» »

Raspberry Pi

Raspberry Pi

««
68 / 91
»»

d4vid ::

Seveda. Imaš LG TV? Se mi zdi, da je pri meni podobno, in da tisti port omogoča CEC (upravljanje RPi s daljincem od TV).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

jonystar ::

Imam Samsung 40J5100, če pa podpira CEC(upam da, ker mislm T2 IPTV gor laufat) pa nevem, ker sem na nekaterih straneh vidu, da ga na nekaterih pa ni blo nč omenjeno.

korenje3 ::

problem teh rasberry pijev je v tem, da ne moreš delat nekih resnih projektov, zaradi zaporednega delovanja programske kode. za kaj resnega rabiš fpga.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Red_Mamba ::

korenje3 je izjavil:

problem teh rasberry pijev je v tem, da ne moreš delat nekih resnih projektov, zaradi zaporednega delovanja programske kode. za kaj resnega rabiš fpga.


lol stoletja
ce jih ti ne znas se ne pomeni, da se ne da
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

korenje3 ::

A to "ne znati" je iz riti povlečeno?

Pri mojem "resnem" projektu prihaja do 50ms zamika pri mainpulaciji z gpio, če je pa še kakšna večja kaklukacija ali več vrstic programske kode pa to pride do 200ms ali več. Edina rešitev je 2 jederni procesor, kjer lahko dodelim workload na eno jedro, pa še pri tem nebi prišel pod 40ms.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

hojnikb ::

nardis svoj bare metal program, pa nebo problemov z latencami >:D
#brezpodpisa

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Red_Mamba ::

korenje3 je izjavil:

A to "ne znati" je iz riti povlečeno?

Pri mojem "resnem" projektu prihaja do 50ms zamika pri mainpulaciji z gpio, če je pa še kakšna večja kaklukacija ali več vrstic programske kode pa to pride do 200ms ali več. Edina rešitev je 2 jederni procesor, kjer lahko dodelim workload na eno jedro, pa še pri tem nebi prišel pod 40ms.


saj imas rpi2 z 4 jedri, pac uporabis tega

je pa ze bilo omenjeno v tej temi, da rPi ni primeren za direktno manipulacijo posameznih IO izhodov.
za tako stvar vzames poceni arduino in ga upravljas prek RS232 ali SPI vodila, ki je mnogo hitrejse in ga rPI zmore BP

se pravi napaka ni v hardwear-u pac pa v uporabniku, ki uporablja napacno orodje
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

korenje3 ::

napaka je v tvoji glavi. ne kapiraš v čem je fora.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

misek ::

Alternativa je Udoo sistem (i.MX6 Quad/Dual + Arduino) ali pa Udoo Neo sistem (i.MX 6SoloX s Cortex-M4 jedrom).

d4vid ::

Se da kje dobit RPi Zero? Sem že naročil LCD za njega, RPija pa ne dobim nikjer 8-)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

ta moment težka..
#brezpodpisa

d4vid ::

Torej mi Miklavž ne bo prinesel Zerota. K sreči sta še Dedek mraz in Božiček :))

Je bila še ena želja, da si kupim letos 3D tiskalnik, pa sem si zadal previsok cilj.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Looooooka ::

korenje3 je izjavil:

A to "ne znati" je iz riti povlečeno?

Pri mojem "resnem" projektu prihaja do 50ms zamika pri mainpulaciji z gpio, če je pa še kakšna večja kaklukacija ali več vrstic programske kode pa to pride do 200ms ali več. Edina rešitev je 2 jederni procesor, kjer lahko dodelim workload na eno jedro, pa še pri tem nebi prišel pod 40ms.

