» »

TP-Link TL-WR1043ND

TP-Link TL-WR1043ND

««
14 / 17
»»

Skyman ::

zdej se mi je spet wireless na ruterju ugasnu,sel sm na ddwrt tam diseble dal sejvu ter ponovno enable zadeva spet deluje,premislujem da bi kar nesu na mimovrste pa nej se j***

broken/link ::

ne pozabi dat nazaj gor original firmware-a in ko bom pisal reklamacijskih zahtevek izpusti del o "neuradnem firmware-u" :)

Skyman ::

ko tud kolega ima podoben ruter pa nima nobenih tezav z njim,pa original firmware ima gor meni pa ni sans da bi delal stabilno.Bom dal original firmware gor predno ga nesem na servis oz na uveljavljanje garancije(moram dati cez original ali tako kot pri openwrt back to original neki fajl biv) kaj je ta drugi fajl tplink_tl-wr1043nd-v2.bin

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Han ::

Testiraj še kakšen dan ali dva. Si resetiral router po flashu na DD-WRT? Priporočen je pravi "hard" reset...

tplink_tl-wr1043nd-v2.bin je za flešanje, če že imaš naloženo eno od prejšnjih DD-WRT verzij.

Če ti majski firmware nikakor ne bo deloval v redu, naloži aprilskega, npr. 9.4.2015.

Za flash nazaj na "factory" potrebuješ poseben firmware, ki ga ponavadi najdeš na DD-WRT forumu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Tole sem našel glede flešanja nazaj na "factory" firmware... Še povezava do TL-WR1043ND-V2-stripped.zip.

Skyman ::

En tak fajl imas tud ce imas openwrt zadevo da moras ta stripped nalozit pa potem zbrise in imas factory firmware.

Ce hoces it recimo nazaj na aprilski firmware moras uporabit file tplink_tl-wr1043nd-v2.bin ali moras it nazaj na factory firmware.Zdej zgleda da zadeva lavfa moram se malo pognat kak online gejm da vidm potem kako je stabilno.

Kaj pa ta zadeva Virtual Interfaces prej sm enejblano imev bp lovil wifi na mobitel sedaj sm ga izklopil pa ne lovi vec,ja kaksna druga zadeva da poveca domet wireless? imam TX Power na 110 dBm pa je isto

Glede hard reseta sm tako naredil reset drizim 30s nato se kar drzim vendar izklopim kabl za el. napajanje to delam 30s potem pa priklopis nazaj ter se 30s drzis reset tipko,je to pravilno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

D3m ::

Hard reset je pravilen.

Drugače pa za Atheros uporabi sledeče nastavitve razen, če se ti zdi, da deluje brez problema.

http://dd-wrt.com/wiki/index.php/QCA_wi...
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Skyman je izjavil:

Ce hoces it recimo nazaj na aprilski firmware moras uporabit file tplink_tl-wr1043nd-v2.bin ali moras it nazaj na factory firmware.

Ko imaš enkrat gor DD-WRT, flešaš povsem normalno s tplink_tl-wr1043nd-v2.bin.

Skyman je izjavil:

Kaj pa ta zadeva Virtual Interfaces prej sm enejblano imev bp lovil wifi na mobitel sedaj sm ga izklopil pa ne lovi vec,ja kaksna druga zadeva da poveca domet wireless?

Npr. močnejše antene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

D3m ::

Naprimer še močnejša od Tp link.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Sam jo imam. Opozarjam pa, da pridobiš "eno" črtico, ko si na prenosniku ali računalniku.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Skyman ::

Vredu bom premislu..glede na to da ponoci ni bilo nobenega izpada internetnega ter da je wifi,ter na kabl zadeva delovala,pa un tx power malo povecal lovi ok,za zdej resil tezavo.Je bila pa linija obremenjena wifi pa deloval napram prejsne dni oz jutra :)

togo ::

meni je delal prvo leto brezhibno - original sw ves čas, pol se je pa začelo prekinjanje dolker nisem prišel na dnevno resetiranje
prebral sem skoraj vsekar je bilo na voljo na koncu pa naročil pri provajderju modem-router z wifi na mojem pa ugasnil wifi in ga uporabljam le kot žičnega in moram reči že 2 leti delata oba bp

Skyman ::

meni pa niti pod razno ni delal orginal firmware po 15min prekinjal wifi pa rumene klicaje delal,v orodni vrstici.Dal novi firmware od septembra lani,ko naj bi imel pofixan wireless,tle mi je se dodatno vn metalo na kablu,dal sedaj DDWRT,upam da bo delal..

