» »

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT

«
1
2 3
...
5

Malner ::

Kupujem ATIjevo graficno kartico. Nikjer ne dobim testov od 9800 SE pa me zanima, ce je ze kdo kupil to kartico. Lahko mi daste tudi link do testa, ce ga kdo najde.

Caligula ::

Obvezno kupi 9800 SE na 256 bitnem vodilu s 4 cevovodi. Se da odklent in, ce mas sreco mas na koncu 9800 PRO.


Tista na 128 bitnem vodilu pa je prakticno enaka 9600 a malo mocnejsa. Se pa morda malo bolje navije kot 9600.

kihc ::

Mene pa zanima KAJ sploh je ta 9800SE???

Aje to nekakšna stvar podobna r9500 Pro, da ma enak čip gor kot r9800, le da ma zmanjšano število cevovodov, ali ima to čip od r9600 pa je nalotan na 256 bitno vodilo?
Na kakšni frekvenci pa pri tej karti teče ram?

Aja pa kje bi se dalo to kupit v Sloveniji? Nekaj časa vem da jih je mel na ceniku mlacom, sam sedaj ga jaz ne vidim.

Zheegec ::

To je isto kot iz časov ko je bil tako na R9500(/pro) kot na R9700(pro) naliman R300 čip in se dalo R9500 odklenit.
R9800SE je R9800 ki ima onemogočene 4 cevovode (to se splača vzet) in/ali ima še 128bitno memory vodilo (te se pa ne splača vzet).
Glede navijanja se po mojem 0.13u R9600 bolj navija kot 0.15u R9800SE.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kihc ::

Aha, tako se mi je zdelo, te preostale cevovode se pa odklene z softmodom, ki so u bistvo nekakšni 'pohekekani' driverji, kajneda?

Sorry, ker sprašujem neumnosti, samo vem da pri r9500 sta bili dve verziji oklenitve, ena je že zgoraj omenjena, druga pa, da si prišvasal en upor ali nekaj podobnega na samo karto.

Torej, kje se da to kupit? :D


/edit

nekaj sem našel Pc Hand

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

Malner ::

Kartico se da kupiti pri PC HAndu ali Gambitu=EnaA. Pri EnaA je cenejsa. Kartica je od Sapphira in na njihovi strani pise, da ima 256 bitno pomnilnisko vodilo.
Probleme imam samo z testi, ker jih enostavno nikjer ni.

kihc ::

Uf, pa res, razlika je skoraj 10 jurjev.

Sam to, da pa ni testov je pa res čudno, google je popolnoma odpovedal.

Sam kupujem grafično, pa bi res rad mal pogledal teste, da se ni bi zaj*** kot pri prejšnji...gf4 mx - vsi so jih hvalili pol sem se pa zaj*** na celi črti.

Malner ::

Dobu sm en test, sm po moje ni ta prav, k je Supergrace.

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenz...

kihc ::

Tile testi izgledajo porazno, vendar mislim da gre to na račun 128 bitnega vodila, ki ga je imel testirani radeon.
Tale od Sapphira ma 256 bitno.

lopov ::

So kje kaksna navodila, kako predelati zadevco?

2tiLen ::

V Grazu v Pelugi imajo Sapphiretech Radeon 9800se za 189 € kar znese približno 45000 SIT pol pa še 20 % davka odšteješ pa pride prav smešno poceni... sploh ker ima 256 bitno vodilo.... sam še navodila za softmod bi blo treba nekje najdt...
LP

2tiLen ::

Najdu.... klik

Fury ::

ali pa zdownloadas OMEGA driverje, ki majo ze vse vgrajeno, samo oznacis ob setupu in je :)

Malner ::

Avstrija je mal delec pa zdi se mi, da je cena brez davka.

U www.essedi.it schede video majo isto kartico za 184evrov brez davka.

