» »

Toča in ustavljanje na avtocesti

Toča in ustavljanje na avtocesti

«
1
2

draciel ::

Ravnokar sem prebral članek na 24ur. Kliknite tukaj za ogled članka

Tam piše kako nespametni so/smo "slovenčki", ker so nekateri ogrožali življenja ter ustavljali na avtocesti zaradi toče. Sam tega NE odobravam, da se to dela, vendar tudi ko berem spodaj komentarje na 24ur so vsi pametni in pišejo naj dobijo doživljensko prepoved opravljanja vozniškega ter odvzem le tega, ter 5000€ kazni in nevem še kaj.

A so/ste ti ljudje normalni? Razumem da se tega ne sme delat, pa vendar večina ne ve da je med veliko točo zelo zelo slabo videti in je zelo težko voziti minimalno 60 na avtocesti ( minimalna vožnja po AC ). Se pravi če grem naprej ter vozim pod omejitvijo spet kršim cestno prometne predpise? In še enkrat: Ne ustavi pod nadvozom vsak, ki hoče zaščitti svoj avto ampak tudi ker je vožnja naprej zelo nepredvidljiva ( slaba vidljivost ).

Zheegec ::

Jap, sem se vozil letos enkrat po toči in je kar treba biti pozoren, pa tudi nič drugega kot bobnenje po šipi ne slišiš... Da vključiš vse 4 in greš na ustavni pas se mi zdi čisto OK, ker pač ni ravno varno voziti. Če se pa ustaviš na voznem pasu pod streho je pa druga zgodba...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

draciel ::

Ja jaz sem se enkrat peljal po toči in ni blo nič videt. Je bla res zelo huda toča. Sam ok, če se lahko ustaviš da odstavnem pasu .. pol je za rečt problem rešen..=)

Super Sonic ::

Ne ustavi pod nadvozom vsak, ki hoče zaščitti svoj avto ampak tudi ker je vožnja naprej zelo nepredvidljiva ( slaba vidljivost ).

Sej ustaviš lahko kjerkoli, ne samo pri nadvozu, če so zadeve nevozne.

Kar je pa v bistvu zelo redko (sam še nisem doživel, razen poplav na cesti). Večina ljudi je zapufana za svoje (neprimerno vzdrževane) avtomobile in tudi sicer smo pri nas zelo ponosni na svoje imetje. Takšni zastoji imajo lahko katastrofalne posledice in tisti, ki ustavljajo v tunelu in pri nadvozih, so zreli za odvzem vozniškega izpita.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

gendale ::

bodimo pošteni, večina se ustavi pod nadvozom zato da zaščiti svojo kanto
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

RockyS ::

Tako je. In avtor te teme si pravtako zasluži odvzem vozniškega dovoljenja.

Pa kaj si ti normaln al kaj ti manjka kaj v glavi? Najde se vas 10 komad, zapolnite vse pasove da ne moreš normalno mimo, se vleti tovornjak, ki vas(nas) zaradi slabe vidljivosti ni opazil in niti pričakoval (kdo pa bi) in spuca celotno AC. Kdo bo kriv da bom jaz umrl??? TI BEDAK!!!

Kaj te meni je za tvoj kos pleha, če maš denar da si lahko lastiš avto pa ga tudi zavaruj. Ne pa vse v spojlere in ostale šminke vlagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

draciel ::

RockyS je izjavil:

Tako je. In avtor te teme si pravtako zasluži odvzem vozniškega dovoljenja.

Pa kaj si ti normaln al kaj ti manjka kaj v glavi? Najde se vas 10 komad, zapolnite vse pasove da ne moreš normalno mimo, se vleti tovornjak, ki vas(nas) zaradi slabe vidljivosti ni opazil in niti pričakoval (kdo pa bi) in spuca celotno AC. Kdo bo kriv da bom jaz umrl??? TI BEDAK!!!

Kaj te meni je za tvoj kos pleha, če maš denar da si lahko lastiš avto pa ga tudi zavaruj. Ne pa vse v spojlere in ostale šminke vlagat.



Kaj je s tabo človek? Preberi še enkrat kaj sem napisal. Če ne znaš brati tukaj nimaš kaj delat.
Sam se še po avtocesti ne vozim, kaj šele da bi ustavljal pod nadvozih. Očitno si ti primer osebka, ki je nestrpen , tako na cesti kot na forumih.

@nny ::

Kazen je prenizka. Predlagam alternativno, kakšen teden dela s poškodovanimi v prometnih nesrečah v Rehabilitacijskem centru Soča. Ne z zlomi okončin, ampak s poškodbami možganov.

