» »

Raspberry Pi

Raspberry Pi

««
14 / 91
»»

Killermode ::

No končno dobim še jst svojega RPi-ja :D Danes zjutraj je prispel do LJ.

francy ::

Jaz sem še danes dobil še od RS Components, da ga lahko naročim :D Sedaj bo še drug TV podprt s PC :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: francy ()

bf4ed ::

Super, očitno se jih bo dalo zdaj hitro dobit, jaz imam že dva :)

Killermode ::

Učeri so ga odpreml iz UK dans zjutri pa prispel do LJ pol bo pa trajal 2 dni da iz LJ do Celja pride najverjetnej. :P Ohišje se pa že izdeluje. Oziroma sedaj je na grobo naretto ko pa prispe se ga pa dokonča :)

hojnikb ::

Kolk časa sploh traja zdej da ga dobiš ?
Ker jst sn že zdavni dobu tist mejl, da lahko naročim, sam nisn pa dejansko naročil, ker je blo rečen da bojo pošilke pršle šele avgusta in kasnej..
#brezpodpisa

Aston_11 ::

BTW... kakšna praktična uporaba je že? Bi šlo, da bi ga imel za strežnik video nadzora?

Killermode ::

Aston_11 je izjavil:

BTW... kakšna praktična uporaba je že? Bi šlo, da bi ga imel za strežnik video nadzora?

Bolj težko glede na to da nima razširitvenih mest za dodatne kartice za video zajem.

hojnikb je izjavil:

Kolk časa sploh traja zdej da ga dobiš ?
Ker jst sn že zdavni dobu tist mejl, da lahko naročim, sam nisn pa dejansko naročil, ker je blo rečen da bojo pošilke pršle šele avgusta in kasnej..

Jst sm tle naroču k sm dobu pred oddajo naročila mi je pisalo CCA 3 tedne in točn tuk je tud trajal da so ga poslal.

Zgodovina sprememb…

Tero ::

Prišla ja nova verzija debiana za raspberry pi. Sicer je uradno beta vendar vsem priporoačam da probajo na kaki rezervni sd kartici :)


LInk do torrenta

Delam pa pravkar na "slovenski" predelavi :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

hojnikb ::

Killermode je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

BTW... kakšna praktična uporaba je že? Bi šlo, da bi ga imel za strežnik video nadzora?

Bolj težko glede na to da nima razširitvenih mest za dodatne kartice za video zajem.

hojnikb je izjavil:

Kolk časa sploh traja zdej da ga dobiš ?
Ker jst sn že zdavni dobu tist mejl, da lahko naročim, sam nisn pa dejansko naročil, ker je blo rečen da bojo pošilke pršle šele avgusta in kasnej..

Jst sm tle naroču k sm dobu pred oddajo naročila mi je pisalo CCA 3 tedne in točn tuk je tud trajal da so ga poslal.

no 3 tedne bi pa lahko počaku ;)
#brezpodpisa

Tero ::

Aja btw.
Tale novi debian ima čudovit config v katerim se vse nastavi in avtomatsko požene ob prvem zagonu
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

hojnikb ::

Future firmware updates will be delivered via apt-get upgrade.


No končno bojo dal kernel in ostalo preko apt-get.
Met posebi app za updejtat kernel je debilno..
#brezpodpisa

Killermode ::

Za foro prejle šel pogledat na tracking number od DHL bli so pr men ob 12ih in sm jih takoj zle klicu barabe so odpelal nazaj na brnik tak da dobim jutr na šiht.

Bergi ::

Hah, meni so ga tudi vceraj odposlali iz UK (RS Components), ob 11h je ze bil pri meni ;)

TomazP ::

Če bi imel kdo rad case iz prozornega plexi stekla, naj mi piše na zs. Jutri bom imel prvi prototip, bom objavil nekje fotko.
Bo pa zadeva na laserju narejena in vam lahko kaj poljubnega graviram na case. Bo pa zaenkrat samo osnovna verzija (torej ohišje z vsemi potrebnimi luknjami), kasneje bom pa zadevo malo bolj napredno oblikoval, da bo možna tudi kakšna montaža, stojalo, držalo za zunanji disk, ipd...