Koda ne bi smela bit tak problem. Konec koncev ma multithread podporo. Bi se splačalo majstre s foruma vprašat kako optimizirat zadevo.
Za gpio pa kot so napisali...premakneš ta del logike na arduino ampak glede na napisano trdiš, da je overhead koda med klici.
Jaz bi vprašal za nasvet preden bi obupal nad hardwerom.

ingeniero ::

korenje3: tale benchmark kaze, da se da gpio togglat z 22 MHz, kar bi moralo biti dovolj za nek malo resnejsi projekt ... Je pa res, da je potrebno uporabit C ...

          ::

d4vid je izjavil:

Se da kje dobit RPi Zero? Sem že naročil LCD za njega, RPija pa ne dobim nikjer 8-)


Kaj za en LCD si nabavil?

Jaz iščem nekaj takega, kar bi lahko spravil v stensko dozo (Pija, LCD je lahko zunaj). Vseskupaj pa bi potem po cevi v steni povezal z napajanjem in Arduinotom. Rabim samo fensi vmesnik za določena opravila.

Zlikovec ::

problem linuxa in dostopa do gpio portov je da user space programi do pinov dostopajo prek jedra s klici iz libc knjižnjic in preden pride funkcija na vrsto v schedulerju lahko traja.. za kakšne resne projekte je treba napisat kernel driver
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

          ::

Zlikovec je izjavil:

problem linuxa in dostopa do gpio portov je da user space programi do pinov dostopajo prek jedra s klici iz libc knjižnjic in preden pride funkcija na vrsto v schedulerju lahko traja.. za kakšne resne projekte je treba napisat kernel driver


Samo a ni potem enostavneje uporabiti namenski mikrokontroler? Jaz sem si svojo zadevo zamislil tako, da za I/O operacije skrbi Arduino, za komunikacijo s svetom pa RPi. Arduino tako v vsakem ciklu od RPija zahteva parametre delovanja (če karkoli spreminjam preko web vmesnika) in RPiju pošlje podatke, ki jih je treba logirati. Parametre si nato Arduino shrani v eprom (seveda samo če so spremenjeni, da ne kurim brezveze eproma). Tako arduino deluje čisto neodvisno, ne glede na to kaj se dogaja s PIjem in celim stackom softwera, ki teče na njemu. Razmišljam pa tudi o tem, da bi bila Arduino in RPi eden drugemu watchdog.

Zlikovec ::

          je izjavil:

Zlikovec je izjavil:

problem linuxa in dostopa do gpio portov je da user space programi do pinov dostopajo prek jedra s klici iz libc knjižnjic in preden pride funkcija na vrsto v schedulerju lahko traja.. za kakšne resne projekte je treba napisat kernel driver


Samo a ni potem enostavneje uporabiti namenski mikrokontroler? Jaz sem si svojo zadevo zamislil tako, da za I/O operacije skrbi Arduino, za komunikacijo s svetom pa RPi. Arduino tako v vsakem ciklu od RPija zahteva parametre delovanja (če karkoli spreminjam preko web vmesnika) in RPiju pošlje podatke, ki jih je treba logirati. Parametre si nato Arduino shrani v eprom (seveda samo če so spremenjeni, da ne kurim brezveze eproma). Tako arduino deluje čisto neodvisno, ne glede na to kaj se dogaja s PIjem in celim stackom softwera, ki teče na njemu. Razmišljam pa tudi o tem, da bi bila Arduino in RPi eden drugemu watchdog.


Če rabiš baremetal dostop do pinov (interrupti na prednjo, zadnjo flanko, ...) in ti je časovni odziv pomemben, se pravi da rabiš dovolj visoko resolucijo sprememb je tvoja rešitev ustrezna. Linux ima v jedru svoj timer z resolucijo 1 ms na katerega menja taske in z njim si pri hitrih spremembah nimaš kej pomagat (lahko sicer prevedeš jedro in v konfigu nastaviš višjo resolucijo ampak to je že advanced).

