» »

Razbil sem iphone

Razbil sem iphone

«
1
2

T-Mac ::

Pozdravljeni

Danes se mi je zgodila nesreca pozabil iphone na strehi avtomobila se odpeljal in med vozno poleti moj iphone na cesto in se stolce v nulo... Cez 15 min zacnem iskati telefon v avtu in nato mi prebije da sem ga pustil na strehi... Se vrnil nazaj in ga nasel ob cesti popolnoma razbit... Prisel domov ga priklopil na racunalnik mi ga zazna in mi odpre direktorij telefona s slikami... ko ga pa povezem na itunes (na drugem racunalniku) mi ga ne prepozna... Ima kdo kaksen izkusnje s tem ali se ga splaca popravit ker preko ebaya dobis lahko dele poceni samo ce je sistem uredu... Sedaj ne vem ali deluje pravilno ali ne, da se nebi zafrknil ko bi narocil dele jih menjal da potem ne bi delal...

Hvala

RejZoR ::

Nikol mi ni bilo jasno zakaj folk odlaga stvari na streho avta. Seriously no!?

Kaj pa si razbil? Ekran in hrbtno stran? To govoriš za iPhone 4 s sendvič steklenim ohišjem al kakšnega drugega?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Janac ::

lahko bi prilozil sliko!

pviran3 ::

Enako se mi je zgodilo s nokio 5800 :D
Spomnil sem se pa, ko sem zaslišal nek "paf" za avtom pri vključevanju na hitro cesto, ko sem obrnu in pršu nazaj, je bil že nkrat povožen in ustrezno sploščen(tak bi moral bit serijsko), ampak prižgal se je še vedno, preko tv-out se je vidla slika na tv, pa tut nokin suite je delu bp :D

Kar draga lekcija. Vsakič, ko poskusim kaj odložit na avto, se spomnim na bogi telefon :)

T-Mac ::

mah sam sebi grem se zmeri toliko na k... da je kr hudo... ponavadi nikoli nic ne odlagam na streho a ravno danes sem in pozabil grrrrr...

rabita je cela sprednja stran in zadna stran... je iphone 4 16gb s stekleno zadno in sprednjo stran...

kako se doda sliko...

si potem zrihtal nokio ali se ni splacalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

miraldi ::

Sliko naloži na računalnik nato pa na shrani.si od tam pa samo url od slike prilepiš sem.
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Assass1n ::

Se zgodi....

Drugače pa če si razbil samo sprednji in zadnji del bi znal na ebayu dobit original dele za cca 80-100€. To je to od stroška če boš sam zamenjal (ni lahko če delaš prvič kaj takega) . Lahko je šla še kamera, kakšen mikrofon in zvočnik potem pa prištej še nekaj zraven.
Če boš dal neoriginal dele boš prišel ceneje skozi vendar ne priporočam. Drugače pa servis mobistyle v Lj.
Za razbitega bi znal dobit okoli 150€ če boš prodajal zdej se pa odloči kok se ti splača.

Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

T-Mac ::

se opravicujem zelim prilepit sliko na ta nacin ko mi je rekel miraldinjo ko vse to uredim mi javi tole...

Zaradi stroge varnosti v Firefoxu dostop do odložišča trenutno ni mogoč. Prosimo, odpravite se na stran 'about:config' in vrednost 'signed.applets.codebase_principal_support' nastavite na 'true'

imam slo mozilo kje se to nastavi da lahko kopiram url... potem bomo pa se kako rekli

hvala

francek1 ::

Prodaj za 150 pa kupi rabljen SGS 2 za 200 pa si zmagal...boš še hvaležen, da se ti je to zgodilo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

T-Mac ::

ve kdo kje se to nastavi da lahko pokazem v kakem stanju je iphone...

assass1n... ja vem da bo tezko ce bom sam menjal bomo videli kako bo se... kaksna je pa razlika v neoriginalnih delih...

za tako razbitega mi placajo 150euru?

ja res je treba pregledati kaj je vse slo ali je samo ohisje...

