» »

Katera banka?

Katera banka?

««
8 / 10
»»

OvCa77 ::

Dober dan je izjavil:

Tisti, ki imate N26 za primarni račun.. kaj vas nič ne moti to, da bankomati uvajajo tiste nore provizije za dvig za tuje kartice? Npr NLB, 3,90€ provizije za dvig?

Saj ni samo NLB v Sloveniji. Uporabiš pač drugega.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Barko ::

MrStein je izjavil:

DD in trajnik sta dve različni zadevi.

DD je avtomatski, e-račun pa moraš sam plačevati. (teoretično lahko banka to naredi zate)


Seveda, ampak zato pa je e-račun v paketu brez provizije in moje replika je bila na pripombo, da Komplet paket ni kompleten in kaj je "workaround". Itak pa tudi če bi bilo vse zastonj in popolno bi se našel nekdo, ki mu nekaj za njegov specifični problem/zahtevo nebi ustrezalo.

Dober dan ::

Tisti, ki ste pri Delavski hranilnici, a dobite poleg samo maestro, ali tudi debetni mastercard?

Zgodovina sprememb…

Barko ::

Barko je izjavil:

MrStein je izjavil:

DD in trajnik sta dve različni zadevi.

DD je avtomatski, e-račun pa moraš sam plačevati. (teoretično lahko banka to naredi zate)


Seveda, ampak zato pa je e-račun v paketu brez provizije in moje replika je bila na pripombo, da Komplet paket ni kompleten in kaj je "workaround". Itak pa tudi če bi bilo vse zastonj in popolno bi se našel nekdo, ki mu nekaj za njegov specifični problem/zahtevo nebi ustrezalo.


Aja, pa z e-računom imaš manj dela, ker ga samo pregedaš in potrdiš in ga dobiš že nemščenega v spletno/mobilno banko - nobenega vanšanja podatkov ali skeniranja.

delfinus ::

Barko, glede na tole jo dobis avtomatsko https://www.delavska-hranilnica.si/oseb... (glej kako do kartice). Sam sem pri DH, ampak takrat se ni bilo te opcije.

lp, d.

MrStein ::

Barko je izjavil:


Aja, pa z e-računom imaš manj dela, ker ga samo pregedaš in potrdiš in ga dobiš že nemščenega v spletno/mobilno banko - nobenega vanšanja podatkov ali skeniranja.

Z DD pa nimam nobenega dela. Avtomatsko dela že ves čas.

Kako je zgoraj napisano manj od nič, pa ne vidim...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

St235 ::

Dober dan je izjavil:

Tisti, ki imate N26 za primarni račun.. kaj vas nič ne moti to, da bankomati uvajajo tiste nore provizije za dvig za tuje kartice? Npr NLB, 3,90€ provizije za dvig?


To nima kaj dosti z n26, enak problem bi imel ce bi imel katerokoli banko razen nlb. Razlik med drugimi bankami pa ne smejo delat.

J.McLane ::

Očitno ima veze in očitno lahko delajo razlike med Slo in tujimi bankami:
https://siol.net/novice/slovenija/ce-im...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Barko ::

J.McLane je izjavil:

Očitno ima veze in očitno lahko delajo razlike med Slo in tujimi bankami:
https://siol.net/novice/slovenija/ce-im...


Hm, sicer je na koncu seznam bank, ki naj ne bi zaračunavala provizijo za dvige na bankomatu s karticami tujih izdajateljev (neslovenski iban), vendar sem v začetki 2019 opravil dvig na bankomatu NKBM, z debetno kartico z zelo visoko provizijo. Kartica je bila izdana v NZ, valuta na računu NZD, dvig seveda v EUR, bankomati v lasti NKBM.

Barko ::

delfinus je izjavil:

Barko, glede na tole jo dobis avtomatsko https://www.delavska-hranilnica.si/oseb... (glej kako do kartice). Sam sem pri DH, ampak takrat se ni bilo te opcije.

lp, d.


Ne vem, ne poznam podrobneo njihove ponudbe. Ampak če pogledam na linku piše tako:

Kako do kartice
Kartica Mastercard z odloženim plačilom
-oddajte vlogo v poslovalnici.

Debetna kartica Mastercard
-kartico pridobite avtomatično pri odprtju računa,
-kartico lahko naročite preko sporočil v spletni banki Dh-Osebni ali v poslovalnici.