Han ::

Na voljo imaš tudi 9dbi anteno, a je dolga skoraj 40 cm. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

D3m ::

No včeraj mi je prvič po 30 dneh padel net preko extenderja. Sem posodobil glavni router na DD-WRT 26866, problem je bil DNS bom videl kako bo na novejši verziji.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Skyman ::

je ze neki novi "firmware" jz osebno sm sel na 4.9 nazaj ta zaenkrat deluje malo boljse(stabilno samo wireless zadeva malo slabse lovi)..sm pa opazil na uradni strani da je zunaj ze V3 omenjenega ruterja.. za zdej ima 450mb wireless N http://www.tp-link.com/en/download/TL-W...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

D3m ::

Jaz moram biti na dd-wrt, če hočem imeti rock stable wifi. Za V1 je zadnji firmware od Tp-link nestabilen.
|HP EliteBook|R5 6650U|

N4m31355 ::

Han je izjavil:

Na voljo imaš tudi 9dbi anteno, a je dolga skoraj 40 cm. 8-O

Pa je to dejansko 9 dbi?

Sem zelo skepticen ker kitajci so bili res porazni..

D3m ::

Je je. Samo, kot pravim eno črtico več pridobiš (v mojem primeru).
Odvisno je od zgradbe (stara, nova) koliko železa je v stenah, stropovih, itd.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Han ::

Za prijatelja sem vzel 3 Tenda 7 dbi antene in jih zamenjal z originalnimi. Pridobil je 1 črtico.

TR52 ::

Pozdravljeni
A je še kaj upanja za unbrickTP-Link TL-WR1043ND v1. Sveti mi le power lučka. Imam NEW CP2102 USB 2.0 to UART TTL 6PIN Module Serial Converter iz ebaya. Vse v redu inštalira driverje, nastavim com port,ko odprem putty je pa le črn ekran brez autobooting

Daniel ::

Mora delati. Preveri če si pravilno povezal RX - TX in TX - RX ter GND. Več pa tukaj: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-... Meni je uspelo obuditi 2 komada v1.8.

spyker123 ::

Zdravo!
Vprašal bi, kako je sedaj z v2, je stabilen ruter? Zaradi močnejše internetne linije moram nabaviti novejši ruter. Sedaj imam linksys wrt54gl, ki je sicer super, vendar ne prebavlja teh hitrosti, zato gledam tega tp linka wr1043nd v2. Je ta ruter sposoben 120/4 linije preko kabla?

hojnikb ::

Kako je pa z dd-wrt podporo na V2 ?
Hardware nat dela tut pod dd-wrt ?
#brezpodpisa

D3m ::

dd-wrt je zdaj stabilen za v2.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Han ::

Kako nastaviti DD-WRT (letošnja aprilska beta verzija), da bo računalnik videl star HP PhotoSmart tiskalnik, priklopljen na routerjev USB? Guglanje ni obrodilo sadov...

hojnikb ::

vklopi usb support za začetek..
#brezpodpisa

Han ::

To sem najprej naredil...

clown2505 ::

Imam TP-LINK WR1043ND V1 kateri mi je že par mesecev vsake toliko "padel".
Naredil sem tovarniški firware update na zadnjo verzijo a ni kaj dosti pomagalo.

Nazadnje sem pred par meseci pred napajalnik dal timer, ki 3x v 24 urah izklopi in čez pol urce spet vklopi ruter.

Danes sem se lotil nadgradnje na DD-WRT in iz povezave:

ftp://ftp.dd-wrt.com/others/eko/BrainSlayer-V24-preSP2/2014/

uspešno naložil build 25309.

