» »

Radeon-Nemčija?

Radeon-Nemčija?

«
1
2

falotXP ::

Kot vidim se nakup v tujini res splača. Saj stane tam Radeon 9700 isto kot pri nas Radeon 9500 Pro. Imam pa nekaj problemov s tem. Ne skrbi me garancija niti prečkanje meje ali kaj drugega; pač pa imam težave s tem, kje kupiti to kartico v Nemčiji. Ker pa imam v Nemčiji tako sorodnike, ki jim je računalništvo bolj tuje mi to predstavlje problem in tudi to, da živijo v "vasi" natančneje v Bönnigheimi.(45 min iz Studgarta).Ali kdo ve kje v bližini je kaka trgovina ali pa kako je glede nakupovanja v e-trgovinah tam. ALI VE KDO KAJ VEČ O TEM oz. IMA IZKUŠNJE S TEM naj mi prosim pomaga.

boštjan ::

ker se sam odločam za isti nakup grafične v nemčiji;9500pro.in sam spremljam cene in on-line shope.ti lahko komot naročiš na njihov naslov,oni pa bojo plačali po povzetju ali pa predplačilo.navadno pri predplačilu ni poštnine,odvisno od trgovine.tukaj maš link od strani,ki opazuje gibanje cen v nemčiji in avstriji,pa si malo poglej pri keri on-line trgovini bi kupo oz. se bolj splača.
9700 (predvidevam da bi rad 9700 kupo)in še ena stran

falotXP ::

Hvala. Ja odločam se med nakupom Radeon-a 9500 Pro in Radeon-om 9700, samo ne vem še katero firmo bi kupil. Kaj nameravaš ti kupiti?

boštjan ::

sapphire ali HIS R9500pro

falotXP ::

Kaj pa samo ATI? V katerem on-line shopu boš pa kupil oz. naročil kartico?

boštjan ::

sapphire je clon atija,štekaš?kupo pa bom v tisti,kjer bo najbolj ugodno,ker se cene spreminjajo dnevno.je pa čudno da je razlika med sapphire9500 in sapphire9500pro le 5€.

_Mortal_ ::

falotXP: težko boš najdu od ATi-ja, ker on prodaja kartice še samo za ameriko in kanado
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

boštjan ::

original atija 9500pro dobiš v mlacomu za 67k

_Mortal_ ::

In a ga majo na zalogi!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

falotXP ::

Ja samo za tako ceno dobim v Nemčiji Radeona 9700. Saj v onem shopu je Radeon 9700 Powered by ATI.

boštjan ::

In a ga majo na zalogi!

nedolgo nazaj sem jim e-mail napisal in bi ga lahko še isti dan dobil,prek express pošte.

_Mortal_ ::

Oni ga majo na zalogi cela nemčijua in avstrija pa ne?!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

boštjan ::

ker so direkt iz severne amerike uvozli;)

_Mortal_ ::

Vseeno bom rajši kupil v tujini Radeon 9700 za isto ceno in še davk bom dobu nazaj
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

boštjan ::

pametno:) ;)

||_^_|| ::

tuki ga majo tut 100% na zalogi. Če boš kej v minhnu se ti splača it pogledat.

boštjan ::

9500pro- 258€ je totalno preveč,ker ga prek on-line dobiš za 220€.kako pa veš da ga majo 100%?

_Mortal_ ::

Sej sm bil prejšni mesec ampak takrat nism meu velik keša s sabo
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

falotXP ::

Kako je to glede davka? Kje v Minhnu je to?

boštjan ::

davek ti odbijejo,če je tujec kupo,drugač ne

falotXP ::

Kako pa vejo, če si ali nisi?

||_^_|| ::

V minhnu je to zelo bliz Stachusa. Veš kje je to? tm k je marienplatz. Sej maš tuki tut zemlevid.
Kadarkoli sm bil tam so mel vse kar so mel na ceniku. Radeona 8500 sm mel že ko so naši trgovci sam sanjal loh o njemu. Še preden ga je Primož dubu v roke:D
Če pa češ jih pa mejli pa praši če majo.


falotXP: pasuš morš dat ane:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

boštjan ::

kolko se še spomnim,ko kupiš kaj moraš še it na en šalter da ti dajo MWST free formular in predložiš pasoš.pol pa s tem formularom dvigneš MWST pri nas.

falotXP ::

A veš še za kako drugo trgovino npr. kje v Studgartu?

||_^_|| ::

nope. Vem sam za to.