Mehmed ::

draciel je izjavil:


Razumem da se tega ne sme delat, pa vendar večina ne ve da je med veliko točo zelo zelo slabo videti in je zelo težko voziti minimalno 60 na avtocesti ( minimalna vožnja po AC ). Se pravi če grem naprej ter vozim pod omejitvijo spet kršim cestno prometne predpise?


O bog, od vseh debilnih moznih izgovorov...

Imas tudi dolocilo, da se moras prilagoditi razmeram na cesti.

Ziga Dolhar ::

@draciel: ohladi konje. Spuščanje na osebni nivo ni zaželjeno.
https://dolhar.si/

RockyS ::

@draciel da te citiram
A so/ste ti ljudje normalni? Razumem da se tega ne sme delat, pa vendar večina ne ve da je med veliko točo zelo zelo slabo videti in je zelo težko voziti minimalno 60 na avtocesti ( minimalna vožnja po AC ). Se pravi če grem naprej ter vozim pod omejitvijo spet kršim cestno prometne predpise? In še enkrat: Ne ustavi pod nadvozom vsak, ki hoče zaščitti svoj avto ampak tudi ker je vožnja naprej zelo nepredvidljiva ( slaba vidljivost ).


Zakaj ti ljudje, ki zahtevajo kazen za te ki ustavljajo vozila na AC, niso/mo normalni?
Ko je gosta megla se še slabše vidi, pa še nisem nikogar videl ustavljat zaradi tega pod nadvozi, in to celo na prehitevalnih pasovih.
Ustavljanje pod nadvozom nima niti malo smisla, niti nobene povezave z vremenom, ker če bi tak bilo, komot zdržiš 2km vožnje 60km/h do naslednjega počivališča/odcepa oz. v skrajnem primeru avto umakneš na odstavni pas.

In ne, ne morem se strinjat, da je ob padanju toče zelo težko voziti 60km/h, če nisi sposoben take vožnje potem tudi v sončnem vremenu ne bi smel vozit.

Mislim, koliko si star? Že imaš izpit? Imaš družino? Imaš v avtu otroški sedež, v njem pa svojega otroka?

francek1 ::

Takemu debilu, ki ustavi svojo kanto pod nadvozom, bi morali brez možnosti pritožbe odvzet vozniško za par let. Tako dejanje ima vse karakteristike naklepnega umora!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

IceIceBaby ::

1. Gre za ustavljanje v tunelih in pod nadvozi. Pomožnosti na vseh 3 pasovih, da se lahko pod nadvoz stlači čim več ljudi. Ne najdem besed kako zelo kretensko, nespametno in nevarno je takšno početje. Odvzem izpita in VISOKA denarna kazen bi bila čisto primerna. S tem neposredno ogrožaš ljudi okoli sebe in pokažeš, da nisi sposoben trezno razmišljati v avtu.

2. Če kdo v res nemogočih pogojih ustavi na odstavnem pasu s prižganimi smerniki, ali se po odstavnem pasu počasi plazi naprej ni s tem nič narobe.

3. Od kje ti ideja, da je vožnja z manj kot 60 kmh prepovedana? Očitno slabo poznaš CPP. Hitrost se prilagodi razmeram na cesti. Če razmere ne dopuščajo več kot 10kmh pač pelješ 10kmh.


Lansko leto sem doživel kar konkretno točo na cesti, velikost oreha sigurno. Videl sem enega takega kretena, ki je sredi ceste ustavil, skočil ven in začel pokrivati avto. Pri tem mu je debela toča razbijala po betici. Glede na to, da sem se skoraj zaletel v njega upam, da je še dolgo zdravil buške.

c00L3r ::

V takšnim ekstremnim prometnih pogojih dostikrat ni možno nadaljevat vožnje. Če imaš srečo in se lahko ustaviš na odstavnem pasu, ki je pod nadvozom super. Če pa stojiš na prehitevalnem pa je to za mene odvzem izpita. Vozni pas pa je nekaj vmesnega. Določeni odseki avtoceste nimajo odstavnega pasu, kaj naredit tam?

