» »

Katera banka?

Katera banka?

««
10 / 11
»»

delavec44 ::

Jaz sem pred časom rešil z avstrijsko preteklo valuto, da sem na njihovo centralno banko poslal po pošti, oni so mi pa nakazali € na moj TRR. Mogoče se da s Hrvati podobno zmeniti.

Matija82 ::

Še ena Unicredit štorija.

Dobim zavrnjen spletni nakup, OK, probam še enkrat, spet isto. Dobim SMS o tem poizkusu in "Več na 080 88 00". Pokličem številko, številka ne obstaja. Pogooglam pomoč uporabnikom Unicredit, pokličem in odzivnik javi "Poklicali ste izven delovnega časa" in poklopi - jebi se Matija82 s svojim spletnim nakupom.

Sumim, da je v ozadju nek limit ampak znesek je nizek (150€) in nikjer v spletni banki ne morem pogledati kakšen limit je nastavljen (o tem kako mora vsako spremembo plačilnih limitov odobri poslovalnica sem pa že pisal).

0/10 would not recommend.

GizmoX ::

N26 ti v takem primeru takoj na telefon javi, kak je šlo narobe. Če je problem limit, ga v aplikaciji v sekundah povečaš, ter poskusiš ponovno. Pa da varno spiš, po plačilu spet sputiš mejo nakupa na nizko.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Tidule ::

Ce ni ravno problem limita ravno tako ne dobis nikakrsne pametne povratne informacije, ko je tranzakcija zavrnjena.

Moje izkusnje so da so taksne zavrnitve praviloma povezane s tem da 2fa ni pravilno implementiran ali pa je ponudnik storitve na crni listi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Moe_Lester ::

Ima kakšna slovenska banka kaj podobnega kot so Spaces pri N26 ali Vaults pri Revolutu?

Dober dan ::

Moe_Lester je izjavil:

Ima kakšna slovenska banka kaj podobnega kot so Spaces pri N26 ali Vaults pri Revolutu?


Jaz sem pri nkbm odprl dva “varčevalna računa”, ali kakorkoli se že to imenuje in premetavam denar po mili volji. Je pa vse zastonj. Torej: na računu pustim za položnice, enega varčevalnega imam za varčevat, drugega pa imam za mesečni obratovalni kapital (kar lahko zapravim čez mesec), predplačniško kartico pa uporabljam za plačevanje. Torej sproti nalagam. Zaenkrat vse špila brez težav. Po novem imamo tudi GPay.

komunist1918 ::

Moe_Lester je izjavil:

Ima kakšna slovenska banka kaj podobnega kot so Spaces pri N26 ali Vaults pri Revolutu?


Delavska in nkbm obe preverjeno. Nimata pa shared space/vaults.

Gogo ::

Uporablja kdo Primorsko hranilnico Vipava? Izkušnje? Thx
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

cortez ::

V redu hranilnica za Vipavsko dolino....

Če si izven vipavske, moraš urejat tam.

cortez ::

Kdaj je postalo norma, da te ob odprtju TRR-ja sprašujejo o privat statusu ?

Gogo ::

@cortez
Thx, jo bom prečekiral, ker hodim mimo poslovalnice v službo.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

TrumpDonald ::

cortez je izjavil:

Kdaj je postalo norma, da te ob odprtju TRR-ja sprašujejo o privat statusu ?


Kaj to mislis? Izvor denarja ali ce si porocen?
Jaz tudi iscem nekaj novega, kje je dober paket dobrodoslice? Vse banke samo za nove stranke delajo promocije.

cortez ::

privat status : samski / poročen / itd.

Dober paket ima Intenso (12m brez stroskov, če preneseš mezdo, če te kdo priporoči, še dodatnih 25E-50E na račun).

delavec44 ::

cortez je izjavil:

privat status : samski / poročen / itd.

Dober paket ima Intenso (12m brez stroskov, če preneseš mezdo, če te kdo priporoči, še dodatnih 25E-50E na račun).


