» »

TP-Link TL-WR1043ND

TP-Link TL-WR1043ND

««
16 / 17
»»

nonamer123 ::

Ma kdo kako idejo za moj problem?

GupeM ::

Si poskusil router priključiti samo na štrom in direkt v svoj PC prek enega od štirih LAN portov, ne WAN? Ne poveži ga nikamor, niti na modem, niti na drug router. Samo elektrika in tvoj računalnik direktno v router.

Če ti v tem primeru dela, potem je problem v konfiguraciji, ker ti DHCP dela tako na modemu, kot na routerju.

Poročaj, pa bomo videli kako naprej.

nonamer123 ::

V tem primeru dela, rad bi prišel do nastavitev, da si na novo vzpostavim brezžično omrežje.

GupeM ::

No, poveži se tako kot sem napisal zgoraj, izključi DHCP in nastavi mu pravi IP, nato bi moral delati pravilno.

nonamer123 ::

Ne dela.

markk1 ::

pnovno poizkušal z še dvema novima vmesnikoma in pri enem mi v puttyu naredi tole


pri drugem pa se putty seveda ob pravilnem com portu zažene ne naredi pa ničesar.

Ima kdo kakšen predlog za moj primer.

hvala

kumer ::

Se opravičujem ker odpiram to staro temo.

Sedaj sem šel pogledat kaj je naloženo na mojem routerju in gor je verzija dd-wrt iz leta 2010 :(

Ali morda veste kaj je sedaj najboljša izbira za ta router, kateri firmware priporočate, kaj imate vi na njem?

Oz je čas za menjavo routerja?

Hvala

LP

hojnikb ::

menjaj.
#brezpodpisa

broken/link ::

zakaj bi menjal popolnoma ok router, ki služi njegovim potrebam?
samo poišči novejšo verzijo dd-wrtja in posodobi router. bodi samo pazljiv na to, katero verzijo routerja imaš, ker omenjen router strojno posodabljajo že par let (v1,v2,...)

hojnikb ::

v1 je dalec od ok routerja. no ce ga uporabljas samo zicno, se gre :)

jst sicer furam tazadno verzijo, ampak wifi na tem routerju ni delal nikol ok. Niti z stock firmwareom
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kumer ::

broken/link je izjavil:

zakaj bi menjal popolnoma ok router, ki služi njegovim potrebam?
samo poišči novejšo verzijo dd-wrtja in posodobi router. bodi samo pazljiv na to, katero verzijo routerja imaš, ker omenjen router strojno posodabljajo že par let (v1,v2,...)


problem je v tem da je ne najdem

če vpišem v iskalnik:
https://www.dd-wrt.com/site/support/rou...

3nd (zadnje 3 črke) mi ven vrže samo to:

Manufacturer Model Revision Supported Activation required
TP-Link TL-WR2543ND v1.x yes no
TP-Link TL-WR743ND v1.x yes no
TP-Link TL-WR743ND v2.x no no


imaš kako idejo, kako naj najdem zadnjo verzijo

hojnikb je izjavil:

v1 je dalec od ok routerja. no ce ga uporabljas samo zicno, se gre :)

jst sicer furam tazadno verzijo, ampak wifi na tem routerju ni delal nikol ok. Niti z stock firmwareom


kaj je narobe z wifi?, jaz ga že vsa leta uporabljam brez problemov, prenosnik, tablica, 2 telefona....
in kaj priporočaš kot zamenjavo, kateri routerji so trenutno najboj "vroči"?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kumer ()

hojnikb ::

vsaj pr men je konstantno padanje povezave ali nasploh švoh domet. To je praktično že od kar ga mam. Je pa res, da mam v1, ki je znan po švoh wifiju
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kumer ::

jaz tudi imam v1, bele barve...

D3m ::

Router je ok sem imel tudi v1 in je meni deloval stabilno (odvisno katera verzija dd-wrt).

Tukaj imaš najnovejšo verzijo.

ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2017/09-19-2017-r33375/tplink_tl-wr1043nd/

Dol povleči tl-wr1043nd-webflash.bin

In posodobi preko FTP kabla. Ko posodobiš naredi reset.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

Trenutno zadnji DD-WRT je 12-14-2017-r34080.

Zakaj bi flešal prek FTP, če lahko iz DD-WRT admin menija?

Jaz sem TL-WR1043ND (rev 1.8) zamenjal za ASUS RT-AC58U, ki že tri mesece deluje odlično. Zadovoljiv WiFi je zdaj tudi v najbolj oddaljenih sobah, kjer se prej ali nisi mogel povezat ali pa se je povezava prekinjala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

D3m ::

Han je izjavil:

Trenutno zadnji DD-WRT je 12-14-2017-r34080.

Zakaj bi flešal prek FTP, če lahko iz DD-WRT admin menija?