Treba se je zavedat, da ko pada toča velikosti tenis žogic, ne slišiš in ne vidiš več nič. V večini primerov ti nalomi vetrobransko steklo in dostikrat tudi prebije stransko in zadnjo okno. Strešnih oken ponavadi ne poškoduje, saj so te narejena iz kaljenega stekla. Govorim iz izkušenj, saj smo imeli 2008 točo na Ptuju, ki je poškodovala praktično vse hiše in vse avtomobile, ki so bili na prostem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

RockyS ::

In, tvoj point je? Da je pleh vreden več kot življenja katera tvega z ustavljanjem na voznem in prehitevalnem pasu? Oziroma da so življenja zate vredna manj kot pa 100€ za zavarovanje stekel na avtomobilu?

Glede tenis žogic v sloveniji, picture it or it didn't happen.

c00L3r ::

Sprašujem se kaj je za storit, ko ti prebije okna in si na avtocesti brez odstavnega pasu.
Evo slike iz Ptuja 2008, ki jih na hitro najde Google:
prvič
drugič
tretjič

Do te toče, sem si jaz mislil, da so eni samo malo preveč boječi. Sem vedno dal avto samo pod eno drevo in se smejal tistim, ki letajo ven s kocami. V takih razmerah ne moreš vozit. Nam je npr. uničilo eno stran fasade na hiši, razbilo 3 okna, prestrelalo streho iz salonitnih plošč.

RockyS ::

Storit ne moreš kaj dosti, pač se vdaš v usodo da od avta ne bo kaj dosti ostalo.

Tudi če imaš kakšno prekrivalo, ga boš težko uporabil brez da bi zapustil avto. Ena izmed možnosti bi bila, da na eni strani prekrivalo privežeš na ogledalo ali zapreš z vrati na spodnji strani, v drugi konec zavežeš čevelj (nekaj težkega) in vržeš na drugo stran avta ter tam ponoviš vajo.

Samo da ti kaj takega uspe med neurjem s točo bi moral doma trenirat =)

P.S.
Fotke, ki si jih prilepil so iz moje bližine, pa še nisem slišal za tako velikost :O

SuperVeloce ::

Treba se je zavedat, da ko pada toča velikosti tenis žogic, ne slišiš in ne vidiš več nič. V večini primerov ti nalomi vetrobransko steklo in dostikrat tudi prebije stransko in zadnjo okno. Strešnih oken ponavadi ne poškoduje, saj so te narejena iz kaljenega stekla. Govorim iz izkušenj, saj smo imeli 2008 točo na Ptuju, ki je poškodovala praktično vse hiše in vse avtomobile, ki so bili na prostem.

Niso vsa stekla na avtomobilu obvezno kaljena?!


Ta članek nima nobene veze z ustavljanjem ob nesprejemljivih pogojih. Če imaš na voljo prosti odstavni pas in si mnenja, da ti pogoji/sposobnosti/strah onemogočajo nadaljno vožnjo, se ustaviš. Vsekakor pa ne na prehitovalnem pasu KO PRED TEBOJ NI NIKOGAR!?! Če odstavnega pasu ni in je res nuja, se ustaviš na voznem pasu ob skrajnem desnem robu, sem videl tudi že da so zapeljali na travo (ker je pač to bilo mogoče).

Sem takšne paciente doživel par let nazaj na tisti ravnini od Slo. bistrice proti Slo. Konjicam, še predno prideš na klanec. Kolona je zavirala na polno iz 100kmh+, ker je nekdo ugotovil, da ga čaka prosto mesto pod nadvozom. V primeru rahle neprevidnosti bi imeli 100+ poškodovanih avtomobilov in verjetno eno najštevilčnejših naletov pri nas. Po čudežu po mojih informacijah ni bilo nesreče. Še najbolj žalostno pa je bilo, da toča sploh ni bila huda.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

jalovec09 ::

francek1 je izjavil:

Takemu debilu, ki ustavi svojo kanto pod nadvozom, bi morali brez možnosti pritožbe odvzet vozniško za par let.


Brez vozniiškega ne moreš niti reg. avto, država oz. policaji raje pišejo kazni je boljše za njihov proračun. Tole kar se pa dogaja na AC, ko ustavljajo je pa katastrofa, to bi lahko bil nalet in smrtne žrtve. Ampak, če imaš avto vreden 20.000 evrov in ti toča poškoduje pleh in stekla, si brez zavarovanja za tovrstno škodo boš globoko segel v žep, kolk stane popravilo, ko vlečejo ven jah meni je rekel avtoličar, da kr naj računam na 1000 evrov + za eno kripo staro 10let+ ga ne vozim sem se samo tako zanimal.