Sama konfiguracija je potekala brez težav in trenutno vse deluje razen ene zadeve :(

Ker imam doma par naprav do katerih želi dostopati od zunaj sem imel že prej nastavljen port frowarding in je delovalo.

Vseeno tukaj vpišem potrebne podatke dam kljukico na enable in add in doda mi prazno vrstico brez vnešenih parametrov.
In potem to tudi ne deluje kot bi moralo.

ima kdo podobne težave oz kako to rešiti?
Ali to dela boljše v zadnjih dveh firmware-ih?

r25648
r25697

Ali sta zadnja dva firmware-ja boljša in bolj stabilna?

D3m ::

27506 je najbolj stabilen za ta router. Nimam urejenega port forwarding.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

clown2505 ::

D3m je izjavil:

27506 je najbolj stabilen za ta router. Nimam urejenega port forwarding.


Hvala za info!

Mi lahko daš povezavo kje lahko ta build snamem?
Na mojem objavljenem linku so verzije samo do konca 2014.

clown2505 ::

že našel :)

ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2015/07-09-2015-r27506/tplink_tl-wr1043nd/

D3m ::

Tukaj je pa uradni firmware changelog

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic....

Kdaj pa kdaj lahko tudi pokukaš kaj ljudje pišejo kako se jim obnaša router, ko izdajo novejši firmware (povzeava je samo za Atheros čipe).

http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewforum....
|HP EliteBook|R5 6650U|

clown2505 ::

To sem tam že objavil.
Nekako se mi zdi res nenavadno, da mi ta funkcija ne deluje saj je nekako splošna in predvidevam, da jo še kdo uporablja.

Razmišljal sem, da bi bilo mogoče potrebno dobiti še kakšen "patch" z katerim bi res vse nastavitve ruterja dal na "default" ker kot kaže to le ni ob nalaganju novega firmware-a. Poizkusil sem z obema vrstama firmware-ja pa isto.

Skrata zadeva je malo čudna res!

Daniel ::

Pa si sploh shranil vse skupaj? Torej spodaj kliknil gumb Save in potem še Apply Changes? Lahko tudi poskusiš kar Apply Changes direktno.

A nisi videl gumbov spodaj? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

granci ::

Imam TL-WR1043N V1.10 in sem nekajkrat fleshal, ne vem zakaj če je delal stabilno.
Sedaj mi Wifi ne dela stabilno. Stalno pada.
Probal sem flešat z bac to stock firmware ki je na dd-wrtju tl-wr1043nd_v1-webrevert.bin.
Sam prosec updatanja ne gre do konca. Začne in se za nekaj minut ustavi?!
Drugače se ruter odziva in se vidi na WEB interfejsu in je kot da bi deloval normalno.
Kabelske povezave delajo dobro.
LP!
Hristo

D3m ::

Posodobi na r28139.

Tukaj imaš direktno povezavo.

ftp://ftp.dd-wrt.com/betas/2015/11-13-2015-r28139/tplink_tl-wr1043nd/

Uporabi "tl-wr1043nd-webflash.bin", ko posodobi restart ali, če ne bo ok naredi hard reset, da se NVRAM sprosti.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bili_39a ::

@D3m: potem ne priporočaš zadnjega builda (DD-WRT 28211 - 2015/11/16)? Se mi zdi, da ima precej pozitivnih ocen.

D3m ::

Vseeno je. Jaz uporabljam predzadnjega. Oziroma menjam samo, če dela probleme, ampak so kar redki.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Daniel ::

Ali pa OpenWRT.

D3m ::

OpenWRT je res, če si expert. DD-wrt je malenkost user friendly.
|HP EliteBook|R5 6650U|

mzakelj ::

gargolye software dela b.p. na teh routerjih, na 1 in 2 verziji. Je pa baziran na openwrt, samo bolj za navadne uporabnike poštiman. Men laufa že 3 leta b.p. doma z dnevnim priklopom 2 openvpn-jema.

