» »

Raspberry Pi

Raspberry Pi

««
37 / 91
»»

d4vid ::

Torej imam problem. Najbrž samo z Raspbmc ampak vseeno. Ko sem na prejšnji SD kartici zbootal XBMC in šel pod serije, se je PI obesil, slika pa je postala razpacana, zgoraj so bile neke črte, slika črnobela. Pa sem naložil XBMC še na eno SD kartico in napaka je spet tud, s to razliko, da je spodaj še 3x slika raspberryja, ki se ne premakne. Sedaj se mi to začne dogajat samo ko grem na začetnem meniju mimo serij. Prej pa ko sem šel med serijami brskat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

SiByte ::

kater XBMC?
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

d4vid ::

Rasbpmc
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

listje123 ::

A kod mogoče ve zakaj pri priklupu av na tv dobim črnobelo sliko?

SiByte ::

d4vid je izjavil:

Rasbpmc


Probaj z OpenELEC ali pa XBian.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SiByte ()

Gapi ::

No person is rich enough,to buy back his past.

Rias Gremory ::

Jap... še related povezava: http://hackaday.com/2012/09/12/64-rasbe...
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

SkIDiver ::

@d4vid imaš RPi-ja kaj navitega? Katero spominsko kartico imaš v uporabi ali USB ključek? Kako je z napajanjem? Kolk mA napajalnik imaš in katere USB naprave imaš priklopljene na RPi-ja?

pumaxx ::

Je kdo uspel nastavit epg v tvehadend. Mogoče kakšno navodilo?

d4vid ::

Sem poskusil drug napajalnik in SD kartico,ne pomaga. Navit ali ne. Danes bom poskusil Xbian.

listje123 je izjavil:

A kod mogoče ve zakaj pri priklupu av na tv dobim črnobelo sliko?

V config.txt vpiši
sdtv_mode=2


Najbrž imaš starejši tv,ki ne podpira NTSC (default na PIju), EU ima PAL.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

SiByte ::

Če kdo rabi predvajalnik za filme in nič drugega naj kupi tole LINK za 36EUR pa par centov.

Dobiš:
- CPU 1GHz
- RAM 1GB DDR3
- Flash 4GB
- Vgrajen WiFi
- FullHD
- Android 4.0.4
- 3D podporo

P.S. Za 3€ vač pa že dobiš DualCora LINK
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SiByte ()

d4vid ::

Sem siguren da nima take podpore (community) zadaj kot PI
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

driver_x ::

A se še komu dogaja, da se predvajanje nekaterih filmov v MKV ustavi na poljubnih mestih? V nekaterih primerih pomaga pritisk tipke za naslednje poglavje na dalincu, včasih tudi to ne pomaga.

SkIDiver ::

Jaz sem imel težave dokler nisem zvišal frekvence jedra. Trenutno imam config.txt;
arm_freq=900
core_freq=450
sdram_freq=450
gpu_mem_256=128
gpu_mem_512=256
force_turbo=1


Preskakovanje full HD mkv za 10 minut naprej/nazaj deluje BP, temperatura pa do 52-54°C pri sobni temperaturi 22°C brez ohišja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

SiByte ::

d4vid je izjavil:

Sem siguren da nima take podpore (community) zadaj kot PI


Saj za to sem pa napisal da samo za filme in nič drugega, za to pa ne rabiš podpore.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Vanadium ::

SkIDiver je izjavil:

Jaz sem imel težave dokler nisem zvišal frekvence jedra. Trenutno imam config.txt;
arm_freq=900
core_freq=450
sdram_freq=450
gpu_mem_256=128
gpu_mem_512=256
force_turbo=1


Preskakovanje full HD mkv za 10 minut naprej/nazaj deluje BP, temperatura pa do 52-54°C pri sobni temperaturi 22°C brez ohišja.


zakaj imaš pa 2x gpu mem vrstico? Mogoče za 256 oziroma 512 verzijo pija? Si dal kako hladilno rebro gor? Jaz imam pri 700mhz v openelecu pri cca 22-23 sobne temp z rebrom cca 44-48 stopinj. Sem pa opazil da CEC je za en ku*a* pri LG tv, osnovne tipke levo desno gor dol delajo ter OK tipka ostalo pa nič (npr exit ali kaj podobnega), upam da pri punci na sony da bo kaj boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

SiByte ::

Men deluje na Samsung-u vse ok.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

SkIDiver ::

gpu_mem_256 je za 256MB verzijo Pi-ja, gpu_mem_512 je pa za 512MB verzijo Pi-ja. Lahko bi dal enostavno gpu_mem=256.
Če je Pi z 265 rama upošteva samo gpu_mem_256 in z 512 upošteva samo gpu_mem_512. Recimo to boš našel v config.txt od raspbmc-ja, da pokrije obe različici Pi-ja.

