» »

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT

1 2
3
4 5

The Yankee ::

Če greš u Avstrijo, še men enga Sapphire 9600 XT prnes>:D >:D >:D

VidKo ::

Sapphire 9800 SE je 128 biten
Sapphire 9800 SE AIW pa 256 biten

Da ne bo pomote.

Lp, VidKo

P.S. Pa ce kdo kaj rabi iz Peluge mi naj javi. Grem veckrat tja. :D

KameHameHa ::

Pa se da tale aiw od Sapphire modat?In ga imajo v pelugi?:\

Caligula ::

V tujini se ti ga ne splaca kupvat. Verjetnost je manj kot 50%.
Raje pri nas, pa ce jih majovec neses nazaj kao da neki nisi zadovoljen pa vzames drugegfa pa mas mogoce sreco v cca 3 poskusih.

Tam bos pa placal pa se ti ne bo dobro odklenil pa mas malo boljso 9600 pro pol.

Sem pa novopeceni lasnik uspesno odklenjenega Herculesa AIW >:D

Malner ::

VidKo, za kok bi pa dobu ASUS AGP-V9950TD, GeForceFX5900, 128MBDDR, DVI, TV-out, Bulk, k stane v Pelugi 265 Eurov oziroma 63.000 SIT z davkom.

boštjan ::

pri nas okoli 103k

Jackass ::

Vem Caligula, da ga maš! Si ga men spelu!:|

Sm pisu para-site-u, pa je reku, da si me prehitel!
jAcKaSS

Caligula ::

Ne, tisti je bil za brata.
Ta je sel iz JAE sam je blo treba enkrat menjat. Prvemu je sral tuner lkljub patchu-na moji masini-komu drugemu bi verjetno delal OK, se pa kartica ni odklenila brez artefaktov. Sem sel po drugo, tuner mi zdaj dela, 8 pipelinov pa tudi.

>:D

Jih imajo v JAE po 63k za gotovino se kaka dva mogoce, ne vem pa ce se se kak odklene.

Tveganje je porecejsnje, da obstanes z navadnim 9800SE z 4 pipelini.

Je pa tako-vsem, ki pac kupujete 5900 kakrsnekoli vrste, kupite tisto v JAE. Meni se je navijala preko stopenj, ki jih dosega ultra.
Poceni je, ce se ti da, pa jo lahko celo utisas.

Radeona ni treba. Kista je koncno spet tiha :D
Pa slika je po mojem mnenju in po mnenjih tsterske srene trenutno pri Radeonu lepsa.
MEni osebno celo precej lepsa.

LP

Jackass ::

Caligula: Od kere firme pa je ta 9800SE AIW, k si ga dubu v JAE? Ker js ga nism našu na ceniku. Ej a se da zment, da sprobaš, če dela, če ne pa prnesš nazaj, pa ti vrnejo keš?

A kdo ve kje bi lohk dubu ASUS-ovo 9600XT? Sm klicu v PowerPlus k so kao uvozniki, pa so rekl, da jih dobijo šele januarja. Ampak zihr še kšna firma uvaža ASUS?

Aja še to: A so vse Herculesove 9800SE grafe na 256 bitnem vodilu?
jAcKaSS

boštjan ::

tisti AIW je od herculesa in edini SE verzije,tako da so vsi na 256bitih.če pa najdeš firmo,ki ti bo tako šla na roko,pa mora bit zelo fleksibilna trgovina,ker to je pa že isto,ko da rečeš,moj proc se ne navija dobro,lahko menjam:\

Caligula ::

Zdravo,

jaz se tam dosti pa ful so face, pa zadnje case tam dosti nabavljam, pa se vseeno nisem sel glede tega tecnarit. Samo zaradi tunerja.
Skratka tezko verjamem, da bi lahko tam mahiniral, ce ze ravno ne ppznas koga tam osebno.

Lahko pa gres probat sreco.

Po drugi strani pa jih lahko tudi vprasas. Skodit ne more. Mogoce ti celo recejo, da OK.
V bistvu ne vem.

Je pa to Hercules ja.

LP

GUFY ::

Po zakonu o varstvu potrošnika, lahko VSAKO stvar v 8 dneh zamenjaš ali pa zahtevaš vrnitev palčila. Preverjeno in preizkušeno deluje.:D
Jaz bi temu rekel neka vrsta SUPER garancije.:D

Caligula ::

Ze ze, sam ce se ne bo noben odklenu bo pa kaj?

Edino pol lahko Nvidio pri njih vzames, ce se noben ne odklene.

GUFY ::

Caligula: Ali ti na znaš brati ali pa si samo površen pri branju?!.