Killermode ::

TomazP je izjavil:

Če bi imel kdo rad case iz prozornega plexi stekla, naj mi piše na zs. Jutri bom imel prvi prototip, bom objavil nekje fotko.
Bo pa zadeva na laserju narejena in vam lahko kaj poljubnega graviram na case. Bo pa zaenkrat samo osnovna verzija (torej ohišje z vsemi potrebnimi luknjami), kasneje bom pa zadevo malo bolj napredno oblikoval, da bo možna tudi kakšna montaža, stojalo, držalo za zunanji disk, ipd...

Zlo dobra ideja :) Bi blo fajn, če bi se kje kakšna skuprnost Rpi ustanovila :=)
Kjer bi se dobival zbiral ideje in jih uresničeval. Zakaj bi bil vsak sam, če je lažje če jih je več.

Zgodovina sprememb…

TomazP ::

http://slo-pi.com/
Stran ni moja, da ne bo pomote, sem pa tukaj dobil distribucijo za mojega RPi-ja. ;)

Killermode ::

TomazP je izjavil:

http://slo-pi.com/
Stran ni moja, da ne bo pomote, sem pa tukaj dobil distribucijo za mojega RPi-ja. ;)

Ja so že obe slovenski strani omenjeni.

Končno prejel svoj paket v roke :D

Zgodovina sprememb…

francy ::

Ali je kdo imel kakšne težave z zvokom? prek HDMI?

Killermode ::

Debian "wheezy" sem presenečen nad hirtostjo glede na to da sem pričakoval zagon kot iz live CD-ja :D
Zvoka pa niti še nisem probal...

testiram jutri

Zgodovina sprememb…

SiByte ::

Ja "wheezy" je dosti boljši od prejšnje različice.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SiByte ()

francy ::

Men zvok ne dela nikjer, pri nobenem OS-u.

Killermode ::

francx a si probal HDMI in navadn audio izhod za zvok na obeh ne dela?

francy ::

zdaj sem še probal OpenELEC in tukaj mi dela

3.5mm mi je delalo če sem ročno preklopil

bluefish ::

Chromium OS gets ported to Raspberry Pi: http://www.engadget.com/2012/06/20/chro...

Killermode ::

bluefish je izjavil:

Chromium OS gets ported to Raspberry Pi: http://www.engadget.com/2012/06/20/chro...

Če jim pa Chrome OS uspe nardit tak da bo deloval jih pa kupim kr ene par še zram ko bodo na voljo :)

Tero ::

Ma kdo pri roki zadnji kompaljan openelec? Fajn bi bilo da je ker image file za 4GB kartico.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

69charger ::

Na naši spletni strani imamo build iz 16. junija :) http://slo-pi.com/prenosi
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

dottor ::

Mene zanima kako bi lahko PIja plačal s PayPalom, ker mi da samo plačilo z VISA, AMEX in MASTERCARD :(

hojnikb ::

bo kdo naroču kej te Pije v kratkem ? dam zraven še neki za uslugo, če ka kdo naroči za mene ;)
Res mi ni za rihtat si kartico sam za to ..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

dottor ::

Jaz se bom proval s kolegom zmenit ki ima mastercard če posodi. PI bom pa večina uporabljal za gledanje HD filmov iz mreže na TVju, napajal pa preko USBja na TVju :)

Killermode ::

dottor je izjavil:

Jaz se bom proval s kolegom zmenit ki ima mastercard če posodi. PI bom pa večina uporabljal za gledanje HD filmov iz mreže na TVju, napajal pa preko USBja na TVju :)

Poglej na tv kulk sploh da iz sebe tist USB vhod na TVju! Da ne bo premal elektrike ti bo kr crkval.

dottor ::

Tega podatka žal ne najdem. Čene bom uporabil polnilec od mojega LG GT540, ki je 5.1V in 0.7A.