sedaj sem nadgradil itunes in mi ga sedaj tudi itunes najde...

francek1.. zakaj priporocas samsunga :)

francek1 ::

Ker sem sam tudi imel iPhone-a in mi je Android dosti bolj všeč; tudi telefon je večji.Kar pa se tiče nalaganja recimo glasbe ali dokumentov na SGS je proti iPhonu poezija; kot, da bi z USB ključkom delal ne pa da te silijo v neki iTunes.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Company ::

Ne bo. Sem imel iPhone 4 6 mesecev, nato sem ga prodal zaradi raznih zadev. Uporabljal nato HTC desire, Samsung Galaxy S2, ampak to ni to. Ko sem si iPhone 4S ponovno omislil, so stvari spet prišle na svoje mesto. Izgleda, ko imaš enkrat iOS, ne greš več stran :)

LP!

Assass1n ::

Tudi sam sem iz ip4 šel na sgs2 že oktobra :) tko da..sam to je druga zgodba.

Neoriginal deli so iz drugega materjala se pravi cheap plastika, lcd zaslon ima vrjetno slabšo resolucijo, tudi steklo je drugačno...ne priporočam.

Se mi pa zdi da je znanec dal okoli 200€ za popravilo povoženega telefona.

Lp

PS: ni se treba kregat spet iOS vs android, vsakmu svoje :\
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

T-Mac ::

aha uredu bi mi znal kdo povedat kje se nastavi tisto kar sem napisal da bi prilepil sliko?

mihec87 ::

Na shrani.si ročno kopiraj url..ne kliknat gumba kopiraj..

T-Mac ::

 razbit iphone 4

razbit iphone 4

Janac ::

owww fuck8-O

T-Mac ::



meni osebno je bol vsec iOS... Vrjetno bom tudi ostal na njem...

kje pa popravlajo iphone assass1n

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

Assass1n ::

http://www.mobystyle.si/servis-gsm ni reklama, samo usmerjam :)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

T-Mac ::

zdej ko mi racunalnik prepozna iphone in tudi itunes pomeni da je software uredu... zdj je treba menjati prednji in zadnji del torej ohisje... kako bom pa ugotovil ce bi sam popravljal ali je slo se kaj... sele potem ko bi ga uporabljal?

Assass1n ::

http://www.ifixit.com/Teardown/iPhone-4... ,
pa ja, sestaviš kar imaš ter testiraš.
Če boš kupoval, sprednji del kupi kompleten z slušalko in gumbom pa imaš najmanj šans kej falit.
PS: ne pozabi na "poseben" izvijač v obliki zvezdice, neka vrsta zaščite.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Assass1n ()

T-Mac ::

ja sm ze gledal na youtube kako je treba silno to vse razsravfat... hvala vsen za stran...ja najbol da vse kupim sej je gumb tudi v k... sej se vidi na sliki... priporocas kje bi to narocil preko neta

izvijac sem videl ja pa tisto zlicko... izvijac mislim da imam kaj pa tista zlicka bi slo brez nje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

Assass1n ::

Če tega izvijača nisi kupil potem ga nimaš, ker to ni torx.
ebay pa najdi nekaj ugodnega, najbolje iz UK da ne čakaš, pa še carini se izogniš.
Jaz sem vzemal pri prodajalcu e_cell ima res original ugodno robo. Kupi ta orodje ti bo prov prišel, pa par € stane.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

T-Mac ::

zmenjeno hvala... lahko samo se to vprasam ce mi racunalnik najde iphone kot disk ce zdj nadgrajujem preko itunes nov software update je sistem telefona uredu? imam prav?

torej menjam spredni del ter zadni zz mikrofonom kamerco spredno zvocnik...

ali bi bilo lahko se kaj?

hvala

T-Mac ::

mislim da ima brat ta izvijac ker je ze nekaj vijacil mislim da ze iphona

Assass1n ::

Spredaj je v kompletu touch ter lcd kako je pa z slušalko ter kamerco pa ne vem(pozanimaj se pri prodajalcu, vrjetno so fuč glede na slike). Mikrofon ter zvočnik sta posebej spodaj in sta pomoje vredu. To boš videl šele ko boš glavno zamenjal, telefon že sedaj razdri pa poglej kaj bi bilo lahko fuč, da vse naročiš.