Po zakonu o varstvu potrošnika, lahko VSAKO stvar v 8 dneh zamenjaš ali pa zahtevaš vrnitev palčila.

ddeben ::

A slucajno peluga posilja v Slovenijo? Prek meje mislim...? Pol tistih -20% tax free odpade? Se potem bolj splaca prevozit tistih 100km do tja pa kupit al kako drgac?:\

VASkO ::

ne posilja
pa sam ne poznam stacune, ki bi posiljala izven EU

Fury ::

hardvera ti 99% stacun ne bo poslal iven EU, ce pa bo te bodo pa cist oskubli... davek, carina, davek, placilo hendlanja, zavarovanje...

bratranc je dubu kalkulator in je placal davek, carino in nato se en davek na vso vrednost skup.. d0000h :)

ddeben ::

Pol se pa bol splaca peljat!:8)

Caligula ::

Ze ze, sam jaz mam v JAE dobre odnose in pol ne delam stvari na nacin, jaz po zakonu,... stekas?
Pa saj pravim, da sem lahko na osnovi tunerja to uspel narest.

Ne morem pa recimo svetovat takega nacina. Ni nujno, da bo mel kaj od tega pa se ne zdi se mi nuno korektno do vredu deckov v JAE, da se jim razstela vse embalaze, ki jih imajo.

ddeben ::

Alo
Lahko kdo od vas vprasa ce imajo v pelugu v Graz-u Sapphire radeon 9600xt 128mb??!! Prosim!:\

ddeben ::

Anyone?;(

Malner ::

Pejd pogledad na www.peluga.at. Zravn vsake kartice pise kok jih majo na zalogi na Dunaju, u Welsu pa Gradcu.

ddeben ::

Pise, da jih nimajo...skoda!;(( Na Dunaj se mi pa ne splaca vozit...

boštjan ::

mogoče pa bi poslali v gradec

Jackass ::

Js sm najprej hotu kupt 9600XT od ASUS-a. Pa sm klicu na Acord-92, ki so kao zastopniki za ASUS, pa so rekl, da jih dobijo šele januarja! Pol sm pa šou pa kupu 9800SE!
jAcKaSS

ddeben ::

"mogoče pa bi poslali v gradec "

Mislis de bi jih?

boštjan ::

vprašaj,zgubit nimaš kaj

ddeben ::

Bom vprasal jutri...danes milim da ne delajo!:D

Blade ::

Hm, se pravi gor košta 9800Pro 325€ .. to če preračunamo prinese okol 60k, right?

Za ta keš ga pa kupm kuj .. VASkO, a bi šlo kej tazga?

morphling1 ::

Not when I last time checked euro conversion rates :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jackass ::

325€ je nekje 77k sit toljar!:D

Made by kalkulator!

Blade ::

Ups .. sm mal zamešal imena, mislu sm VidKo-ta vprašat :)
Se opravičujem za pomoto.

No ja .. v resnici pride nekaj nad 60k, okol 62 tisočakov ;)

Blade ::

Hm, a ni KameHameHa omenil da lahko odšteješ davek, ker uporabljajo neki u34 ... se pravi 77k-20% = 62k

Jackass ::

ja pol pa pride neki tazga! Sam sej kolk lahko ti prepelš čez mejo, ne da bi prjavu na naši meji? Ker kolkr je men znano maš ti limit, to pa pomen, da ne morš kupt v Avstriji TV-ja za 1 miljon in ga prpelat čez mejo, ne da bi prijavu na naši meji! Ker tut če prjavš samo na avstrijski meji, da ti vrnejo davk, ne bo šlo ne da bi ga prjavu tut na slovenski in s tem spet plačaš davek, ki je pa slučajno iste stopnje in si spet na miljonu!

Pa tut če stvar lohk skrijš k greš čez mejo, pa te na meji ne dobijo, dobiš pa domov položnco! K itak takoj predajo informacije na našo carino!
jAcKaSS

KameHameHa ::

Ne tako pa nebo! Na srečo ne dobiš položnice domov.Jaz sem z peluge pripeljal disk,mamaplato in procesor.Na Avstriski meji sem prijavil,da peljem prek,dal potrdit tisto u34 zadevo in se peljal čez našo mejo (mate kaj za prijavit? Mam samo ta oblačila tu vzadaj!!) :D :D >:D
Pa sem kupil rame in ohišje pri nas in je bil sistem tu:D

Razlika med u34 in taxfree je ta,da pri u34 dobiš 20% nazaj,ker pa Avstriskemu financministru ni pasalo,da je ves ta denar šel papa si je zmislil ta taxfree pri katerem dobiš samo 11-13% nazaj ostalo pa on pobere.Če maš srečo še podjetje uporablja u34,ker zgleda,da jim taxfree ni mus.In glej ga glej peluga jih uporablja!:D
KitaKiHira

KameHameHa ::

Mam pa en problem!
Denarja mam 70k pa se odločam kaj naj prejm kupim,ker nasledji mesec bo spet močna finančna inekcija!
Aja,da se vrnem k moji dilemi
a: snowboard in kaj še pač sodi zdraven
b:enega od močnejših radeonov 9600xt ali pa 9800se na 256bitnem vodilu (da ga malo zmodam)
c:novi logitechov surroundom z-5300 thx za 75k
:\
KitaKiHira

Blade ::

Hm, jest osebno v lajfu nebi dal 75k za ene Logitech zvočnike ..
Tko da ostaneta še snowboard in grafična, ker pa ne bordam bi se odločil za grafično .. ampak to je moje mnenje.
Poleg tega vzam v poštev da se pri snowboardingu lahko poškoduješ, in zmagovalec je očiten :D.