Jaz sem TL-WR1043ND (rev 1.8) zamenjal za ASUS RT-AC58U, ki že tri mesece deluje odlično. Zadovoljiv WiFi je zdaj tudi v najbolj oddaljenih sobah, kjer se prej ali nisi mogel povezat ali pa se je povezava prekinjala.


Lahko ampak ne preko wireless. FTP obvezno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

UTP (mrežni kabel) je čisto v redu.

D3m ::

Pardon UTP ja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hansmayer ::

Imam tp link 1043vd s ddwrt.A bi gdo namestil udpxy?Meni namreč ne uspe!Plečilo -3 mesece 8000 kanalov iptv!Skype-hansmayer!Hvala

kumer ::

hvala za vaše odgovore, bom kar preko admin panela v dd-wrt nadgradil

če se odločim za zamenjavo, se dobi kaj pametnega do 100 eur
han je predlagal ASUS RT-AC58U
še kaj drugega v tem rangu?

LP

Daniel ::

@hansmayer V OpenWRT ali Lede gre lažje :)

hojnikb ::

Mam tazadn openwrt na 1043N v5, pa opažam da zadeva shranjuje bandwidth statistiko v /tmp, namesto na flash. Je kaka skripta ali kaj takega, ki bi bekapirala in restorala to statistiko na flash ?
#brezpodpisa

nsa_ag3nt ::

Mnenja od TL-WR1043N (v5), če si ga slučajno kdo lasti in uporablja ?

N-E-O ::

Han je izjavil:

Trenutno zadnji DD-WRT je 12-14-2017-r34080.

Zakaj bi flešal prek FTP, če lahko iz DD-WRT admin menija?

Jaz sem TL-WR1043ND (rev 1.8) zamenjal za ASUS RT-AC58U, ki že tri mesece deluje odlično. Zadovoljiv WiFi je zdaj tudi v najbolj oddaljenih sobah, kjer se prej ali nisi mogel povezat ali pa se je povezava prekinjala.


Mene pa zanima, kje si našel verzijo 12-14-2017, če je na uradni strani v router database verzija 2017-09-07?
Follow the white rabbit.

D3m ::

Tukaj.

ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2018/07-16-2018-r36330/
|HP EliteBook|R5 6650U|

N-E-O ::

Aha, verjetno je na uradni strani povezava do zadnje stabilne verzije. Tukaj na ftp-ju so pa beta verzije. So zanesljive ali je bolje namestiti stabilno verzijo?

Še to, je tale povezava prava do zadnje bete dd-wrt za tp-link hw verzije 1.x (treba je biti pozoren na hw verzijo in tukaj ni omenjeno, da gre za verzijo 1.x)?
Follow the white rabbit.

Han ::

Ta povezava je za v1.x.

D3m ::

Ne. Za več modelov je.

@N-E-O

Dovolj zanesljive so. Se pa vedno priporoča reset po posodobitvi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

N-E-O ::

D3m je izjavil:

Ne. Za več modelov je.


Kaj zdaj to pomeni, da lahko omenjeno instaliram na router s hw verzijo 1.x?
Follow the white rabbit.

D3m ::

Da. Samo poiščeš ga na spisku.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Kakšnem spisku? Na povezavi je firmware za v1.x. Za vse ostale verzije je za "tplink_tl-wr1043nd" še oznaka -v2, -v3, v4 in v5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

D3m ::

Poglej kateri HW imaš in nadgradi. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

alba ::

Pri modelu TP-Link TL-WR1043ND sem original antene zamenjal z novimi 12 dBi. Radius signala se je seveda precej povečal, imam pa težavo da telefon, računalnik,... ki uporabljajo wifi povezavo delujejo izključno kadar je domet/sprejem signala maksimalen. V kolikor se signal zmanjša za eno črtico nobena naprava več ne deluje. Ko se ponovno pribižam routerju, da je signal maksimalen, ponovno vse deluje.

Ima kdo nasvet/rešitev, kaj je narobe.

LpA

Daniel ::

Zalo zanimiva težava. Radius se je resda povečal, očitno pa tudi razmerje Signal/šum in tako na koncu nimaš nič več, kot si imel prej. Načeloma je dosti bolje, če omrežje podaljšuješ z dodatnimi dostopnimi točkami povezanimi s kablom, kot pa z večanjem jakosti signala obstoječe točke. Sam npr. uporabljam 4 routerje kot dostopne točke, pa mi še kakšna manjka, je pa parcela nekaj čez hektar površine s stavbami.

zzitop ::

Ker routerja nimam pri sebi, me pa zanima nakup, a ne morem testirati v naprej, torej, ne morem si ga izposoditi in nanj kar naložiti openwrt oz. kaj podobnega).

