» »

Raspberry Pi

Raspberry Pi

««
39 / 91
»»

Zorro ::

Mislim, da sta Raspbmc ali Openelec dobri izbiri. Sam uporabljam Openelec 3.0 RC3 z uradne strani. Na tem forumu pa najdeš še "predelane" verzije Openelca. Na vprašanje kaj vse Openelec predvaja in kaj ne, ti ne morem odgovoriti, ker se nisem spuščal v kakšna poglobljena testiranja.

kiFni ::

Dejk0 je izjavil:

Sem nov uporabnik PIja in ga bom uporabljal zaenkrat za gledanje filmov. Kasneje mogoče kaj drugega. Mi lahko kdo razloži kaj naložit gor? Bo raspbmc vredu? Predvaja to vse filme al bom mel probleme z nekaterimi? Predvaja tudi podnapise?

Hvala


Predvaja skor vse...99%. Zaenkrat še nisem naletel na video ki ga ne bi predvajal. Podnapisi delajo vsi možni formati (srt, sub...)
v bistvu je XBMC ps si poglej kaj vse predvaja na domači strani.

hojnikb ::

R-Pi rabi hardware DTS decoder (ki ga ima, sam ni aktiven zarad licenc), potem bo pa perfekten media box.
#brezpodpisa

kiFni ::

A je komu ratal usposobit EPG in xmltv ter ikone programov za T-2. prosim če bi se dalo malo podrobneje opisat.

Men ne rata, vse živo že probal. Kam skpirat ker fajl in kako skonfigurirat. Live TV mi drugač dela (kookrtok, razen black screena) in snemanje tudi. Živce mi bo požrlo, nekaj dni že iščem po netu :D

Vanadium ::

ahhh... blackscreen še ni odpravljen :|

Dejk0 ::

Sem naložil Raspbmc na SD kartico ampak se mi ne zažene. Prikazuje neko mešano barvno lestvico... Ima kdo podobno izkušnjo? Kakšna rešitev?

Tomay ::

Barvno lestvico prikaže takoj ob zagonu ampak samo za trenutek. Kaj pravijo ledice? Rdeča je napajanje PWR, prva OK pa je za sd-kartico.
Voodoo 4Ever

Dejk0 ::

Pri meni barvna lestvica ne izgine. Drugace pa takoj po priklopu na napajanje par sekund utripa tudi zelena ledica, nato samo se rdeca sveti... Ko sem testiral in nalozil debian je delovalo normalno. Raspbmc pa noce...

LordPero ::

Frgazor je izjavil:

Najprej probaj usb mountat ročno v fstabu, ...

Frgazor je izjavil:

Pri meni je bila razlika iz par 100KB/s na približno 4MB/s ...

Uh, komaj sedaj sem si vzel čas (no, niti ne 2 minuti dela, kar preko puttyja), dal na /mnt/HDD, popravil še smb & se res pozna :). Ne dosežem 4 MB/s, nekje med 2 in 3 (večinoma okrog oz. pod 2,5 MB/s za write in mal nad tem za read). Mogoče, svoje vzame še usb-sata kontroler (v primerjavi s flash kontrolerji), lahko pa poskusim še disk dat v ext4, sam se mi precej ne dela tega :).

Thx za hint.
LordPero

Tero ::

Danes je eno leto odkar je Raspberry Pi zunaj. :) Se še spomnite kako smo zgodaj vstali in se pol pizdli ker nobene stran ni delovala? :D
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

d4vid ::

Hah :D

Jaz sem takrat upal, da bom prišel noter, pa je bilo preveč zabito, nič ni delovalo.
Potem sem pa obupal za nekaj časa, tudi denarja nisem imel (dijak sem) dovolj da si kupim PI, potem sem pa med počitnicami zbral dovolj da sem si ga privoščil. A ni hudič, čez en teden so dali ven 512 MB verzijo ;((
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Dejk0 ::

Dejk0 je izjavil:

Pri meni barvna lestvica ne izgine. Drugace pa takoj po priklopu na napajanje par sekund utripa tudi zelena ledica, nato samo se rdeca sveti... Ko sem testiral in nalozil debian je delovalo normalno. Raspbmc pa noce...


Mi je končno uspel naložit Raspbmc. Se je instaliral in posodobil. Zdaj je problem da se mi po rebootu ustavi pri rdečem R v zgornjem levem kotu zaslona. Kot bi zmrznil. Kdo ve v čem je problem? počasi obupujem... :)

d4vid ::

Kakšen napajalnik maš?

Je PI kaj navit?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Rias Gremory ::

Raspberry Pi-ji so zelo občutljivi na cheap napajalnike (no tako sem slišal). Torej predlagam, da se najprej preveri, da je napajalnik dovolj močan. Jaz predlagam, da imaš PSU, ki je zmožen dovajat 1A (= 1000mA), če imaš model B.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Dejk0 ::

Uporabljam napajalnik od samsung galaxy SIII(1A). Mislim da je to dovolj... ne vem cudno mi je vse skup. Pa mislite da se mi lahko to dogaja zaradi napajalnika?

d4vid je izjavil:

Kakšen napajalnik maš?

