» »

TradeRepublic

TradeRepublic

««
«
1 / 14
»»

gansta ::

Odpiram temo, za diskusijo o TR..

V-i-p ::

Fajn tema, ravno včeraj sva s kolegom debatirala o TR. Trenutno ima depozit 50K na Unicredit s 3% obrestmi. Izteče se mu mislim, da marca. Se "splača" prestavit to vsoto na TR brez kakšnega tveganja? Če prestavi in "nič ne naredi" dobi pač tistih 4% na leto kar je še vedno več kot na Unicredit in lahko vzame kadarkoli nazaj denar, je tako? Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

revolut8 ::

V-i-p je izjavil:

Fajn tema, ravno včeraj sva s kolegom debatirala o TR. Trenutno ima depozit 50K na Unicredit s 3% obrestmi. Izteče se mu mislim, da marca. Se "splača" prestavit to vsoto na TR brez kakšnega tveganja? Če prestavi in "nič ne naredi" dobi pač tistih 4% na leto kar je še vedno več kot na Unicredit in lahko vzame kadarkoli nazaj denar, je tako? Hvala.

nevem če je vredno riskirat za 1%. Unicredit bolj verodostonja. Baje je 25% davek na tr torej to moreš odštet.

Jaz bi dal 24.500 da dela 83€ na mesec, samo pravijo da je vseeno davek tudi če je pod 1000€ letno. Tko da mislim da se mi ne da. Bom pa razmislil še

Steinkauz ::

4% na TR je payout isto kot naše banke 3%. Ker trenutno še plačaš 25% davka, ne glede na znesek.
Daš pa un 1% extra državi, tudi to je neki.

Nimaš pa nič vezano, v primerjavi z našimi bankami.
Sam imam gor max kar še dajo obresti, kar je 2k obresti na let, to bi mogu pa tudi pri naših že plačat davek nad 1k, torej je potem pa dejanski donos 3% vs 2.25%.

thramos ::

Za TR obstaja kaj podobnega kot https://github.com/jamsix/ib-edavki?

Se je kdo že lotil poročanja FURSu? Na https://support.traderepublic.com/en-lu... so četrtletna poročila, ki pa AFAIK nimajo vseh podatkov.

WhiteAngel ::

V FAQ piše, da je to samo za Nemce ...

bopexa ::

Samo za vsak slučaj, saj to ste si pogledali, na kaj je npr. na Unicreditu dejansko 3% obresti, mar ne? 1x vezava za do 18 mesecev, če na novo postanes komitent.

Omenim, da ne bi preveč z nekimi procenti preveč opletali naokrog, ne pravim, da je kaj narobe, ampak, da ne bo kdo prehitro preveč navdušen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bopexa ()

gansta ::

To je zdaj nova akcija, prej je bila boljsa..

jocoj ::

Trade Republic je sicer pred kratkim dobil bančno licenco, ampak zaenkrat še nimaš možnosti lastnega plačilnega IBANa, kar pomeni 25% davek na vsak cent obresti, ki jih pridelaš na njihovem računu.

dunda ::

thramos je izjavil:

Za TR obstaja kaj podobnega kot https://github.com/jamsix/ib-edavki?

Se je kdo že lotil poročanja FURSu? Na https://support.traderepublic.com/en-lu... so četrtletna poročila, ki pa AFAIK nimajo vseh podatkov.


Tole tudi mene zanima. Kako čim bolj elegantno dobiti poročilo za FURS?
Mimogrede - če se bo kdo prijavljal na TR, tukaj je referral link (8 % obresti v januarju (sicer 4 %) in za dve pici delnic).
https://www.kacnje.eu

jocoj ::

Za vsak mesec imaš poročilo (invoice) na TR računu. E-davki, izpolniš obrazec, priložiš dokumente in pošlješ.

Akcija 8% obresti v januarju je končana. Sedaj je spet običajno 4%.

delavec44 ::

jocoj je izjavil:

Za vsak mesec imaš poročilo (invoice) na TR računu. E-davki, izpolniš obrazec, priložiš dokumente in pošlješ.


Kje točno? V FAQ piše, da je kvartalno (v nekaj tednih po obdobju) in da pride pod Activity. Jaz nimam še nič.

jocoj ::

Klikneš na "cash" in pod rubriko "transactions" imaš postavke "interest" za vsak mesec. Klikniš za vsak mesec posebej in spodaj imaš dokument "invoice".
To je za obresti na naložen denar, za vrednostne papirje imaš druge postavke. Možno pa je, da bo prišlo poročilo za celo celo kasneje in pač počakaš, saj je prijava na FURS možna do konca februarja.

m0LN4r ::

Zakaj bi bilo na TR 25% davka na ostalo pa ne?

