» »

Sapphire Radeon 9500 PRO PROBLEM!!!

Sapphire Radeon 9500 PRO PROBLEM!!!

urosh ::

Prosim, če ima kdo kako idejo, kako naj popravim to kartico (dobil sem jo danes) oz. bolje rečeno, če ima še kdo kako idejo, kaj naj naredim, ker ko zadevo vstavim in vključim, se mi pojavijo čudni artefakti!!! že takoj na začetku, ko preverja Memaory.. Mam vklopljeno , da je grafična do 128 MB, probal že vse... KAJ NAJ ŠE POIZKUSIM??? tudi inštalacija gonilnikov in nič ne pomaga.

Prosim za čimprejšnjo pomoč!!!

lp

Han ::

Je hladilnik dobro pritrjen na R9500 procesor? Katera znamka spomina je na kartici?

Katero osnovno ploščo imaš? Podpira vsaj AGP 2.0 (AGP 4x)? Preglej BIOS za kakšnokoli nastavitev, ki bi lahko vplivala na sliko!

Če lahko, preizkusi kartico v drugem računalniku.

Drugače pa vse kaže na defekten izdelek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

urosh ::

Ja, plošča podpira to. Rami so hynix 3.3 ns. Hladilnik zgleda, da ja dobro pritrjen... Drugače pa je kartica iz tujine, zato se mi gre, ker potem spet dolgo traja, pa ... Probal v drugem rač (čeprav plata isti mode in znamka), pa ne dela...
Artefakti se izkažejo v obliki navpišnih črt , ena vrsta normalna, druga rdeča, pa rumena, ...

PLIS HELP!

urosh ::

Aja, od kdaj pa sapphire dela rdeče kartice z ATI nalepko na hladilniku? sploh ni podobna tisti, ki jo poznam z slike... Je mogoče ATI-jeva???

lp

Han ::

Osnovna plošča mi je zelo sumljiva.

Če piše na nalepki Powered by ATI, potem ni original ATI... Rdeče kartice ima npr. tudi Connect 3D.

Han ::

Si poskusil tudi z "golo" ploščo, brez vseh ostalih kartic in drugih naprav? Imaš spodoben napajalnik?

urosh ::

Napajalnik je 400w, tak da to ni problem. Nisem še probal samo kartice, ampak... sedaj bom formatiral mašin, pa probal z nule, pa bomo vidli, kaj bo... Je pa mi res čudno, kako to, da se že čisto na začetku pojavijo ti artefakti... Še bolj čudno pa je, da prej pri onem điforsu, se mi je pred biosem plate pokazal bios grafe, to sedaj tu ni preimer... So pa artefakti pri čisto prvi stvari, ki jo monitor prikaže (segret pri restartu)... Samo ne mi reči, da je kartica hin! Našel sem neka dva swiča, ki sta lahko na 1 ali 0 pa sem poizkusil vse možnosti, pa ne pomaga...

Še dalje sem odprt za kakršnokoli pomoč... Še posebaj od nekoga, ki ima to grafo....


lp

boštjan ::

daj poročaj prosim kako bo po formatu,ker mam namreč isto plato(iste revizije) in namen kupit 9500pro ali 9500.pa kje si jo kupo.www trgovine

AngelOfDeath ::

poglej kakšne so dejanske napetosti z mbm ali čem podobnim. Si proval z odprto mašino vklopit ?

urosh ::

trgovina je to. Mašina je trenutno odprta (saj si lahko mislite zakaj, ne?). Format je pomagal - NIČ. Sedaj mi drugo ne bo preostalo, kot da jo pošljem nazaj in čakam na popravilo - ali kar koli bodo z njo že delali :'( . Siguren sem, da je z njo nekaj narobe, ker bi drugače delala vsaj v enem od do sedaj preizkušenih 4 compih. Povsod se dogaja isto. Že pri samem začetku se pojavijo artefakti, še preden prične preizkušat memorijo... Kot da bi se nekdo igral z biosem in bi neuspešno flashal bios.... (tako si to vsaj predstavljam)

Če ima kdo to kartico ali pa tudi kdo drug, sem še vedno odprt za nove predloge, ker če je ne usposobim, gre v ponedeljek nazaj na drugi konec avstrije.... uuuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!



lp

urosh ::

Ok, sedaj sem celotno zadevo malce pofotografiral in dal sem. Če slučajno koga zanima... In če mu je slučajno znano kaj takega, še boljše pa, če bi pa imel kako uporabno idejo, še boljše...

lp

Mr.B ::

Velika vrjetnost ATI originale, na začetku je saphira tudi imela isti hladilnik. Sicer je men na saphiri že nov ventilator ropotal oz. danes odpovedal.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senitel ::

