» »

Napajalnik

Napajalnik

MAX34216 ::

Zanima me, kok močan napajalnik rabim, da bo v redu delalo, če bom dal na ohišje še 5 ventilatorjev.
Omislu sem si 300 w, bo dovolj?

Golden eye ::

Kakšen računalnik maš? A misliš kaj navijat?
Če misliš navijat potem kupi močnejšega!!! :D (350W,400W enermax is the best choice:D )

MAX34216 ::

Mam Durona 1200, 384 rama, 20 gb disk, cdrw, gf2 mx 400 64mb
Mogoče bom mal navil procesor.
Drugače sem imel do sedaj 200w napajalnik, pa mi je pred dvema dnevoma crknu. Priklopil sem en ventilator, pa 2 stikala z led diodama, pa je en dan dober delalo, naslednji dan prižgem, samo crkne. Sem pr frendu probal napajalca pa ni dal nič od sebe.

Enermaxi so tud precej dragi,

Malecky ::

Ne mi z Enermax best choice, ko boš videl te 430W modele pod enim dobrim loadom te bo srat prijel...

Vejetno ti bo dober 300W, poskušaj zvohat JNC napajalnik ker so zelo solidni ali pa kupi Leadman 400W kot mam jst preverjeno zelo dober in skoraj zastonj za kolkr je dobr.

||_^_|| ::

Malecky: ja, itak, tist k majo ostali (enermax) je kurac, to kar maš pa ti (leadman) je pa oh in sploh zakon.

Zakaj že res?

Malecky ::

tooooo to sem čaku!!!

Ajde kdo se javi moj Leadman 400W za 10KSIT proti Enerm,ax 430W za kolk? 24KSIT?

Ajde pobiram STAVE a dam še enga Anteca zravn da boš videl kakšno ŠARO probaš hvalit!

Malecky ::

Najbolj da si kupim ECS plato pa Macron napajalc pa vse nasploh SRANJE da bom sploh lahko nepristransko reku to je pa dobr!

||_^_|| ::

jst se javim. me res zanima.

Malecky ::

Sej bo test napajalcu na s-t pa ti zagotovim da Enermax nebo prvi, ker bom jst testiru:D :D

Joke... Vsi Enermax napajalniki trpijo na 5V liniji in to močno, razen 550W modela k je že res povrnih štromar sam tud drag... poglej američane uni to že 5 let kupujejo mi enermax-a poznamo 1 let še to ne. Oni zj že vedo da je sranje za navijanje. Morphling1 ma enga kolega al kaj že z Enermaxom in 5V na 4.6V kar je smešno:D

Golden eye ::

Enermaks je čist cool!!! Jest mam enga 350W in mi na 5V kaže 4.98 tko da to ni tko slabo pa še navit je!!!:D

BlazP ::

Lej ga Golden Eye...se par dni nazaj si spraseval kak se "pravilno navija", pa ce je 512MB DDR333 dober za navijat, zdej pa ze svetujes kiri napajalniki so bolsi od drugih?

Vesoljc ::

mam enermaxa 350w in morm rečt da dela čist kul.
mam pa durona 600@1000 na kt7 z volt modom (2.1V), dva 7200 diska, cdrom, gf2mx(tud volt mod:)) ), in pa 5 ventov gor vezanih. 5V linija mi v vsem času kar ga mam ni nikoli padla pod 5V. v idle modu je skoz 5.3V, pod loadom pa 5.15V... zdej ne vem, al sem sam jest dubu dobrga (lucky me...) itaq pa se da to nizsko napetost za šalo zvišat. tud na napajlcu se da izvest volt mod :)

SmoKey ::

Evo js si bom tud kupu en napajalnik ker si mislm umontirat še neomko pa dva ventilatorja (Zdej mam enga 250W) ker mi je na zdajšnjemu že zmanjkal molexov za priključit ostalo periferijo! A ma močnejši napajalnik tud več molexov in kolk močn bi moru bit da bi mi lepo laufal?

Aha pa še nekaj - Malecky ti si navijalec pa mi povej a je možno da se mi duron ne navije več(sploh) ker sem kupil dodatni disk-voltažo nabijem do konca 1.85V. Ker mi je prej čist lepo delal na 800@1000

morphling1 ::

Ma, za normalen folk je Enermax čist cool ,čeprav predrag. Če pa padeš v vode okoli 2GHz ter 2.1 in več voltov pa se Enermax sesuje. Antec je tu dosti boljši pa še potenciometre ima na vseh linijah, no za 5V sem sigurn.
Pa če pogledaš ceno v Redratu je bolj ugodna kot Enermax v Mlacomu, tako da ni treba biti genij, da pogruntaš kaj se bolj splača.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Malecky ::

Yusov: Da to se dogaja sam ponavadi res hudih grafičnih kartic in ob uproabi slabega napajalnika pač stvar poklekne ker proc in grapa potegneta vse iz napajalca kar sploh ima navoljo na 5V in 3.3V liniji. Priporočam da kupiš nov napajalec, če ma Mlacom še Enhance bi bil še zlo dober tudi 300W je OK pa cena tudi, drugače ma pa ROlan v MAriboru zgleda Leadman napajalce in račun ki ga mi je priložil prodajalec piše cena 12500SIT za 400W!!! AKr se mi zdi zelo ugodno za ta napajalnik, sicer ni Antec ker napetosti kar nihajo ampak pod hudo obremenitvijo res ostanejo v meji normale in se ne gibljejo več kar je zame dober, stabilen napajalnik za tako ceno ga je pa treba met ker ima vse PFC overheating control ma vse kar še sploh lahko daš v napajalnik. Močnejši napajalniki i9majo tudi res več molexov in tudi dodatne only FAN conektorje ipd, mehke kable pravzaprav obvezen nakup za vse navijalce, če dodam še to da ima Leadman dva ventilatorja in je povsem tih v moji sobi je to zakon.

matic ::

Kje pa pri nas dobit tiste kake res hladne napajlnike!? Oz. manj ropotajoce.. ze kar nekaj takih je bilo omenjenih.. in likanih.. samo kaj ko jih pri nas ne prodajajo.. a ve kdo za kakega takega!?
Treuntno imam enga k ma notr toplotni upor in ko se segreje piha in ropota ko svinaaaa...:\
Saj bi ga sam zmnjsu.. samo bi rad da se tut manj greje..