Kaj ni 25 ali 40€?

TrumpDonald ::

Lih to je fora, trenutno sem na intesa, tako da zgleda bom zaprl in na novo odprl. Morda vprasam v poslovalnici...
Na intesa dobis tist premium paket za pol leta al celo eno leto zastonj pa 3% obresti pa zlat mastercard.. kar ok ponudba.

dvihtelic ::

Ima kdo Unicredit banko? mi lahko malo pove a je zadovoljen?

Izak ::

Je komu uspelo odpreti NLB Digitalni račun v zadnjem mesecu? Meni se ustavi pri procesu video identifikacije, prikaže se napaka in napotitev v poslovalnico, kjer pa tega računa ne morejo odpreti.

Dark000 ::

Gledam "Digitalni" paket pri Unicredit in NLB. Kdo to uporablja? Če se ne motim je za osnovo oz. imeti SLO TRR to nekako najbolj ugodno. Je možno dodati kartico od Unicredit banke v GPay? Pri NLB vem da je.

TrumpDonald ::

Na katero banko za nove stranke? Zelim cimvec ugodnosti za nove stranke, kartice, paketi, krediti, obresti itd
Menjam iz intese.

TrumpDonald ::

Bump, ima kdo izkusnje s sparkasse? Njihov paket za 13eur/mesec dajo za eno leto brezplacno.

acookook ::

NLB Klik spet serje. Tokrat app trdi da imam rootan telefon, čeprav Revolut in NLB Pay delujeta BP. Gledam sicer Inteso, kjer še vsaj slabega pol lahko koristim račun za mlade (decembra bom 27). Kako je njihova digitalna izkušnja?
.

acookook ::

Sicer sem rešil, samo pa je to totalna debilna rešitev.https://slo-tech.com/forum/t829992/p823...
.

denabiker ::

Totalna štala s to SKB, zdaj se bo menjal še TRR in totalni kaos, toliko bo sprememb za vse. Toliko dela imam sedaj s tem, da sem jezen, ker na drugi strani pa imam še en račun na Sparkasse in lepo mi tam laufa že od pamti veka, nobenih sprememb. Tak sem jezen, da bi kar zaprl račun, pa odprl drugje račun...

gansta ::

Menjaj :)

jabe ::

Zakaj kaj menjati, če imaš že na Sparkasse enega. Samo tistega obdrži...

nokken ::

Tolk jeze da pizdis tukaj. Zapri racun na SKB pa je. Od pizdakanja tukaj ne bo nic, ce bos zaprl racun, pa se bo mogoce kdo zamislil... sploh ce bo taksnih vec kot 1.

denabiker ::

hja, sem šel na poslovalnico, da bi zaprl, pa ne gre, je zapora dokler ne bodo Madžari prevzeli:)

Madžarska OTP bo potem največja v SLO...

estons ::

dvihtelic je izjavil:

Ima kdo Unicredit banko? mi lahko malo pove a je zadovoljen?


Ja. Pač deluje. Ni nek presežek, ni poden. Ampak večino mojih potreb (razen kredita) itak pokriva N26.

velikBrokoli ::

denabiker je izjavil:

hja, sem šel na poslovalnico, da bi zaprl, pa ne gre, je zapora dokler ne bodo Madžari prevzeli:)

Madžarska OTP bo potem največja v SLO...


Tole se sliši zelo legalno, da ti ne dovolijo zapreti računa :))

starfotr ::

denabiker je izjavil:



Madžarska OTP bo potem največja v SLO...


Mi pa še večja kolonija, hlapci brez vsega. Razprodali vse.

Devinos ::

denabiker je izjavil:

hja, sem šel na poslovalnico, da bi zaprl, pa ne gre, je zapora dokler ne bodo Madžari prevzeli:)

Madžarska OTP bo potem največja v SLO...


