» »

Madeži na ekranu

Madeži na ekranu

ananchel ::

Pozdravljeni.

Sedaj sem prižgala računalnik in bi me skoraj kap!! Čez pol ekrana so madeži!! Predvidevam, da je šla vanj tekočina, saj je dopoldne nečak (ki je še majhen) nagajal in šprical z nekim čistilom ... Predvidevam, da je pošprical (ko me ni bilo zraven) po ekranu in seveda ga ni zatem pobrisal s suho krpo/brisačko.

Kaj menite? Je to nastalo zaradi vdora tekočine? Jaz bi rekla, da ja.

  • spremenil: bluefish ()

hojnikb ::

yup, tekocin.
#brezpodpisa

Raptor F16 ::

Ja, tekočina je vdrla. Ima kolega zraven stružnice kjer emulzija šprica LCD ekran in ima iste fleke gor :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Mare2 ::

ananchel je izjavil:



Kaj menite? Je to nastalo zaradi vdora tekočine? Jaz bi rekla, da ja.



Morda se posuši. :)

Upajmo.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

ananchel ::

Mare2 je izjavil:

ananchel je izjavil:



Kaj menite? Je to nastalo zaradi vdora tekočine? Jaz bi rekla, da ja.



Morda se posuši. :)

Upajmo.

Oh, kaj bi dala.

Hvala vsem za odgovore. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

Daliborg ::

Ja nujno ga je treba imeti zdaj na suhem in bolj toplem prostoru, lahko tudi s krpo vlečeš od sredine proti robu. Ne pa siliti s kakšnim sušilcem za lase. Ampak če je uporabil čistilo zna biti da bodo ostali določeni madeži ker so čistila ponavadi mastna. Opcija je tudi razdreti cel ekran in očistiti ampak za kaj takega si prej poglej kakšen filmček in oceni, če se si kos opravilu ;)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

solatko ::

Zamenjava ekrana!
Delo krepa človeka

ananchel ::

Daliborg je izjavil:

Ja nujno ga je treba imeti zdaj na suhem in bolj toplem prostoru, lahko tudi s krpo vlečeš od sredine proti robu. Ne pa siliti s kakšnim sušilcem za lase. Ampak če je uporabil čistilo zna biti da bodo ostali določeni madeži ker so čistila ponavadi mastna. Opcija je tudi razdreti cel ekran in očistiti ampak za kaj takega si prej poglej kakšen filmček in oceni, če se si kos opravilu ;)

Ne, sama tega ne bi znala ... Čistilo ni bilo mastno ...
Daliborg, hvala. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

ananchel ::

Samo še to: v kolikšnem času naj bi madeži predvidoma izginili, če ne naredim nič (če pustim stanje takšno, kot je)?

solatko ::

Madeži ne bojo izginili, potrebna je menjava display-a, saj je tekočina zašla med plasti in poškodovala ekran. Nesi na kak pameten servis in naroči da ti vgradijo brezhiben rabljen display.
Napiši model in bomo skupaj poiskali rešitev.
Delo krepa človeka

kixs ::

Probaj z mehko krpo nezno pritisniti in potegniti ob stran. Da vidis ali se tekocina sploh premika. Ce se ne, nimas kaj narediti. Sicer pa probaj to cisto ob rob stisniti - ob ugasnjenem montitorju. Potem pa pocakaj kaksen dan in ne ga vzigat vmes.

solatko ::

kixs - Brez veze predlogi, ker je škoda že narejena, plasti displaya lahko poškoduješ z močnejšim pritiskom, tekočina vmes pa naredi štalo.
Delo krepa človeka

Daliborg ::

ananchel je izjavil:

Samo še to: v kolikšnem času naj bi madeži predvidoma izginili, če ne naredim nič (če pustim stanje takšno, kot je)?

Tudi do tedna dni, ampak glej da ga daš v ležeč položaj.