Davek se placa na vsak dobicek nad 1000€ letno, pa nima veze od kod pride, al se motim?

Zdaj ce je to TR ali sveta marija, nima veze.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jocoj ::

Zato, ker na Trade Republic nimaš klasičen depozit, kot ga skleneš na naših bankah. Trade Republic je sicer pred kratkim postal banka, vendar ti osebno še nimaš plačilnega računa (IBAN) pri njih, zato je obdačljiv vsak dohodek. Lahko se pa to letos seveda spremeni, ampak za leto 2023 moraš oddati poročilu Fursu.

m0LN4r ::

jocoj je izjavil:

Klikneš na "cash" in pod rubriko "transactions" imaš postavke "interest" za vsak mesec. Klikniš za vsak mesec posebej in spodaj imaš dokument "invoice".
To je za obresti na naložen denar, za vrednostne papirje imaš druge postavke. Možno pa je, da bo prišlo poročilo za celo celo kasneje in pač počakaš, saj je prijava na FURS možna do konca februarja.

Jaz imam sicer tuji Account, ampak lahko nastavim, da do 1000€ se ne uposteva
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gansta ::

Nima veze, na furs moras poslati...itak pa obi izracunajo

thramos ::

jocoj je izjavil:

Zato, ker na Trade Republic nimaš klasičen depozit, kot ga skleneš na naših bankah. Trade Republic je sicer pred kratkim postal banka, vendar ti osebno še nimaš plačilnega računa (IBAN) pri njih, zato je obdačljiv vsak dohodek. Lahko se pa to letos seveda spremeni, ampak za leto 2023 moraš oddati poročilu Fursu.


A ni treba, ker gre za tujo banko/traderja, v vsakem primeru oddajat poročila?

jocoj je izjavil:

Za vsak mesec imaš poročilo (invoice) na TR računu. E-davki, izpolniš obrazec, priložiš dokumente in pošlješ.


Hvala. Skratka - na roke.

delavec44 je izjavil:

Kje točno? V FAQ piše, da je kvartalno (v nekaj tednih po obdobju) in da pride pod Activity. Jaz nimam še nič.


Za zadnji kvartal 2023 še ni. Lani pa ni bilo letnega za 2022.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

RockyS ::

jocoj je izjavil:

Trade Republic je sicer pred kratkim dobil bančno licenco, ampak zaenkrat še nimaš možnosti lastnega plačilnega IBANa, kar pomeni 25% davek na vsak cent obresti, ki jih pridelaš na njihovem računu.


Se kaj ve kdaj bi naj to uredili?

revolut8 ::

bopexa je izjavil:

Samo za vsak slučaj, saj to ste si pogledali, na kaj je npr. na Unicreditu dejansko 3% obresti, mar ne? 1x vezava za do 18 mesecev, če na novo postanes komitent.

Omenim, da ne bi preveč z nekimi procenti preveč opletali naokrog, ne pravim, da je kaj narobe, ampak, da ne bo kdo prehitro preveč navdušen.


nekkster je slovenski https://www.nekster.com/en/
deluje že od 2018? al 2019 al še prej.
Kao cca 5% , samo js ne upam.

buttcrack ::

Jaz sem bil zraven takoj od začetka, ko je bilo še cca 8%. Potem sem šel raje drugam, ker za podoben riziko raje črpam 11+%

delavec44 ::

Ampak ne povedat kam :D

jocoj ::

Mene tudi prav zanima kje je to 11+% za podoben riziko. Ampak sumim, da so to tuje p2p platforme, kjer je riziko precej višji kot pri Neksterju. Jih je precej že šlo pod rušo.

buttcrack ::

Tako je, tuje p2p platforme. Peerberry npr je povrnil vsa ruska posojila, komitentov je toliko, da se skoraj ne da poinvestirati vsega sproti. Moje zaupanje imajo, sploh zaradi teh RU/UA povračil.

Dejstvo pa je, da je to v vsakem primeru investiranje in kot tako riziko.

Za 5% na npr neksterju, raje dam na "banko" za 4% jn me BK.

Zgodovina sprememb…

revolut8 ::

buttcrack je izjavil:

Tako je, tuje p2p platforme. Peerberry npr je povrnil vsa ruska posojila, komitentov je toliko, da se skoraj ne da poinvestirati vsega sproti. Moje zaupanje imajo, sploh zaradi teh RU/UA povračil.