Čudno, meni je bilo nekaj dni nazaj v korespodenci rečeno, da račune zapirajo do 26. 8..
Mogoče jim raje kako epošto pošlji, ker po mojih izkušnjah znajo bit v poslovanlnicah malo leni.

gansta ::

denabiker je izjavil:

hja, sem šel na poslovalnico, da bi zaprl, pa ne gre, je zapora dokler ne bodo Madžari prevzeli:)

Madžarska OTP bo potem največja v SLO...


A to pomeni da bi lahk kak poceni kredit dali sedaj ko jim je "vseeno" :D

Nesta ::

Vidim da vas je več takih ki ukinjate SKB račune :) Jaz sem tudi mend njimi in grem na N26. Upam da sem se prav odlocil :)

jabe ::

Hno, ja... Niso zdaj to eksistencialna vprasanja. Ce kaj ne bo, bos pa kje kakega drugega ali pa na skb nazaj, ce ji ne bo para.

delavec44 ::

Kvečjemu boš čez pol leta na OTP dobil še kakšno ugodnost za novega uporabnika.

Nesta ::

Pri kateri banki imaš navjišje obresti za varčevanje?
Recimo 10.000 € na mesec / Leto

Hvala

BlaY0 ::

V končni fazi EU zakonodaja "zapoveduje", da mora proces menjave banke delovati na enak princip kot proces menjave mobilnega/telefonskega/kabelskega/internet operaterja, ponudnika EL energije, zavarovalnice itd. Stara in nova banka se morata dogovoriti ter izpeljati prenos in te pri tem procesu nič ali čim manj obremenjevati. Ta proces vključuje prenos sredstev, trajnikov, direktnih bremenitev in verjetno še kaj.

V Nemčiji recimo (pa verjetno tudi drugod po EU) so se ljudje že skoraj navadili, da letno rotirajo med ponudniki raznoraznih storitev. Ne bom rekel da to prinaša prihranke, definitivno pa vsaj omili metanje denarja skozi okno.

Nesta je izjavil:

Pri kateri banki imaš navjišje obresti za varčevanje?
Recimo 10.000 EUR na mesec / Leto

Hvala

Mater ampak nekateri ste pa res nesposobni ali pa leni... v Google vkucaš "banke obresti primerjava" in prvi zadetek je:

https://www.zps.si/kalkulatorji/primerj...

...ampak ne, važno da je FB status vedno ažuren in apdejtan ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

J.McLane ::

Razlika je, ker pri telefonu številko obdržiš, pri banki pa vedno dobiš nov IBAN. Kar ima banka trajnikov verjamem, da lahko prenesejo, tisti ki pa tebi na račun pošiljajo pa nujno morajo vedeti nov IBAN, to pa ne vem druge varianti kot, da to urejaš sam, saj banka nima pojma komu si ti vse dal svoj star IBAN.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Kodrnusa ::

Nesta je izjavil:

Pri kateri banki imaš navjišje obresti za varčevanje?
Recimo 10.000 EUR na mesec / Leto

Hvala

Trade republic 3,75% na leto. Ni pa to racun racun, ampak trgovalni racun

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

V-i-p ::

TR ima 3,75% na leto. Je pa zanimivo na linku, ki ga je prilepil Blay0, da sta ravno SKB in NKBM zadnja z 0,01% obresti :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

BlaY0 ::

J.McLane je izjavil:

Razlika je, ker pri telefonu številko obdržiš, pri banki pa vedno dobiš nov IBAN. Kar ima banka trajnikov verjamem, da lahko prenesejo, tisti ki pa tebi na račun pošiljajo pa nujno morajo vedeti nov IBAN, to pa ne vem druge varianti kot, da to urejaš sam, saj banka nima pojma komu si ti vse dal svoj star IBAN.

Številko lahko obdržiš, to je jasno prednost, ni pa nujno da jo. Mogoče je niti nočeš obdržati.

