» »

Mercator - nakup vžigalnika

Mercator - nakup vžigalnika

matobeli ::

Situacija:
Mercator na blagajni: dve mesti pred mano dve najstnici okoli 16-18 let. Želita kupiti slane prigrizke in vžigalnik. Sledi trgovkin poziv za dokazilo polnoletnosti. V moji glavi pa "say whaaaat?". Ker sta bili mladoletni vžigalnika nista mogli kupiti.

a) zakonodaja res prepoveduje nakup vžigalnikov mladiletnim osebam
b) Mercatorjev pravilnik prepoveduje prodajo vžigalnikov mladoletnim osebam
c) prodajalka ima legalno možnost prepovedati prodajo izdelka "sumljivim osebam"
d) prodajalka ne želi prodati vžigalnika mladoletni osebi

Ker se že leta ne srečujem z tako absurdnimi situacijami me zanima katera izmed možnosti je prava. Nimam sploh pojma kam v zakonodajo bi moral pogledati za tak primer, vse ostale zadeve imajo nek svoj zakon (droge, tobak, alkohol...).

Zakaj zaradi take malenkosti sploh odpiram temo? Ker imam potomstvo in nočem da odrašča v taki državi kjer starostno mejo za nakup vžigalnika enačijo z drogami, orožjem in ostalo fino kramo.

Dr_M ::

Skoraj tako absurdno, kot se je meni zgodilo v leclercu v lj, ko mi blagajnicarka ni hotla prodat energy drinka po 21 uri in je klicala nadrejene, ko se je folk za mano zacel zgrazat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Alien123 ::

Mi smo kupovali vžigalice ko smo bli stari 10 let.. wtf

shintaro ::

matobeli je izjavil:

Situacija:
Mercator na blagajni: dve mesti pred mano dve najstnici okoli 16-18 let. Želita kupiti slane prigrizke in vžigalnik. Sledi trgovkin poziv za dokazilo polnoletnosti. V moji glavi pa "say whaaaat?". Ker sta bili mladoletni vžigalnika nista mogli kupiti.

a) zakonodaja res prepoveduje nakup vžigalnikov mladiletnim osebam
b) Mercatorjev pravilnik prepoveduje prodajo vžigalnikov mladoletnim osebam
c) prodajalka ima legalno možnost prepovedati prodajo izdelka "sumljivim osebam"
d) prodajalka ne želi prodati vžigalnika mladoletni osebi

Ker se že leta ne srečujem z tako absurdnimi situacijami me zanima katera izmed možnosti je prava. Nimam sploh pojma kam v zakonodajo bi moral pogledati za tak primer, vse ostale zadeve imajo nek svoj zakon (droge, tobak, alkohol...).

Zakaj zaradi take malenkosti sploh odpiram temo? Ker imam potomstvo in nočem da odrašča v taki državi kjer starostno mejo za nakup vžigalnika enačijo z drogami, orožjem in ostalo fino kramo.

pa super. Vsaj nekaj se naredi.

Mi pa v osnovni šoli 8. razred gremo v trgovino pa nam prodajo cigarete. Errr... hočeš tiste čase nazaj? (1997)
i9 7900X / 16gb / ssd PCIe 3.0x4 500gb

kingsix ::

Bom kar sem dal moj rant iz shoppinga..

Meni se v šparu zgodilo, da sem šel not z flašo vode.. Opravil večji nakup (cca 150€).. Na blagajni pa me gospa vpraša, če vode pa nebom plačal. Sem rekel, da sem imel sabo in pokazal račun iz DM. Nato je sledil njen 5 min rant kako pa naj ona ve da tega nisem vzel pri njih in da je to prav tista voda iz DM. Medtem sem ji 20x reko naj skenira to bogo vodo, ker se mi ne da o tem razpravljat.. Baba ni nehala. Grozila je že s policijo in ne vem kaj.. Čist se je zapičila v to vodo in ni hotela poslušat pa nič.. Noro

Vem, da boste zdaj rekli, da je treba pokazat varnostniku... Sem par dni prej imel isto situacijo in sem šel tja in je varnostnica rekla "eh ne sekirajte se.. Kar idite" in zato naslednjič nisem te vode kazal za oni napis blabla.
Po tistem dogodku sem imel spet vodo, šel do varnostnikov in zahteval da mi napiše gor da imam to sabo. Varnostnika sta se več ali manj norčevala.

