» »

Knjiga v nastajanju

Knjiga v nastajanju

innerspace ::

Imam kar nekaj zamisli, ki jih bom poskusil uporabit in skomponirat v daljsi tekst - knjigo(morda zbirko krajsih zgodb).
Stvar je zaenkrat se v fazi oblikovanja konkretnega koncepta(timeline), slutim, da bi lahko razvlekel v par nadaljevanj, ki bi stopnjevala kompleksnost zgodbe.
Seveda je do uresnicitve se precej dalec, vsaj par let mentalnega svicanja.
.....

Zanimajo me uporabni nasveti glede iskanja zaloznika, opcije samozalosnistva, prodaje preko spleta in oglasevanja, distribucije.

E-book ali papir? Which would you rather buy?
Audio book on vinyls? :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

jype ::

Kindle self publishing ftw.

Invictus ::

iBooks pri Applu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

innerspace ::

..keep going.. :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

lonz ::

Papirni založniki te oberejo do kosti, tako da kot jype in invictus pravta.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Matako ::

Pozanimaj se, pri kateri založbi izdaja Kunstelj, menda so kar fleksibilni.
/\/\.K.

innerspace ::

lonz je izjavil:

Papirni založniki te oberejo do kosti, tako da kot jype in invictus pravta.


Se mi je kar zdelo, da bo tako. V bistvu preferiram e-izdaje, ampak imam tudi fetish na papir. Ocitno je e-book najbolj razumna opcija.
Se detajl, gre za angleski jezik.

Btw, kdo je ta Kunstelj? Supposed to be a joke? :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Mesar ::

Na recikliran papir jo natisni.
Your turn to burn!

innerspace ::

A ni vecina papirja(za knjige) ze recikliranega?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Yugos ::

Mesar je izjavil:

Na recikliran papir jo natisni.


lol za resnost

gruntfürmich ::

a bo tudi film nastal??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

innerspace ::

gruntfürmich je izjavil:

a bo tudi film nastal??


Na recikliranem traku, ja:)

Po pravici, zgodba je naceloma zelo primerna za film, problem je, da bi moral bit budget precejsen, tudi ce bi slo za CGI.
Sem ze razmisljal o tem in se bom.

..you'd probably like it(the movie).
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

IceIceBaby ::

http://www.jamesaltucher.com/2011/05/wh...

Na blogu imaš še par drugih objav na to temo.

Mesar ::

Če boš na recikliran papir delal lahko nabiraš material kar iz snaginih kant, samo pol boš prišel v novice, da kradeš smeti. Kar mogoče ni tako slabo, promocija bo vplivala na prodajo... ej več pa ne povem dokler mi ne obljubiš procentov.
Your turn to burn!

Mipe ::

lulu.com za mednarodno samozaložništvo

innerspace ::

@IceIceBaby, Mipe - thnx!

Mesar...bom v kindle verziji pripisal, da berejo iz recikliranega papirja.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Mesar ::

Pripiši še, da si jedel eko hrano medtem ko si pisal knjigo.
Your turn to burn!

innerspace ::

Mesar je izjavil:

Pripiši še, da si jedel eko hrano medtem ko si pisal knjigo.


Not bad, not bad...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Boobiz ::

Throw us a bone, povej malo več o tem tvojem projektu... is it sth I would be interested in?
I'm drunk, what's your excuse?

innerspace ::

Bom vec napisal, ko bo kaj resnega nastalo.

Just a bone...zanr -> sci-fi. :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Mipe ::

Ja, poznam kar nekaj kekcev, ki imajo "knjigo v glavi", pa cela leta niso napisali nič konkretnega. Pa njihove ideje so sumljivo podobne zadnjim filmskim uspešnicam...

No ja, če se prodaja, se prodaja. Veliko sreče!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

dronyx ::

Če ti je interes služiti denar, potem počni kaj drugega (brezplačen nasvet, vreden zlata!).

