» »

Raspberry Pi

Raspberry Pi

««
38 / 91
»»

Tero ::

Vem da sem jaz tole temo odprl, ampak zadnje čase res nimam časa sledit več kaj se dogaja.
Se da danes v soboto kje v sloveniji kupit raspberry pi?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Vanadium ::

Tomay je izjavil:


Skratka, kot mediacenter ni popoln, deluje pa simplink tako, da ga lahko upravljam z daljincem od tv.


Simplink? predvidevam da imaš LG. Ti dela tipka nazaj oziroma exit?

Tomay ::

Ne dela. Si pomagam z brezžično tipkovnico.
Voodoo 4Ever

Tomay ::

Vanadium je izjavil:

Tomay je izjavil:


Skratka, kot mediacenter ni popoln, deluje pa simplink tako, da ga lahko upravljam z daljincem od tv.


Simplink? predvidevam da imaš LG. Ti dela tipka nazaj oziroma exit?


Sem našel rešitev. (prej se mi ni dalo googlat)
Tukaj

For all who do not have back and menu key working the following key combinations should work
1. Menu = > Stop + pause key pressed one after other
2. Back = > Stop + select (OK) key pressed one after other.
Voodoo 4Ever

d4vid ::

Kdo ve, kdaj približno (če sploh) bo model A na voljo pri nano elektroniki ali pa pri ic elektroniki?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

Verjetno še ne kr kmal.
Sj če si ga res želiš, si ga lahko sam nardiš iz modela B 8-)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

d4vid ::

Ne, 2 pija bi mel, pa A ustreza za enga (media player).
B mi pa zdaj deluje kot server na tem linku
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Blond ::

Pozdravljeni mojstri!

No tudi sam sem pred nakupom maline.
Na njej bom poganjal najverjetneje XBMC ali nek podoben software.
Katero malino mi priporočate da bo zadeva delovala brez zatikanja?
Ker bo na malino priklopljen VGA monitor bi vas še prosil za informacijo katera rešitev po vaših podatkih zanesljivo deluje.

LP
Blond
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

SkIDiver ::

Kupi rev2 model B za XBMC. Kartica pa je IMHO dovolj 4GB. Hitrost kartice se pozna, vendar ne tako drastično. Lahko poganjaš OS iz spodobnega USB ključka.

Vanadium ::

Pri punci sem namestil rev2 in malo navit (cpu je na 900mhz ostalo na 450mhz) + openelec na 4gb class10 SD kartici in dela kar uredu pa še cec popolnoma deluje z njenim sony LCD tvejem.

hojnikb ::

z hdmi to vga converterji zna bit problem..
#brezpodpisa

Blond ::

zato bi bla pa dobrodošla informacija katero zadevo dejansko uporabljate in da deluje BP
www.galea.si
Odkup, prodaja in obnova nepremičnin
Posredovanje v prometu z nepremičninami

hojnikb ::

očitno tudi sestavi.si prodaja raspberry pi (sicer z zasoljeno ceno)http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
#brezpodpisa

Karlos ::

hojnikb je izjavil:

očitno tudi sestavi.si prodaja raspberry pi (sicer z zasoljeno ceno)http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Jaz jih imam 10 na zalogi s polnilcem in SD kartico za 55€
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

LordPero ::

Hm, a med rev 1 in rev 2 za XBMC je kaj razlike al kaj? V čem?

Sem postavil dva/oba sistema (nenavita, sicer nekaj razlike pri menujih je s tistimi 100MHz več) z Xbianom in nisem opazil razlike. Tudi med eno počasno in eno nič posebnega SD kartico sem opazil razliko samo v hitrejšem bootu.