Daedalus ::

V takšnim ekstremnim prometnih pogojih dostikrat ni možno nadaljevat vožnje. Če imaš srečo in se lahko ustaviš na odstavnem pasu, ki je pod nadvozom super. Če pa stojiš na prehitevalnem pa je to za mene odvzem izpita. Vozni pas pa je nekaj vmesnega. Določeni odseki avtoceste nimajo odstavnega pasu, kaj naredit tam?


Če se ne moreš varno ustavit, moraš pelat naprej. Na voznem ali celo na prehitevalnem pasu na AC nimaš kaj ustavljat.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

gendale ::

jalovec09 je izjavil:

francek1 je izjavil:

Takemu debilu, ki ustavi svojo kanto pod nadvozom, bi morali brez možnosti pritožbe odvzet vozniško za par let.


Brez vozniiškega ne moreš niti reg. avto, država oz. policaji raje pišejo kazni je boljše za njihov proračun. Tole kar se pa dogaja na AC, ko ustavljajo je pa katastrofa, to bi lahko bil nalet in smrtne žrtve. Ampak, če imaš avto vreden 20.000 evrov in ti toča poškoduje pleh in stekla, si brez zavarovanja za tovrstno škodo boš globoko segel v žep, kolk stane popravilo, ko vlečejo ven jah meni je rekel avtoličar, da kr naj računam na 1000 evrov + za eno kripo staro 10let+ ga ne vozim sem se samo tako zanimal.

če maš eno staro ničvredno kripo pač pustiš potolčen pleh
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

M-XXXX ::

Če se ne moreš varno ustavit, moraš pelat naprej. Na voznem ali celo na prehitevalnem pasu na AC nimaš kaj ustavljat.

Oo teoretiki, ko vas bo pa zalivala voda čez razbite šipe, videli ne boste popolnoma nič (voda v očeh) pa boste ustavili točno tam kjer boste:D

gendale ::

M-XXXX je izjavil:

Če se ne moreš varno ustavit, moraš pelat naprej. Na voznem ali celo na prehitevalnem pasu na AC nimaš kaj ustavljat.

Oo teoretiki, ko vas bo pa zalivala voda čez razbite šipe, videli ne boste popolnoma nič (voda v očeh) pa boste ustavili točno tam kjer boste:D

zanimivo kako vsem uspe pripeljat do nadvoza preden se morajo ustavit :))
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Good Guy ::

Vsak ki ustavi avto zaradi toče bi bil zdrav za ogromno kazen in odvzem izpita.

To da je vidljivost slaba, drži, ampak kaj tudi v močnem dežju, močni megli stojite v podvozih?. Hitrost se primerno prilagodi pa je stvar rešena. Tudi ustavljanje na odstavnih pasovih spada pod tole ustavljanje in bi bila kazen v vsakem primeru(očitno vam ni jasno zakaj se odstavni pas uporablja.)(Na odstavnem pasu ali odstavni niši je prepovedana vožnja, parkiranje ali ustavitev, razen ustavitev v sili. To kar butci počnejo v toči/sodri je parkiranje/ustavitev vsekakor pa ne ustavljanje v sili(počena guma, okvara motorja)


Oo teoretiki, ko vas bo pa zalivala voda čez razbite šipe, videli ne boste popolnoma nič (voda v očeh) pa boste ustavili točno tam kjer boste


In kolikokrat se ti je to že zgodilo? Oo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

LuiIII ::

Tipično. Sem že doživel to. Bremzanje iz 80 km/h na 0 zaradi bedakov, ki jim več pomeni njihov pleh kot pa lastno (drugo) življenje. Sej verjamem, da nimajo vsi poguma vozit v takšnih pogojih, a naj vozilo ustavijo tako kot je treba in ne na voznem oz. prehitevalnem pasu. Po moji logiki in razumevanju lahko na avtocesti ustavš vozilo samo v primeru, ko dejanko naletiš na stoječo oviro.
Pa če že imajo ljudje avtomobile za fetiš in statusni simbol, naj jih še ustrezno zavarujejo proti toči.