GoodSatanist ::

Nekako se mi zdi, da iz te knjige ne bo nič.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Boobiz ::

Kaj če bi počakal na kaj konkretnega preden slovenska nevoščljivost kicks in, ja?
I'm drunk, what's your excuse?

GoodSatanist ::

Ma kaka nevoščljivost, jebote. Pač imam sam izkušnje, da če rečeš "neki bo čez par let" skoraj nihče nima dovolj vztrajnosti da bi cilj tudi uresničil. Sicer pa vse dobro in če bo knjiga fajna jo še kupim.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

innerspace ::

GoodSatanist je izjavil:

Nekako se mi zdi, da iz te knjige ne bo nič.


Maybe. Maybe not..
Smesno je, da 'out of nothing' prides do takega sklepa/slutnje.

@Mipe - tudi jaz poznam take. Kekci prevec filme gledajo.

@onyx - primarni cilj ni denar, temvec realizacija ideje. Pisanje knjige smatram kot osebni izziv. Za zaloznistvo oziroma samozaloznistvo sprasujem, ker slutim, da ima zgodba potencial.

We shall see.

GoodSatanist je izjavil:

Ma kaka nevoščljivost, jebote. Pač imam sam izkušnje, da če rečeš "neki bo čez par let" skoraj nihče nima dovolj vztrajnosti da bi cilj tudi uresničil. Sicer pa vse dobro in če bo knjiga fajna jo še kupim.


Dejansko je potrebnega ogromno dela in casa za spisat dober tekst. Eni to pocnejo po tekocem traku, ker imajo ze oblikovan slog. Glede na to, da gre v tem primeru za prvenec, si raje postavim realen deadline.
Lahko traja tudi dlje, 5 let. Komot.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

ProGTX ::

Super tema!

Jaz knjigo že imam napisano - kratka zadeva, 130 strani v slovenščini, že par let čaka, da se zganem z založbo ...

Sem pogledal priložen link in se kar takoj registriral na CreateSpace - mislim, da je posebno Kindle verzija dobra ideja za izdajo. Vendar me zanima, koliko bi se sploh splačalo objavljati prvenec v slovenščini na Amazonu in Kindlu? Ne mislim tukaj na denar ali kritiko, ampak če bo sploh kdo prebral?

Mesar ::

Vprašanje... čist odvisno od vsebine... sam raje jo vrži v ingliš.
Your turn to burn!

GoodSatanist ::

ProGTX je izjavil:

Super tema!

Jaz knjigo že imam napisano - kratka zadeva, 130 strani v slovenščini, že par let čaka, da se zganem z založbo ...

Sem pogledal priložen link in se kar takoj registriral na CreateSpace - mislim, da je posebno Kindle verzija dobra ideja za izdajo. Vendar me zanima, koliko bi se sploh splačalo objavljati prvenec v slovenščini na Amazonu in Kindlu? Ne mislim tukaj na denar ali kritiko, ampak če bo sploh kdo prebral?


Tematika pa je?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

marvin42 ::

innerspace: daj link do kakšne svoje zgodbe, da vidimo če se ti sploh splača naprej matrat.
Mostly Harmless

Okapi ::

Papirni založniki te oberejo do kosti, tako da kot jype in invictus pravta.
Malo si poglej, kakšne % si vzame Apple, in boš videl, kdo je tisti, ki te obere.;((

Če ti je interes služiti denar, potem počni kaj drugega (brezplačen nasvet, vreden zlata!).
Človeku veselje jemati je res nehvaležno opravilo, ampak še nihče, ki se je knjige lotil pisati tako, da se je spraševal, kako jo bo spravil v promet, ni daleč prišel. No, daleč ni prišel niti tisti, ki je začel kar z romanom, in to še v tujem jeziku.

Napiši za začetek kratko zgodbo ali dve, daj za prebrati komu, ki obvlada, pošlji na kakšen natečaj ali objavi na netu in omogoči komentiranje. Boš hitro videl, pri čem si.