No hec na stran ... kupi pač tisto kar pač bolj potrebuješ .. če ti grafična koliko-toliko še dela, poj kup snowboard (pomoje ponuja velik več užitkov, če obvladaš seveda - je pa sezonsko omejen). In obratno, če brez grafe ne gre, si kupi grafično in sanke --> juhejnaprej.

Blade ::

VidKo, ZS maš :D. Drugače pa če gre še kdo kej v Pelugo, naj mi kupi 9800Pro (seveda v primeru, da je 100% da mu bo znesl kartico dobit za 62k, ne mi poj "Ej ni mi znesl, dej mi 80k" :D). Zalužiš lahko tudi 5 tisočakov, jeah :).

KameHameHa ::

Stvar je taka,da ze imam ene logitechove zvočnike 4.1 in sem ful zadovoln z njimi ampak hočem nekaj več!
Tako,če prodam te 4.1 potem me bodo oni teoretično prišli manj!

Ker denar mora krožit:D

Blade ::

Hm, ne vem kaj naj ti rečem ...
morš se vsest pa premislit kaj rabiš. Jest mam recmo 850MHz proc in Squier kitaro, pa sm že kr neki cajta razmišljal da bi mal posodobil neki od tega, po dolgem razmisleku sm ugotovu da bom lahko nekako še pol leta preživel s temu procam, s to kitaro pa pak ne, tko da si zdej kupujem kitaro.

Hehe, kaj smo nardil s to temo :)

s5cougar ::

Blade:

Kartica (R9800Pro) nikakor ni 62k. Po mojih izračunih stane dobrih 77k. Nobene cene pa ne moreš računat brez davka (ker ga v trgovini plačaš v vsakem primeru + 4€ za U34 obrazec, od tam do doma pa je še dolga pot), če že računaš ceno brez davka pa znaša slednja nekje 64,3k. V Pelugo nameravam it zelo kmalu. Če hočeš kartico mi lahko pošlješ PM.
Errare humanum est.

Blade ::

s5cougar:

Grafična stane 325€, kar res znese 77k, samo jest sm napisal ceno, ki v končni fazi košta mene (brez davka). To pa pride 64.250, kot sta me opomnila ti in VidKo.
Kar se pa nakupa tiče, pa hvala za ponudbo, a sem že zmenjen.

VidKo ::

Da ne bo kdo narobe racunal.
Pri Prodajalcih v Avstriji, kjer ti dajo U34 formular moras od bruto cene odstet 16,6666667% da dobis neto ceno. Oziroma neto ceni pristet 20% da dobis bruto ceno. Pri tistih, ki dajejo TaxFree formular je pa od bruto cene odstej nekje 12% da dobis neto ceno.

Lp, VidKo

Wad@ ::

Kaj se bolj splača:
SAPPHIRE ATI RAD9600XT 128MB za 166€
HERCULES 3DProphet ATI9600XT 128MBDDR za 194€
ASUS ATI 9600XT TVD 128MB za 203€
?

boštjan ::

Wad@ ::

Jap..če je pa asus talepši

boštjan ::

pa v JAE maš akcijo tega asusa,47k

Wad@ ::

Fury ::

tistega ki je najcenejsi vzam. inno itak ne dela radeonov tko da ni krize :D :D

Jackass ::

Inno... LOL:D

Js bi na tvojm mestu vzel ASUSa. Tut js sm ga hotu dokler sm razmišlu o 9600XT, pol so mi pa rekl, da pride šele januarja se mi pa ni dal čakat!
jAcKaSS
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razvrstitev radeonov

Oddelek: Kaj kupiti
442595 (1531) jest10
»

radeon 9600 ali radeon 9800 SE ??

Oddelek: Kaj kupiti
461603 (1176) Witboy
»

Ali bi koga zanimala grafična POWERCOLOR Radeon 9800SE,.... za 37.000 sit??

Oddelek: Kaj kupiti
422245 (1288) VASkO
»

Že spet grafične

Oddelek: Kaj kupiti
151412 (1284) boštjan
»

radeon 9800-navijanje?

Oddelek: Navijanje
221324 (1028) KameHameHa

Več podobnih tem