Skratka.. Babe...

matobeli ::

Shinzaro:
Čase imamo takšne kot imamo. Če je taka odločitev uzakonjena nimam nobenih problemov (razen takega da ne želim živeti v državi katera smatra da državljani do 18 leta nismo sposobni odgoborno ravnati z vžigalnikom). Če pa je to samovolja trgovke pa se s tem nikakor nismo vsi strinjali je pa druga pesem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Mare2 ::

matobeli je izjavil:

Shinzaro:
Čase imamo takšne kot imamo. Če je taka odločitev uzakonjena nimam nobenih problemov (razen takega da ne želim živeti v državi katera smatra da državljani do 18 leta nismo sposobni odgoborno ravnati z vžigalnikom). Če pa je to samovolja trgovke pa se s tem nikakor nismo vsi strinjali je pa druga pesem.


Zate ne morem garantirat. :)

matobeli ::

Tudi nehče ne zahteva od tebe ;)

FireSnake ::

kingsix je izjavil:

Bom kar sem dal moj rant iz shoppinga..

Meni se v šparu zgodilo, da sem šel not z flašo vode.. Opravil večji nakup (cca 150€).. Na blagajni pa me gospa vpraša, če vode pa nebom plačal. Sem rekel, da sem imel sabo in pokazal račun iz DM. Nato je sledil njen 5 min rant kako pa naj ona ve da tega nisem vzel pri njih in da je to prav tista voda iz DM. Medtem sem ji 20x reko naj skenira to bogo vodo, ker se mi ne da o tem razpravljat.. Baba ni nehala. Grozila je že s policijo in ne vem kaj.. Čist se je zapičila v to vodo in ni hotela poslušat pa nič.. Noro

Vem, da boste zdaj rekli, da je treba pokazat varnostniku... Sem par dni prej imel isto situacijo in sem šel tja in je varnostnica rekla "eh ne sekirajte se.. Kar idite" in zato naslednjič nisem te vode kazal za oni napis blabla.
Po tistem dogodku sem imel spet vodo, šel do varnostnikov in zahteval da mi napiše gor da imam to sabo. Varnostnika sta se več ali manj norčevala.

Skratka.. Babe...


Rekel bom ravno nasprotno: dobre živce imaš ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Anney ::

Vžigalniki so edini, ki so vzeti iz novega tobačnega zakona in se ga lahko prodaja vsem, tudi mladoletnim. Prodajalka ni podučena z zakonom.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Miha 333 ::

kingsix je izjavil:

Bom kar sem dal moj rant iz shoppinga..

Meni se v šparu zgodilo, da sem šel not z flašo vode.. Opravil večji nakup (cca 150€).. Na blagajni pa me gospa vpraša, če vode pa nebom plačal. Sem rekel, da sem imel sabo in pokazal račun iz DM. Nato je sledil njen 5 min rant kako pa naj ona ve da tega nisem vzel pri njih in da je to prav tista voda iz DM. Medtem sem ji 20x reko naj skenira to bogo vodo, ker se mi ne da o tem razpravljat.. Baba ni nehala. Grozila je že s policijo in ne vem kaj.. Čist se je zapičila v to vodo in ni hotela poslušat pa nič.. Noro

Vem, da boste zdaj rekli, da je treba pokazat varnostniku... Sem par dni prej imel isto situacijo in sem šel tja in je varnostnica rekla "eh ne sekirajte se.. Kar idite" in zato naslednjič nisem te vode kazal za oni napis blabla.
Po tistem dogodku sem imel spet vodo, šel do varnostnikov in zahteval da mi napiše gor da imam to sabo. Varnostnika sta se več ali manj norčevala.

