» »

Odlična ideja!!

Odlična ideja!!

Golden eye ::

Imam vodno hlajenje. Sem malo premišljeval in se spomnil da bi lahko radiator prestavil v drug (hladnejši) prostor, ki je eno sobi oddaljen.:D Potem bi imel več placa v ohišju, bolj naglas ventilatorje in še tišina bi bla sobi!!:)) Samo potem pridejo problemi:;(
- a bo pumpa dovolj močna (višinska razlika zelo majhna), toda dolžina bo kar precejšna (6m+6m dolge cevi):\
- a elekrtiko za ventilatorje bi lahko kar iz napajalca spelal (a bo kaj narobe), ba di se prižgali ventilorji, koo bom prižgal računalnik:\
-koliko bi se ogrela voda ki gre skozi eno sobo (pot cevi) ki ima temp. 23°C(jast mislim da se nebi smela dost):\
- povejte do kakšnih problemov lahko še pride??:\

BTW: a ima kdo to narejeno??:\

SkIDiver ::

V tem primeru se ti bolj splača kupit v trgovini z hidravilčnim materialom oljne preklopne ventile pa si namontiraj zadevo na zunanjo steno hiše. Kupi eno mini tower rabljeno ohišje ga obleči z kovino in namesti notr važji hladilnik ter močnejšo pumpo. Seveda v tem primeru ne pozabi v zimskih dneh na antifriz do -30°C. V zimskem času boš lahko dobr navijal:D v letnem boš pa malo zmanjšal ali pa privil ventilatorje.

Ventile nabaviš pa zato, da lahko ohišje tudi odneseš iz sobe. Pri teh ventilih ko jih razbleneš se prevod zapre in voda ti ne teče vn na nobenem delu ventila. zadeva je podobna kot priključki od vrtnih garnitur za zalivanje(Gardena recimo). Take ventile najdeš na vseh delovnih strojih. Najbolj sigurno ga boš videl na bagru kjer jih potrebujejo za priklop pnevmatskih kladiv.

Golden eye ::

Ja to sem tud že primišljeval!!! Sam poleti bo res problem in to mi ni všeč pa še na sončni strani imam steno;(

Zato pa bi dal v sobo ki se poleti tudi preveč ne segreje in bi imel dobro hlajenje skozi celo leto:D
A lahko odg. na vprašanja ki sem jih zgoraj zastavil, če jih znaš:D

Golden eye ::

Se nekaj sem se spomnil!! Kaj pa če bi nekje dobil eno majno zmrzovalno skrinjo ali pa hladilnik in bi dal notr RADIATOR>:D

TESKAn ::

Zakaj le? Skrinjo lepo predelaš v rezervoar in je dosti bolj učinkovito.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Golden eye ::

kako to misliš naj jo predelam v rezervar???

TESKAn ::

Zatesniš vse špranje, noter daš potopno pumpo, napelješ dve cevi, napolniš z vodo in to je to.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Klemenn ::

to ni praktično :\

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Tomi ()

bf4ed ::

koliko bi se ogrela voda ki gre skozi eno sobo (pot cevi) ki ima temp. 23°C(jast mislim da se nebi smela dost)


Ja za to bi pa moral cevi izolirat, je taka umetna snov kot stiripor ki pa je od zunaj z nekim aluminijom al kaj že prevlečena.>:D

SkIDiver ::

Jebediah pametno si povedu. To res ni praktično. vodo ti ne bo tako hladilo, elektrike boš skuru še pa še pa še skrinja ti bo ropotala v sobi.

Torej. Če boš napeljeval napelji kovinske cevi. In jih izoliraj z izolazijo za centralno kurjavo.Zadeva te zna drago stat. Pizdarija je k si na sončni strani. Pa presel PC v tisto sobo poleg. Tista najbrž ni na sončni strani, če je vedno hladnejša. Torej ima najbrž tudi zunanjo steno, ki ni na sončni strani.

Golden eye ::

ne morem je že zasedena:D Bi blo treba stene vrtat pa bi bil cel hudič>:D Kaj pa kašna druga ideja da bi dobil bolj hladno vodo na tih način:\ (tisto z odprtim oknom že pozman sam pol me mal zebe:D )

speacker ::

A to bi ti uporabljal namesto centralne kurjave?8-O

Golden eye ::

nee! :8) Dobro preberi pa boš zastopil:D

the_unborn ::

centralna, dobra ideja, glej....uporabis eno pumpo za centralno in en velik radiator za sobo in bos mel super hlajenje, pa se sobo bos grel
:)

SkIDiver ::

Polet pa sm blagajno postavi pred vrata sobe, zažen SETI pa povab sosede na poceni savno:D >:D :D

pele-on ::

Al pa da v Comradu kupiš pelter element pa boš mel zelo majhne temperature.Odštel boš tistih 10k pa se ti ne bo treba zajebavat.