Daniel ::

Ma saj ima OpenWRT osnovni Luci vmesnik povsem dovolj funkcij za povprečnega uporabnika. Ostale pa po potrebi dodajaš. Ali pa kot že omenjeno Gargoyle. Sam sem imel nekoč vse na DDWRT pa sem sedaj vse preselil na OpenWRT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Dr_M ::

Za nekoga, ki rad priklopi in da stvar dela, je gargoyle dalec najboljsi, pri ddrwrt ze doktoriras, ce hoces da dela tako kot treba.
Dela pa gargoyle na tplinkih kar dobro (mel na wdr3600, dokler ni crknil, star se ne 2 leti).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bili_39a ::

Zadnjih par mesecev uporabljam dd-wrt (DD-WRT v3.0-r27506 (07/09/15)), ker je originalni firmware za ta TP-link (v1) res zanič, če ni stabilne povezave (če povezava crkne za trenutek je treba router resetirat, dd-wrt pa deluje dalje).

Za dd-wrt sem se odločil, ker imajo dobro porihtan prehod iz originalnega firmwara na dd-wrt in obratno.
Za Gargoyle sem nekaj gledal, pa nisem našel stabilnega firmwara za moj model in še prehod je bil nekaj skompliciran.

D3m ::

Je smotano sploh za v1. Ali dd-wrt ali openwrt, še najslabše je stock FW.

Dr_M je izjavil:

Za nekoga, ki rad priklopi in da stvar dela, je gargoyle dalec najboljsi, pri ddrwrt ze doktoriras, ce hoces da dela tako kot treba.
Dela pa gargoyle na tplinkih kar dobro (mel na wdr3600, dokler ni crknil, star se ne 2 leti).


Pa ja ne, da ti dela probleme?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Dr_M ::

D3m je izjavil:

Je smotano sploh za v1. Ali dd-wrt ali openwrt, še najslabše je stock FW.

Dr_M je izjavil:

Za nekoga, ki rad priklopi in da stvar dela, je gargoyle dalec najboljsi, pri ddrwrt ze doktoriras, ce hoces da dela tako kot treba.
Dela pa gargoyle na tplinkih kar dobro (mel na wdr3600, dokler ni crknil, star se ne 2 leti).


Pa ja ne, da ti dela probleme?


Skoda mojega casa. Zakaj bi zapravljal vec dni, ce lahko samo nekaj minut za enak oz boljsi efekt?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

D3m ::

No, ko se navadiš zelo hitro nastaviš stvari. Je pa res Gargoyle ima tiste funkcij, ki so obvezne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

granci ::

Hvala za pomoč D3m!
Ne umam si dat gor tega r28139.
Mislim da mi bo spet delal težave wiFi?!
Drugače z starejšimi verzijami mi ruter dela dobro (1043ND V1.1)
Imam težave le z nastavitvami Access Control. Kadar nastavim neko novo omejitev ta dela nekaj ur in potem ko naslednji dan preverim je že Disabled?!?
Se to komu drugemu tudi dogaja.
Res ne vem ali naj dajem gor najzadnje verzije?!?

D3m ::

Probaj in poročaj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

granci ::

Zaenkrat dela super!
Že tri dni dela.
Trije računalniki ga rabimo. V glavninem administrativne zadeve, internet, torrenti, viber in skype za pc, Trije iPhoni 5, YpuTube- Mali se logira na STEAM server in igra igrice.
WiFi dela stabilno. Ne morem verjet?!
Access restriction settings delajo brez spremembe. Niso se samodejno spreminjali kot prej.
Evo če sem komu pomagal!
LP!

Zanima me kateri DDWRT naj dam za Linsys WRT54GL V1.1?
Tudi kaki najnoveši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: granci ()
««
14 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725449 (6315) fpopla87
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498849 (2273) Han
»

TL-WR1043ND v2.1 firmware, kje staknit ?

Oddelek: Strojna oprema
141681 (1291) #000000
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020836 (15037) broken/link
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476953 (5784) krop

Več podobnih tem