Killermode ::

Sicer pa glede na to da uspe dobit EL iz dveh virov se neb čudo če bi ti delal če prklopiš iz dveh strani 2 USB kabla.
Glede na to, da če priklučim jst adapter in priklučim gor USB hub z zunanjim napajanjem užgem Pi in izključim adapter iz Pi-ja, Pi še kr lavfa naprej. Za zagon ma edino premal Elektrike pol ko se pa zažene pa kr dela. Čeprav pravjo da se ti lahk uniči če to delaš pa po pravem nebi smel tega delat.

dottor ::

Kolko se pa stvarca kej greje? Mam namen nardit manjše ohišje z 40mm ventilatorjem. Nekje sem bral da se ARM kar segreje čez čas. Bom pa gor priklopil Logitech Touch K400 ali kej podobnega. Je kdo proval če se da iz mreže filme gledat na PIju? Jaz imam na kompu precej BR v .mkv formatu pa bi preko mreže gledal filme preko PIja na TVju.

SiByte ::

Segreje se do 50 stopinj.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

SiByte ::

@Tero: Tukaj imaš kar nekaj različic: http://sources.openelec.tv/tmp/image/op...
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Tero ::

Hmja tole zdaj ne morem kopirat v windowsih. Bi bilo fajn da bi bilo v .img formatu.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

SiByte ::

Bom poslušal naredit, pa ti potem uplodam.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SiByte ()

Killermode ::

dottor je izjavil:

Kolko se pa stvarca kej greje? Mam namen nardit manjše ohišje z 40mm ventilatorjem. Nekje sem bral da se ARM kar segreje čez čas. Bom pa gor priklopil Logitech Touch K400 ali kej podobnega. Je kdo proval če se da iz mreže filme gledat na PIju? Jaz imam na kompu precej BR v .mkv formatu pa bi preko mreže gledal filme preko PIja na TVju.

Glede na to, da so zunanji pogoji od -40°C DO +80°C sploh ni problema, če ventilatorja ne uporabiš. Ker pri zraku +80°C se glih ne more hladit pa lahko še vseen uporabljaš pod takimi pogoji.
Me pa res zanima kako je kaj z delovanjem teh brezžičnih tipkovnc na Pi-ju.
Če ma kdo izkušnje naj pove, ker razmišljam sam o nabavi brezžične tipkovnice in miške za Pi.

SiByte ::

Jaz imam Logitech K520 in M310 na enem nano sprejemniku in dela brez težav.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Killermode ::

Sem pa ugotovil, da lahko napajam Pi ter USB hub z enim adapterjem.
Adapter od USB huba je 1500mA.

Adapter vklopim v hub potem iz huba en kabel v Pi napajanje ter iz pija USB izhoda v hub.

dottor ::

Jaz razmišljam o K400 zato ker ima tipkovnico in mouse pad v enem.

SiByte ::

@Killermode: Ja to gre sam ti potem hub ne nudi več maximuma (samo ~800mA). Pazit moraš da ne priklopiš preveč gor.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

TRIROG ::

kje naročiti, da se čimprej dobi zadevo?

SiByte ::

eBay ali pa da ti ga kdo proda
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

RockyS ::

Cene pa so od 80 do 100€ .

Nekaj vprašanj

Kako deluje 720p,1080p preko wifi,usb ključa,diska?
Laufa php/mysql brez problema?

Kateri moduli za wifi pašejo gor? Cena?

SiByte ::

Do 1080p30 H.264 dela tekoče prek USB ključka in diska, kako deluje prek WiFi ne vem.

Tukaj je en postavljal Web Server: http://www.instructables.com/id/Raspber...
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Killermode ::

Ma kdo kako idejo kak rešit problem, če mi time out naredi pri nekaterih delih ko dam
apt-get update en se ustavi pri 85% in naredi time out en pa na 67%
in ko hočem dat nektere pakete got kot so php5 mi naredi isto
apache2 naprimer je šel brez problema gor in tud deluje v nulo.

Zgodovina sprememb…

SiByte ::

Hmm, men se to še ni zgodilo. Kater OS imaš in katero verzijo?
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Killermode ::

2012-06-18-wheezy-beta

mam 2 SD kartici in sm probu na obeh. na obeh se ustavi na istem naslovu
tak kot da bi bla stran nedostopna.

Zgodovina sprememb…

««
14 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205252256 (11472) pierch
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832815 (7153) xgeorgex
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29651276 (14584) hojnikb
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486174 (5473) GTX970
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824729 (19626) hojnikb

Več podobnih tem