Ko se ti razsuje steklo boš, če ti je kaj do lastnega življenja, zmanjšal hitrost (pa ne na polno bremzanje) in zavil desno na odstavni pas. Drugače si verjetno na enem najbolj nevarnih krajev sveta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuiIII ()

Daedalus ::

Oo teoretiki, ko vas bo pa zalivala voda čez razbite šipe, videli ne boste popolnoma nič (voda v očeh) pa boste ustavili točno tam kjer boste


Si že kdaj doživel kaj tako ekstremnega? Se mi je zdelo, teoretiki pa to.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mat xxl ::

Danes sem ob 16.50 doživel točno to ene 5 km pred bencinsko pumpo OMV na AC pred Postojno iz smeri LJ in zanimivo pod podvozi so bili Romuni in Makaronarji in zasedli vse pasove samo cca 2/3 prehitevalnega je bilo prostih, ker se je pa meni mudilo sem šel ene 80 in padala je drobna točica in ja saj paziš, samo lahko pa rata lep nalet .................

oo7 ::

Tisti,ki je ustavil tam pod mostom na cesti mu bi bilo treba vzeti izpit že tam pod mostom pa dat fino veliko kazen.
Taki ljudje mislijo samo na pleh a ne pomislijo na druge udeležence v prometu.Če bi se jaz vanga zaletel zaradi tega bi ga tam potolku in pokopal.

noraguta ::

ma ustrelit direktno za cesto, tak cestno prometne predpise že pozna samo ni mu jasno kaj je verižno trčenje. ubit take kure na cest.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

francek1 ::

M-XXXX je izjavil:

Če se ne moreš varno ustavit, moraš pelat naprej. Na voznem ali celo na prehitevalnem pasu na AC nimaš kaj ustavljat.

Oo teoretiki, ko vas bo pa zalivala voda čez razbite šipe, videli ne boste popolnoma nič (voda v očeh) pa boste ustavili točno tam kjer boste:D

Daj razsvetli nas prosim z eno fotografijo take šipe, ali pa nehaj pisat neumnosti.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Pithlit ::

Čisto mimogrede (ustavljanje na avtocesti zaradi pleha bi bilo treba enačit z vožnjo v nasprotno smer), taka ustavljanja se dokaj redno dogajajo tudi na regionalkah. Pa ni treba neke jake toče za to.
Life is as complicated as we make it...

oo7 ::

Pithlit je izjavil:

Čisto mimogrede (ustavljanje na avtocesti zaradi pleha bi bilo treba enačit z vožnjo v nasprotno smer), taka ustavljanja se dokaj redno dogajajo tudi na regionalkah. Pa ni treba neke jake toče za to.


Se strinjam enaka kazen kot vožnja v nasprotno smer;)

Dr_M ::

Evo, ravno uceraj, ko sem sel na siht, en debil svoj nazimobil ustavil pod nadvozom, pri uvozu na AC iz skofljice proti dolenjski. Toca pa kot grah velika.
Nekaj sekund kasneje je na sreco odpeljal naprej. Je pa tam stal kar nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

black ice ::

Ob sklepanju avtomobilskega zavarovanja imate možnost dodatnega zavarovanja naravnih nesreč (toča, viharji...). Mene je stalo cca 80€.
Je tako težko skeširati to vsoto in zaradi tega spravljati v nevarnost ostale udeležence v prometu? Žebelj v čelo, nobena druga kazen več ne pomaga.

M-XXXX ::

francek1 je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Če se ne moreš varno ustavit, moraš pelat naprej. Na voznem ali celo na prehitevalnem pasu na AC nimaš kaj ustavljat.

Oo teoretiki, ko vas bo pa zalivala voda čez razbite šipe, videli ne boste popolnoma nič (voda v očeh) pa boste ustavili točno tam kjer boste:D

Daj razsvetli nas prosim z eno fotografijo take šipe, ali pa nehaj pisat neumnosti.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9...
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Looooooka ::

black ice je izjavil:

Ob sklepanju avtomobilskega zavarovanja imate možnost dodatnega zavarovanja naravnih nesreč (toča, viharji...). Mene je stalo cca 80€.
Je tako težko skeširati to vsoto in zaradi tega spravljati v nevarnost ostale udeležence v prometu? Žebelj v čelo, nobena druga kazen več ne pomaga.

folk za divjad ne doplaca...ce jo povoz jim jo je ceneje odvlect 500 m naprej :P

tpleko ::

ni dosti razlike ali voziš 10km/h ali stojiš na avtocesti. mislim da ni nič narobe če stojiš v toči, saj mora vsak normalen človek vedeti ,da mora voziti počasi v takih razmerah. in če vozi počasi do naleta ne more priti. problem rešen.

Zheegec ::

Sploh, ker zaradi nesreče ki se je zgodila 100m naprej, kjer se je nekdo ustavil na prehitevalnem pasu potem rešilec prileti v stoječe avtomobile. Idiot, če bi le vozil 10Km/h :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

darkolord ::

M-XXXX: počena vetrobranska stekla in preluknjana zadnja stekla. V nobenem od teh primerov te ne zaliva voda in ti šprica v oči.