Skratka.. Babe...

Ja kako pa naj prodajalka ve? Tudi ona je pod pritiskom, ker je odgovorna tudi za to, da se stanje zalog in stanje v blagajni ujemajo. V ta namen imaš sicer pred trgovino omarice, kamor lahko zakleneš prinešeno robo. Malo zdrave pameti, no, če greš v trgovino z izdelkom, ki ga tudi tam prodajajo, v bistvu prosiš za "sceno" na blagajni.

kingsix ::

Kot sem napisal.. Prvo sem ji pokazal račun od DM izpred 10 minut. Takoj potem pa sem reko naj skenira vodo, ker mi je za te cente vseeno. Pa nekak tega ni uspela sprocesirat in razumet.. In kar bla bla.. Pa menda nebom v trgovini pustil cca 150€,vkradel pa vodo za par centov. :D
Tiste omarice so skoz polne,vsaj v EP. Zato sem tudi šel do varnostnikov.

drekodovce ::

Pridem par dni pred 25-tim rojstnim dnem na blagajno v lidlu z dvema platojema piva, cel kup še druge alkoholne pijače in hrane. Robe je bilo za poln voziček, blagajničarka pa mi teži, da moram pokazat osebni dokument.. pa ji rečem. Ja to bom odnesel peš v vrečki domov. V glavnem ni popustila in sem ji moral pokazat osebno :))

MrStein ::

No, jutri pa boste jamrali, kako v naslednji aferi noben nič ni videl ter nič preveril... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

49106 ::

drekodovce je izjavil:

Pridem par dni pred 25-tim rojstnim dnem na blagajno v lidlu z dvema platojema piva, cel kup še druge alkoholne pijače in hrane. Robe je bilo za poln voziček, blagajničarka pa mi teži, da moram pokazat osebni dokument.. pa ji rečem. Ja to bom odnesel peš v vrečki domov. V glavnem ni popustila in sem ji moral pokazat osebno :))


Nisi rabil pokazat osebno. Robo bi lahko pustil na blagajni in šel drugam.

d4vid ::

Haha, meni je bilo tudi smešno, ko sem prišel na blagajno v mercatorju in kupil par gajb pira, pa me vpraša za osebno. Mislim, sigurno sem zuni s kolesom.

BTW, za osebno me ponavadi sprašujejo, ko se pobrijem :)) kadar sem zaraščen po obrazu, nimam težav :))
Očitno izgledam vsaj 5 let mlajši kot dejansko sem 8-)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

starfotr ::

Rizel ne smejo prodajat, ker so tobačni izdelek. Pa so man nevarne, kot vžigalnik.

Vžigalnik je nevarna reč. Z njim lahko narediš veliko škode, če se malo hecaš in ogenj uide nadzoru. Prav je, da ni dala vžigalnika.

Kar pa ne pomeni, da so kje drugje tudi taki. Po moje so v naslesnji trafiki kupile brez težav.

Trgovka je mislila, da je better safe than sorry. Pač ni prodala, in trgovina ni zaslužila tistih 10 centov in država ne svojega davka. So what.

dottor ::

Jaz pa sem imel izkušnjo z preverjanjem bankovcev... Bil na bankomatu, dvignem 100€ (50+20+20+10 ti vrže vn) in grem v BigBang kupit neko zadevo (40 in nekaj €). Dam prodajalki petdesetaka, ker sem rabil drobiž še za poštarja naslednji dan. Da gospa bankovec ene 10x čez "čitalec" in ga vedno zavrne. Sledil je varnostnik in prihod policije zaradi suma ponareditve. Dajo me na sam vhod v trgovino da ja vsi vidijo kakšen kriminalec sem, obrazložim policistoma situacijo nekaj kao preverijo na banko in oddideta tako kot varnostnik in me pustita tam kot nekega cepca brez nobenega obvestila. Čakam še par minut če se slučajno kdo vrne, se usedem v avto in grem... Nauk zgodbe: plačuj s kartico, sploh od kar so v obtoku novi bankovci in večina še vedno ima stare čitalce.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Phantomeye ::

starfotr je izjavil:

Rizel ne smejo prodajat, ker so tobačni izdelek. Pa so man nevarne, kot vžigalnik.