Očitno je vsaj en RAM čip na kartici zanič (Ali pa je kakšna linija od vodila defektna)...

urosh ::

Heh, kar pa pomeni, kartica gre nazaj... pi***... Aja, se opravilujem, rami niso od hynixa ampak od infineona 3.3...

lp

boštjan ::

čuj link od slikic ne dela.upam da maš RMA formular

urosh ::

Kaj če mam? kak formular?


mogoče bo ta slika delala

boštjan ::

RMA formular je formular,ki ga moraš izpolnit in poleg pokvarjene robe trgovcu nazaj poslat,tako uveljavljaš reklamacijo.

urosh ::

Nep tega nimam. Pa si siguren, da to delaš tako? Do sedaj sem robo samo poslal nazaj in so jo popravili (seveda z kopijo računa). Do sedaj ni bilo nobenih problemov z tem... Si siguren, da je to tako? Za avstrijo tudi?

Ej, a link do slikic ne dela? tam moraš stisnit "continue to ...." pa bi moralo delat... Al mi pa daj naslov, ker ne vem, kako se slikice dajo tu gor, pa jih daj ti (če veš >:D ).


lp


PS: bomo videli, kaj bodo rekli v mejlu jutri oni z trgovine, ker sem jim že v petek pisal, da ne dela!

boštjan ::

kolko sem jaz bral po teh on-line trgovinah rabiš za reklamacijo ta RMA formular,ki ga snameš tudi iz njihove strani,vsaj morali bi ga met.kako pa je točno v zvezi s tvojo avstrijsko trgovino pa ti najbolj sam veš.upaj samo da majo dober support in da se ne bodo gluhe delali.
glede slike:v ta forum slik ne moreš lepit,le link podaš ,kjer se slika na netu nahaja.

urosh ::

Slike so na netu in sicer na zgornjem naslovu. Moralo bi delati. Drugače pa sliko najdeš:
pa vse do kartic5.jpg (če to komu kaj pomaga...

lp

boštjan ::

čaki malo uroš,a je to tvoja radeon 9500????

urosh ::

Ja, to je moja Radeon 9500 PRO, ja. Zakaj? zgoraj je slika kartice, spodaj pa so tri slike artefaktov, kako to zgleda na monitorju.

Če je kaj narobe?

boštjan ::

jaz sem pa mislo da maš r9500 non pro in jo hočeš v 9700 spremenit.upam da veš da 9500pro ne gre v 9700 shekad.
očitno pa je da je kartica fuč,sploh če še v drugem compu ne dela.škoda da nisi iz maribora bi še pri meni lahko sprobo,ker mam isto plato.

urosh ::

Ne, je PRO in sem jo dobil v petek. Dogaja pa se ravno to, kar je že opisano in pa tudi na slikah (??) videno. (kaj zaj delajo slike al ne?). Več kot očitno je, da je nekaj narobe, ja... Bom pošakal, da mi jutri oni odpišejo, potem pa v G. Radgono pa na pošto pa EMS pa jo majo v torek tam... Te pa pride čakanje, ker jih nimajo več - toraj zamenjava odpade, ta pa gre na popravilo (ali kar koli že pač), te pa enkrat junija glih dobim kartico nazaj :'( . Ne, bomo videli, kako hitri bodo...

Ja ne vem, če bi kaj pomagalo, če bi še probal na tvoji plati, ker sem jo probal že na dveh (enakih) platah, pa je na eni 466 pa na eni 800-tki... pa povsod isto...

lp

boštjan ::

slike sem vido,tako da je po mojem karta fuč.poslali pa ti bodo novo,ko jo bodo dobili.

Kolos ::

urosh:
Si to kartico naročil na pošto v G.Radgono (Avstrija), in jo tam zdignil, ali so ti jo poslali domov?
Me zanima kakšne odgovor ti bodo dali, ker na ceniku imajo Saphire 9500 PRO samo po 30 kosov. (pa še na zalogi jih nimajo)
Naj ti pošljejo drugo, ker so ti tak podturili neko 1 revizjo kartice. Lahko pa boš dolgo čakal na "popravilo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kolos ()

urosh ::

Poslali so mi jo na pošto v G. Radgono (avstrijsko). Samo po 30 kosov? Verjetno bodo mi drugo poslali (ker to popravljati...)... Upam vsaj... Si bom dol podatke napisal, pa bomo vidli...
Jah, jutri bom izvedel, kaj bodo rekli, ja...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975370 (4150) ferdo
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041201 (23599) sharp
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010469 (6961) flisko
»

Veliki problemi z Hercules 9500 pro

Oddelek: Pomoč in nasveti
13867 (690) boštjan
»

soft mod 9500 non pro

Oddelek: Navijanje
422047 (1510) boštjan

Več podobnih tem