AlienGT ::

2tiLen: V Grazu v Pelugi imajo Sapphiretech Radeon 9800se za 189 € kar znese približno 45000 SIT pol pa še 20 % davka odšteješ pa pride prav smešno poceni... sploh ker ima 256 bitno vodilo.... sam še navodila za softmod bi blo treba nekje najdt...

... sploh pa ker NIMA 256 bitno vodilo....

Sem se namreč zanj zanimal tudi že sam in po treh mejlih so priznali, da gre za 128 bitno varianto, tako da sem ga sam odmislil.

boštjan ::

Malner ::

Pri EnaA imajo se dodaten 2% popust, ker je konec licitacij. Popust velja do 21.11. do polnoci.

Ali kdo ve ali je njihova 9800SE 128 ali 256 bitna verzija, ker bi jo rad cim prej kupil.

boštjan ::

pokliči jih,samo dvomim da bodo tudi oni vedli

Caligula ::

Samo malo je treba pazit, ker ne delajo vse. Ene imajo poskodovane cevovode.

Pri SE gre za dve zadevi-ekomnomsko-cenovna diskriminacija, kar pomeni, da probajo isti izdelek (9800) prodat kupcem po razlicih cenah. Tistim, ki so pripravljeni placat polno ceno (suckerji:D ) in pa tistim, ki niso.

Po drugi strani pa se skusajo resit manj kvalitetnihcipsrtov, ki niso ziher, da bodo laufali tko kot bi mogli pri settingih9800 PRO.

Skratka lahko ob odklepu cevovodov zalostno ugotovis, da mas artefakte.

Skratka mors met sreco.

kihc ::

Itaq, ista fora kot pri 9500 pro, sam tudi, če ti ne uspe odklenit tistih cevovodov je karta še zmeraj hitrejša od r9600 pro, sploh če je overclockana, razlika v ceni pa je zanemarljiva - če ima tista v EnaA res 128 bitno vodilo.

@Malner a si ti prašal na EnaA od kere firme majo tegale radeona al kaj? Ker jaz nič ne vidim da bi kje kaj pisalo, sem pa pogledal na Sapphirovi strani in sapphire naj bi delal te r9800 SE samo na 256 bitnem vodilu.

Uf uf, mislim da bom tega hudiča kmalu kupil, ker sem zelo navdušen and njo. :D

kihc ::

Z strani ki jo je dal boštjan;

Conclusion:

If you don't plan on doing the 8 Pixel-Pipeline hack then R9800SE is NOT for you. ATi's R9600Pro offers a better bang for buck factor, if you are looking for a cheap graphics card. (or R9800 is the more expensive alternative). If you are willing to take the chances, then the R9800SE would be a perfect choice for you.

Warning: Not every R9800SE can be hacked into a R9800, i.e. with all 8 Pixel-Pipelines enabled. The situation is very different from R9500's hack (none pro version).



Kaj mislijo s temle "tukaj je situacija zelo drugačna v primerjavi z R9500 nonpro" ? Je to mišljeno v pozitivnem ali negativnem smislu?

2tiLen ::

AlienGT: tko kot pravi kihc... na sapphiretech-ovi strani piše 256 bit klik... zdej al na pelugi ni sapphire al pa sapphire dejansko dela tud 128 bitno verzijo oz. so jo delal... al so pa na pelugi mal zmedeni :)

Malner: cena na strani od peluge vključuje davek....
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2tiLen ()

2tiLen ::

Drugač je pa tuki lepo prikazano katere verzije 9800se se lahko softmodda in v kaj... www.ocfaq.com

Pa še anketo poglejte koliko folka je softmoddal 9800se v 9800 in s kakšnim uspehom...

LP

dady ::

Kaksna koda je za 2% popust v Enaa?

Sem jim poslal mejl za 9800 se in pravijo, da je 256bitni.

kihc ::

Ok, danes začnem težit ta starim za posojilo, da mi nov treba čakat do novga leta....:D

Malner ::

Koda na EnaA je 'licitacija'. S tem dobis se 2% popusta, to je 1000SIT.