Drugače pa, malinast server? Hm, na nenavit Xbian (USB HDD) prek sambe uspem nardit enih 650kb/s ... mogoče je kriv NTFS, moram poguglat, če bi ext4 kaj pomagal ...
LordPero

SkIDiver ::

Jaz opazim razliko pri overclocku, če preskakujem v 720p ali 1080p videih naprej ali nazaj. Pri nenavitem je slika najprej sivinska in kockasta po nekaj sekundah ali, ko se bistveno spremeni scena in s tem tudi barve in oblike na sliki se prikaže normalna slika. Pri navitem pa se takoj pokaže normalna slika, brez sivin in kock. Pa meniji v XBMC-ju delujejo nekoliko bolj gladko kar sem opazil tudi po menjavi kartice.

Frgazor ::

LordPero je izjavil:


Drugače pa, malinast server? Hm, na nenavit Xbian (USB HDD) prek sambe uspem nardit enih 650kb/s ... mogoče je kriv NTFS, moram poguglat, če bi ext4 kaj pomagal ...


Najprej probaj usb mountat ročno v fstabu, če ne bo pomagalo pa konvertiraj na ext4.

JanezH ::

Trenutno imam media predvajalnik na receiver zvezan prek optičnega kabla, da dobim zvok (hdmi kabel mi ne prenaša zvoka pri tem receiverju).
Kakšna bi bila audio vezava na receiver pri raspberry pi (za dts)?

Ali je edina varianta s pomočjo takega in podobnih izdelkov KLIK?

d4vid ::

Jaz sem imel (oz ga še imam do nadaljnega) server na Piju...
Apache 2, PHP5, MySQL, deluje brez težav, uptime 10 dni brez problema.

Ampak sem ga menjal s sošolcem za Galaxy Ace telefon... Sedaj pa zbiram denar da si kupim 512MB verzijo + A verzijo, oba za video plejerje, na B modelu bo še LiveTV, drug pa prek WiFi na media server :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

LordPero ::

Frgazor je izjavil:

Najprej probaj usb mountat ročno v fstabu, če ne bo pomagalo pa konvertiraj na ext4.


A, ja, direkt Linuxu, thx, will do (enkrat ko bo čas :)). Verjetno ne bo ravno drastične razlike, ampak (par) 100kb/s več bi bilo več kot ql. Al kakšne transfer rate imate?
LordPero

Frgazor ::

Pri meni je bila razlika iz par 100KB/s na približno 4MB/s pri še kar počasnem usb ključu

LordPero ::

U, fancy :). Nardim to drug teden.
(USB ključek mišljen kot cilj prenosa, ne kot medij za OS, ne?)
LordPero

_Dormage_ ::

Precej nezanesljivi so tejle rpiji.
Mesec dni je bil izklopljen na mizi in zdaj ne zboota več.
Malo denarja malo muzike :)

Frgazor ::

LordPero je izjavil:


(USB ključek mišljen kot cilj prenosa, ne kot medij za OS, ne?)


Jasno :)

SiByte ::

_Dormage_ je izjavil:

Precej nezanesljivi so tejle rpiji.
Mesec dni je bil izklopljen na mizi in zdaj ne zboota več.
Malo denarja malo muzike :)


Težava je v SD karticah, če RPi-ja pravilno ne izklopiš.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Master_Yoda ::

Cudno, meni od starta ze en dela 24/7. Si probal reflashati sd kartico in se enkrat vklopiti ?

_Dormage_ ::

SiByte je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Precej nezanesljivi so tejle rpiji.
Mesec dni je bil izklopljen na mizi in zdaj ne zboota več.
Malo denarja malo muzike :)


Težava je v SD karticah, če RPi-ja pravilno ne izklopiš.


Bom probal formatirat pa na novo naložit.
Hvala

hojnikb ::

R-Pi je kr občutljiv na napajalnike (sploh če so el cheapo 1€ varjante), tako da velik težav izhaja ravno iz tega. Pa random corruptanje sd kartice zarad neznanih razlogov.
Najbolje je itk kupit kvaliteten napajalnik in laufat rootfs preko usb kjučka, tako se na sd kartici pusti sam kernel pa binary blob..
#brezpodpisa

Gibbs007 ::

V kateri trgovini se da kupit model B, pa da omogoča plačilo s Paypal-om? A je kakšna v Sloveniji?

