» »

400w napajalec se preveč greje..kaj naredit?

400w napajalec se preveč greje..kaj naredit?

Klemenn ::

torej..imam 400w napajalc...in stvar se greje kot avto...peesda...pozimi moram met oprto okno..poleti pa zgorim :D...pa me zanima kaj čem naredi..če es sploh da...kaka modifikacija bi prov prišla :D

Vesoljc ::

da se itaq vse narest :)
najbl simpl je pač navitje venta (enga,dva?) ali pa zamenjava z močnejšim. lahko dodas se en vent na ksno drugo stran,recimo od spredi (zadi?), lahko naluknjaš stranice...
da se narest tud h2o cooling... sem nekje na netu ze vidu fotke... sam temu jest rečem health hazard...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Klemenn ::

kak to misliš navitje venta?

SkIDiver ::

Vent naviješ tako, da ga namesto da daš črno žičko na 0 Volta jo pritakneš na -3 Volta ali -5 Volta. Tako dobiš, če ga daš na +12 Volta z -3v dobiš 15 Voltov z -5v pa dobiš 17 Volta. Seveda ne gre pretiravat, ker ti lahko ventilator skur.

Klemenn ::

kje dobim -3 ? ali -5 :D

BaRtMaN ::

Žičke na molexih morš pretikat.

MadMax ::

-3V?? Prvič slišim....
-5 in -12 pa sta. Na konektorju za na plato.
A mislim, da preneseta le okrog 100mA, tako da-previdno.

Jaz bi pa najprej dal drug ventilator. (morda kak Sunon->LJ BTC Delko).

V vsakem primeru pa bo zadeva tudi glasnejša.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Kolos ::

Jebediah:
Daj povej, a si ta napajalec nabavil pri Megahitu, sklepam po sliki ohišja.
Pa kateri model in kolk je kaj glasen.
Kak si pa kaj z ohišjem zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kolos ()

Klemenn ::

ne..napajalec je bil kupljen v computronicu v ovem mestu je pa noname 400w...vsaj za ime ne vem ker je obratno obrnjen tak da je ime na notranji strani..tm kjer je plošča..ko bo priliko bom pa razdru....kaj pa če bi dal ta vet vn...pa gor priključu eo uno delto...12x12 es mi zdi..pa bi jo dal kr od uzuni.??

al pa..a ve kdo za kake suped duper hitre vente ?

Golden eye ::

JA ti dej lepo en 120mm ventilator na vrhu tako kot ima narjeno napajalniki Enermax! Lepo nared lukno v ohišje pa gor pritrd gor ventilator pa je:D

še slikca od enermaxa:

Zgodovina sprememb…

SkIDiver ::

Hm. Zgleda da -3 res ni. Pa sm bil 100% da je. No ja. Noben ni prfekten. Drgačl pa klik tuki na stran kjer ti kaže kaj ti teče po ATX konektorju.

Klemenn ::

hum..bom ko fotra ne bo doma...k drgač ful teži..k itak moram najt način da si tele kable mal lepše pospravim..zato pa sovražim atx ohišja...k bi mogu vzet uno ta večje eno pa bi to lepo noter vse spravu...hum bom še vidu...kak bo to..em..kaj ni napajalc kao zalepljen..tak da se pozna če si ga odpru? :\

Golden eye ::

nč ni zalepljen!! samo odšraufat ga moreš:D
that's all folks:))

SkIDiver ::

ja bo držalo. Napajalnik ima garancijsko nalepko. Če jo pretrgaš adijo teta garancija.

Golden eye ::

pr men ni blo nobene nalepke:D

Zavo ::

Jebediah, če imaš monitor priklopljen v usmernik, ga vklopi direkt v vtičnico!

Klemenn ::

kak to misliš? a če mam monitor priklopljen v napajalnik?:\

Sims ::

Nekateri napajalniki imajo na zadnji strani dva vhoda. Eden je za vtičnico, drugi pa za monitor. Če daš monitor preko napajalnika, le-ta dobi elektriko preko njega ... kar pa včasih ni najbolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sims ()

Klemenn ::

to majo starejši ..ne nimam tega :\

em kaj je prov sploh da zrak vleče ven in ne notr??? kaj bi mu kej škodlo če recimo obrnem vent..v ohišje pa zvrtam par lukenj?

Vesoljc ::

zrak "mora" metat ven (iz ohišja)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Klemenn ::

ne ohišja...ohišja NAPAJALNIK...iz napajalnika mi je usmerjen ven..ventilator to...

Pujcek ::

Jebediah,

kaj zdej tebe v bistvu moti? te skrbi, da se napajalnik prevec greje (je slabo prezracen) al to kar si napisal v vprasanju, da zadeva tko hajca da ti sobo greje???

lp

Klemenn ::

sobo greje :D matr sredi zime -10 tukile..jzst pa comp skori v gatah igram .D

Pujcek ::

Jebidah,

zato vprasam, ker ga odgovori na tvoje vprasanje res sekajo. Ce povzamem: navij ventilator, delaj luknje v skatlo, se en ventilator na vrh, ... in napajalec ne bo grel tvoje sobe. jao jao. cudn da ti ni kdo predlagu, da na nov OS gor poc al pa da bios na mamaplati flesiras z najnovejsim seveda.
cist mimgrede, a si probu priblizno zracunat kok watov zadeve v skatli kurjo? ce napajalc ornk obremenis se pac greje. tle po moje nimas dost za narest.

lp

Klemenn ::

ja vem..mi je kr žal da sem vzel 400w...mar bi 350...mah nč..gremo fotru rečt nej centralno ven potegne :)..al pa saj v mojo sobo..sm bi se zadušu čez noč od vročin :)

fRiK0 ::

Če bi mel 350 bi se zarad obremenitve še bol grel...
Hvala

LP Tadej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727704 (16250) LittleDevil
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412571 (1361) PrimozR
»

Vent v 400W napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91282 (1120) Yacksy
»

Odlična ideja!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291521 (1131) Klemenn
»

Napajalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
321663 (1158) Silence-r

Več podobnih tem