» »

Zabrickan - zafleširan router TP-LINK TL-WR741ND

Zabrickan - zafleširan router TP-LINK TL-WR741ND

ELEKTROLJUB ::

Pozdravljeni.

Uspelo mi je zabrikat Tp-Link-a.
Ima morda kdo kaj izkušenj s tem?
LED svetloba je prihodnost...

n0pin ::

Kaj si nalagal? Če si imel/nalagal kakšen OpenWRT lahko probaš z failsafom, drugače pa serial.

ELEKTROLJUB ::

Ne downgrade_ov sem ga. Po downgrejdu restart vse v redu, potem sem nastavil eno funkcijo, shranil, restartal in se ni več pobral. :(

Če berem serial ko ga vklopim je naslednje:



Naprej ne gre.
LED svetloba je prihodnost...

Zgodovina sprememb…

klemenSLO ::

Hja verjetno boš moral zdej preko seriala naložit firmware.
a če v konzoli napišeš TPN, takoj zatem ko napiše autoreboot in 1s - te vrže v comand prompt?
morš bit pa res hitr.... in večjkrat probat
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

klemenSLO ::

pradon , zatipkal sem se. napisat morš "tpl"
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

Je pa tudi vprašanje, kako dolgo se splača ukvarjat z routerjem, ki nov stane 14-16 eur...
Eh?

ELEKTROLJUB ::

Se se ne gre za denar. Se pravi tpl ?
LED svetloba je prihodnost...

klemenSLO ::

ELEKTROLJUB je izjavil:

Se se ne gre za denar. Se pravi tpl ?

jps. poročaj
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

ELEKTROLJUB ::

Klemnu in ostalim najlepša hvala za pomoč.

"Zrihtano" :)

Pomagal sem si tudi s temi navodili:

Restoring bricked router ?
If you brick router while flashing firmware, you will need to open your tp-link router (TL-WR741ND)

Serial connection

The router can be connected to the computer serial cable using a serial cable.

Connection can be established with the following settings on GNU/Linux or OS X:

cu --parity=none -s 115200 -l /dev/(your serial device)
In case of issue, try

sudo chmod 777 /dev/(your serial device)
TFTP

The router can be upgraded/fixed with a TFTP method, although its use should be avoided if possible. A working serial cable is required.

Steps:

prepare your tftp tools
get firmware from nodewatcher
connect to the serial interface
expect Autobooting in 1 seconds write tpl within a second
set ip of the router and computer (has to have a static IP)
setenv ipaddr 192.168.1.1
setenv serverip 192.168.1.100
start tftp server on your computer and include the desired firmware in its path

run the following commands

ar7240> tftpboot 0x80000000 yourRightTPlinkFirmware.bin
ar7240> erase 0x9f020000 +0x3c0000
ar7240> cp.b 0x80000000 0x9f020000 0x3c0000
ar7240> bootm 0x9f020000
router will reboot and start with the new firmware

Še enkrat hvala vsem.

Lp
LED svetloba je prihodnost...

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Zanima me zakaj si ga downgredal in na kaj?
Imam isti router ki mi leži v omari in razmišljam da bi dal gor ddwrt za test in da vidim kako to gre preden prešaltam na WDR3600 z flashanjem.

ELEKTROLJUB ::

Downgredal sem ga z nove različice dd-wrt na staro različico dd-wrt za katero obstaja ...

Hotel sem ga "predelati", da bi imel možnost SuperChannel.

https://www.dd-wrt.com/demo/SuperChanne...
LED svetloba je prihodnost...

Zgodovina sprememb…

granci ::

Še kdo bere ta forum, ker vidim da so zadnji posti stari skoraj leto dni?
Jaz imam podobne težave z istim ruterjem (WR741ND V4.3, vendar mi ne gre vzpostavit povezavo skozi serial port.
LP!
Hristo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: granci ()

markk1 ::

Jaz imam pa ver 2.4 pa ima tudi zabrickanega. Naredil sem tocno po navodilih kot je ze v zgornjem linku. Sicer sem uporabil en kabel od miske in ga zlotal na vezje tako kot kazejo slike, usb pa povezal s compom. Ko ga vklipim mi vedno javlja da usb naprava ne delume pravilno, tako da ne morem niti preko terminala noter. Nekaj ne dela, pravilno. Ima kdo kaksen predlog? Preko ebaya sem narocil tudi converter, ki ga bom v naslednjih dneh dobil, tako da se to edina varianta.

Daniel ::

Rabiš USB na TTL konverter. Povežeš TX, RX in GND ter se povežeš s Putty-em po navodilih. Tudi meni je malo nagajal a sem ga na koncu uspel obuditi, bricknil pa sem ga čisto slučajno ker nisem bil pozoren, da je firmware za verzijo 4, sam pa sem imel 2.4 iz Samknows projekta.
Pri nalaganju je treba biti precej previden pri izvajanju ukazov, da se izbriše pravi del pomnilnika in da vpišeš pravilne (hex) vrednosti novega firmwara. Ni nujno, da bodo enake, kot so v navodilih.

markk1 ::

Daniel tocno to sem jaz naredil po pomoti nalozil napacen firmware. Kako mi uspelo ne vem. Imam isto router od Samknows, predhodno pa imel open wrt nalozen.
Tebi ga je potem s coverterjem uspelo? Jaz sem si preko ebaya sedaj narocil usb to TTL RS232 serial adapter. Je pravilno tole?