O.

VelikiTun ::

Mesar je izjavil:

Vprašanje... čist odvisno od vsebine... sam raje jo vrži v ingliš.


inglis? v ta pokvarjen jezik?
V katerega pa? Dosežeš širok krog potencialnih bralcev. Alternativi sta še španščina in kitajščina.

poweroff ::

Glede na to, da sem napisal (in izdal) tri knjige nasvet: najprej knjigo napiši, zlektoriraj, nato pa se začni ukvarjati z založbami.

Pa razčisti ali ti je cilj zaslužiti ali "čast in slava". Ker od tega je odvisno kakšno taktiko izdaje boš izbral.
sudo poweroff

VelikiTun ::

Sem ravno mislil napisati nekaj podobnega. Glede na to, da sedaj komajda postavljaš timeline, te do dejanske knjige čaka še dolga pot. Ko bo končana, pa se morda pojavi še kaka alternativa distribucije.

Phantomeye ::

Pri prvi knjigi je najslabše razmišljati o denarju, založbah. Vse to vpliva na proces nastajanja. Osredotoči se na knjigo in piši kot da pišeš zase. Sploh, če pišeš fikcijo.

Fazo 2 se izvaja ločeno.

Torej, napiši knjigo, potem pa pridi nazaj. Pa takrat vprašaj za nasvete. Nikoli ne veš, mogoče se bo pa javil kak ST-jevc, ki pozna prave ljudi (alternativa je pa itak teženje na polno - seveda, ce bo knjiga mela potencial)

Yohan del Sud ::

Jah, prvi korak je defenitivno spraševanje na takšnem ali podobnem forumu, da te pravi ljudje (recimo jim založniki) sploh opazijo. Zej, ko smo te, dostavi mi demo izvod, pa se lahko pogovorajava dalje. :D Sicer pa nisem zasledil za kaj se gre pri tvoji zgodbi. Če ne bom sam zainteresran, glede na to da sem precej nišen založnik, te lahko morda usmerim na kakšen bolj pravi naslov ...
www.strancar.com

Mipe ::

130 strani v slovenščini? Jaz jih imam več tisoč, tako v angleščini kot v slovenščini, pa nisem zato nič bogatejši. Ne postane vsakdo J. K. Rowling.

Najprej napiši celotno zgodbo, šele potem razmišljaj o monetizaciji.

gruntfürmich ::

innerspace je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

a bo tudi film nastal??


Na recikliranem traku, ja:)

Po pravici, zgodba je naceloma zelo primerna za film, problem je, da bi moral bit budget precejsen, tudi ce bi slo za CGI.
Sem ze razmisljal o tem in se bom.

..you'd probably like it(the movie).


malo sem se hecal glede filma, ampak takoj ko sem videl da gre za kratke zgodbe, mi je padlo na pamet da bi to bilo idealno za kratke filmčke.
če je zgodba dobra, film zanimiv in predvsem kratek, da ga lahko v vsako 15min luknjo stlačiš tako tv programa ali našega časa, bi bilo to kar interesantno in zelo perspektivno...
tko da kratki filmčki bi znali bit zelo posrečeni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jacal ::

Sodeč po rezultatih prejšnje ankete tule morda ni najboljše mesto za vprašanja književnosti. Kakor že, tip, ki razvija program yWriter, ima tudi lepo zbirko nasvetov in vodnikov te baže - kako pisati, kako najti agenta in založnika, samozaložba itd. Mogoče vredno ogleda, čeprav je podobnega verjetno na tone. In tip je tako rekoč (uspešnejši, izkušeni) kolega - sci-fi piše, romane, in to v angleščini.

mikic007 ::

Imas tudi print-on-demand tehnologijo, kjer posljes tekst, oni ti oblikujejo in natisnejo. To ni zalozba, ampak cisti print z oblikovanjem, ce hoces, ali pa sam pripravis za tisk. Narocis pa lahko poljubno stevilo izvodov, na primer za zacetek 30, ko zmanjka pa spet.

http://www.digifot.info/pro/samozalo/za...