Če pa ti je vseeno, da se pin po spremembi nekega vhoda dvigne šele po 100 ms, potem pa je Arduino overkill. Za temperaturo merit je čist vseeno, tudi za večino drugih naravnih pojavov, ker so preveč počasni

Vse je odvisno od konteksta ...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

          ::

Časovna ločljivost bi bila pri meni zadosti tudi sekunda ali več. Pri vsem skupaj se gre bolj za osebno preferenco in nekoliko tudi to, da periferijo (uporabljam precej različnih senzorjev) raje programiram na Arduinotu, kjer se v programu ukvarjam samo s periferijo in ničemer drugim. Na PRiju, po drugi strani, pa raje delam na višjem nivoju, kjer nočem imeti opravka s senzorji, LCDji, koračnimi motorji in podobno. Saj v prvi inkarnaciji je omenjeni sistem deloval samo na PRiju, ampak glede na smešno nizke cene Arduinotov, sem potem zadevo razdelil na dva dela.

korenje3 ::

ingeniero je izjavil:

korenje3: tale benchmark kaze, da se da gpio togglat z 22 MHz, kar bi moralo biti dovolj za nek malo resnejsi projekt ... Je pa res, da je potrebno uporabit C ...

ja to je za 1 pin. za 20 pinov bi znalo biti pa problem. togglat je samo ena stvar, procesirat podatke (recimo logiranje) je pa že druga zadeva ki zna mal trokirat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Red_Mamba ::

ingeniero je izjavil:

korenje3: tale benchmark kaze, da se da gpio togglat z 22 MHz, kar bi moralo biti dovolj za nek malo resnejsi projekt ... Je pa res, da je potrebno uporabit C ...


kak si upas njega ucit, ce on vse obvlada?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

dmok ::

Če koga zanima: RaspberryPi and Arduino Books

d.

ingeniero ::

korenje3: Preberi še enkrat kar je napisal Zlikovec. Če tebi ne uspe, še ne pomeni, da ne gre ;)

Red_Mamba ::

ingeniero je izjavil:

korenje3: Preberi še enkrat kar je napisal Zlikovec. Če tebi ne uspe, še ne pomeni, da ne gre ;)


sj to sm mu jst ze 10 postov nazaj napisal :))
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

TRIROG ::

Če ima kdo kakšno 2GB micro SD kartico in z njo nima kaj početi, se toplo priporočam.
Prevzamem lahko v Ljubljani.

d4vid ::

Kje naj dobim zerota? Vedno je out of stock, kjerkoli pogledam.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

AgiZ ::

AgiZ je izjavil:

Zlikovec je izjavil:

Tale tud deluje bp

http://www.amazon.de/EDIMAX-EW-7811UN-W...

Hvala obema, sem kar tega kupil, ko je poceni pri nas. V petek dobim, preverim delovanje.


Sem takrat poskusil, pa je napol delovalo. Danes sem si vzel par minut in pogledal v cem je problem.
Prenosa ima celih 1-3Mbit/s. Zelo neuporabno... Preizkusil sem ga na win10. Native wifi v laptopu prenasa z ~90mbit/s datoteke, z donglom ~1-3Mbit/s.
@Zlikovec, kake performance pa si ti imel z njim?
Torej, rabim nov wifi dongle. Pogledam kaj pisejo glede tistega LevelOne oziroma kakega drugega, ki bo deloval.

lmorgh ::

Iščem kak termometer, ki bi ga lahko uporabil na Piu. Ne da se mi senzorjev skupaj sestavljat. Kakšen predlog?

Hvala

d4vid ::

DS18B20 pa en pull up upor mogoče? Maš pa na ebayu oboje že na vezju, samo priklopiš in sprogramiraš.

Ali pa DHT22, pa ti meri še vlago.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zlikovec ::

AgiZ je izjavil:

AgiZ je izjavil:

Zlikovec je izjavil:

Tale tud deluje bp

http://www.amazon.de/EDIMAX-EW-7811UN-W...

Hvala obema, sem kar tega kupil, ko je poceni pri nas. V petek dobim, preverim delovanje.