Nisem dal nobenega hladilnega rebra gor. Sem razmišljal, če ga bom zaprl v ohišje. Sem pa imel pri 700MHz temperaturo med 44 in 48°C brez kakšnega hlajenja. Nekje sem bral en članek, da hladilno rebro ne prinese baš nekaj, če ni površina čipa pobrušena in če ne hladiš tudi spodnje strani čipa.

Rias Gremory ::

če ne hladiš tudi spodnje strani čipa

Err, kam bo pa čip prispajkan?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

hojnikb ::

Vanadium je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

Jaz sem imel težave dokler nisem zvišal frekvence jedra. Trenutno imam config.txt;
arm_freq=900
core_freq=450
sdram_freq=450
gpu_mem_256=128
gpu_mem_512=256
force_turbo=1


Preskakovanje full HD mkv za 10 minut naprej/nazaj deluje BP, temperatura pa do 52-54°C pri sobni temperaturi 22°C brez ohišja.


zakaj imaš pa 2x gpu mem vrstico? Mogoče za 256 oziroma 512 verzijo pija? Si dal kako hladilno rebro gor? Jaz imam pri 700mhz v openelecu pri cca 22-23 sobne temp z rebrom cca 44-48 stopinj. Sem pa opazil da CEC je za en ku*a* pri LG tv, osnovne tipke levo desno gor dol delajo ter OK tipka ostalo pa nič (npr exit ali kaj podobnega), upam da pri punci na sony da bo kaj boljše.

LG ma neko svojo CEC implementacijo; z malo hekanja se ta premapirat tiste tipke na kej druga in stvar preverjeno dela.. je pa tut odvisn od modela tvja (men na eni lg dela vse out of the box, na drugi pa isto ko pr teb..)

pa drgač rebra na SoCu so čist brez pomen, ker s tem hladiš sam ram, ki se pa tak ne greje kej pretirano..
Bol je "potrebn" na ethernet čipu, če maš rev1.0 board..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Tero ::

Je kdo od slo-techovcev naredil kakšen ql projekt z raspberry pi in ni media player? :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

SkIDiver ::

Rias Gremory je izjavil:

če ne hladiš tudi spodnje strani čipa

Err, kam bo pa čip prispajkan?


Nisem se najbolje izrazil. Na drugi strani Pi-ja kjer je nekakšen kovinski pokrovček.

hojnikb ::

SkIDiver je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

če ne hladiš tudi spodnje strani čipa

Err, kam bo pa čip prispajkan?


Nisem se najbolje izrazil. Na drugi strani Pi-ja kjer je nekakšen kovinski pokrovček.

imo je to čist brezveze, ker se stvar dejansko ne greje tak, da bi to nuco.
#brezpodpisa

Rias Gremory ::

Tero je izjavil:

Je kdo od slo-techovcev naredil kakšen ql projekt z raspberry pi in ni media player? :)

Žal še ne. Ko pa dobim tiste žičke, ki se jih da natakniti na pine bom pa lahko kaj naredil.
Ena ideja je tudi ta, da bi uporabil R-Pi kot cache za youtube videe.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

d4vid ::

Se mi samo zdi al je tole 256MB verzija in ne 512?
http://www.bolha.com/racunalnistvo/komp...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

če je to dejanska slika, potem je skor 100% rev1 board, ki ma samo 256MB.
#brezpodpisa

d4vid ::

Pomoje tudi, ker nima lukenj za vijake.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

2011 oznaka, Ok ledika, 10M ledik, odsotnost lukenj, debug pini, pa verjetno še kej; vse kaže na rev1 board, ki je bil 256MB.
Treba bi blo pogledat še ram oznake, da bi bil 100%
#brezpodpisa

clix ::

klik

slika je samo simbolična, ni to fotka dejanskega PIja, ki ga prodaja

Vanadium ::

hojnikb je izjavil:

SkIDiver je izjavil:

Rias Gremory je izjavil:

če ne hladiš tudi spodnje strani čipa

Err, kam bo pa čip prispajkan?


Nisem se najbolje izrazil. Na drugi strani Pi-ja kjer je nekakšen kovinski pokrovček.

imo je to čist brezveze, ker se stvar dejansko ne greje tak, da bi to nuco.


