nimajo ne garancije ne uradnega servisa, ker garancij itak ne priznavajo, servis pa podaja cene, ki so visje od novih telefonov in tako nima smisla. Neverjetno, da te firme se obstajajo.

Ne ves ali Samsung to podpira ali ne vedo, ves samo, da jih nimas vec kaj kupovati.. Nekako tako sem mu povedal.

Gladi ::

Ja, pa maš ti sploh kakšno pametno izkušnjo z njimi?

djforever ::

Gladi je izjavil:

djforever, zakaj si pa dajal telefon v riz, ce pravs da ni bil v stiku z vodo?



ker sem ga scistil z alkoholom

Redneck ::

Pred leti notoricen stik z vodo :) Nato sem kupoval Samsunge samo v tujini ampak ni bilo potrebno servisirati.
Prisel do sklepa, da Samsung, Sony in vecji samo se brijejo ovce in se se najbolj splaca poceni Kitajce, kjer
niti ne racunas na afterservice in tako vsaj ne izgubljas casa z droni, ki te nategujejo pod company policy,
in pac sproti kupujes novo. Nasploh pa karkoli kjer ni ze na spletu jasnih naslovov za RMA in da mora karkoli
cez kako slovensko nategovalnisko izpostavo, se sploh ne splaca vec kupovati..

Itak so Android telefoni dosegli nivo kjer ze poceni Kitajcki ponujajo vse kar se rabi..
Ko crkne, drugega... Zagotovo ceneje in manj stresno kot se ukvarjat z nategi, zavajanji..

Dr_M ::

Jeba je to, ker znajo teli kitajcki srat po omrezju ali izvajat kaksne cudne fore.
Je klical tip na cpn od mobitela, ces da on pa ze ni poslal 1500 smsov. In po ugotovitvi, da ima tip nek no name kitajski telefon, je dobil odgovor, da telefon ni testiran v mobitelovem omrezju in da mu zato ne morejo pomagat. Na koncu ga je to prislo toliko, kot en soliden telefon.
Stvar je bila pa taka, on je kolegu poslal sms, telefon je pa vsem v njegovem imeniku poslal isti sms (veckrat), skupaj 1500.

Od brand name znamk ima se najboljsi servis pri nas LG. Res ne komplicirajo.

BladE_ ::

@Redneck telefon zmočiš in je kriv servis... telefon razbiješ in je spet kriv servis? Totalen nateg!
Akcija - Reakcija

Redneck ::

Blade, tisti telefon ni videl vode nikoli.
Glede razbitja si pa raje malo poglej linke in kaj se dogaja ljudem. Serviserji in nateguni si scitite ritke ampak mislim, da je pocasi ljudem jasno koliko je ura.

CAT ::

Pozdravljeni,

pa še moja lepa izkušnja z Ram servisom. Pošljem galaxy ace na servis. Naj še omenim da telefon uporablja moj oče, jaz sem le posredovala na servis ker se on ni želel s tem ubadat. Telefon je delal ok naenkrat se ni več slišalo preko zvočnika,prostoročno pa je delovalo. Čez malo več kot 14 dni dobim telefon nazaj nepopravljen in napisano da je bil nepooblaščen poseg na telefonu(stroški bi bili 150€) in še napisano da je popraskan ekran. O ekranu na kratko ni popraskan in ima že od vsega začetka folijo gor. Klicala sem na Ram in po pogovoru(serviser na dopustu, pogovorna oseba je bil vodja servisa) mi on pošlje slike odprtega telefona na mail. Telefon je bil prvič odprt pri Ram servisu torej si lahko mislim svoje kaj se je zgodilo.

Zdaj se bom raje obrnila na servis v tujini ker so pri nas nesposobni.

 Slika

Slika

Lp
CAT

krofeta ::

Samsung Galaxy S3

Opis napake: STRANSKA TIPKA ZA JAKOST NE DELA


Popravilo v garanciji se zavrne na podlagi ugotovitev dejanskega stanja aparata , oziroma delov (OSNOVNA PLOŠČA, LCD) le tega, ki ustreza pogojem za katere garancijski list ne velja pod točko 8, navajamo "če je bil aparat izpostavljen mokroti, vlagi, ekstremnim toplotam oz. drugim pogojem okolja, hitrim spremembam teh pogojev, korozivnim vplivom, oksidaciji, razlitju hrane ali pijače ter vplivom kemičnih sredstev." Foto zaznamek je arhiviran. Predvidena ocena popravila izven garancije znaša 420,00 EUR z DDV



hmm, kaj dodati k temu ?? Telefon kot nov, uporabljan kot drugi telefon, naenkrat je nehal delovati gumb za jakost...