Vžigalnik je nevarna reč. Z njim lahko narediš veliko škode, če se malo hecaš in ogenj uide nadzoru. Prav je, da ni dala vžigalnika.

Kar pa ne pomeni, da so kje drugje tudi taki. Po moje so v naslesnji trafiki kupile brez težav.

Trgovka je mislila, da je better safe than sorry. Pač ni prodala, in trgovina ni zaslužila tistih 10 centov in država ne svojega davka. So what.


Trgovci in trgovke niso tam, da presojajo komu bodo kaj prodali, RAZEN za artikle prodaja katerih je zakonsko omejena. Torej, alkohol in cigareti.

Sem pa tudi jaz pri 18 hotel kupit vžigalnik, pa mi ga v trafiki no želel prodati. In, ne nisem rabil za čike.

Se mi je pa v obdobju, ko si za nakup cigaret moral biti star vsaj 15 let, zavrnili nakup (star sem bil 17).

starfotr je izjavil:

Rizel ne smejo prodajat, ker so tobačni izdelek. Pa so man nevarne, kot vžigalnik.

Vžigalnik je nevarna reč. Z njim lahko narediš veliko škode, če se malo hecaš in ogenj uide nadzoru. Prav je, da ni dala vžigalnika.

Kar pa ne pomeni, da so kje drugje tudi taki. Po moje so v naslesnji trafiki kupile brez težav.

Trgovka je mislila, da je better safe than sorry. Pač ni prodala, in trgovina ni zaslužila tistih 10 centov in država ne svojega davka. So what.


Pa od kje informacija, da so rizle tobačn izdelek?

Med tobačne izdelke se uvrščajo: cigarete, cigare, cigarilosi in tobak za kajenje, ki so
podrobneje opredeljeni od 81. do 85. člena Zakona o trošarinah. Navedeni zakon med drugim
uvaja tudi dve novi vrsti trošarinskih tobačnih izdelkov in sicer elektronske cigarete oziroma
tekočino ali polnilo, ki vsebuje nikotin in predelan tobak, namenjen segrevanju oziroma tobak za
segrevanje. Gre za nove tobačne izdelke, ki predstavljajo alternativo klasičnim tobačnim
izdelkom in so namenjeni vdihovanju tobačnih hlapov, brez izgorevanja.


Sicer je zelo nerodno spisano, saj pri elektronskih cigaretah ne vdihavaš tobaka (vsaj pri vseh ne), kvečjemu nikotin, pa še to po izbiri.

http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

kingsix je izjavil:

Bom kar sem dal moj rant iz shoppinga..

Meni se v šparu zgodilo, da sem šel not z flašo vode.. Opravil večji nakup (cca 150€).. Na blagajni pa me gospa vpraša, če vode pa nebom plačal. Sem rekel, da sem imel sabo in pokazal račun iz DM. Nato je sledil njen 5 min rant kako pa naj ona ve da tega nisem vzel pri njih in da je to prav tista voda iz DM. Medtem sem ji 20x reko naj skenira to bogo vodo, ker se mi ne da o tem razpravljat.. Baba ni nehala. Grozila je že s policijo in ne vem kaj.. Čist se je zapičila v to vodo in ni hotela poslušat pa nič.. Noro

Vem, da boste zdaj rekli, da je treba pokazat varnostniku... Sem par dni prej imel isto situacijo in sem šel tja in je varnostnica rekla "eh ne sekirajte se.. Kar idite" in zato naslednjič nisem te vode kazal za oni napis blabla.
Po tistem dogodku sem imel spet vodo, šel do varnostnikov in zahteval da mi napiše gor da imam to sabo. Varnostnika sta se več ali manj norčevala.

Skratka.. Babe...