Dejstvo pa je, da je to v vsakem primeru investiranje in kot tako riziko.

Za 5% na npr neksterju, raje dam na "banko" za 4% jn me BK.

nobena banka ti ne da 4% v sloveniji. Misliš trade republic al revolut savings, ki je bolj tvegano od slo. banke.

delavec44 ::

V čem točno je bolj tvegano? Jamstvo je enako, denar je pa na voljo takoj. Meni se zdi bolj tvegano vezati za 1-2 leti.

Tidule ::

Glede na to, da ne gre za bančni depozit ampak za pobbiranje kapitalskih dobičkov, a te EDIS res ščiti do 100.000k v tem primeru?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

delavec44 ::

Na TR da. Na Revolut savings je le do 22k€.

Tidule ::

Vir? razen njihovi navedb seveda.

Kdo pa jamči za Revolut do 22k?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

RockyS ::

buttcrack je izjavil:

Tako je, tuje p2p platforme. Peerberry npr je povrnil vsa ruska posojila, komitentov je toliko, da se skoraj ne da poinvestirati vsega sproti. Moje zaupanje imajo, sploh zaradi teh RU/UA povračil.

Dejstvo pa je, da je to v vsakem primeru investiranje in kot tako riziko.

Za 5% na npr neksterju, raje dam na "banko" za 4% jn me BK.


Pa še je kaj poslov na Peerberry? Nazadnje sem gledal da se je dogajalo da jim avtomatika ni delala in si lahko kar precej časa bil brez investicij. Potem so nekaj naredili da se moraš ob določenih urah prijavit in ročno izbrat posle... Je že kaj bolje?

buttcrack ::

malenkost bolje je ja, trenutno že kar nekaj časa nimam cash draga... se naredi da kakšen dan kaj ostane neinvestiranega, ampak v primerjavi s kakšnim dobrim mesecem nazaj, ko AI ni pobral niti centa, je tole kar zadovoljivo. Še zdaleč pa ni tako kot je bilo npr lani, ko si se logiral in poklikal kar si želel. Seveda govorim o short term posojilih.

Poljska je ukinila ta posojila s 1.1., tako, da je to tudi eden izmed razlogov za pomanjkanje posojil.

Zgodovina sprememb…

Vaseer ::

Kakšne podatke imate na Trade Republic decembrskem reportu za obresti na neinvestirana sredstva?
1. Jaz imam obdobje od 2.12.2023 do 28.12.2023 - 28. mi je jasno, ker so prej zaključili zaradi izplačil v 2023, ni mi pa jasno kam je šel 1.12.
2. Datum izdaje reporta je 30.11.2023
Link na izsek iz reporta

Sem pisal supportu z vprašanji in dobil samo odgovor glede predčasno zaključenega decembra zaradi izplačil in da bo ostal del decembra (29.+) upoštevan pri naslednjem izplačilu.
Na izpostavljena pomanjkljiva/napačna datuma mi, po dodatnem poizvedovanju, še niso nič javili (danes teče 4. dan).

delavec44 ::

Mah, enako. Sploh ne vem zakaj se tako sekirate s temi izpiski. Če greš pa znesek preračunati, so pa notri tudi obresti za 1.12.2023.

simphony ::

Se že kaj ve, kdaj bo pod 1000€ obresti neobdavčeno na Trade Republic?

siro-mak ::

Kaj je potrebno narediti, če že dva ali tri dni app stoji na "Thank you for registering" in tudi reinstall ne pomaga? Po mailu sem sicer že po ene 15 minutah dobil "Identification successful". Verjetno zagnjaviti podpori?

gansta ::

simphony je izjavil:

Se že kaj ve, kdaj bo pod 1000€ obresti neobdavčeno na Trade Republic?


Ko bo TR delovala kot banka in ko boš podpisal pogodbo za depozit. Do takrat je pa na vse 25% tudi če 1€ zaslužiš prijaviš na Furs - lahko pa tudi ne (če upaš).

link_up ::

no, do evra vetjetno ni treba javljat? :)
In and Out

buttcrack ::

jaz sem dobil 0.07€ dividend in se niti slučajno ne bom ukvarjal s prijavo tega.

redtech ::

Mene so na reportu 4. strani opomnili, da sem pozabil na par transakcij (300 EUR) na zadnji strani, očitno gledajo.
Pošlji mail na FURS, pa deli odgovor z nami :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Wad@ ::

Če prav razumem, kdor odpre pri TR račun letos, bo moral drugo leto do 28. februarja oddati napoved za odmero dohodnine od obresti. Ali bo takrat do 1k € že neobdavčeno ali ne, pa se bo še videlo? Do tistikrat pa ni potrebno nič?