Pri EnaA imajo sigurno kartico od Sapphire-a, zato k jih najbrz dobijo od PC-Handa, sm pr PC-Handu so drazji, cetud dobis 4% popusta na gotovino. Drugje u Sloveniji Radeonov 9800 SE ne dobis, razen Herculesa AIW ki je 60.000 SIT pri JAE.

kihc ::

Pa to ne more bit res no, Radeon 9800 SE, od HERCULESA, zravn še ATI-jev TV-tuner ki veljajo za najboljše na tržišču...ko ne bi imel občutka da se od Sapphira bolje navija in "odklepa" :D bi ga najbrž takoj kupil, vendar pa je 60 jurjev za moj žep pač nekoliko preveč, sploh če ob tem dobim tako karto, ki se jo ne da upgradat na "BIG mašino"...

Ponudba je mamljiva, ampak najbrž bom ostal pri Sapphiru, sam vseeno...
ne vem kaj naj nardim

:( :( :(

@Malner kerega misliš ti kupit?

Malner ::

Mogoce bom pa mal pocakal.

para-site ::

Imam to možnost, ker delam v trgovini z računalniško robo, da stvari testiram...
Zdej lahko že rečem moj Hercules AIW 9800SE 128Mb se uspešno softmoda, torej enableal sem ostale 4 cevovode. 3dmark03 se iz 3300 in še neki povzpne krepko čez 5000 po softmodanju(fillrate je potem čez 2000), nikjer pa nisem opazil karkšnihkoli artefaktov...
rivatuner kaže 8x1>:D

juhu:D :D :D

Remote dela, tv-tuner moram še sprobat, v glavnem kartica za ta dnar dobra naložba, Jae jih pa nima več(do naslednje pošiljke), ker smo zadnja dva primerka zarubli mi, hehe

dady ::

Srecko. Men pa ni uspelo :'( . Po softmodanju se sicer zbudi, ampak zacne sneziti ;(( .

Kako pa sploh vem, katero verzijo sem dobil? A v katerem programu to pise? Na Sapphirovi strani pise, da je 256bitna, ampak tu slikca kaze, da naj bi bila 128bitna, ker ima ram v obliki i in konektor za napajanje na sredini

para-site ::

glej, jsm mam hercules kartico z rami na L, tko da je 256bit, kar jst vem pa so Sapphire 128 bit, tko da ne bo nič...

Malner ::

Na strani od Sapphire pise, da ima kartica 256 bitno vodilo . Pisal sem na EnaA, kaksno vodilo ima, vendar se nisem prejel odgovora. Naj mi prosim kdo odgovori, ce kaj ve kaj vec o tej kartici.

ATI Radeon 9800 SE

Skoda k pr nas ni take stacune. U nemciji prodajajo prav 9800 SE modoficiran na 9800 Pro. Res da je mal drazji sam dela pa 100%.

9800 SE @ 9800 Pro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malner ()

Malner ::

Danes sem skoraj kupil Saphire Atlantis Radeon 9800 SE od nekega Mariborcana. Z Riva tunerjem mu je uspelo odkleniti ostale 4 cevovode brez problemov. Kartico je navil z 324/270 na 387/310 in dosegel 4367 pik v 3dMark03. Cudno je to, da ima kartica 128 bitno pomnilnisko vodilo. Kartica je bila kupljena v Avstriji.

Caligula ::

OK jaz sem zamenjal tri herculesove 9800SE aIW in vse so imele artefakte.
Samo tako, da vete, da ne boste prevc preserni, ces kako super se odklepa.

Je pa res, da meni na moji masini navita s 4 cevovodi v 3Dmarku03 dobi 4450 pik. Menibi sla odklenjena preko 6.000 pik.