O sveta Marija pomagalka! Ko spremeniš svoj biznis račun na katerega so ti prej nakazovali verjetno to javiš tudi na AJPES ane, kjer ga lahko prebere vsak. Poleg tega ga naprintaš tudi na vsako fakture/račune. Kje je torej težava? Koliko takšnih strank pa imaš, ki ti slepo nakazujejo?

delavec44 ::

V-i-p je izjavil:

TR ima 3,75% na leto. Je pa zanimivo na linku, ki ga je prilepil Blay0, da sta ravno SKB in NKBM zadnja z 0,01% obresti :).


NKBM je imel še lani depozit s sprejemljivo obrestno mero vezano na 6 mesečni euribor. Pa so ga ukinili :(

Nesta ::

Kodrnusa je izjavil:

Nesta je izjavil:

Pri kateri banki imaš navjišje obresti za varčevanje?
Recimo 10.000 EUR na mesec / Leto

Hvala

Trade republic 3,75% na leto. Ni pa to racun racun, ampak trgovalni racun


Hvala ti. Je Trade republic free račun? Pi Revolutu na zastonj računu če prav razumem je letna obrestna mera 2,87%

BlaY0 ::

Nesta je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Nesta je izjavil:

Pri kateri banki imaš navjišje obresti za varčevanje?
Recimo 10.000 EUR na mesec / Leto

Hvala

Trade republic 3,75% na leto. Ni pa to racun racun, ampak trgovalni racun


Hvala ti. Je Trade republic free račun? Pi Revolutu na zastonj računu če prav razumem je letna obrestna mera 2,87%

Ne, ne razumeš prav. Sicer pa je vse kar sprašuješ že napisano:

Revolut

TradeRepublic

BlaY0 ::

V-i-p je izjavil:

TR ima 3,75% na leto. Je pa zanimivo na linku, ki ga je prilepil Blay0, da sta ravno SKB in NKBM zadnja z 0,01% obresti :).

Verjetno sploh ne ponuja depozita za znesek in čas ki si ga vpisal in ti vrže ven default obresti na flex varčevalnem računu.

Nesta ::

BlaY0 je izjavil:

Nesta je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Nesta je izjavil:

Pri kateri banki imaĹĄ navjiĹĄje obresti za varÄevanje?
Recimo 10.000 EUR na mesec / Leto

Hvala

Trade republic 3,75% na leto. Ni pa to racun racun, ampak trgovalni racun


Hvala ti. Je Trade republic free raÄun? Pi Revolutu na zastonj raÄunu Äe prav razumem je letna obrestna mera 2,87%

Ne, ne razumeĹĄ prav. Sicer pa je vse kar spraĹĄujeĹĄ Ĺže napisano:

Revolut

TradeRepublic


Hvala. Sem razumel da do 1000€ prihranka ni nikjer davka.
Ali je Trade Republid free account?

BlaY0 ::

Ne ni res, na Revolutu je 25% davka na vse obresti (tudi pod 1000 EUR).

Nesta ::

BlaY0 je izjavil:

Ne ni res, na Revolutu je 25% davka na vse obresti (tudi pod 1000 EUR).


Ok Hvala, kaj pa TR, če odprem račun in si iz revoluta nakažem nekaj 1000€ na TR ali je na TR free račun? Verjetno je račun edino potrebno javiti na FURS, kar ni problem.
Ostalo pa dela brez posebnih komplikacij?

BlackT ::

Nesta je izjavil:

Vidim da vas je več takih ki ukinjate SKB račune :) Jaz sem tudi mend njimi in grem na N26. Upam da sem se prav odlocil :)


Kam pa kaj odhajate ostali? Vidim, da ima tudi Gorenjska banka neke ugodnosti za nove komitente trenutno. Je kdo tam, kako je?

Utk ::

Če že itak menjaš (in očitno nimaš posojila), zakaj potem ne nekam kjer je res zastonj?
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi Net.Stik (Sparkasse web banka) (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
632108981 (84) Kiwix
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19055237 (4760) cortez
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16631646 (14742) nejc_nejc
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8522866 (12905) kriko1

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5518363 (15267) ahac

Več podobnih tem