Tidule ::

Wad@ je izjavil:

Če prav razumem, kdor odpre pri TR račun letos, bo moral drugo leto do 28. februarja oddati napoved za odmero dohodnine od obresti. Ali bo takrat do 1k € že neobdavčeno ali ne, pa se bo še videlo? Do tistikrat pa ni potrebno nič?


če so bančne obresti potem je obdavčitev nad 1000 eur, če so kapitalski dobički potem so vsi obdavčeni. As simple as that ni treba nič ugibat kaj bo čez eno leto.

Kanban ::

Lahko gre tudi za obresti na pozitivno stanje na transakcijskem računu, ki pa so (pod določenimi pogoji) v celoti neobdavčene.

pingme ::

Tidule je izjavil:

Wad@ je izjavil:

Če prav razumem, kdor odpre pri TR račun letos, bo moral drugo leto do 28. februarja oddati napoved za odmero dohodnine od obresti. Ali bo takrat do 1k € že neobdavčeno ali ne, pa se bo še videlo? Do tistikrat pa ni potrebno nič?


če so bančne obresti potem je obdavčitev nad 1000 eur, če so kapitalski dobički potem so vsi obdavčeni. As simple as that ni treba nič ugibat kaj bo čez eno leto.


Prihodke, ki jih dobiš za denar (tudi brez vezave in podpisa pogodbe o sklenitvi depozita) se prijavi:

na Doh-Dho: če gre za banko v Slo ali EU
na Doh-Obr: če je banka izven EU ali pa ponudnik nima bančne licence
na Doh-Kap: če obresti ponudnik zate vlaga v denarni sklad

TR je trenutno pod Doh-Obr.
Samo za Doh-Dho je 1000€ neobdavčenih.

delavec44 ::

Lahko poveš še kateri tip obresti je potrebno izbrati na Doh-Obr?

Doh-Kap drugače ne najdem.

Zgodovina sprememb…

Wad@ ::

Saj to, kolikor mi je znano, je TR "prava" banka, ampak (še?) ne dobiš svojega TRR za račun pri njih - uglavnem, ne velja opravičilo davkov do 1k €.
Zanima me, če npr. v tem letu dobi vse potrebne lastnosti, da pade pod Doh-Dho, bo pri napovedi drugo leto treba ločeno posredovati podatke do tega datuma in ločeno od tega datuma naprej?

pingme ::

delavec44 je izjavil:

Lahko poveš še kateri tip obresti je potrebno izbrati na Doh-Obr?
Doh-Kap drugače ne najdem.


Tip obresti je 2.
Doh-Kdvp in ne Kap je pravilno.

Wad@ je izjavil:

Saj to, kolikor mi je znano, je TR "prava" banka, ampak (še?) ne dobiš svojega TRR za račun pri njih - uglavnem, ne velja opravičilo davkov do 1k €.
Zanima me, če npr. v tem letu dobi vse potrebne lastnosti, da pade pod Doh-Dho, bo pri napovedi drugo leto treba ločeno posredovati podatke do tega datuma in ločeno od tega datuma naprej?


TRR je že od začetka "tvoj", torej unikatna številka.
TR sicer že ima bančno licenco, ampak dokler je ne začne uporabljati, torej obvesti uporabnike in dejansko omogoči bančne storitve (trenutno lahko na TRR prenašaš le iz/na referenčni račun) to nima vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pingme ()

bemfa ::

Ne se čudit ko jih bojo shekali pa bojo obresti -100%. Že CEO se piše Hecker, coincidence? >:D

pingme ::

TR je tako kot vsaka banka zavarovan do 100k€.
Ravnokar sem pa dobil mail za waitlisto za kreditno kartico:

Join the waitlist to get early access to the Trade Republic card. The first card that helps you earn while you spend.
Earn 1 % Saveback on your card payments into your savings plan.
Round up your card payments and invest your spare change on the go.
No monthly subscription fee. Unlimited Free ATM withdrawals worldwide.
The money you do not spend, earns 4 % p.a. interest every month.

Steinkauz ::

Tudi jaz. App mi sicer pravi, da nism eligible zanjo

Matevz96 ::

Je potrebno sedaj prijavit račun na FURS?
#hooldthedoor
««
«
1 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trading212 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21142591 (1490) gansta
»

Izbira on-line brokerja (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
752181710 (4929) onka
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722148207 (11265) kombinezon
»

Varčevanje

Oddelek: Loža
344688 (2933) Lonsarg

Več podobnih tem