Dobro porihtaj in Lp
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

T-Mac ::

hvala in lp

javim ko bo telefon zrihtan v slikovni obliki

lp

T-Mac ::

Pozdravljeni ponovno

Imam se tole vprasanje ko sem gledal po ebayu je teh okvirjev polno za iphone... najdel sem za sprednji del in zadni in zdi se mi nekam poceni bi lahko kdo kako komentiral te dva linka je uredu ali nista uredu

hvala

http://www.ebay.com/itm/New-Repair-Glas...

http://www.ebay.com/itm/NEW-LCD-Touch-S...

Assass1n ::

To so te kopije o katerih sem ti pisal, če nisi preveč pedanten nad kvaliteto toucha in lcd-ja kar kupi. Ni spet tako slabo, vendar se hitro opazi razliko kopija\original.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

T-Mac ::

ok... imam se neko vprasanje pred leti sem bil na tajskem in kupil kopijo iphone 4 in je bil totalno zanic plastik fantastik...

sedaj ce bi kupil to kar sem navedel bi bilo isto kot pri tisti kopiji iphona ali je boljse

hvala

IPHONE4S ::

žijo!
ja bilo bi nekaj podobnega ;)


a si ga že sestavil?
l.p. ;)

T-Mac ::

zdravo

ravno sm hotel napisati kaj se mi je zgodilo

koncno dobim iz kitajske spredni del sm se jeb... ceu dan sm razstavu in sestavu in na koncu pocm zaradi slamparije displey grrrr me se kr obliva ker sem tok hud...

drugace sem pa probal sledece dau sim v telefon izklopil pin kodo dau sim v razbit iphone se poklical iz druge cifre in mi je telefon zvonil prav tako je prisel sms in maili ampak pac nc se ne vidi na zaslonu kar tudi nic ne morem tipkati ker je seveda ponovno pocen displey!!!!

technolog ::

T-Mac je izjavil:

 razbit iphone 4

razbit iphone 4



Zgleda bl kt da bi ga eni alieni ugrabil.

T-Mac ::

bom sedaj se malo pokazal slik kako je zgledal kako zgleda sedaj ponovno pocen grrr :) se malo lepse vidi



To je razbit zadnji oroginal del razstavljenega iphona

 Levo novi sprednji del kopija na desni stari razbiti del original dela

Levo novi sprednji del kopija na desni stari razbiti del original dela



 Notranji sprednji del razstavljenega iphona lupina :)

Notranji sprednji del razstavljenega iphona lupina :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

T-Mac ::

 Sestavljen iphone s kopijo sprednjega dela ki je ponovno pocen grrr to je to ;)

Sestavljen iphone s kopijo sprednjega dela ki je ponovno pocen grrr to je to ;)



 Sestavljen iphone s kopijo sprednjega dela ki je ponovno pocen grrr to je to ;)

Sestavljen iphone s kopijo sprednjega dela ki je ponovno pocen grrr to je to ;)



Kakor sem rekle da bom sporocil kako je stanje, moram pa priznat da je to delo zelo zahtevno ko se lotis kaj tekega... pa tele izvijaci iz kitajske se za enkratno uporabo niso... takoj se vse izrabi navoji izvijaca seveda in brez magneta si mrzel na izvijacu dobro da sem imel svojega

zdej pa ponovno novo narocilo za sprednji del in seveda biti se bol pazljiv da se mi ne ponovi, ampak to je tako ko nekaj prvic delas

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

technolog ::

Eh, zdele bo itak pršu vn Iphone 5.

Pač vzameš to kot zelo drago šolo.

Tko ti jst predlagam.

T-Mac ::

Je bla to res zelo draga sola... Samo kakrsn sm jst ne bi biu jst da ne bi neki zrihtu kar se lotim pac jbg se enkrat narocit se enkrat razstavit in sestavit se bol natancno kokr sm sedaj...