_Mortal_ ::

v Ameriki je Radeon 9700 231$
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

falotXP ::

Gremo v Ameriko po njega... :D

monster-x ::

sm se pogovarju z enim iz amerike in je tm radeon 9700 pro 350$...se prav po naše tm okol 82-83k, sam ne vem od kere firme. pomoje direkt od atija

pele-on ::

Jaz bi kupu stavri v Nemčiji.Problem je da se mi ne da jih iskat.Zdej vas pa prosim za on-line trgovino kjer bom lahko kupu te stavri pocen,da bom dubu nazaj davek in da bo poštnina bolj pocen.Hvala

boštjan ::

poglej moj drugi post.tam je vse.mwst boš dobo nazaj,če ti bodo na tvoj naslov poslali,ne pozabi formulara štemplat na carini.
poštnina,ene trgovine ne pošiljajo v slo,tiste ki pa ,pa ti nabijejo poštnino da se ti pol ne splača kupit.
sam se podajam v to ker mi lahko sorodnica od punce pripelje dol.

falotXP ::

Ste videli članek Radeon 9500 Pro + nekaj sprememb = Radeon 9700!? Se pravi Radeon 9700= isto kot Radeon 9700 Pro!8-O Ali??

boštjan ::

smo ja,samo gre takole 9500 v 9700

falotXP ::

Nop, 9500 Pro v 9700! :D

boštjan ::

Nop, 9500 Pro v 9700!

check again;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

morphling1 ::

Nope falot malo bolj preberi oz. razumi kaj se sploh naredi pri modu. 9500pro ima 128 biten spomin in ni variante da ga spremeniš na 256, ker je pcb tako narejen. 9500 je pa po drugi strani narejen na 9700 pcb-ju ima 256bitno spominsko vodilo in ima samo hardwesko onemogočene 4 teksturne cevovode, z modom vklopiš še štiri tako da dobiš 9700 samo spomin je malo počasnejši ker je 3.6 ns , na 9700 je 3.3 na 9700pro pa 2.8ns tako da se bo malo manj navijal. Pa 256biten spomin imaš samo na 128 MB verziji na 64 MB to ne gre ker ima pol manj čipov, pcb je pa enak tako da do tistih dostopa po 128bitnem vodilu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

falotXP ::

Ja, prav imata, moja zmota. Se pravi če je Radeon 9500 mogoče narediti v Radeon 9700 je mogoče narediti Radeon 9500 Pro v Radeon 9700 Pro! Ali?:D

_Mortal_ ::

NE!

Ceno sm vidu na pricewatch-u
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

falotXP ::

Kaj?

falotXP ::

Boštjan, ali se spremljaš kaj cene Radeon kartic v Nemčiji? Kako si se odločil?

boštjan ::

še vedno spremljam,a zdaj ne vem al si naj za 20€ nižjo ceno kupim 9500 al pa 9500pro.Problem je tudi kje naročit,ker ena trgovina ki je full poceni jo full šimfajo,pljuvajo po nje po domače rečeno.Trgovina se imenuje norskit.Tak da se te trgovine ne dotikaj,ker kot kaže so ful zajebanti.

falotXP ::

Kako to misliš zajebanti? Glih v tej trgovini sem hotel naročiti LiteOn CD-RW...jaoo!

urosh ::

Pravkar sem si naročil omenjeno zadevo Sappjire radeon 9500 pro 128 mb, pa jo dobim v petek na pošto (avstrijsko). Stane me z poštnino 233 €. Ko dobim mwst nazaj, me bo stala 46 k, kar pa ni niti tako drago v primerjavi z našimi trgovinami...
če še koga zanima kaj bolj natančno me lahko kontaktira na mejl

lp

boštjan ::

falot preberi si ta forum pa boš vido kake probleme majo ljudje z norskitom.
urosh,a lahko poveš od kere trgovine boš kupo

VASkO ::

jaz vem za 199€ pa 16% mwst
samo nem menjal za 8500tko, se pomoje ne splaca reskirati

falotXP ::

VASkO, katera je to trgovin?

boštjan ::

mislim da je vasko mislo to trgovino

urosh ::

Kupil bom tu. Kot rečeno, dobim jo v petek na pošto. spremenila se je le cena poštnine, ker mi nihče ni mogel zagotoviti, da bo v petek na pošti (če naročim navadno pošto), sem se pač odločil za hitro pošto EMS, ki pa staje 10€ več. Še zmeraj ni prehudo. Poleg tega pa jo imajo na zalogi, tako da kar hitro! kdor želi...

kontakt za nadaljnja vprašanja še zmeraj ostaja mejl

lp

boštjan ::

urosh,nekako tvoj link za trgovino ne deluje

falotXP ::

Se cene Radeon-ov v Nemčiji že kaj spreminjajo?

boštjan ::

geizhals , preistrend in evendi . check it man,check it.
pa ne pozabi,nič ne naročaj od norskit!!!!!!!!!!!!!!!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041143 (23541) sharp
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451707 (1224) falotXP
»

Kje dobiti Radeon 9500 Pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
995170 (3492) tito_si
»

Radeoni - ne razumm nč!

Oddelek: Strojna oprema
131550 (1059) boštjan
»

Radeon 9500 PRO (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
855575 (3945) Klemenn

Več podobnih tem