To je že res da se ne greje samo škodit pa tudi ne pa še viška sem imel 8 bakrenih reber od thermaltake za memory čipe na grafičnih. Sem nalepil rebro na procesor, usb čip in tam na napajanje.

RockyS ::

Tero je izjavil:

Je kdo od slo-techovcev naredil kakšen ql projekt z raspberry pi in ni media player? :)


strežnik na katerem sem poganjal oz. bolje rečeno testiral CSS3 in HTML5 zadeve ampak je preveč počasno da bi bilo kaj iz tega. Čakam na androida iz kitajske.

jc ::

Tero je izjavil:

Je kdo od slo-techovcev naredil kakšen ql projekt z raspberry pi in ni media player? :)


Jaz ga uporabljam kot webserver in repozitorij za velike datoteke.

driver_x ::

Tero je izjavil:

Je kdo od slo-techovcev naredil kakšen ql projekt z raspberry pi in ni media player? :)


Jaz imam namen z njim krmiliti centralno ogrevanje (web interface in podobno), a ga trenutno še testiram, če je zadosti zanesljiv. Pa tudi čas je malo problem.

bf4ed ::

Mah vedno bolj razočaran.

Sem gor dal raspbian naštimal SSH in VNC povezavo. Mislil sem ga imet kot nadzorno kamero, ampak do tega da bi priklopil USB kamero niti ni prišlo, se je prej obesil. Delovalo je prvih 10 povezav. Po 2-3 urah pa več po ponovnem zagonu ne deluje niti ena povezava. Ali štekne ali pa zabluzi.

Zanesljiv za nekaj uporabnega še ni. Ko že misliš da si nekaj zrihtal da deluje te odjebe.
Mogoče danes format pa še enkrat probam :)

driver_x ::

Ali je mogoče kdo že delal kaj z IO pini ali je mogoče bolje uporabiti kaj takega?

b3D_950 ::

driver_x je izjavil:

Ali je mogoče kdo že delal kaj z IO pini ali je mogoče bolje uporabiti kaj takega?


Mogoče to: http://shop.virtua-it.si/index.php/tera... ?
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

d4vid ::

bf4ed je izjavil:

Mah vedno bolj razočaran.

Sem gor dal raspbian naštimal SSH in VNC povezavo. Mislil sem ga imet kot nadzorno kamero, ampak do tega da bi priklopil USB kamero niti ni prišlo, se je prej obesil. Delovalo je prvih 10 povezav. Po 2-3 urah pa več po ponovnem zagonu ne deluje niti ena povezava. Ali štekne ali pa zabluzi.

Zanesljiv za nekaj uporabnega še ni. Ko že misliš da si nekaj zrihtal da deluje te odjebe.
Mogoče danes format pa še enkrat probam :)


Kak napajalnik imaš? Imaš napajan USB hub?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

misek ::

Moj nakup RPi-ja preko RS Components je danes (neuspešno) končan. Naročil sredi julija in plačal preko paypal-a. Očitno je mail od RSC z order kodo odšel v spam folder, tako da order številke nisem imel. Po skoraj dveh mesecih in množice mailov niso uspeli najti mojega naročila, zato sem zahteval vračilo denarja, ki so mi ga nakazali v petih dneh. Pri RS Components še dolgo ne bom kaj naročil. Če sploh kdaj.

bf4ed ::

Napajalnik imam 1A. Na usb pa nisem priklopil kamere. Nič. Samo utp kabel za mrežo.

In potem seveda drugo vprašanje...mogoče je pa SD kartica kaj defekt...

gslo ::

SD kartico se kupuje s seznamom iz RPi wikipedije, da ziher kupiš tisto s seznama delujočih. jaz sem šel pogledat v Big Beng do kolega, ki je imel ta seznam že sprintan zaradi večjega povpraševanja po specifičnih SD in microSD karticah.

se splača probat ali vsaj preverit, če je SD kartica, ki si jo lastiš, na seznamu tistih, ki naj bi bile OK. ko enkrat eliminiraš probleme z SD kartico in napajanjem, pol te lahk začne skrbet. :-)

SiByte ::

Že kdo preizkusil kaj takega? LINK
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

d4vid ::

Če je z napajanjem, potem je dober, drugače ne.
Kot sem bral, naj bi tisti enostavni brez dodatnega napajanja (za 9€ na ebay) poskusili dobit 500mA iz HDMIja in je tako možnost velika, da se PI skuri.