To je samo ena taka v sloveniji (se mi zdi, mogoce natisnejo kje zunaj). Se pa gotovo splaca pogledat na zahod, tam je to kar priljubljena oblika samozaloznistva in temu primerno ceneje.

Mipe ::

Ali pa se vrži v elektronsko samozaložništvo. Ponudiš elektronske kopije na Amazonu in drugih štacunah za elektronsko gradivo.

mikic007 ::

Njprej si mora razjasniti, kaksna bo knjiga in kaj zeli z njo doseci. Potem so tu se jezik, vsebina, kvaliteta .... Ce bo v slovenscini, se z elektronsko niti ne trudi, pa tudi sicer brez zalozbe ne bos prodal nic. Na leto se izda tak na pamet miljon naslovov, zakaj menis, da bi tvoja morala biti v tistih 10%, ki se dejansko vsaj minimalno prodajo?

Zaloznik se vedno ni cisto zastaral, ker brez prodajnih poti, promocije in trzenjskega prostora brez uveljavljenega imena ne bos mogel te knjige v nobeni obliki posredovati nikomur drugemu, kot par prijatlom in sorodnikom.

Ce pa gres resno v projekt, pa cetudi samo zase ali morebiti za preboj naprej (po par izdanih knjigah te mogoce ze kdo opazi, ce so za kaj), pa je dobro, da sodelujes s kom, ki obvlada posel. Namrec zaloznik je tudi recenzent in to kar dober obicajno, nato rabis lektorja, ciljno populacijo in prodajno pot. Potem pa upas, da si spacal kaj dobrega, ceprav denarja ne pricakuj od prve knjige se par let nobenega.

scoletta ::

Sem nov pridružen član vaše skupnosti. Forum redno prebiram in med drugim sem zasledil tudi debate o knjigah. Tudi sam pišem knjigo. V branje vam ponujam moj blog v katerem so odlomki s knjige. Zadeva ni še lektorirana in nima še končne oblike. Približno sem nekje na 70%, potreboval bom še nekaj pisanja in se nato lotil popravkov stilskih ter še kakih pravopisnih.
LInk pa je www.paoloscoletta.blogspot.com

leiito ::

scoletta je izjavil:

Sem nov pridružen član vaše skupnosti. Forum redno prebiram in med drugim sem zasledil tudi debate o knjigah. Tudi sam pišem knjigo. V branje vam ponujam moj blog v katerem so odlomki s knjige. Zadeva ni še lektorirana in nima še končne oblike. Približno sem nekje na 70%, potreboval bom še nekaj pisanja in se nato lotil popravkov stilskih ter še kakih pravopisnih.
LInk pa je www.paoloscoletta.blogspot.com


Shizofrenija je zanimiva tema, sploh ker je bolezen oz. motnja bistveno bolj razširjena kot se morda zdi, ampak iskreno povedano, potrebuješ kak tečajčič kreativnega pisanja. Saj gre bolj za obrt kot umetnost. In branje. Morda Hemingwaya, tip s kratkimi stavki protagonistov uspeva ustvariti kompleksno fabulo. Je pa za prvi roman najbrž res najlaže pisati v prvi osebi in s tokom misli, kakor to počneš ti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izdati knjigico za otroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7912937 (7877) Monderlin
»

Kam so šle vse e-knjige? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5011549 (8585) mp218
»

Bralniki e-knjig (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5713903 (8979) Matev
»

Amazon prodal več elektronskih knjig kakor tiskanih s trdimi platnicami (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Rezultati
19346551 (43833) AgiZ
»

Zastonj knjiga: Linux na namizju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13325786 (20744) Brane2

Več podobnih tem