@solatko si ti kdaj že razstavil kakšen ekran? Kaj je fizično uničenega prosim razloži mi kot da sem 5 let star ?
Fizične poškodbe ni kakor vidim , tako, da se da vsako tekočino posušiti?
Also : https://www.youtube.com/results?search_...
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

ananchel ::

Daliborg je izjavil:

ananchel je izjavil:

Samo še to: v kolikšnem času naj bi madeži predvidoma izginili, če ne naredim nič (če pustim stanje takšno, kot je)?

Tudi do tedna dni, ampak glej da ga daš v ležeč položaj.
Also : https://www.youtube.com/results?search_...

Se pravi, da mora biti tako (pokrov dol)?
In da ga ne smem v tem času prižigat?



Model je Lenovo Thinkpad SL510.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

solatko ::

Daliborg - To ni telefon in ga je malo težje razstavit, seveda lahko poizkusi, pa še na youtube naj da.
Delo krepa človeka

ananchel ::

kixs je izjavil:

Probaj z mehko krpo nezno pritisniti in potegniti ob stran. Da vidis ali se tekocina sploh premika. Ce se ne, nimas kaj narediti. Sicer pa probaj to cisto ob rob stisniti - ob ugasnjenem montitorju. Potem pa pocakaj kaksen dan in ne ga vzigat vmes.

Eni madeži se premikajo (ta desen, ki je ful svetel, se premika).

Daliborg ::

ananchel, tako je, samo obrni laptop tako da bo ležal na ekranu oz. da bo spodnja stran zgoraj pa ga pusti teden dni na suhem in zračenem prostoru.

@solatko , vem da ni to telefon, lažje je ker je večji :) , ni pa lahko delo to pa drži. Pa res je tudi da v 90% kupijo pač nov LCD. Se pa splača preverit še z metodo kot sem ji opisal ker ne stane nič razen teden dni brez te mašine.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

solatko ::

Daliborg - Madež sam od sebe ne bo izginil, torej moraš display razdret, kar ti pa težko uspe, če za to nimaš pravih orodij. Te stvari se ne sestavljajo ročno in pri telefonu ga boš razstavil, od deset inč naprej pa težje, še težje ga boš pa dal nazaj, da ne bo mehurčkov.
Za thinkpad prenosnike je kar dosti ugodnih ekranov na ebay-u.
Delo krepa človeka

Furbo ::

Če imate kako orenk zavarovalno polico za hišo, ti morda krije to škodo.

Če prenosnika ne nosiš kaj dosti okoli, lahko nanj priklopiš navaden monitor.

Zateži staršem od škrata za povrnitev škode. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ananchel ::

Furbo je izjavil:

Če imate kako orenk zavarovalno polico za hišo, ti morda krije to škodo.

Če prenosnika ne nosiš kaj dosti okoli, lahko nanj priklopiš navaden monitor.

Zateži staršem od škrata za povrnitev škode. :)

Ja, saj jim je že mama, ampak se delajo gluhe. :)

ananchel ::

Koliko pa stane menjava starega ekrana z novim? (mislim storitev na servisu.)

solatko ::

Med 150-200€
Delo krepa človeka

Technics111 ::

Ni šanse da se to popravi,tekočina je prišla v backlight ekrana. V tem backlightu so v večih plasteh zloženi listki in folije,kateri razpršujejo svetlobo od spodnjih led diod na celotno površino ekrana. Če se gre to čistiti se to samo še bolj razmaže,tako da je najboljša rešitev menjava zaslona. Ali pa poiskati takšen enak zaslon (lahko tudi poškodovan) in se previdno menja samo backlight,brez dotikanja osvetlitve,ker vsak odtis se pozna na osvetlitvi. Na telefonih je čisto enak postopek.;)

Tomay ::

A nihče ni opazil, da je sl510 10+ let star prenosnik?
Voodoo 4Ever

solatko ::

Tomay - Kaj pa ima to veze, dobiš ekran za 15€, ga kolega vgradi in mašina dela b.p..
Delo krepa človeka

ananchel ::