Ampak zal ni te srece.
Tuner pa nekaj nagaja. Programe najde ampak pol ko hoces gledat, ko presaltas, sliko pokaze za delcek sekunde pol pa samo sumenje-nic signala. Isto naredi pri vseh programih.

boštjan ::

če se ne motim ja najbolje odklepat radeone z omega driverji.tudi sam pisec gonilnikov od ATI-ja je priznal,da so omega driverji najboljši modificirani driverji za radeone.

para-site ::

jah meni herculesova dela, še eno mamo, tko da bom stestiral še drugo...
ja, z omega driverji...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

krneki ::

Tuner pa nekaj nagaja. Programe najde ampak pol ko hoces gledat, ko presaltas, sliko pokaze za delcek sekunde pol pa samo sumenje-nic signala. Isto naredi pri vseh programih


To sem se jaz jebal tudi ene par ur predno mi je uspelo. Mislim da je štos da se igraš z nastavitvami za skeniranje kanalov (prava kombinacija države in cable/air).

Caligula ::

Krneki, se ti da preverit pri sebi tocne nastavitve? Ker jaz sem ze marsikaj probal.
PA a tebi dela vseh 8 pipelinov?

Jaz sem na vseh 3 karticah probal in sam preko driver moda in z Omega driverji.
Artefakti.

Skoda.

para-site ::

meni tuner deluje ok... je pa bil za spoznavo tunerja potreben patch od microsofta, ker ima neke težave z dx90b

krneki ::

Ko pridem domov bom preveril. Prav tako artefakti.

Brez tistega microsoftovega patcha za DirectX 9.0b se tuner niti noče pognati (samo Video-in okno se pokaže).

para-site ::

ja, točno tko...po patchu pa dela tuner bp

Caligula ::

s kje se da downloadat ta patch oz kako oznako ima?

para-site ::

tle dobite vse infote na forumu http://www.ocfaq.com/

Caligula ::

Mislil sem kje se da dobiti ta patch za 9X za XPje

krneki ::

Na Microsoftovi strani.

para-site ::

Malner ::

Malce sem brskal po spletu in ugotovil, da je pri JAE Hercules 3d Pophet 9800 Pro smesno poceni (84.600 SIT). Cena je skoraj taksna taksna kot v tujini. Po vsej verjetnosti je to zato, ker je Hercules evropska firma in zato ni potrebno placati carine. Ostale kartice stanejo krepko cez 100.000SIT.

Ko sem malce pogledal na njihovo stran sem ugotovil, da nimajo ne-pro verzije 9800, kar je velika skoda, ker bi verjetno stal samo 55.000 SIT. stran na europe.hercules.com Hercules]

Kolikor vem obstaja se ena evropska firma Connect3D, katere kartice se dajo dobiti v trgovoni Comtron. Problem je le v tem, da je pri njih Radeon 9800 ne-pro 76.700 SIT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Caligula ::

Ja parasite jz mam isti problem k un na forumu katerega link si nalimal. Mam samo za sekundo pol sliko pol pa statiko.
Je kaksen fix za to mogoce?

para-site ::

ne vem, ker meni dela tuner normalno, tako da se s tem problemom nisem ukvarjal

krneki ::

Domam mam naštiman Exhaustive Search, Italy in Antenna pa funkcionira. Vglavnem zlo sem se zafrkaval da sem usposobil tudi mulTView, ker mam še TV Wonder not.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razvrstitev radeonov

Oddelek: Kaj kupiti
442598 (1534) jest10
»

radeon 9600 ali radeon 9800 SE ??

Oddelek: Kaj kupiti
461606 (1179) Witboy
»

Ali bi koga zanimala grafična POWERCOLOR Radeon 9800SE,.... za 37.000 sit??

Oddelek: Kaj kupiti
422250 (1293) VASkO
»

Že spet grafične

Oddelek: Kaj kupiti
151414 (1286) boštjan
»

radeon 9800-navijanje?

Oddelek: Navijanje
221326 (1030) KameHameHa

Več podobnih tem