Jz sm v Hoferju celo vrečko stvari kupil pa sem šel s to vrečko v Lidla ker nisem bil z avtom pa pač imel kje odložit; pa ni se mi dal dvakrat hodt. Vzel sm voziček normalno zlagal not šel do blagajne in pač ko sm bil na vrsti sm najprej pokazal vrečko pa rekel da imam to od druge trgovine pa da mam tud račun in blagajničarka ni niti besede rekla ; šele potem sm začel zlagat; blagajničarka mi je normalno računala sam tist kar sm v Lidlu kupu. Mislm da je bistvo v tem da sam na kratko ; jedrnatno ; nedvoumno izpostaviš situacijo ; da se takoj ve da nič ne skrivaš in je to to. Ja res je neumnost da te je lovila zarad vode ampak po drug stran pa bi verjetno vsaj kolikor toliko solidna prodajalka razumela če bi predn bi začel zlagat takoj povedal za vodo. Če bi ti pa še težila pa pač poveš da naj pokliče policijo pa da bo policija razjasnila zadeve. Se bo blagajničarka vsaj naučila da pač pretiravat ni treba. Če skeniranje ne prime ; če imaš račun ; če se ne sproži noben alarm k greš vn potem očitno ni izdelek iz iste trgovine.

Oberyn ::

Ah, kaj bi dal, da bi meni v trgovini preverjali dokument zaradi pijače. Samo ne. Jaz imam obratne probleme. Zadnjič pridem z neko vrtnarsko opremo na blagajno v Kalii in me prodajalka prijazno vpraša, če sem že v penziji, ker imajo ob petkih popust za penzioniste. Evo, ko do te točke prideš, se pa res lahko začneš sekirati, ma kaj vžigalniki. Povrh vsega pa sploh še nisem v penziji, da bi vsaj popust dobil. Samo psiho mi je ubila.

Pobes ::

Če kupite alkohol in vas prodajalka prosi za osebni dokument, ne glede na to koliko ste stari. A je res tako težko to naredit? Ali je treba zajebavat prodajalko do nezavesti? Morate se zavedat da je ona v službi, ima neke navodila od nadrejenih in jih mora upoštevat. In vse skup traja 15sekund. Ne bo vas ubilo, pa dvomim da vam bo prekopirala podatke in prodajala fake osebne popoldne po službi z vašimi podatki.

Mare2 ::

Oberyn je izjavil:

Samo psiho mi je ubila.

Morda se ti je že na obrazu videlo, da bi rad imel popust. :)

donvito ::

dottor je izjavil:

Jaz pa sem imel izkušnjo z preverjanjem bankovcev... Bil na bankomatu, dvignem 100€ (50+20+20+10 ti vrže vn) in grem v BigBang kupit neko zadevo (40 in nekaj €). Dam prodajalki petdesetaka, ker sem rabil drobiž še za poštarja naslednji dan. Da gospa bankovec ene 10x čez "čitalec" in ga vedno zavrne. Sledil je varnostnik in prihod policije zaradi suma ponareditve. Dajo me na sam vhod v trgovino da ja vsi vidijo kakšen kriminalec sem, obrazložim policistoma situacijo nekaj kao preverijo na banko in oddideta tako kot varnostnik in me pustita tam kot nekega cepca brez nobenega obvestila. Čakam še par minut če se slučajno kdo vrne, se usedem v avto in grem... Nauk zgodbe: plačuj s kartico, sploh od kar so v obtoku novi bankovci in večina še vedno ima stare čitalce.

A 50€ si jim pa kar pustil ali kako.

maco-maco ::

Kaj?

matobeli ::

Pa naj še čokolado nehajo prodajat mladoletnim. Za preprečevanje najstniške nosečnosti gre!!111

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

dottor ::

donvito je izjavil:

dottor je izjavil:

Jaz pa sem imel izkušnjo z preverjanjem bankovcev... Bil na bankomatu, dvignem 100€ (50+20+20+10 ti vrže vn) in grem v BigBang kupit neko zadevo (40 in nekaj €). Dam prodajalki petdesetaka, ker sem rabil drobiž še za poštarja naslednji dan. Da gospa bankovec ene 10x čez "čitalec" in ga vedno zavrne. Sledil je varnostnik in prihod policije zaradi suma ponareditve. Dajo me na sam vhod v trgovino da ja vsi vidijo kakšen kriminalec sem, obrazložim policistoma situacijo nekaj kao preverijo na banko in oddideta tako kot varnostnik in me pustita tam kot nekega cepca brez nobenega obvestila. Čakam še par minut če se slučajno kdo vrne, se usedem v avto in grem... Nauk zgodbe: plačuj s kartico, sploh od kar so v obtoku novi bankovci in večina še vedno ima stare čitalce.

A 50€ si jim pa kar pustil ali kako.

Ne bankovec so oddali policistu ki mi ga je sredi zaslišanja vrnil.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

GupeM ::

Torej si zastonj dobil 40+€ vredno stvar iz BigBanga? Tukaj nekaj ne štima.

Glede preverjanja osebne: V USA so mi vedno, kadar sem kupil alkohol, preverili osebno. Pa grem proti 30, kje je že 21. Tudi v igralnici v Vegasu je do naju pristopila gospa in naju povprašala po osebnem dokumentu.

dottor ::

Zadeve nisem mogu kupit ker je bankovec metalo da ni pravi, obdržali so izdelek na blagajni, bankovec pa predali policistu ki mi ga je kasneje izročil nazaj.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Phantomeye ::

Pobes je izjavil:

Če kupite alkohol in vas prodajalka prosi za osebni dokument, ne glede na to koliko ste stari. A je res tako težko to naredit? Ali je treba zajebavat prodajalko do nezavesti? Morate se zavedat da je ona v službi, ima neke navodila od nadrejenih in jih mora upoštevat. In vse skup traja 15sekund. Ne bo vas ubilo, pa dvomim da vam bo prekopirala podatke in prodajala fake osebne popoldne po službi z vašimi podatki.


V tej temi ni govora o prodaji alkohola, ampak o prodaji vžigalnikov, za kar prodajalka nima zakonske podlage, spljoh.

donvito ::

dottor je izjavil:

donvito je izjavil:

dottor je izjavil:

Jaz pa sem imel izkušnjo z preverjanjem bankovcev... Bil na bankomatu, dvignem 100€ (50+20+20+10 ti vrže vn) in grem v BigBang kupit neko zadevo (40 in nekaj €). Dam prodajalki petdesetaka, ker sem rabil drobiž še za poštarja naslednji dan. Da gospa bankovec ene 10x čez "čitalec" in ga vedno zavrne. Sledil je varnostnik in prihod policije zaradi suma ponareditve. Dajo me na sam vhod v trgovino da ja vsi vidijo kakšen kriminalec sem, obrazložim policistoma situacijo nekaj kao preverijo na banko in oddideta tako kot varnostnik in me pustita tam kot nekega cepca brez nobenega obvestila. Čakam še par minut če se slučajno kdo vrne, se usedem v avto in grem... Nauk zgodbe: plačuj s kartico, sploh od kar so v obtoku novi bankovci in večina še vedno ima stare čitalce.

A 50€ si jim pa kar pustil ali kako.

Ne bankovec so oddali policistu ki mi ga je sredi zaslišanja vrnil.

Če ti ga je vrnil, potem ni bil ponarejen. Nikoli ne vračajo ponarejenih, ampak ga zasežejo in pošljejo na ekspertizo.
>:D

dottor ::

Seveda ni bil ponarejen če je bil dvignjen iz bankomata ki stoji v poslovalnici banke :P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon odprl prvo fizično trgovino brez blagajn (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7823086 (19503) SimplyRF
»

Drobiž

Oddelek: Loža
479865 (7730) Furbo
»

Gneča pri blagajni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11119862 (15360) GregiB

kurji tatovi v večjih trgovinah...

Oddelek: Loža
284461 (3426) T-h-o-r
»

Samopostrežna blagajna ima BUG!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9824489 (20587) fosil

Več podobnih tem