Tako je običajno pri vseh bankah, debetno kartico dobiš avtomatsko pri odprtju računa (razen, če tega izrecno ne želiš, kar je tudi možno), kreditno kartico pa na zahtevo/vlogo za izdajo, ki je lahko odobrena, lahko pa tudi ne, ker je presoja odvisna od bonitete komitenta. Če si mislil kaj drugega pa ne vem?

Barko ::

MrStein je izjavil:

Barko je izjavil:


Aja, pa z e-računom imaš manj dela, ker ga samo pregedaš in potrdiš in ga dobiš že nemščenega v spletno/mobilno banko - nobenega vanšanja podatkov ali skeniranja.

Z DD pa nimam nobenega dela. Avtomatsko dela že ves čas.

Kako je zgoraj napisano manj od nič, pa ne vidim...


ja, ja s trajnikom nimaš nič dela in gre avtomatsko, ampak ni zastonj. e-račun pa moraš potrditi v spletni/mobilni banki ampak je brez provzije, če imaš sklenjen paket. Če pa misliš kaj drugega, se pa morda ne razumeva?

anketar ::

Glede na to da se bodo trenutni paketi abanka spremenil v 2021 iščem novo banko, kera je najboljša z najmanj stroški, rabm sam za mobilno plačevanje QR slikanje, mel sm pa pr abanki elektronski račun 1,5€ vodenje + 0,65€ za abamobi. Kaj se najboj splača?

aja pa brez pogoja rednih prilivov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

modelno1 ::

Če rabiš samo za plačevanje položnic, si poglej mBills.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

anketar ::

modelno1 je izjavil:

Če rabiš samo za plačevanje položnic, si poglej mBills.


rabm trr v ozadju zarad nakazil v tujino

glih ta abanka elektronski je bil kul ker nisi rabu met rednih prilivov, nkbm ma sam predplačniško viso brez računa (trr-ja) kar pa mi ne ustreza in v ta paket me bodo uvrstil po januarju 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

modelno1 ::

n26, Revolut, Monese, Vivid, ... + mBills za položnice?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

anketar ::

qr slikanje je must, kokr sm razbral iz vrstic iz n26 teme so jim skenslal zarad kripta račune

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

anketar ::

očitno je tud trr v ozadju pri nkbm predplačniški visi sicer omejen ampak vseen, nevermind

pikachu004 ::

Kakšne izkušnje imate z odprtjem računa v tujini, če delate in živite v Sloveniji? Pisal sem na HSBC in mi ne morejo odpreti računa. Je to odvisno od banke do banke, države,..?

Ales ::

Seveda, odvisno od banke in njihove politike. Poglej nemško N26, praktično prosijo te, da odpreš račun.

GizmoX ::

Pri DH je 1,55€ + 0,45€ mesečno. Zraven dobiš zastonj debetno mastercard - za spletno nakupovanje.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

pikachu004 ::

Ales je izjavil:

Seveda, odvisno od banke in njihove politike. Poglej nemško N26, praktično prosijo te, da odpreš račun.


Hvala. Poznate kakšno iz UK, ki sprejema slovence?

anketar ::

GizmoX je izjavil:

Pri DH je 1,55EUR + 0,45EUR mesečno. Zraven dobiš zastonj debetno mastercard - za spletno nakupovanje.


nice, bom prečekiru

redni priliv je pogoj pr dh

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Ales ::

pikachu004 je izjavil:

Ales je izjavil:

Seveda, odvisno od banke in njihove politike. Poglej nemško N26, praktično prosijo te, da odpreš račun.


Hvala. Poznate kakšno iz UK, ki sprejema slovence?

Žal takole iz glave ne. Te novonastale fintech banke, ki so včasih rade bile v GB in so množično sprejemale stranke iz cele EU, se zaradi Brexita selijo drugam. Revolut, recimo, je strankam odpiral račune v GB, ravno te dni pa jih seli v Litvo...

Razen če kdo tukaj nima osebne izkušnje, po moje da ne bo druge, kot kontaktirati več GB bank po vrsti...

c0ck4m0u53 ::

N26 je DE račun, pravtako Tomorrow, Vivid in Bitwala, vsi trije pri Solaris Bank. Revolut se z novembrom seli v Litvo. Monese teče preko Prepayment solutions in je BE, pravtako je BE, tudi Transferwise račun. Bunq, pa je NL.