Nisem pa prepričan, naj kdo drug pove, če imam prav ali ne :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

pi pawr ::

Pozdrav!
V gtkterm v Ubuntuju in Tera Term v Win prejemam same hieroglife. Nastavljeno imam 115200, 8bit, 1 stop bit, none, none

Kako vam je drugim uspelo?

d4vid ::

Živjo
Imam težavo,pa ne vem, ali je v povezavi s Pijem ali je kaj v mojem omrežju narobe.
Imam server (Pentium 4, 1.4 GHz, 256MB rama, 120 GB primarni, 80GB sekundarni disk, 500GB disk s filmi, serijami preko USBja), povezan s kablom na Linksys WRT54GL s Tomato firmwareom. Pi je pravtako povezan s kablom. Pi poganja OpenELEC, deloval je bp kakšen teden (frišna inštalacija), zdaj pa se pojavljajo problemi pri serijah. Med ogledom kakšne serije kar zašteka (kot da bi bila preslaba povezava). Problem se je začel pojavljati kar naenkrat. Gledam eno serijo brez problema, takoj zatem izberem drugo epizodo, 15 minut bp. potem pa začne štekat.

Ruter ima trenutno uptime 7 dni, load average je bolj kot ne 0.00
Server ima uptime 32 dni, load average je bolj kot ne pod 1, rama je trenutno frej 100MB.
Pi sem rebootal, pa ne pomaga.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

sumoborac ::

Je kdo med vami ze kej ustvarjal v povezavi RaspbaryPi + touchscreen zasloni? Rabil bi za en projekt pa do sedaj razen tega clanka nism nasu nic pametnega.

Ima kdo kaksne bolje informacije?

Sumoborac
Prid sm al pa tm ostan...

matejzr ::

Mogoče kdo ve kje bi dobil podaljšek za micro-b usb vsaj 1 meter ali pa 2 metra?

SiByte ::

navaden USB podaljšek vzam

http://www.ebay.com/itm/10ft-USB-2-0-A-... - ta je 10ft to je 3.04800 m
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

d4vid ::

Če zdajle hočem prodat prvo verzijo, brez lukenj za šravfe in s 256 MB rama, koliko je to vredno?

Se mi zelo dopade, ampak na živce mi gre hudičevo počasen net (nasploh, ne na Piju) in ko osvežujem bazo na Piju, zgleda nekaj paketkov "zaluta na pivo" in se mi PI obeša, zgleda se nekaj slike zajebavajo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

d4vid ::

d4vid je izjavil:

Živjo
Imam težavo,pa ne vem, ali je v povezavi s Pijem ali je kaj v mojem omrežju narobe.
Imam server (Pentium 4, 1.4 GHz, 256MB rama, 120 GB primarni, 80GB sekundarni disk, 500GB disk s filmi, serijami preko USBja), povezan s kablom na Linksys WRT54GL s Tomato firmwareom. Pi je pravtako povezan s kablom. Pi poganja OpenELEC, deloval je bp kakšen teden (frišna inštalacija), zdaj pa se pojavljajo problemi pri serijah. Med ogledom kakšne serije kar zašteka (kot da bi bila preslaba povezava). Problem se je začel pojavljati kar naenkrat. Gledam eno serijo brez problema, takoj zatem izberem drugo epizodo, 15 minut bp. potem pa začne štekat.

Ruter ima trenutno uptime 7 dni, load average je bolj kot ne 0.00
Server ima uptime 32 dni, load average je bolj kot ne pod 1, rama je trenutno frej 100MB.
Pi sem rebootal, pa ne pomaga.

Sem ugotovil da ni težava v ničemer drugem kot v KABLU! Našel sem en lep črn UTP kabel in ga povezal s PIjem, pa je bil očitno defekten.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

Tomay ::

Uporabljam raspbmc.
Je kdo rešil problem s packed bitsream pri avi datotekah? Pri teh z zvok prehiteva sliko in predvajanje se po kakšni minuti ustavi.

Glede kartic preizkusil sem že tri sd kartice in do sedaj nisem imel z nobeno težav.
8gb kinsgton class4
8gb Sandisk ultra class6 (20mb/s)
16gb Sandisk ultra kupljena tu
 CDM

CDM



Razlika med počasnejšimi in hitrejšimi karticami je predvsem v 4k write. Kingston class4 ima 0,02MB/s :(

Skratka, kot mediacenter ni popoln, deluje pa simplink tako, da ga lahko upravljam z daljincem od tv.
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()
««
37 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21933812 (650) fulgur
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205253568 (12784) pierch
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29651596 (14904) hojnikb
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486239 (5538) GTX970
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824858 (19755) hojnikb

Več podobnih tem