Sem takrat poskusil, pa je napol delovalo. Danes sem si vzel par minut in pogledal v cem je problem.
Prenosa ima celih 1-3Mbit/s. Zelo neuporabno... Preizkusil sem ga na win10. Native wifi v laptopu prenasa z ~90mbit/s datoteke, z donglom ~1-3Mbit/s.
@Zlikovec, kake performance pa si ti imel z njim?
Torej, rabim nov wifi dongle. Pogledam kaj pisejo glede tistega LevelOne oziroma kakega drugega, ki bo deloval.


Ni vse v Wifi donglu ... pomembno je tudi kakšen router imaš (b ali n standard), oddaljenost rpi-ja od routerja in kam kopiraš (SD kartica, USB disk ...) ... sam sem imel xbmc na malini in je šlo kopiranje na sd kartico nekje do 2-3MB/s, v praksi je blo skorej dovolj za stream 720p filmov iz PC (samba share na malini, mogoče malenkost boljše je blo streamanje iz NFS vira). Vem da sem se igral tudi z oddajno močjo na routerju in če sem router preveč nažgal (>= 70 mW) je bil prenos čist zanič, preveč odbojev verjetn... je pa vse odvisno od prostorov kjer je wifi signal.

Na koncu sem kupil en Devolo power link in sedaj lahko kopiram na malino s ca. 8MBs, je pa vmes vsaj 30 m žic in varovalke...
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

AgiZ ::

Router imam Mikrotik RB951G-2HnD b/g/n, dela z vsemi napravami super.
Kot receno, testiral sem na Win10 laptopu. Sedaj sem se enkrat pretestiral, poskusil hoditi okoli (tudi na 1m razdalje od routerja) in z Edimaxom prenasa 1-2, mogoce 3mbit/s (priklopi se z 54mbit preko n standarda na router) - youtube in prenasanje datoteke preko SMB z lokalnega serverja. Ko sem izklopil Edimaxa in priklopil na laptopov wifi, sem dobil hitrosti 90-100mbit/s takoreceno povsod v stanovanju.
Mreza (kabli) drugace deluje z 1Gbit/s (realno nekako 500mbit/s zaradi omejitve diskov na SMB serverju), in RPI deluje kot mora, torej predvaja 1080p filme bp (svojih 100mbit/s pac).

Kot receno, zelel bi wifi povezavo vsaj dosti dobro za gledanje 1080p, kar ne bi smel biti problem glede trenutne postavitve omrezja. Samo nek dober wifi adaptercek za malino bi rabil. Help?

Zlikovec ::

Ena varianta je da vzameš en star router in ga nastaviš kot wireless bridge in potem malino povežeš prek kabla. Recimo da bo router boljše izkoristil wifi signal ... to sicer pomeni dodatna škatla pri tv in še ena vtičnica ...

meni se wifi stremanje ni nikoli obneslo ker je bila povezava nestabilna ... včasih je blo vse ok, drugič ni delalo nič, odvisno od lune ;) Sem že prej omenil da sem potem kupil power line adapterje in je čist drug svet.
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

lmorgh ::

Evo, kupil sem SenseHat, ker za moj projekt dejansko potrebujem vse te senzorje, ki so gor. Zdaj pa iscem kak kabel, s kateri, bi povezal SenseHat in RPi, ker RPi greje SenseHat in le ta ne kaze temperature zraka. Kako se takemu kablu rece?
Sem gledal na galagomarket, ce bi kaj podobno zgledalo, pa nisem nic nasel.

Hvala, lp

njyngs ::

Še en nov v klubu z rPI2 type B tukaj... dajte mi rečt. Zraven sem nabavil alu hladilna rebra za neki drobiž in ... jih je potrebno namestiti gor, če mislim naprimer dosti laufatu Kodi z full hd filmi? Ali vseeno služijo bolj za okras? rPI je v oneninedesign ohišju.

