» »

Odlomljeno pritrdilo za RAM

Odlomljeno pritrdilo za RAM

OrangeM ::

Pozdravljeni,

Imam težavo glede pritrdila za RAM, saj se mi je eden izmed dveh ponesreči odlomil in tako, ko hočem vstaviti RAM v režo, mi ga na spodnji strani (kjer je še pritrdilo) lepo zapne, na vrhu (kjer se mi je odlomil), pa ne drži.
Ali ima mogoče kdo kakšen predlog, nasvet, kako bi RAM fiksiral. Pozanimal sem se že v eni trgovini, saj sem mislil, da so morda v prodaji kakšna pritrdila ampak jih ni.
Ali je možnost, to fiksirati s kakšnim lepilom, ali pa da se iz drugega neuporabnega računalnika odstrani pritrdilo in se ga namesti tukaj( če se seveda da).

Tukaj je še slika, da vidite katero pritrdilo mislim: (govorim o prazni reži za RAM na desni strani, kjer na vrhu manjka pritrdilo)

Slika

Vnaprej hvala za odgovore in lep pozdrav!
  • spremenil: OrangeM ()

IvoJan ::

zalimaj s selotejpom.
hec hec :)
moznost je da se ram slot prelota iz druge maticne, ampak je s tem prevec dela, druga moznost je da bi z ene druge maticne probal snet ta zatic, ampak imam obcutek da bi ga tudi na drugi plati odlomil ker je preslab.

OrangeM ::

Sem že malo poskušal iz druge plate sneti ta "zatič" ampak kot si rekel, raje nisem da nebi spet odlomil.

RejZoR ::

Če imaš možnost zamenjat ga zamenjaj ane. Sam sem enega tud ponesreči odlomil, pa ni nihče imel takega za zamenjat. Pol sem ga nekako zalepil s sekundnim in ker imam LGA1366 sem iz praznih slotov odstranil dobrega in ga zamenjal z zalepljenim. Da pač ni obremenjen z uporabnimi sloti. So far so good, če pa bom uporabil več RAMa pa ga bo zalepljen še vedno lepo držal. Če sploh bo kdaj potreba...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

urosh ::

glede na to, da se ram kar fino potisne noter, mislim, da si komot lahko tudi brez tega... Če računalnika ravno ne mečeš okoli, je malo možnosti, da bi kar sam od sebe zlezel ven...

Shark-357 ::

Zatiča ne potrebuješ, porini ram v slot in je to to, ven ne bo padel ;)

OrangeM ::

Zdravo. Sem naredil tako kot sta rekla "urosh" in "Shark-357" in mi zadeva deluje, oziroma mi RAM drži ter mi ga zazna.
Hvala za pomoč in lep pozdrav!

OK.d ::

tudi meni se je na eni strani zlomil zatič, vendar pc zazna ram normalno zaenkrat-nock-nock
LPOK.d

Half-Saint ::

Itak, tisti zatič je tam samo kot dodatni varnostni mehanizem. Ni panike.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Mesar ::

zaloti gor novo vodilo..
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
425036 (3899) harmony
»

Bizarna nesreča

Oddelek: Pomoč in nasveti
91318 (960) G-man
»

Pumpa kaput!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402379 (1420) Tugo
»

Ideja o vodno hlajenih RAMih.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101338 (1138) royt
»

Muchos Velikos ( plastikus ) Problemos

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231410 (1136) DrSergioDJ

Več podobnih tem