Golden eye ::

Ja pa to je Enermax!!!:D Ima dva ventilatorja( enga ozadi in enga odspodi) ima toplotni senzor s katerim uravnava št. obratov( bolj je vroče bolj vrti in obratno) je pa zelo tih!!!:D

Malecky ::

Golden Eye to ma lohk vsak crap napajalnik tud moj Leadman, sam stvar nebo nikoli tiha če maš 40°C v kišti pol pa gre tist zrak skozi napajalnik. Men meša 25°C zrak tko da se ga niti ne sliši in tud piha skor nč ne skozi ker ni potrebe.

1309976 ::

Za Rolan...maš kak cenik,kjer bi ble tudi cene za napajalnike?..na njihovi strani jih ni!
LP
p.s.
Tudi jaz kupujem napajalnik...pa pravite,da enermax ni vreden denarja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Malecky ::

Ne Enermax ni vreden denarja 100% ne če misliš navijat in pol gledat 4.7V 5V linijo, če misliš dat tolk denarja maš www.redrat-store.com in si kupi Antec, če bi rad pa poceni prišel skozi pa kupi Leadmana. Kar se tiče Rolad d.o.o jih jst osebno ne poznam in tudi iz maribora nisem tko da boš moral poklicat v trgovino pa vprašat, zaenkrat mam jst tle račun lepo od Rolana za tale napajalc sam sem kupil rabljenega od enega tukaj na s-t.

Neo32 ::

Malecky: ...Leadman 400W za 10KSIT...

Kje si pa to kupil?
Neo32 (c)

x_roby ::

Kaj pa pravite na Maxpower 400W za 7k? Tih, kvaliteten, sploh pa POCENI... :D
...::: Powered by P4 HTT :::...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x_roby ()

Malecky ::

dal sem 10KSIt ker je bil rabljen kak mesec, na računu piše pa 12500SIT tko da še vedno zastonj vsaj men se zdi. Zgoraj sm napisal da jih prodaja Rolan vsaj tako piše na računu osebno ga pa nisem kupoval ne spraševal po njem, naj se eden pozanima.

Neo32 ::

Od firme MAX POWER mam jest tud en 400W napajalnik, sam je star okol 5 let (od enga strga serverja iz nase firme), uporabljam ga kot usmernik pa se dons laufa ko urca. Kje pa si videl to ceno?
Neo32 (c)

OldSkul ::

Jast mam en Codegen 300W napajalnik. Zanga sem dal 11 tisočev. Do zdej mi še dobro služi.Bom pa vidu kaj bo z njim ko bom dal kaj moćnejše komponente notr.

boha ::

kako spremljate napetosti napajalnika?

Neo32 ::

mbm, bios, voltmeter.
Neo32 (c)

SmoKey ::

Malecky a ti še prodajaš PowerMaxa 400W k sm zdej prebru da ga a n' pa če ga a je zakaj pa kolko molexov ima ? 8-)
Živalsk vrt iz silicijeve doline

jRk0 ::

Jaz mojega napajalnka sploh slisim nene. Vnet pa skoraj nic zraka ne piha ven, ko roko nastavim:) verjetno je posledica kar hladnega ohisja (21-22°C).

Je pa Macron 300W napajalec, pa mi za d700@918 @1,9V nic ne niha napetost kaj dosti, vse so nad svojo stevilko.
You fuck up once, you loose two teeth.

Malecky ::

Yusov: Ne želi si Maxpower raje se ga boj kot hudič križa!!!

Ne! Nič ne več spraševat zakaj in zakwa...ja pa tolk pocen je pa to... POcen je zato ker ma razlog!:D

zile ::

Hehehe, ker ma razlog :D. Mrbit je pa škart roba :\.
Sicer je pa voltaža, ki jo odčitavamo, odvisna tud od matične plošče.
Če ima kdo željo in čas, naj pri istem napajalniku zamenja par matičnih plošč različnih proizvajalcev. Napetosti zelo nihajo !

matic ::

zile. napetosti na plati ali napetosti na kablih iz napjalnika!? Npr. tisti da disk itd.
Tisti na plati je logicno da nihajo!!
Tisti na napajalniku pa ajt.. malenkost ze.. ampak res samo malenkost...

Silence-r ::

A je govora o MAXPOWERju od firme EVERPOWER... Tud jst sem že zasledil 500W po smešni ceni cca 8k. Zdej pa ne vem kaj naj si mislim...

A ma kdo odgovor na moje vprasanje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59727749 (16295) LittleDevil
»

Čimboljši napajalnik do 15.000 sit. Svetujte prosim! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533651 (2866) Karaya 52
»

Antec ali Enermax?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
422907 (1872) tha_man
»

Moj novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
151015 (685) AngelOfDeath
»

Napajalnik za XP 1800+

Oddelek: Kaj kupiti
12911 (755) zvitorepec

Več podobnih tem