Vsi zgoraj omenjeni ponujajo debetne kartice, trenutno vsi, razen Vivid ter Tomorrow (Visa), ponujajo MC. Še nekaj časa nazaj, je tudi Revolut delil Vise, zdaj pa mislim, da so nazaj na MC.
If citizens cannot trust that laws will be enforced in an evenhanded
and honest fashion, they cannot be said to live under the rule of law.
Instead, they live under the rule of men corrupted by the law. - Dale Carpenter

Zgodovina sprememb…

GizmoX ::

anketar je izjavil:

GizmoX je izjavil:

Pri DH je 1,55EUR + 0,45EUR mesečno. Zraven dobiš zastonj debetno mastercard - za spletno nakupovanje.


nice, bom prečekiru

redni priliv je pogoj pr dh
Aha, vidim. Brez rednih prilivov je namesto 1,55EUR povišano na 2,10EUR na mesec. Vse ostalo (kartica, mobilno) verjetno ostane enako.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

cortez ::

@Anketar

Čudno, da nisi imel gotovinski račun na Abanki. Pol bi plačal za elektronsko banko samo 61c.

Sicer pa, če ne dobivaš plačo na ta abanka elektronski TRR, ti ga bodo spremenili v varčevalni račun, ki pa je brezplačen.

Za elektronsko banko boš pa plačal pri NKBM 0,80c.

Torej, menim, da se najbolj splača :
-NKBM debetna visa (zastoj elekronska banka in mobilna na vpogled)
-varčevalni račun (iz katerega preko elektronske banke prenakazuješ sredstva na debetno viso oz. sepa plačila)
-spletna banka 0,80€

helsing ::

A obstaja kak posodobljen seznam cenikov vodenja računa na slovenskih bankah? Pa morda če še imajo vključeno opcijo vpogleda na račun, ter koliko je doplačilo za plačevanje položnic/nakazil.

Trenutno sem na NKBM pa bi rad zamenjal saj po novem za plačevanje preko spleta potrebujem njihovo aplikacijo mDenarnica, ki pa zahteva Android 7.1. Moj telefon pa podpira le 7.0.


Trenutni pogoji pri NKBM:
Vodenje računa: 2,50€ /mesec
Spletna banka: 0,80€ /mesec
Vključena debitna kartica VISA.
Provizija na vsak UPN in nakazilo. Dvig denarja na NKBM bankomatih brezplačen.
Ukinitev transakcijskega računa: 15€

A bi se dalo dobiti kaj takšnega za ostale slovenske banke?

Mimogrede.. a se lahko kako izognem stroškov ukinitve računa, glede na to da so mi onemogočili ključno funkcionalnost brez da bi priskrbeli alternativo (plačevanje preko spleta)?

J.McLane ::

Kupiš nov (ali rabljen) telefon, problem rešen.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

helsing ::

Zakaj bi kupoval nov telefon? Moj samsung s6 deluje brezhibno. Vse kar kupim za zmerno ceno bo slabše, če pa kupim kaj boljšega bo pa vstran vržen denar ker telefon ne potrebujem za praktično nič drugega kot klice, smse, 2fa in občasno kak youtube.

NKBM se je pač arbitrarno odločil da bo naredil app, ki zahteva Android 7.1. Nobena druga pomembna aplikacija ga ne potrebuje in ga še ne bo lep čas.
Dosti ceneje je zamenjati banko.

Netrunner ::

helsing je izjavil:


Mimogrede.. a se lahko kako izognem stroškov ukinitve računa, glede na to da so mi onemogočili ključno funkcionalnost brez da bi priskrbeli alternativo (plačevanje preko spleta)?


To bi tudi jaz rad vedel. Kaj pa če odpreš TRR na drugi banki in enostavno izprazneš vse račune. Vodenje praznega račuan tudi stane? Kaj ti pošljejo račun domov za vsak mesec ker ti ne morejo trgat?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

clix ::

Pač ti gre račun v minus. Če maš pa negativno stanje onemogočeno, pa greš v tako rekoč "prepovedan limit", kjer so obresti še višje. Se je znancu zgodilo ravno to, da je imel račun odprt, prazen, pa se mu ga cca 10 let "ni dalo" iti zapreti. Rezultat, več kot 500EUR minusa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

GizmoX ::

ZPS ima primerjalnik bank. Ni čisto to, kar bi ti želel, je pa blizu:
ZPS primerjalnik bank

helsing je izjavil:

Mimogrede.. a se lahko kako izognem stroškov ukinitve računa, glede na to da so mi onemogočili ključno funkcionalnost brez da bi priskrbeli alternativo (plačevanje preko spleta)?
Kaj pa je mBank@Net? Ni to alternativa? Morda je zgolj menjava aplikacije najboljša alternativa zate?:)
Posodobljeno: 29. april 2021
Potrebujete Android: 5.0 ali novejši
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GizmoX ()

J.McLane ::

helsing je izjavil:

Zakaj bi kupoval nov telefon? Moj samsung s6 deluje brezhibno. Vse kar kupim za zmerno ceno bo slabše, če pa kupim kaj boljšega bo pa vstran vržen denar ker telefon ne potrebujem za praktično nič drugega kot klice, smse, 2fa in občasno kak youtube.

NKBM se je pač arbitrarno odločil da bo naredil app, ki zahteva Android 7.1. Nobena druga pomembna aplikacija ga ne potrebuje in ga še ne bo lep čas.
Dosti ceneje je zamenjati banko.


Nekam nizke stroške si pisal zgoraj, zato sem pač tako napisal. Gledam cenik NKBM pa je edina možnost, da plačuješ tako malo če imaš paket za mlade. Torej če boš šel drugam glej paket za mlade, pa tudi malo razmišljaj kaj bo ko se boš zaposlil, da ne boš čez eno leto spet menjal banke.

ZPS ti ne bo pomagal pri izbiri, ker imajo tam samo redne pakete. Bo treba od banke do banke prelistat pdf cenike in kakšne bolj posebne ponudbe.

Ti pa banka vsako leto pošlje izpisek "obračun nadomestil", kjer lepo pregledno za celo leto vidiš koliko plačuješ banki. Jaz sem zaposlen tako, da odpade račun za mlade in sem za banko (elektronska in mobilna banka, MasterCard, 5 položnic na mesec) lansko leto dal 43,66 EUR. Edini pogoj, ki ga moram izpolnjevati je da imam povprečno 1000 EUR ves čas gor (Sparakasse udobni pozitivni, podobni pogoji so pri Študentskem računu brez pogoja 1000 EUR). Ampak z junijem pride podražitev, plačilo položnice iz 0,24 na 0,39. M.Stik baje deluje na Android 6.0
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

helsing ::

GizmoX je izjavil:

ZPS ima primerjalnik bank. Ni čisto to, kar bi ti želel, je pa blizu:
ZPS primerjalnik bank

helsing je izjavil:

Mimogrede.. a se lahko kako izognem stroškov ukinitve računa, glede na to da so mi onemogočili ključno funkcionalnost brez da bi priskrbeli alternativo (plačevanje preko spleta)?
Kaj pa je mBank@Net? Ni to alternativa? Morda je zgolj menjava aplikacije najboljša alternativa zate?:)
Posodobljeno: 29. april 2021
Potrebujete Android: 5.0 ali novejši


mBank@Net ni prav nobena alternativa... gre samo za različico spletne strani v obliki mobilne aplikacije. Za plačevanje preko spleta je potrebna mDenarnica. Neumno? Se strinjam.

@J.McLane
Ne vem kaj si gledal in ne vem po čem sklepaš da nisem redno zaposlen..?
https://www.nkbm.si/downloadfile.ashx?f...
Tukaj imaš cenik NKBM.

Sparakasse ima oče in deluje drag za moje potrebe.

Namen imam preklopiti na kako tujo spletno banko (Revolut ali N26), bi pa vseeno zaradi (vrjetno neutemeljene paranoje) imel še slovenski račun na katero prejemam plačo in s katere si 1x na mesec lahko preprosto nakažem denar na to tujo spletno banko. Tam provizije ni.
Zato iščem najcenejšo opcijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: helsing ()

J.McLane ::

Na Sparkasse so dali udobni pozitivni račun ven iz ponudbe. Ali nas bodo kam premeščali, ali pač stari imetniki tega računa ostajamo na njem? Verjetno ne bomo dolgo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

jabe ::

To je zdaj že par mesecev. Stari ostajamo na tem, kar imamo, edina sprememba je zdaj 0,25€ mesečnega stroška za spletno ali mobilno banko. Nekaj od tega dvojega... Ali obojega...

Do kdaj? Dokler pač že. Zaenkrat ni končnega datuma.

Matija82 ::

A ima kdo kodo za UniCredit bank?