Po 1 tednu madeži niso izginili, so se pa kar precej zmanjšali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

ananchel ::

Mislite, da bi prišel prav ekran od Lenovo Thinkpad SL500? Moj je Thinkpad SL510.

za SL500 piše: 15.4 inch 16:10, 1280 x 800 pixel
za SL510 piše: 15.6 inch 16:9, 1366 x 768 pixel

Vidim, da ni enaka velikost, ampak mogoče bi vseeno prišel prav? Ali pač ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

chiuaua0 ::

Če ni enaka velikost potem vsekakor ne :))

ananchel ::

chiuaua0 je izjavil:

Če ni enaka velikost potem vsekakor ne :))

ok, hvala. :)

Daliborg ::

ananchel je izjavil:

Po 1 tednu madeži niso izginili, so se pa kar precej zmanjšali.


Jep še vedno tekočina notri, glej to se suši lahko tudi mesec dni, ker so plasti tako zelo skupaj, svetel odboj je od tekočine ker lomi svetlobo. Lahko ga pustiš še vedno ležati ampak ker verjamem da se ti že kolca po računalniku kar probaj najti zaslon vendar glej da najdeš za taprav model.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Riff ::

zgleda pa veliko bolš kot pa na začetku

jukoz ::

Dej napiši celo oznako zaslona, da pogledam ali se mi kje valja. Zaslone s tako resolucijo in velikostjo podobnega letnika gotovo imam, proizvajalcev pa tako ali tako ni veliko in zih kakšen paše =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

matobeli ::

Dej ji mal pomagej da najde model in proizvajalca panela :)

connel ::

Po tem kar je povedala bi tole moralo ustrezati - https://www.ebay.co.uk/itm/SCREEN-IBM-T...

ananchel ::

Riff je izjavil:

zgleda pa veliko bolš kot pa na začetku

Ja, res je. :)

Daliborg je izjavil:

ananchel je izjavil:

Po 1 tednu madeži niso izginili, so se pa kar precej zmanjšali.


Jep še vedno tekočina notri, glej to se suši lahko tudi mesec dni, ker so plasti tako zelo skupaj, svetel odboj je od tekočine ker lomi svetlobo. Lahko ga pustiš še vedno ležati ampak ker verjamem da se ti že kolca po računalniku kar probaj najti zaslon vendar glej da najdeš za taprav model.
lp.

Saj ga bom puščala še vedno ležati (tako, kot si mi svetoval); samo za par ur na dan ga bom vklapljala, ker imam neko nujno delo.

jukoz je izjavil:

Dej napiši celo oznako zaslona, da pogledam ali se mi kje valja. Zaslone s tako resolucijo in velikostjo podobnega letnika gotovo imam, proizvajalcev pa tako ali tako ni veliko in zih kakšen paše =)

Kje najdem ta podatek? :)
Kupim z veseljem.

matobeli je izjavil:

Dej ji mal pomagej da najde model in proizvajalca panela :)

Ja, prosim. :)

connel je izjavil:

Po tem kar je povedala bi tole moralo ustrezati - https://www.ebay.co.uk/itm/SCREEN-IBM-T...

Moj je mat (ne glossy) in bi rada mat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

Zheegec ::

Spodaj pod prenosnikom je nekje bela nalepka s product number gor (P/N). Po tistem bi se moralo najti točno pravi ekran.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audacity - težava z latenco

Oddelek: Pomoč in nasveti
361499 (899) ananchel
»

kako vi čistite zapacane monitorje

Oddelek: Zvok in slika
242098 (1537) starfotr
»

Rumena snov na dvorišču

Oddelek: Loža
102439 (1387) BigWhale
»

Možna okvara hardwara? Vsake par minut dobim "rjav zaslon"

Oddelek: Pomoč in nasveti
334141 (3594) Samson
»

prenosnik,ni moj polit sok.. NUNJO

Oddelek: Pomoč in nasveti
204831 (4412) Tilen

Več podobnih tem