» »

Router v študentskem domu

Router v študentskem domu

johny92 ::

Zdravo!

A bi mi kdo znal povedat kako je z namestitvijo routerja na internet študentskega doma (Mestni log ŠD4) in kateri router bi rabiu da bi podpiral to njihovo avtentikacijo?

Lp, johnny

johny92 ::

ta postopek še deluje?

OpenWRT

Mavrik ::

Jaz sem mel v ŠD4 porihtano vse po natanku tem postopku, edino kar manjka je dodatek, da moraš imeti na routerju pravilno nastavljen čas da dela avtentikacija.

Obenem pa je trenutno OpenWRT še vedno edini firmware, ki omogoča dost lahko konfiguracijo te avtentikacije, ostali namreč tega ne podpirajo in niso lih odprti za spremembe.
The truth is rarely pure and never simple.

johny92 ::

Pol če grem po tem postopku bo delalo? In kateri dodatek manjka?

Nextor ::

Potrebno še je namestit ntpclient...
opkg update
opkg install ntpclient


http://wiki.openwrt.org/doc/uci/ntpclie...

Uporabi ntp1.arnes.si in ntp2.arnes.si

Jas ti bolj priporočam, da kupiš TL-WR1043ND, namesto WR54GL in daš gor zadnji firmware iz trunka... večji domet signala, podpora N standardu, več rama, boljši proc, usb,... ;)

johny92 ::

okej, bom sproval in vas obvestim kako bo šlo :)

johny92 ::

Zdravo!

Zapletlo se mi je že pri prvem koraku, kupil sem ruter TL-WR1043ND in nanj naložil firmware ki si mi ga (Nextor) predlagal...
Pustil sem da ga nalaga in ko sem prišel nazaj k kompu je biu router "mrtu"... ko sem ga resetiral se mi prek brskalnika z IPjem vpisanim ni povezalo, edina povezava z routerjem je bila mogoča prek telneta, ko sem spremenil IP-je... Poskusu sm ga nadgradit prek telneta a se je spet zapletlo, napiše mi da "cant open no such file or directory" in "invalid image type", poskusil sem še z drugimi, starejšimi firmware pa napiše enako... kakšen predlog?

St235 ::

prek ip ja mora it, naj bi sicer bla neka fora da namesto 192.168.1.1 po zadnjem updatu začne delat na 192.168.0.1 ali 0.0. Ampak delat bi moralo. Mam identičen router in mi tudi na zadnjem (originalnem in custom)FW brez težav dostopa preko IP, je pa res da nimam openwrt ampal dd-wrt. Si probal full reset?

johny92 ::

ful reset kot povrnitev na tovarniški firmware? ne nisem, kako se ga naredi?

St235 ::

ja, to sem mislil.

gslo ::

mogoče si ga brickal. :) way to go!

johny92 ::

gx86 hvala za optimizem :)

lakotnik29, a veš kako se ga naredi?

DomDomDom ::

Ratalo?

johny92 ::

nisem imel časa in sem ga dal na stran... ob priliki se spet lotim, moram malo pogooglat kako :)

johny92 ::

a kdo ve zakaj mi ko poskušam firmware nadgradit prek telneta (samo tako pridem v kontakt z routerjem) napiše: "cant open openwr-....-.bin no such file" ?

Nextor ::

Si si ti sploh kaj pogledo wiki? Kakšen je status SYS lučke na routerju? Konstantno utripa ali po določenem času zagori?

OpenWrt v osnovi nima web vmesnika! Lahko sicer namestiš LuCI web vmesnik, ampak načeloma ni potrebe. Po uspešnem flashu ti router za prvo silo omogoči zgolj dostop preko telneta, kjer nastaviš geslo za SSH!

Potrebuješ program PuTTY za dostop preko SSH-ja in program WinSCP za dostop do datotek in urejanje le teh... ;)

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/first...
http://wiki.openwrt.org/doc/howto/basic...
http://wiki.openwrt.org/doc/howto/inter...

johny92 ::

A slučajno kdo ve zakaj mi router ne zazna usb ključa?

Nextor ::

johny92 ::

super Nextor, hvala lepa, ne vem kako sem to spregledal...

se ukvarjam še s vspostavitvijo internetne povezave z securew2 varovanjem na Kubuntuju, ker očitno samo z nastavitvami za Ubuntu ne deluje, potem grem spet na router...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Vodič] Router v študentskem domu (Eduroam) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6660647 (8720) kremsnitka
»

OpenWRT - kako nastaviti samo lokalen dostop

Oddelek: Omrežja in internet
51701 (1412) XS!D3
»

linksys wrt54gl-firmware openwrt

Oddelek: Pomoč in nasveti
132455 (1956) BCSman
»

Reševanja vojaka ruterja 1043nd, pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
111549 (1317) BlaY0
»

Tutorial za DD-WRT firmware

Oddelek: Omrežja in internet
81126 (997) C00PER

Več podobnih tem