Enako se mi je zgodilo pri Galaxy S1 leto ali dve nazaj, gumb HOME je nehal delovati, guess what? isti odgovor s servisa...

thramos ::

In še enkrat si kupil Samsung?

Hayabusa ::

Osel gre 3x na led, torej ga bo še vsak enkrat :D.

krofeta ::

Imam vse 4 verzije S Galaxy-ja in vse so delovale (delujejo) odlično. Topšit telefoni. Ne bom se odrekel "udobja" zaradi enega RAM2 servisa. Bom pač poiskal servis v tujini.

LeQuack ::

Saj rešitev je že v tem, da se kupuje v tujini, ni se potrebno takoj odpovedati znamki.
Quack !

Dr_M ::

Najprej se pritozuje, kako crkujejo, zdej pa top shit telefoni?
Ne mores verjet :>
Za shit ti cist verjamem.

krofeta ::

Vedno kupujem pri Mobitelu na podaljšanje naročnine. Itak rabiš nekje imet naročnino in zakaj ne izkoristiti ugodnejšo ceno in še na obroke (24x19 eur). V kešu ne bi itak nikoli dajal toliko za telefon...

Hayabusa ::

Zaradi takih bodo razni Teleraji, Ram2 in Toptime še dolgo nategovali rajo...

wini ::

Imam s2 in note2 - zaenkrat deluje BP (trkam po lesu)
Bo pa moj naslednji telefon 100% LG ... Punca kupla optimusa G in svak pravkar G2 in delujejo kot je treba.
Imam par kolegov ki so imeli fizične poškodbe po svoji malomarnosti - počen zadnji pokrov na nexus4, nedelujoč mikrousb za polnjenje. Pa so jim vse garancijsko popravili na LG servisu. Nobenega nategovanja.

thramos ::

krofeta je izjavil:

Vedno kupujem pri Mobitelu na podaljšanje naročnine. Itak rabiš nekje imet naročnino in zakaj ne izkoristiti ugodnejšo ceno in še na obroke (24x19 eur). V kešu ne bi itak nikoli dajal toliko za telefon...


Sicer odvisno od porabe, ampak zaradi drage naročnine in dragega telefona (ugodnejša cena :))) je čisto možno, da pri Mobitelu plačaš v dveh letih več, kot bi pri cenejšem operaterju in cenejšem prodajalcu. Pa še vezan nisi. Če prišteješ še stroške servisa 420 EUR pa sploh.

[edit] Eh, kaj ma sploh veze to. Če te enkrat nategnejo, zakaj še drugič?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

RejZoR ::

Čeprav s kupovanjem iz tujine pa je tud drek. Sem imel Samsunga uvoženega iz nemčije in sem imel grozne probleme z delovanjem telefonskih številk (prikaz). Sem moral spremenit neko CSC nastavitev, ki spremeni neke regijske nastavitve, prikaz številk mi je potem deloval, samo pa potem nisem mogu updejtat firmwara preko Kies-a...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

thramos ::

CyanogenMod?

WaterBoy ::

Katira firma je pa servis za znamko LG in kakšno mnenje imate o njih

SLO_Matej ::

Vama Trade. So kar v redu, prijazni, ustrežljivi.

WaterBoy ::

Upam da bom imel čim manj stikov z servisom. Prejšni LG je deloval brez problema 3 leta + upam da bo tudi novi :)

first_line ::

LG servis je eden najboljših v Sloveniji. Oziroma najbolj korekten.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na ser (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
406101400 (50434) next3steps
»

Garancija zavrnitev TELERAY (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9119864 (14574) ziga1990
»

Simobil, ram2 pritožba

Oddelek: Pomoč in nasveti
346782 (5717) St235
»

RAM2 servis -kaj naj naredim?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4111135 (10109) LuGi
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721163 (18190) amigo_no1

Več podobnih tem