Je PI kaj navit?


Ni nič navit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejk0 ()

Rias Gremory ::

Lahko še probaš z drugo SD kartico.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

listje123 ::

Ali bi bilo kaj narobe če bi predelal psp polnilec v napajalnik za raspberry pi, ki ima 5v in 2000ma

Zgodovina sprememb…

pi pawr ::

listje123 je izjavil:

Ali bi bilo kaj narobe če bi predelal psp polnilec v napajalnik za raspberry pi, ki ima 5v in 2000ma

Popolnoma nič

hojnikb ::

če je res 5V potem ni panike..
#brezpodpisa

Tero ::

Po dolgem času se tudi jaz spet igram z rpi :)
Malo se igram z gpio pini in imam en problem. Rad bi da ko sklenem +3.3V in en gpio pin(se pravi da uporabljam pin kot input in da na njega dam logično 1) se izvede en ukaz v linux bashu(kot root). Malo guglam pa nikakor ne najdem kako to naret. Kakšna ideja?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

driver_x ::

Zdi se mi, da GPIO vhodi (oz. njihov obstoječi driver) ne omogočajo prekinitev (način, da na nek dogodek na pinu obesiš ukaz), zato moraš vrednosti sam nadzirati v eni zanki in po potrebi sam prožiti dogodke glede na spremembo stanj. Poguglaj za
raspberry pi gpio interrupts
in že na vrhu boš dobil par koristnih napotkov.

Tero ::

Malo je to izgleda ven iz mojega znanja :( Upam da bo bo kdaj kako kodo napisal.
Btw
Tisti link o tem da iz rasbperry pi narediš FM oddajnik deluje presenetljivo dobro!
:)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

goranzaric ::

Tero je izjavil:

Po dolgem času se tudi jaz spet igram z rpi :)
Malo se igram z gpio pini in imam en problem. Rad bi da ko sklenem +3.3V in en gpio pin(se pravi da uporabljam pin kot input in da na njega dam logično 1) se izvede en ukaz v linux bashu(kot root). Malo guglam pa nikakor ne najdem kako to naret. Kakšna ideja?


Kaj pa če bi dal IR diodo in nastavil LIRC in potem lahko z tipko na daljincu nastaviš tako da se izvede irexec ukaz ki požene določeno kodo ali sh skripto.

Trenutno bom jaz nastavil nekaj takega da z tipko ki je na daljincu za izklop uporabil da mi reboota PI saj včasih zadeva zamrzne, sicer nisem probal takrat ko zamrzne če zablokira xbmc ali komplet sistem. Če samo xbmc pol ni težav se še vedno v ozadju izvaja jedro in terminal.

d4vid ::

Proda kdo PI za 30€?

:)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Kekec ::

Lahko kdo priporoča kakšen kompakten daljniec ali tipkovnico za xbmc na R-PI, nekaj kar bo lahko ležalo na mizi v dnevni in ne bo zasedlo cele mize, nekaj kar ne bo pretirano izstopalo od ostalih daljincev.
lp

LordPero ::

Hm, a od televizije (preko CEC) ne dela?
LordPero

jype ::

Tero> Danes je eno leto odkar je Raspberry Pi zunaj. :) Se še spomnite kako smo zgodaj vstali in se pol pizdli ker nobene stran ni delovala? :D

V nedeljo zvečer sem jih od farnella naročil pet. V sredo zjutraj so bili pri meni. Ni več gužve.

Aja, btw, že nekaj tednov poganjam RPije na razmeroma poceni rešitvi za neprekinjeno napajanje:



Reč je ena 18650 baterija (zdrži okoli 3 ure s 3000mAh baterijo in wifi usbjem) in tale "usb polnilec/napajalnik":

http://www.intl-outdoor.com/ml102-usb-c...

Zgleda super poceni rešitev za mini strežnike, pri katerih je reboot nezaželen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Kekec ::

LordPero je izjavil:

Hm, a od televizije (preko CEC) ne dela?

Priznam da nevem kaj pomeni CEC?

Vanadium ::

OK.d ::

No da bodo tudi drugi razumeli, to podpirajo različni tv-ji in preko tega lahko spariš RP preko XBMC, npr;

Different brands will call CEC a different name on their products, the list below will show what the branding of CEC:

Samsung - AnyNet+
Sharp - Aquos Link
Sony - BRAVIA Link and BRAVIA Sync
Hitachi - HDMI-CEC
AOC - E-Link
Pioneer - Kuro Link
Toshiba - CE-Link and Regza Link
Onkyo - RIHD (Remote Interactive over HDMI)
LG - SimpLink
Panosonic - HDAVI Control, EZ-Sync, VIERA Link
Phillips - EasyLink
LPOK.d

Kekec ::

Hvala za obrazložitev, tega nisem vedel, imam sicer Pioneerja vendar je že star cca 6 let in ne podpira tega. Tako da bom moral poseći po kakšni alternativi, sicer imam en zelo star daljniec ki je prišel zraven en stare ATI-jeve kartice AllinWonder ampak mi ne deluje, če v nastavitvah nastavim na ATI.
lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kekec ()

LordPero ::

Si siguren, da ti Pioneer ne podpira? Ker to jih ima precej, pač je večinoma prišlo skupaj s HDMIjem.