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

permit ::

Jaz imam za Sparkasse
Če kdo rabi, naj piše na ZS.

Matija82 ::

Trenutni deal za UniCredit, paket Digitalno:

0,9€ na mesec in prvih 6 mesecev brezplačno
Spletna in mobilna banka brezplačno
Flik support
Debetna mastercard plus varnostni SMSi brezplačno
30€ bonusa (prvo plačilo računa online, prvo plačilo s karto, prvi 800+e priliv)
Plačilo prek direktne obremenitve 0,4€
Plačilo prek spletne/mobilne banke 0,42€
Ni pa prekoračitev računa pa mislim, da tudi ne dviga na ne-Unicredit bankomatih (oz. dodaten fee?)

Trenutno najceneje kar sem našel na našem trgu, nimam pa še feedbacka kako funkcionalen je app (ni najhitrejši, tolk že vem).

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...
https://www.unicreditbank.si/content/da...

Matija82 ::

A uporablja kdo MobilnaGO aplikacijo od Unicredita? Sem na iOS and zadeva je blazno počasna. Vsak klik traja 1-2s, ne glede ali je to meni, ali transakcija, ali kategorija ... Ima še kdo podobne izkušnje ali je to zgolj realnost starega iPhonea?

MrStein ::

To je realnost slabe aplikacije. M.Stik od Sparkasse dela podobno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

lithium ::

Na Iphone12 te počasnosti ne opažam.
Neuradni Telemach forum https://red-pill.eu/forum070

Twixz ::

Na banki se dvigne limit za 1000€. Za 6 mesecev.
Vmes se iz neznanih razlogov menjajo 3 svetovalci. In seveda pozabijo nastavit (baje v politiki banke), da te spomnijo da ti poteče limit.
Ravno tisti mesec ko poteče limit, porabimo limit na kreditni kartici (600€). Ker smo na banki še vedno v minusu, nam zablokirajo kreditno kartico.
Kličemo na banko (sreča da so snemal klic!) in nam pove (sicer prijazna zelo) da do 30 dni se Mastercard lahko poravna BREZ (in še trikrat vprašam če res brez) kakršnihkoli dodatnih stroškov.
In, ker smo pač imeli doma gotovino smo naložili na račun 600€ (plačat je bilo potrebno 582,XX€). Čez par dni naročujemo nekaj na internetu, kartica zavrnjena. Prvič, drugič, tretjič. Gremo pogledat na mobilno banko in še odprte tri postavke za plačat Mastercard v vrednosti 30€. So pa trgali dol 550€ in 3€ POBOTA (to je strošek, ki ga ni).
Kličem bankirja, gleda, nekaj palamudi da trgovina ni izstavila računa (LOL :))). In potem frajer reče, da ni blo dost naloženo na račun. Meni se je naredila tema pred očmi.
Kako je 600€ manj kot 580? Mu rečem, da ima 1 uro časa da to reši, sicer gre to pisno in tudi sem pripravljen ustno na TV.

Me kliče čez 15 minut in reče da so zajebal in da mi nudi 1 leto brezplačnega vodenja računa, itd. itd. Na koncu se dogovorimo, čeprav še sam ne vem kako točno.

Uglavnem, hvala NLB. Ni mi jasno kako imate dobiček sploh možen.

BStard ::

Sparkasse nov cenik 1.5.2023

Udobni pozitivni račun za stare naročnike črtano nadomestilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BStard ()

amacar ::

Kje imaš ti kaj črtano? Samo povišali so znesek, če nimaš 1k na računu.

Melanholija ::

Odpiram en bančni račun. Ker so mi ga zaradi 6mes neuporabe pri Nbanki zaprli. Ne prejemam plače, bi samo polagal gotovino gor. Rabim neko poceni rešitev brez nekih komplikacij.

Po možnosti takšno, ki ne uporablja Rekono za vstop v spletno banko. Če še to sploh je možno.

delavec44 ::

To so vse banke alergične in boš moral dokazati izvor sredstev.

NKBM debetna visa. 10EUR na 4 leta.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Imam Revolut že en čas in jih nič ne zanima od kod mi denar.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

delavec44 ::

Ker na Revolut lahko polagaš gotovino?

blblb ::

Izpolniš UPN obrazec?

lp, blblb
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182735 (3160) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052586 (2109) cortez
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628735 (11831) nejc_nejc
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521282 (11321) kriko1

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517138 (14042) ahac

Več podobnih tem