Drgac petka bo pa bomba ja...

freesty ::

Ja zgleda, da ti je zdaj pocilo samo steklo(na novem). Ka slika se prikaze? Vse dela normalno? Ker ce ne, jaz na tvojem mestu nebi spet novega naroceval.

Koliko pa si placal za ekran?

T-Mac ::

Ko prizgem iphone s tipko spodaj se pokaze malo bol svetla crna slika (drugega nic) in ti dve piki ki se vidita na sliki ki jo prilagam... na otip zgoraj se razpoka cuti... na ekranu ne vidim nicesar ko sem pa vlozil kartico mi pa zvoni normalno sms se slisi ko pride ne vidi se pa nic... zakaj ne bi naroceval bi ga kar stran vrgel :) za sprednji del touch in ikran iz kitajske sem placal 22,72 in cakal okrog mesec dni, sedaj ko sem pa gledal na ebay nemcija pride pa 25,50 in postnina caka se 3-4 dni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

freesty ::

gre se za to, da ti je samo steklo poknalo kar pomeni, da bi moral sliko vseeno videt. in ce slike ne vidis potem je ekran sam posebi skart in brez veze se enega narocat, ker ti isto ne bo delalo.

T-Mac ::

aha razumem in mogoce imas res prav... kaj pa sedaj reklamirat? samo kako ce je poceno? ali da bi narocil od druge trgovine iz nemcije direkt? in se to me zanimna je mogoce kaj moznosti da sem kaj narobe skupaj vrgel? kaj narobe premalo priklopil itd?

hvala

Janac ::

si ziher da ti ni display se razlil? naroci nov display.

T-Mac ::

jst sm tut mislil da sm ga s tisto slamparijo uceraj razlil, nimam nekih velkih izkusen zato sem pa tudi tukaj da malo prediskutiramo... v startu sem milil da mi bo delalo pac spodaj ne ampak vidis kako zgleda nic samo dve piki...

Janac ::

naroci nov display pa bo ok.

T-Mac ::

ok in malo bol da pazim ane :)

imam se eno vprasanje ce je telefon sprejemal klic ko sem se klical na iphone in ko sem prejel sms slisal normalno videl nic je potem telefon uredu sestavljen to me se zanima ker sem delal prvic sem natancno seveda ampak recimo re nebi kaj pravilno sestavil bi ga lahko prekuril itd... to me malo zanima hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

Assass1n ::

Dvakrat preveri kaj delaš pa bo, enako se je meni zgodilo na 3gs, vse sestavim potem sem pa malo preveč na silo pritisnil na steklo, ker se ni dobro prijelo(3. model ima steklo zalepljeno na ohišje) pa pok, pa sam usta do tal ;((
Dobro zrihtaj, se strinjam za kitajske izvijače, znajo šparat na kvaliteti :D
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

freesty ::

T-Mac ne poslusaj Janaca. Ekran je cel na tej sliki, ki si jo prilozil. Samo steklo je pokjeno. Torej gre za lepotno napako. Slike NI. Torej nekaj ne dela. Prvo tega usposobi pa potem novega narocaj. Brez veze novega kupovat, ker bo ista zadeva(razen ce si imel zdaj nesreco pa dobil pokvarjenega).

Janac ::

potem pa naj preveri sliko le z displayem a ne?

T-Mac ::

kako da preverim samo sliko z displeyem da ga odlepim ker je prileplejn displey s touch in seveda celega je treba spet razstavit in sestavit je tako

T-Mac ::

 blizje pocen displey

blizje pocen displey



prilagam blizjo sliko da se boljse vidi, pri gumbu spodaj je mogoce pocen tudi dipley?

kolikor sem pa gledal sedaj pa tam spodaj ni vec displeya imam prav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13423695 (12346) stefi91
»

Prihaja Gorilla Glass 6, safir pa je umrl

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
259562 (6300) Magic1
»

Prvi mobitel - se kdo spomne firme in modela? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9333201 (23739) DOOM_er

Več podobnih tem