VPRAŠANJE:
ALI se lahko na tem routerju z openwrt 18.06.1 nastavi, katero izmed treh anten naj uporablja? Rad bi namreč naredil Wi-Fi "bridge" z ENO usmerjeno anteno. Bojim se, da bi vzpostavljal povezavo preko ostalih dveh neusmerjenih (zaradi MIMO).

Hvala za odgovor.

hojnikb ::

zakaj bi to pocel ?
#brezpodpisa

zzitop ::

Našel sem tole:


option txantenna ("all"|bitmask)
option rxantenna ("all"|bitmask)

which will translate to

iw phy phy0 set antenna all or iw phy phy0 set antenna (tx bitmap) (rx bitmap)

Use iw phy to discover available antennas:

root@OpenWrt:~# iw phy | grep "Available Antennas"
Available Antennas: TX 0x7 RX 0x7

0x3 to disable the first port (011b)
0x5 to disable the second port (101b)
0x6 to disable the third port (110b)


Se pravi, TX in RX je treba nastaviti na isto anteno. Če izhajam iz zadnjih treh vrstic, je cifra za x prevedena binarna številka uporabljenih anten. Se strinjate? Drugače rečeno:
0x4 bi pomenilo, da uporablja samo prvo anteno? ------------>(100b)

Če razumem zgoraj napisano, bi moral za prvo anteno preko putty/telnet izvesti tale ukaz?

iw phy phy0 set antenna (tx 0x4) (rx 0x4)

Vesel bom, če me kdo popravi.

OPOMBA: Namesto puščičastih oklepajev sem zgoraj uporabil navadne, saj mi >, < stran ne dovoli

@hojnikb, sklepam, da moram napravi povedati, preko katere antene naj komunicira z drugo napravo, katere antena je na oknu delavnice, kamor mislim naprej povezati omrežje.

Do sedaj je bilo tako z dvema WRT54GL, vendar povezava je na tak način počasna (54Mbit/s). Z 2x L-WR1043ND pa bi dobil 150Mbit/s, kar mi za nedoločen čas zadošča

EDIT: Pri WRT54GL sem moral tudi določiti, naj uporablja anteno "B"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzitop ()

hojnikb ::

to delaš bridge na remote lokacijo in bi eno anteno prestavil z kablom nekam bolj v vidno polje druge antene ?
#brezpodpisa

zzitop ::

Tako je. Zunaj okna na fasadi je že montirana usmerjena antena preko koaksialnega kabla. Na drugi strani (oddajni) pa zunanja omni, isto preko koaks kabla, da pokriva še dvorišče.

Tako da zunanji 2.4GHz anteni sta že, tudi aktivni sta s starima WRT54GL. Sedaj bi pa rad namesto WRT54GL uporabil 2x TL-WR1043ND, saj ju lahko dobim za drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zzitop ()

hojnikb ::

dej raje razmisli o kakšnem powerlineu, če gre to za objekt na istem števcu. Oz. če objekt povezuje kakšen skupen 2 žilen kabel (štrom, telefon itd...) lahko tudi kaj zimproviziraš brez wifija.

Also, en design flaw tvoje zadeve; coax _ni_ primeren za prenos wifi signala, ker gre za dost visoko frekvenco, za katero ti kabli praviloma niso mišljeni.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

suselinux2 ::

Da ne odpiram nove teme in delam doktorata..
Sem slabo naložil/flešal WR1043ND v4 (na original sem hotel dati dd-wrt. Sedaj gorita samo power in wps (puščici gor in dol)). Lepo prosim za vašo pomoč kako naprej, da ga spet spravim k sebi? V primeru, da ga je potrebno flešat ali mi je kdo pripravljen pomagat. Hvala
abba

hojnikb ::

serial konzolo gor pa videt, če ti boota.
#brezpodpisa

hojnikb ::

zgleda mi 1043nd v2 umira (noče več pisat v flash)... Rabim en quick predlog za ~50€ wifi router, ki ma _dobro_ openwrt podporo. Gigabit mreza je must, ostalo niti ni tok važn, sam da openwrt laufa.
#brezpodpisa

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

tega že mam kot 3 router :)
#brezpodpisa

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

ni podpore za openwrt pr v3
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

D3m ::

Tukaj imaš selekcijo gigabit routerjev.

https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

to mi je jasno, sam rabim kakšno firsthand izkušnjo, da stvar dela koker tolk z openwrt (al pa kak drug opensource fw)....
#brezpodpisa

D3m ::

Sedaj boš moral raziskati step by step na OpenWRT forumu.
|HP EliteBook|R5 6650U|
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725450 (6316) fpopla87
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498849 (2273) Han
»

TL-WR1043ND v2.1 firmware, kje staknit ?

Oddelek: Strojna oprema
141681 (1291) #000000
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020837 (15038) broken/link
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476953 (5784) krop

Več podobnih tem