» »

Prodaja cigaret v gostilnah

Prodaja cigaret v gostilnah

Fiki12 ::

Zdravo!

Imam dve vprašanji, upam da je tudi kak pravnik v bližini, ker sem že iskal po zakonih pa nič našel...

Torej

1. Ali je dovoljeno, da gostilničar prodaja nekaj, česar nima v ceniku?

2. Pogosta je tudi situacija, ko gostilne prodajo cigarete samo ob naročilu pijače. Ali je dovoljeno nakup nekega izdelka pogojevati z nakup še enega drugega?

Vem, da gostilne s prodajo cigaret nimajo profita, ampak to nekako ni moj problem. Je to kje zakonsko urejeno?

LP

@nny ::

Ne in ne. Prijavi jih inšpekciji!

gruntfürmich ::

mislim da nobenemu ni obvezno nekomu nekaj prodati. zatorej lahko reče da ti samih cigret pač ne bo prodal.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

St235 ::

Cigarete ti lahko proda samo na podlagi veljvnega cenika, ni pa nujno, da cenik stoji na mizi. Cigaret ti ni dilžan prodat, če tega ne želi.

Fiki12 ::

Je vsaj načelna razlika med zavrnitvijo postrežbe, za katero se vedno vsak natakar lahko odloči, in postavljanjem pogojev, pod katerimi mi proda še cigarete, kar naj ne bi bilo v redu? Da lahko, če nič drugega, vsaj opozorim na razliko?

;-) ::

Vem, da gostilne s prodajo cigaret nimajo profita, ampak to nekako ni moj problem. Je to kje zakonsko urejeno?

Profit je tudi pri cigaretih samo majhen.

Bananovec ::

Fiki12 je izjavil:

Zdravo!

Imam dve vprašanji, upam da je tudi kak pravnik v bližini, ker sem že iskal po zakonih pa nič našel...

Torej

1. Ali je dovoljeno, da gostilničar prodaja nekaj, česar nima v ceniku?

2. Pogosta je tudi situacija, ko gostilne prodajo cigarete samo ob naročilu pijače. Ali je dovoljeno nakup nekega izdelka pogojevati z nakup še enega drugega?

Vem, da gostilne s prodajo cigaret nimajo profita, ampak to nekako ni moj problem. Je to kje zakonsko urejeno?

LP

To ni nujno res. Ravno zadnjič je en natakar dejal, da imajo v lokalu samo cigarete določene znamke, ker dobijo na njih rabat.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

bozicek ::

Profita na cigaretih je na celi steki za eno skatlico
Darila letos samo za poredne

medenko ::

mislim, da imajo 10 centov na škatlico ali nekaj takega, skoraj nič.

šernk ::

Vseeno ne vidim razloga da ti jih ne bi prodal če ne naročiš pijače. Kar ima na ceniku ti mora prodati, cenik mislim da je pa obvezen, ker drugače ga ne bi imel nihče nikjer.

kot da ti v merkatorju ne bi prodali cigaret, če ne koristiš njihove avtopralnice
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mercator - nakup vžigalnika

Oddelek: Loža
316478 (4738) dottor
»

Nakup cigaret online

Oddelek: Loža
126540 (4646) rokyo87

Nov kadilski zakon !!!! (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Loža
191871139 (40294) BigWhale
»

Pasivno kajenje ali pasiven Cukjati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
946999 (5580) poweroff
»

Zdravljenje kadilcev...

Oddelek: Problemi človeštva
382699 (1916) laibachnsk

Več podobnih tem