[ecstazy] ::

Ja, usb to ttl. Izgleda pa tako. Tudi meni je uspelo pred letom dni brickati 741ND, ker sem ga posodobil z napačno verzijo openwrt-ja. Rešil sem ga z omenjenim konverterjem.

markk1 ::

Takoj ko dobim probam. Te bom prosil za pomoc ce mi kaj ne bi uspelo.

Daniel ::

Zelo zelo dobro in po možnosti večkrat preberi navodila za debrick na OpenWRT straneh. Če kaj ne bo jasno pa kar vprašaj. Meni je delovala sysupgrade verzija firmwara, factory nekako ni prijel.

markk1 ::

ko se mi končno v putty-u zažene. pa mi samo leti skozi.
 slika

slika


pozna kdo rešitev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: markk1 ()

Daniel ::

Ko piše Autobooting in 1 second moraš hitro napisati "tpl" in pritisniti enter.

Hitreje od sekunde :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

markk1 ::

ne zagrabi. Sem hiter samo mi vedno od začetka da.

MaterVola ::

Sem imel enake težave. Samega sebe sem moral preseči, potem je šlo.

Daniel ::

A ti je sedaj uspelo?

dawwwiiid ::

jaz sem tudi obupal s tpl-jem, ko sem svojega wr941nd reševal :) na srečo sem našel tale video ... Program Serial Communicator je opravil delo :) tam spodaj v opisu so linki do datotek. Postopek je isti, sam rabiš firmware za wr741

markk1 ::

ta serial communicator iščem pa ga ne najdem za dol cuknit.

Daniel ::

Sedaj bi že davno moral biti konec, če bi dovolj hitro natipkal tpl :-)

markk1 ::

dovolj hiter za tpl. samo tukaj se mi sedaj ustavi
 korak2

korak2


vpišem v mrežno kartico ip ...1.100. Vendar dalje ne vem. Router moram povezati z utp kablom? zagnati tftp program kjer doličim mapo kjer imam shranjen firmware.

Daniel ::

Tako, router išče firmware na naslovu 192.168.1.100. Nastaviš IP, zaženeš TFTP server in potem dalje ukaze. Pazi, da ne boš kopiral hex vrednosti firmwara iz navodil, saj je bila pri meni drugačna kot v navodilih (hex vrednost ti napiše, ko uspešno naložiš firmware v router). Sam sem si firmware preimenoval v code.bin, da mi ni bilo treba pisati celega imena.

GTX970 ::

markk1 je izjavil:

ta serial communicator iščem pa ga ne najdem za dol cuknit.

http://sourceforge.net/projects/sercomm/

Putty ni ok http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgta... ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

markk1 ::

5x sem že šel od začetka za ip in ne gre. V tftp bi se nekako moral pokazati log, da prenaša. Nekaj ne delam pravilno.
 korak3

korak3

Daniel ::

Tukaj sem tudi sam imel težave in trajalo je skoraj kakšno uro, da sem uspešno naložil firmware. Poskusi preimenovati firmware v kaj bolj enostavnega ali menjati TFTP server. Če imaš več mrežnih kartic morda posluša na napačni. Moj je imel opcijo na kateri mrežni kartici naj čaka.

markk1 ::

Evo pa mi je uspelo. Je pa bila čisto banalna stvar zaradi katere ni šlo naprej in sem nazadnje pomislil, da še lahko to probam, in sicer windows firewall mi tftp ni spustil skozi ;((. Tudi preko puttya mi uspelo nato naložit vse gor. Sedaj deluje vse do novega bricka :=)
Hvala Daniel in vsi ostali.

lp

Daniel ::

Heh, na Firewall se niti jaz nisem spomnil :-) No, sedaj veš kako naprej, če še kdaj kaj sesuješ. Meni taka popravila počasi postajajo rutina, ko se spravljam posodabljat routerjev (9 komadov) in se kateri kje zacikla :-)

markk1 ::

Enkrat sem ze linskysa wrt54gl zabrickal samo sem ga potem z izvijacem preko jumperjev in tftp zbudil iz sanj ;)) ta pa je res bil znanstvena fantastika do win firewalla :)) pini kar ostalo zlotani na vezju :)

Daniel ::

Dobra ideja je kar pustiti pine ja. Nikoli ne veš, če jih boš še kdaj rabil. Odlično si rešil.

wilson ::

Je tu kateri štručko, ki bi mi obudil ruter tp link? Ne vem kaj mu je, sveti samo power lučka, ostalo pa vse tema. Poizkusil sem že par kombinacij za hard reset pa ni odziva.

markk1 ::

Spet sem en router "zamrdal" in mi nikako ne uspe preko usb serial adapterja obnoviti. Nazadnje sem imel tako kot sedaj power gori, druga in zadnja lučka pa utripata in je preko puttya takoj šlo, sedaj pa ne vem kaj spet delam narobe. Mogoče nimam vredu zlotanih stvari na routerju. Kljub temu da na serial portu utripa T, R in P gorita.

FX6300B ::

poizkusi menjati Tx in Rx mogoče moraš nastaviti bit rate za serial connection poizkusi z 115200
May the force be with you!

markk1 ::

Točno tole sem zadnjič naredil da sem zamenjal Tx in Rx in zadeva šla skoz.
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router brickan?

Oddelek: Omrežja in internet
174367 (1690) AštiriL
»

WRT router unbrick - zna kdo?

Oddelek: Strojna oprema
12829 (577) Daniel
»

Zaflashan router TP-link wr741nd

Oddelek: Omrežja in internet
161832 (1044) wilson
»

"unbrick" routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
142206 (1511) granci
»

TP-LINK TL-WDR 4300 zaflešan

Oddelek: Pomoč in nasveti
171285 (1067) polde66

Več podobnih tem