Moram pa rečt ... sprobal sem Raspbian pa je malce počasen, sprobal tudi Kodi in ne morem verjeti kako zadeva špila ... 1080p gladko (mogoče se je minimalno zataknil tu in tam pri kakih res večjih .mkv-jih).

clix ::

Ne rabiš nobenih hladilnih reber.

stinger9 ::

Pozdravljeni raspberryjaši,
najel bi nekoga, da mi na R.Pi pripravi tako, da bo predvajal spletno stran in jo samodejno osveževal. Na mreži imam windows računalnik, ki pripravlja urnik dela na 14 dnevnem koledarju. Pri vratarju bi montiral ogromen lcd z R.Pi na mreži, preko katerega bi se gledalo aktualni razpored. Pomojem bo za to treba web server s posebej pripravljeno stranjo, ki jo bomo vsakodnevno posodabljali. Do sedaj je bil razpored narejen v pdfju na 4x A4 liste.

Če se komu da in bi to znal narediti po želji, naj pove svojo ceno + hardver (R.Pi), oziroma me kontaktira. Če sem pozabil še na kakšne detajle, vprašajte.

Hvala in LP

d4vid ::

Torej ti rabiš tole:

http://www.lukebrowning.com/hardware/ra...

Torej na kratko, na rpiju nastaviš tole, nastaviš želeno spletno stran in to je to. Chrome se ti zažene v celozaslonskem načinu. Ta želena spletna stran je seveda tvoja. Lahko jo imaš kar lokalno (apache strežnik na RPI), lahko pa kjerkoli drugje. V HTML programskem jeziku (ali pa v katerem koli drugem) se doda meta refresh, npr. 30 sekund. To osvežuje stran vsake pol minute, kot bi npr. ti osveževal stran. Vedno se naloži na novo. Seveda lahko stran prirediš tako, da se spremeni samo del strani, ki se je spremenil.

Meni podobna konfiguracija dela bp na 3.5" touch zaslonu. Ni ravno hiter (RPI B+), ampak če imaš samo podatke za prikazovat brez da bi kak uporabnik kaj moral spreminjat, je čist vredu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Kurzweil ::

Za čez vikende malce planiram, da se bom naslednje mesece malce igral za Rpi-jem. In sicer mika me, da bi si nabavil en takšen senzor kit, kot je na slikah in linku spodaj, da bi se malce igral z merjenjem. Imam nov in star model Rpi-ja, bi pa dolgoročno imel še kakšno kamero, ki bi jo imel na vikendu priklopljeno na Rpi in bi lahko spremljal od doma, na vsak način hočem probat, da bi z nekim elektro motorčkom lahko odpiral in zapiral lahka lesena vrata na pesjaku/kurniku in podobno. Imata kakšna priporočila glede kamer, elektro motorčkov in setov, kot so spodaj, da pridem do tega, za hec pa bi potem seveda še meril temperaturo, vlago, veter, pač kar bi se dale. Torej kakšni tutoriali, vaše izvedbe, kaj nabavit oz. kaj ste nabavili vi?



in



in še en link

37 modules Sensor Kit for Raspberry Pi Model B+ and Raspberry Pi 2

čuhalev ::

Uporablja kdo kakšen LCD za Raspberry Pi, ki se priklopi direktno nanj? (kolikor sem gledal gre preko SPI). Veliko jih je velikosti 3,2 palca.

Iščem čimvečjega, ki gre skozi I/O (in ne preko HDMI). Nimam zahteve po občutljivem na dotik. Kaj priporočate?

