» »

Zlomljen ekran prenosnika

Zlomljen ekran prenosnika

s51as ::

Živjo,
Imam prenosnik z zlomljenim ekranom HP 635. Malo sem poizvedoval kako je s popravilom in poride na uradnem servisu okoli 250 EUR pri nekom neuradnem pa 160 EUR. Oboje se mi zdi za prenosnik ki je bil 300 EUR preveč, zato me zanima, če se je tega kdo sam lotil in kako to gre? Na bolhi in ebayu sem videl da lahko kar poceni dobiš ekran, vendar so neki pini različni.

Kako torej ugotovim točno kak ekran rabim?
Kako spravim obstoječega ven?
Kako novega notri?
In kako potem vse dat nazaj?

Vijakov ali česa podobnega nikjer ne vidim.
It's just me myself and I

Egii ::

kupi ga v tujini.
http://www.ebay.de/itm/HP-610-615-620-6...

zamenjat ga ni težko.

king67 ::

Pokliči na 041 764 192.

lp,
king67

s51as ::

Danes sem imel nekaj časa, in sem razdrl prenosnik (pojma nimam zakaj navodila pravijo da je treba pol prenosnika odpret ker na koncu se je izkazalo za nepotrebno (čeprav dobrodošlo ker notri je tolko prahu da je čudno da je kaj delalo)).

No poslikal sem nalepke na zaslonu in zgledajo nekako takole:





Nikjer nič podobnega kodi v HP manual 646842-001
It's just me myself and I

fosil ::

Enostavno probaš te kode na ebayu, recimo tole
Tako je!

s51as ::

Sem točno tole naredil, samo sem vseeno raje še poslal povpraševanje enemu ponudniku, da potrdi izbiro.

Zdaj me edino še skrbi sestavljanje nazaj...
It's just me myself and I

Half-Saint ::

Jaz sem že na dveh prenosnikih sam menjal ekran. V obeh primerih sem naročil ekran na ebay.de. Prideš sigurno cenejš skoz, kot če daš popravit samo čas moraš imet :)
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

s51as ::

Ja sej sem se nekako tako tudi sam lotil. Sej pravim zdaj sem vse razdrl in čakam na nov ekran. Potem pa samo upam da bom uspel nazaj sestavit in da bo delovalo.
Sicer mi je bedno ker je praktično nov prenosnik, ampak je bil pa zelo poceni, in bi najcenej popravilo bilo 1/3 cene novega.
It's just me myself and I

s51as ::

Tole je bilo pa ekspres! Iz hong konga so v sredo poslali in sem danes zadevo dobil.
Najprej sem mislil da je rahlo podrajsan, pa ni bil, je bila folija čez. Pasalo je vse kot ata na mamo. Montaža je potekala brez komplikacij, v 20 minutah so zginili vsi deli in vijaki in zadeva celo deluje!
It's just me myself and I

T-Majo ::

Srečo si imel. So ravno napolnili kontejner verjetno.

#000000 ::

In ladija je pripalila vse vetrnice in prešla 9000 km za dva dana :)

To so mel na zalogi v kaki njihovi štacuni ki deluje na EU območju, drgače ne more bit, sploh brez obilnega plačila pošiljanja.

Mare2 ::

Koliko te je koštalo in kje si nabavil?

Novo?

s51as ::

Stalo je 56 EUR skupaj s poštnino. Naročil sem na ebay v eni trgovini iz UK, kjer so povedali, da pošilja direktno proizvajalec iz HK.
Zgleda nov, gor je bila folija, ki sem jo opazil samo zato ker je imela gor napisane ene 3 številke, ki so se videle šele ko sem dobro pogledal. Vse skupaj je prišlo v dobro obloženi škatli. Če ni nov je pa kot nov :D

Poslano je bilo pa preko DPD
It's just me myself and I

fosil ::

Ampak tole je bilo poslano iz anglije, saj lepo piše: Item location: Newcastle, United Kingdom
Tako je!

s51as ::

Res je, trgovec je v UK, kot sem napisal. Robo pa pošiljajo od proizvajalca iz KH.
It's just me myself and I

fosil ::

Ravno obratno, trgovec je v HK, robo pa pošiljajo iz skladišča v UK :)
Zato je pri ebayu tako pomembna tista postavka item location, ker na podlagi tega lahko približno oceniš kako dolgo bo roba hodila do tebe.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435935516 (4868) lolipop2
»

Madeži na ekranu

Oddelek: Pomoč in nasveti
352987 (1759) Zheegec
»

vertiakla črta čez ekran

Oddelek: Pomoč in nasveti
417382 (2719) KTr1sk
»

problem s ekranom

Oddelek: Strojna oprema
271077 (705) wave
»

Razbil sem iphone (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8910118 (718) IPHONE4S

Več podobnih tem