SuperVeloce ::

tpleko je izjavil:

ni dosti razlike ali voziš 10km/h ali stojiš na avtocesti. mislim da ni nič narobe če stojiš v toči, saj mora vsak normalen človek vedeti ,da mora voziti počasi v takih razmerah. in če vozi počasi do naleta ne more priti. problem rešen.

Še enkrat se bom ponovil, članek ni govoril o varni ustavitvi ker pač razmere ali celo strah nebi dovolila nadaljne vožnje... Tukaj govorimo o sebičnem ustavljanju na točno določenih 5. kvadratnih metrih ceste na prehitovalnem pasu pod nadvozi.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

sss ::

Sem doživel nekaj podobnega 2x

Ob poti z morja proti Ljubljani ter v predoru Golovec.

Ko pomislim kaj bi se lahko zgodilo zaradi norcov ratam jezn...

LuiIII ::

Vse tole okoli ustavljanja na voznih pasovih zaradi toče pri meni pade v skupino "Oh če bi imel zdejle šleperja!"

dzinks63 ::

Če ti odpovedo zavore, bi se ti še morda oprostilo ali pa še to ne, z nebrezhibnim vozilom ne smeš na cesto.

St235 ::

Dejmo takoj ločit dve stvari:
eno je ustavitev v sili na odstavnem pasu/skrajnem robu, kadar so razmere takšne da ne vidiš 2cm pred avto, ti toča razbije celotno vetrobransko steklo...

Čisto nekaj drugega pa je, ko ob vsakem sodragu gnoj od ljudi zaparkira vse pasove pod nadvozi/v tunelu, zato se da njihovemu bmwju za katerega so prodali ledvico in si zato ne mroejo privoščit normalnega zavarovanja ne bi slučajno kaj zgodilo.

Prvo je popolnoma normalno in tudi upravičeno ravnanje drugo pa bi moralo bit ostro sankcionirano, ker gre za namerno ogrožanje življenj.

ThinkPad ::

Dejstvo je, da se v danih razmerah (megla, toča, hud naliv) slej ko prej najde dovolj bedakov, ki zablokirajo skoraj vse ali vse vozne pasove.
Kdor ne _predvideva_ (in upošteva) zgornjega, je tudi bedak.

ShowDown ::

Se strinjam - kakršnokoli ustavljanje na voznem ali prehitevalnem pasu je popolnoma nesprejemljivo. Zanima pa me kaj mislite kdo bo kontroliral takšno ustavljanje? Policisti? Dokler ne bodo začele masovno padati kazni se ne bo zgodilo nič. Slovenceljev pač drugo ne izuči. :)

Utk ::

Na posnetku 24 ur od včeraj zvečer so bile bolj stare garje kot pa avti za katere bi ljudje prodajali ledvica. No, pa se je vseeno, Kuzmič bi včeraj moral povedat, da si naj ljudje ne kupujejo avte, ki si jih ne morejo privoščit, pa ne bo prihajalo do takih stvari.

St235 ::

Ko bodo padle pa kazni za tole, bomo pa spet brali o inkasantih, ki izkoriščajo vremenske razmere da lahko bogim voznikom, ki nič hudega sluteči čepijo pod nadvozom pišejo kazni.

Mehmed ::

Masovno lih ne bodo padale. Ker kaznujes itak samo prvega v koloni, ostali so hoces noces za njim.

Ironija je pa da gre 24ur soliti pamet voznikom, medtem ko njihovi novinarji med voznjo pomolijo kamero skozi okno pa intervjujajo folk v sosednjem avtomobilu.

c00L3r ::

Tak bom rekel. V več kot 90% primerih, bi se dalo nadaljevat pot kljub toči. Natolčen pleh, zmanjšana vidljivost, šipe ostanejo cele in lahko nadaljuješ vožnjo. Pride pa izredni primer, ko ti razbije šipe in nimaš drugega kot se za ustavit. Kaj storit v tem primeru, če si na avtocesti brez odstavnega pasu? Recimo AC proti Murski Soboti, je na dosti delih tako neumno grajena.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umikanje vozilom na nujni vožnji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17737229 (19152) Mare2
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528113141 (90163) solatko
»

Dars meri hitrost med trojanskimi predori, kaznovali še ne bodo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12624450 (20599) Mare2
»

Zakaj (spet) napačna razvrstitev ob zastojih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5913184 (10379) msjr
»

ZVCP 37. člen (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
508841 (8125) KoMar-

Več podobnih tem