A je že kdo naročil kaj na modmypi.com?

A je že kdo naročil kaj na modmypi.com?

A je že kdo naročil kaj na modmypi.com?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gibbs007 ()

d4vid ::

PiRacerX je "avto na daljinca", poganja pa ga raspberry pi.
Produkt je delo Slovencev.

KLIK
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

TomazP ::

Ima mogoče kdo kakšno idejo, kaj je z mojim rpi-jem narobe.

Ko sem ga nabavil (junij-julij 2012) sem ga testiral (htc polnilec, debian instalacija, neka sd kartica, mislim da sandisk) in je delalo vse lepo in prav. Vklopil sem ga cca 10x v roku nekaj tednov. Zdaj mi je pa verjetno pol leta ležal v predalu (kartica je bila, sicer ena druga, vstavljena) bil pa je v plexi ohišju. No, včeraj sem probal z popolnoma enako konfiguracijo (druga verzija debiana - wheezy) in ne dela nič. PWR lučka se prižge, OK ledica komaj opazno brli, boota se ne (sploh nič signala ne da na zaslon hdmi - dvi, kar je delalo).

Ima kdo podoben problem? Pisal sem na farnell in še ni odgovora (3 dni).

Lp, T.

hojnikb ::

probaj z drugo kartico; kaj pa pravi diagnostika preko pwr ledike ?
#brezpodpisa

TomazP ::

Probal z 4 različnimi karticami. Diagnostika? Lučka se prižge v trenutku ko vklopim napajalnik, ne reagira na popolnoma nič druga. :S

samotest ::

@Tomay: za LG TV lahko narediš custom akcije na tipke .. postopek glej tukaj: http://forum.stmlabs.com/archive/index.... . Jaz sem si Back, ContextMenu, VolUp, VolDown dal na tipke FFW, REV, SkipNext, SkipBack ki jih sicer nisem uporabljal in zdaj lahko LGTV in RPI uporabljam normalno z enim daljincem. Sem pa na OpenELEC XBMC for RPI.

Mimogrede: ima kdo izkušnjo z uporabo cron na distribucijah XBMC for RPI? Nekako mi ne poganja ukazov, čeprav je komanda napisana prav in deluje ročno pognana (v crontab imam "@hourly rsync -r SOURCE TARGET" in kot rečeno ne izvede akcije ob uri)?

@Gibbs: jaz sem revB s Paypal plačilom naročil na http://uk.rs-online.com/web/generalDisp... , ampak je trajalo predolgo (po 10 dneh ni bilo obvestila o shippingu) in sem preklical ter kupil v IC Elektroniki na Vodovodni, LJ ko so imeli ravno na zalogi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: samotest ()

misek ::

samotest je izjavil:

Mimogrede: ima kdo izkušnjo z uporabo cron na distribucijah XBMC for RPI? Nekako mi ne poganja ukazov, čeprav je komanda napisana prav in deluje ročno pognana (v crontab imam "@hourly rsync -r SOURCE TARGET" in kot rečeno ne izvede akcije ob uri)?
Katera distribucija? Openelec uporablja busybox crond, ki ne podpira teh @ parametrov.

Update: Današnji post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

samotest ::

@Misek: OpenELEC. Sem poskusil tudi notacijo 0 * * * * , pa isti rezultat. Crond add-on instaliran in enabled. Si uspel vzpostaviti delovanje crond pri sebi?

misek ::

Sistemski cron daemon mora biti omogočen nekje pod openelec os settings, da sploh deluje. V nasprotnem primeru se daemon sploh ne starta.

dcron addon sem sestavil jaz :) Sem pa sedaj malce pogledal in je en mixup sedaj pri uporabi dcron-a, saj so poti različne. Če želiš uporabiti dcron moraš onemogočiti sistemski cron. Za editiranje vnosov pa je potrebno uporabiti polno pot /storage/.xbmc/addons/service.system.dcron/bin/crontab. Start skripte pa ni potrebno editirati. Sem ravnokar preveril.