          ::

Kurzweil je izjavil:

Za čez vikende malce planiram, da se bom naslednje mesece malce igral za Rpi-jem. In sicer mika me, da bi si nabavil en takšen senzor kit, kot je na slikah in linku spodaj, da bi se malce igral z merjenjem. Imam nov in star model Rpi-ja, bi pa dolgoročno imel še kakšno kamero, ki bi jo imel na vikendu priklopljeno na Rpi in bi lahko spremljal od doma, na vsak način hočem probat, da bi z nekim elektro motorčkom lahko odpiral in zapiral lahka lesena vrata na pesjaku/kurniku in podobno. Imata kakšna priporočila glede kamer, elektro motorčkov in setov, kot so spodaj, da pridem do tega, za hec pa bi potem seveda še meril temperaturo, vlago, veter, pač kar bi se dale. Torej kakšni tutoriali, vaše izvedbe, kaj nabavit oz. kaj ste nabavili vi?



in



in še en link

37 modules Sensor Kit for Raspberry Pi Model B+ and Raspberry Pi 2


Za elektromotorje potrebuješ driver, bi ti pa za vse te senzorje (in tudi motorje) priporočil raje kaj drugega kot RPi, npr. Arduinota.

čuhalev je izjavil:

Uporablja kdo kakšen LCD za Raspberry Pi, ki se priklopi direktno nanj? (kolikor sem gledal gre preko SPI). Veliko jih je velikosti 3,2 palca.

Iščem čimvečjega, ki gre skozi I/O (in ne preko HDMI). Nimam zahteve po občutljivem na dotik. Kaj priporočate?


Kar nekaj jih obstaja po kitajskih trgovinah, ki se nataknejeo direktno na GPIO konektor.

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

          je izjavil:


Kar nekaj jih obstaja po kitajskih trgovinah, ki se nataknejeo direktno na GPIO konektor.

Do tega sem se prebil, vendar kakšne so kaj vaše izkušnje?

Invictus ::

čuhalev je izjavil:

Uporablja kdo kakšen LCD za Raspberry Pi, ki se priklopi direktno nanj? (kolikor sem gledal gre preko SPI). Veliko jih je velikosti 3,2 palca.

Iščem čimvečjega, ki gre skozi I/O (in ne preko HDMI). Nimam zahteve po občutljivem na dotik. Kaj priporočate?

Zakaj ne HDMI?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

čuhalev je izjavil:

          je izjavil:


Kar nekaj jih obstaja po kitajskih trgovinah, ki se nataknejeo direktno na GPIO konektor.

Do tega sem se prebil, vendar kakšne so kaj vaše izkušnje?


Moje so žal nikakršnje.

d4vid ::

3.2 touch imam doma. Po nekaj dnevih zajebavanja s pijem sem ga usposobil, vendar je obupno uporabljat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

čuhalev ::

Hvala za mnenja.

Invictus je izjavil:


Zakaj ne HDMI?

Ker se želim naučiti, kako uporabljati zaslon preko IO. Recimo da ga nato priklopim na kakšen drug uC.

twom ::

Igram se z Raspberry-ijem, na SD kartico sem z Win32 Disk Imager naložil Rasbian image.
Na SD kartici imam sedaj 60 MB FAT particijo, 3.60 GB Rasbian particijo in 11.28 Unalocated.

Iščem SW pod Windowsi da bi lahko Unalocated space pripojil Rapbian particiji (verjetno kakšen Linux datotečen sistem). Windows Disk Manegement tega ne zna. Prosim za pomoč.

Lp,
Peter

buneech ::

Znotraj raspbiana imaš eno setup skripto (ne vem točno kako je poimenovana), ki ima tudi opcijo, da raztegne FS čez celotno SD kartico.

d4vid ::

V konzoli poženeš raspi-setup (moraš biti root) in izbereš prvo opcijo, expand filesystem. Zatem rebootaš in imaš celo SD kartico na razpolago.

Btw, ima že kdo RPI Zero? Kdaj ga bomo lahko spet naročili, jaz sem že cel živčen, rabim novo igračo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()
««
68 / 91
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205250356 (9572) pierch
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832120 (6458) xgeorgex
»

Orange PI (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
29650676 (13984) hojnikb
»

Raspberry Pi za HTPC

Oddelek: Kaj kupiti
486102 (5401) GTX970
»

Prodali že dva milijona Raspberry Pi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8824525 (19422) hojnikb

Več podobnih tem