» »

Zaflashan router TP-link wr741nd

Zaflashan router TP-link wr741nd

nightbird ::

Pozdravljeni

Malo (preveč) sem se igral z routerjem in se mi zdi, da sem ga rahlo zaflashal oz. spravil do neuporabnosti. kako ga lahko rešim?

mam router: http://www.tp-link.com/en/products/deta... imam v. 2

potek dogodkov pa je bil sledeč:
- kupil sem rabljenega in je mel naložen dd-wrt
- želel sem naložiti originalni firmware, kar mi je celo uspelo (iz uradne strani sem potegnil firmware za V2 in za normalno naložil), sicer je deloval, vendar mi ni uspelo skonfigurirati routerja, niti z njihovim posebnim namenskim programom
- nato sem sklenil, da naložim openwrt, ker želim narediti to--> Router v študentskem domu

od tu http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-... sem potegnil (verjetno) pravo verzijo in jo naložil.

sedaj pa več sploh ne morem priti do kakršnega koli menija za nastavitve routerja. hmm, torej kaj lahko še naredim?

pingam roter lahko bp. preko 192.168.1.1. ne morem nič. wifi se ni vklopil, taq da lahko samo preko LANa kaj naredim. poskusil sem nekaj z PuTTY in PSCP, vendar mi niso stvari glih jasne okrog tega, ker sem prvič delal s puttyem in niti točno ne vem kaj sploh lahko z njim naredim. pač probal sem slediti nekim guidom in brez uspeha. vse skup pa se je dogajalo v windows okolju. verjetno bi lahko z linuxem kaj več naredil vendar ga ne obvladam/uporabljam.

nasveti?

lp

amigo_no1 ::

Verjetno bi šlo z orodjem "tftp" (uporabi forumski iskalnik z dotično besedo).

primer za Linksys wrt160nl
Zaflešan Linksys wrt160nl

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

nightbird ::

hmm, zaj niti nisem več siguren če je brickan.
če je brickan sploh ni odziva od njega ali pač? se lahko pinga brickan router?

ker mi je po nadaljnih poskusih uspelo preko telneta nastaviti geslo in sem se lahko preko winscp-ja povezal nanj. to pomeni, da je brickan al ne? kolko se mi zdi bi zaj naprej moral naložiti neke stvari z winscp-jem. ampak ne vem ravno :D

nightbird ::

kaj to ma kak potencial da dela z win7 https://forum.openwrt.org/viewtopic.php... ?
da vsaj naložim nek firmware, da bo ruter vsaj nekak delal.

lp

BigSexy ::

Če router lahko pingaš, potem ni (v celoti) brickan. Tako kot ti je predlagal Amigo oz. si postopek našel tudi sam, lahko s tftp flashas router z novim (ustreznim) firmwarom. Tudi v Win7 dela tftp brez problemov, le omogočit ga moraš v nadzorni plošči/vklop oz. izklop funkcij sistema windows/tftp.

Za večino routerjev omenjeni postopek deluje, če pa ne boš uspešen, pa poglej še tole http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-...
To Infinity And Beyond !

Vanadium ::

TFTP probaj, prek tega sem jaz rešil svojga linksys wrt54g3g, ko sem ga brickal, malo poggoglaj okoli, meni npr iz win xp ni šlo flashat iz linuxa je pa šlo b.p. malo po googlaj za TFTP kakor so će pred mano omenili

nightbird ::

ja, sem se mantral s tftp-jem kar nekaj časa, pa mi nikak ni gratalo po tistem postopku iz mojega linka. vedno sem prišel do tega, da mi je napisalo kao timeout occured. MadPanter ti si tudi tako delal, da si medtem ko si nalagal s tftp pingal router?
ker ne morem zadeti pravega timinga. tam piše da po 3sec mora iti, ampak mi ne gratuje niti po 2s, 3s, 5s ali 30s :D

lp

amigo_no1 ::

Flashati moraš ko se zadeva še zaganja (timeout), torej ugasneš router, ponovno prižgeš in vmes tftp.

nightbird ::

router sem izklopil po prvih dveh vrsticah leve konzole :)

kdaj naj pritisnem enter pri drugi konzoli (tam kjer zaženem tftp)? takoj ko vklopim router nazaj? al pocakam, da mi prvic v prvotni konzoli (tam kjer se pinga) pojavi reply blabla?

je mogoce problem v imenu datoteke ki jo hocem naloziti? pač v osnovi je tako ime, ko sem jo potegnil dol iz tp-linkove strani.

lp

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

Jaz sem že pozabil kako sem naredil je že od tega 3 leta, mislim pa da sem ta navodila upošteval:

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Re...

BigSexy ::

Počakaj na prvi reply in takoj stisni tftp. Glede imena ne vem, vendar ne bo nič škodilo, če ga preimenuješ v nekaj krajšega npr. firmware.bin.
To Infinity And Beyond !

nightbird ::

torej stvari so se obrnile na bolje :D
uspelo mi je s pomočjo enega forumaša naložiti LuCIja in sedaj končno zgleda da je router živ. taq da očitno ni bil zaflešan, le jaz nisem mel pojma kak priti do njega :)

lp

Vanadium ::

no super da ti je uspelo :))

amigo_no1 ::

uspelo mi je s pomočjo enega forumaša naložiti LuCIja in sedaj končno zgleda da je router živ

Kaj si naložil ?

nightbird ::

v bistvu nisem nič novega naložil. tisti pinganje in nalganje s tftp mi ni uspelo.
nato sem uspel usposobiti že naloženo verzijo openwrt-ja.

pač naložil sem dodatek LuCI, da lahko zaj vsaj normalno preko brskalnka dostopam do nastavitev routerja. to je to zaenkrat :)
moram pa še malo preučiti kaj lahko še naredim v openwrt-ju, da si prilagodim neke stvari. ampak ko bo malo več časa.

hvala vsem za pomoč in ideje kaj storiti :D

krop ::

To je klasika pr tp-linku in openwrtju. Treba je naložiti potem še nek software, da lahko prideš do klasičnega dostopa prek browserja. Sem imel sam isti problem
In ja router ni brickan!
Rabiš pa putty program:D

wilson ::

Imam ruter tp link wr741nd? Ne vem kaj mu je, sveti samo power lučka, ostalo pa vse tema. Poizkusil sem že par kombinacij za hard reset pa ni odziva. Kaj še lahko storim?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167095 (31988) hojnikb
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213150 (5889) AC_DC
»

Zabrickan - zafleširan router TP-LINK TL-WR741ND

Oddelek: Omrežja in internet
384149 (2429) markk1
»

"unbrick" routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142097 (1402) granci
»

Reševanja vojaka ruterja 1043nd, pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
111574 (1342) BlaY0

Več podobnih tem