Imaš pa v addon home en folder cron.hourly, kjer se izvedejo skripte vsako uro. Namesto editiranja s crontab-om.

samotest ::

@Misek: alright baby! Dela.. sem nastavil job v /storage/.xbmc/addons/service.system.dcron/bin/crontab , just in case pognal še /storage/.xbmc/addons/service.system.dcron/bin/crond.start in je prijelo.

Super - hvala ti.

ThinMan ::

A ma ker siol tv prek tega ?

Meni predvaja določene kanale potem pa čez čas samo zatrokira in ne predvana nobenega programa niti ob ponovnem resetu.


RBP B 512 RAM
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

dottor ::

Mogoče bi se dalo preko siol.tv spletne strani. Sam še vedno razmišljam bi ali nebi uzel za HTPC in predvajanje 1080p mkv filem na njem. Dobiš z vso opremo že za 55EUR, kar če gledaš da je RPi okoli 40e pri nas, pa še kartica je ene 10EUR, pa polnilec si lih tam nekje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

ThinMan ::

RBPi je neslišen. Kako je s HTPC ? Izkušnje.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

driver_x ::

Tudi HTPCja lahko utišaš z malo truda.

d4vid ::

Ja, pa s dovolj denarja :) Oz. odvisno če ti je pomemben tudi izgled :D

Za 40€ dobiš praktično popolnoma uporaben HTPC, ki je manjši kot večina HTPCjev. Seveda pa ni namenjen "gamerjem", oz. ni za špile, razen določenih (Open Arena, Quake 3 Arena, minecraft).

Btw, je kdo naredil zagon minecrafta ali openarene iz XBMCja na enem izmed XBMC distribucij (openelec, raspbian...)?

Pa, a mogoče kdo prodaja 512 MB Pi? Svojega sem namreč prodal (256MB) :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

dottor ::

Jaz bi ga predvsem rabu za poganjanje mkv filmov iz mreže na LCDju.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

buneech ::

dottor je izjavil:

Mogoče bi se dalo preko siol.tv spletne strani. Sam še vedno razmišljam bi ali nebi uzel za HTPC in predvajanje 1080p mkv filem na njem. Dobiš z vso opremo že za 55EUR, kar če gledaš da je RPi okoli 40e pri nas, pa še kartica je ene 10EUR, pa polnilec si lih tam nekje.

Kakšen HTPC pa dobiš za 55€?

d4vid ::

Pentium 4 s 1 GB rama ki poleg vsega ropota kot helikopter :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

dottor ::

Skrbi me predvesm če bo RPi dovolj močen za predvajanje 1080p kmv filmov preko mreže. Ga ima kdo iz obale in bi ga bil pripravljen posodit za kak dan alpa kakšno urco (ZS)?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

driver_x ::

Meni normalno predvaja 1080 filme iz NASA. Testiral sem pa na nenaviti rev. 1 verziji (256mb). Večina filmov se je predvajala BP, par filmov pa se je vmes ustavilo.

driver_x ::

d4vid je izjavil:

Ja, pa s dovolj denarja :) Oz. odvisno če ti je pomemben tudi izgled :D


Če kupuješ tovrstne zadeve v računalniških trgovinah, zna biti res drago. Lahko se pa pozanimaš, kaj se uporablja za utišanje klimatov in kupiš tiste obloge za bistveno manj denarja. Še bolje je, če dobiš ostanke (manjše kose, ki ostanejo od klimatov, a so za HTPC povsem zadosti veliki).

Dejk0 ::

Sem nov uporabnik PIja in ga bom uporabljal zaenkrat za gledanje filmov. Kasneje mogoče kaj drugega. Mi lahko kdo razloži kaj naložit gor? Bo raspbmc vredu? Predvaja to vse filme al bom mel probleme z nekaterimi? Predvaja tudi podnapise?

Hvala
««
38 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252986 (12202) pierch
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832976 (7314) xgeorgex
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29651441 (14749) hojnikb
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486212 (5511) GTX970
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824798 (19695) hojnikb

Več podobnih tem