Drugače pa ti bi svetoval nakup s Kitajske ali Ebaya, nekaj cheappo, samo da zgledajo tipke dovolj ql, dobiš od 5€ naprej s funkcijo miške & ločeno še smernih tipk (in seveda ir ali rf sprejemnik). Ampak itaq rabiš samo smerne tipke (npr. kaj takega ali takega). Gyro mousa sicer niti ne rabiš, qwertyja tudi ne.
LordPero

Kekec ::

Mislim da ne imam tega http://www.pioneer.eu/eur/products/arch... ampak mislim da ne podpira tega.

Rias Gremory ::

Sem pregledal navodila in nikjer ni omenjen CEC oz. Kuro Link
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

bf4ed ::

Jaz imam to tipkovnico za "teren" http://goo.gl/jkbtD

goranzaric ::

A ni mogoče bolje na GPIO port dodati IR sprejemno diodo ter potem kakršen koli daljinec uporabiš.

Jaz imam na GPIO port povezano IR diodo ter v kleti našel nek star daljinec kateri mi je ustrezal ter samo sprogramiral LIRC da delujejo komande in lepo preko daljinca upravljam XBMC za kakšne sistemske nastavitve ali posebne konfiguracije se pa tako ali tako uporablja SSH port ter program putty.

Kekec ::

Sliši se zanimivo, me lahko mogoče usmeriš kam kjer bi kaj več zvedel o tem?

goranzaric ::

Po tem linku sem skonfiguriral http://forum.stmlabs.com/showthread.php...

Kekec ::

ne izgleda preveč zapleteno.
tnx

driver_x ::

Kaj pa app na mobilnem telefonu? Meni dobro služi kot dalinec.

SiByte ::

Za silo že, če pa morš zmeraj prej "vklopit" telefon in še ga pomožnosti odklenit pa ni preveč priročno, ali pa da hoče kdo drug uporabljat RPi pa nima primernega telefona.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

kiFni ::

Kul ohišje...me like :) raspberry-pi-mini-ps3

mela...mela...

goranzaric ::

Ohišij je tudi na ebayu ogromno oblik in barv. Sam bi najraje dal PI za televizor vendar ker je stari LCD in ne podpira CEC ga upravljam preko daljinca in zadeva deluje odlično in za gledanje filmo (full hd, x264, itd) do digitalnega signala DVB-T ter stremanje preko neta za IPTV.

dmok ::

goranzaric je izjavil:

Po tem linku sem skonfiguriral http://forum.stmlabs.com/showthread.php...

Sploh ni več potrebno tako komplicirat. V raspbmc nastavitvah se na zavihku IR Remote vključi "Enable GPIO TSOP IR Receiver", izbere se ustrezni "GPIO IR Remote Profile" in to je to.

d.

goranzaric ::

To je res vendar ce imas kateri od daljincev ki so na izbiro.Ce imas pa nekaksen XY daljinec iz predala pa je treba daljinec konfigurirat

N4m31355 ::

Ravno sem kupil R-Pi model b. Na micro SD class 10 sem dal raspberian, za napajalnik uporabljam usb polilec za sony xperia s in imam težavo ker mi ne napaja wireless usb tipkovnice logitech s520. kaj lahko storim?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: N4m31355 ()

Rias Gremory ::

Za začetek pišeš slovnično.

Če se, da poglej koliko mA potrebuje sprejemnik od tipkovnice.

EDIT:
Hmm.. slika pravi, da potrebuje 55mA kar ni preveč.
 55mA

55mA



Vseeno preveri, koliko mA potrebuje tvoj sprejemnik.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

N4m31355 ::

piše enako. probal sem tudi z drugo tipkovnico, ki potrebuje 100mA in tudi ni delalo. probal sem preko drugega računalnika dodati kabel za napajanje, kabel sem ustavil v usb hub, gor pa tipkovnico in tudi ni delalo. imel sem tudi tipkovnico priklopljeno direktno na R Pi

Rias Gremory ::

Pa ti USB priključki na R-Piju delujejo?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

N4m31355 ::

nevem. R-Pi sem šele kupil. nisem še nič uspel sprobat. tudi ne znam.
««
39 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205250780 (9996) pierch
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832325 (6663) xgeorgex
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29650800 (14108) hojnikb
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486107 (5406) GTX970
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824567 (19464) hojnikb

Več podobnih tem