Klemenn ::

skidiver: good idea....bi mogu ti enkrat k meni pridt..k mamo comp trenutno v eni majhni sobici..pa mam notr okoli 700w (250w + 400w) pa še neki dodatnih ventov..mislim..pozimi moram okna odpirat...ne vem kak bomo poleti:\ ;((

Gandalfar ::

Jebediah: nabijas, trenutno imam 1200W (4x 300W) in je se zmeraj hladno.

Klemenn ::

pridi k meni...v savno...čeprov je to tud odvisno od sobe..jzst mam tako..5x5 nekje..mal več...pa je ful vroče :\

Matek ::

Jebadiah, a 25 kvadratov je majhna sobica? Mi mamo dvenvo sobo 25 kvadratov.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Klemenn ::

mal pretiravam... nekje 9m2 je soba..3x3..

jzst..pa ~ ocenjevanje..to ne gre skupi :) ;((

ali3n ::

>:D pozabljate, da ima Jebediah pred hišo parkirano cisterno kurilnega olja... ni čudno, da imajo savno v hiši...

(Jebediah, upam da mi tegale ne boš zameril... mal heca)

PS:
Una fora s tapravim radiatorjem mi je pa zanimiva... sicer najbrž nebi samo s tem sobe ogrel na 23°C...

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Gandalfar ::

Jebediah: kaj pa ce bi ti mal zmanjsu moc gretja na radiatorju?

SkIDiver ::

Ja to bi bla pametna ja. Da malo zapreš radiator. Tok se ti zadeva pa tud ne greje.

3L33T ::

Hehehe, dobra.

Mam jest tud malo sobico, malenkost pod 9m2 (pa še omare, postla, miza) in super izolirano. Pozim ne rabm met odprtga radiatorja. Sam zrak pstane pol zadušljiv, pa preluftam, pol pa je mraz :D. Mam pa 350W napajalc, pa 19' Nokio, in zadej iz ventov piha prov fino topel zrak, da o monitorju ne govorim.
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

Klemenn ::

prvič..fotr nima cisterne doma kr je ne sme imet..

drugič..radiator je zaprt že od avgusta (takrat smo comp dobli)...okno je prekucjeno

tretjič..jzst mam tu dva monitorja...pa dva compa..polj so pa še drugi povzročevalci toplote..adsl modem...:D

Golden eye ::

BTW: ta odrevat sobo bi procesor prenal segrel radiator!!:D

A se komu sanja kje prodajajo v sloveniji radiatorje za vodno hlajenje (in NE za centralno) razen v Mlacomu??

Klemenn ::

ta odrevat sobo bi procesor prenal segrel radiator!!

nič ne zastopim :))

drgač pa..ti k maš take probleme..jzst ti prodam en m2 radiator..pa lepo gor priključi..pa boš ti srečen..proc bo hladan..ata bodo srečni k bodo porabili manj kurilnega olja :\

SkIDiver ::

Jebediah ne nakladi. Na faxu mamo v labaratoriju velikem okol 70 kvadratnih metrov 30 računalnikov pa vsak ma svoj monitor pa iz vsakega piha lepo toplo pa je labaratorij v kletnih prostorih pa navadno prezračevanje pa še 30 ljudi notr diha pa je čist vzdržno. Vsak PC ima najmanj 200w napajalnik. Torej znese to 6kW plus monitorji pa še cca 30 ludi 2 ure not sedi. Pa ni še noben crknu al pa se pregrel. Torej tud tvojih 650W na 9 kvadratnih metrih ne greje tok če pride tam na 70 kvadratov 6kW računano samo PC-ji brez monitorjev in ljudi.

Klemenn ::

mah...jzst ti povem da če so okna zaprta..in vrata..pa oba compa delata..pa sm jzst not..je tle nevzdržno :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21655473 (30592) facepalm
»

nakup radiatorjev

Oddelek: Loža
3111307 (10475) Anney
»

Zakaj se z radiatorjem ne da hladiti prostora ?

Oddelek: Loža
457907 (6392) Zion10
»

Oljna peč, mam svoje zahteve :D

Oddelek: Loža
326907 (6410) Klemenn
»

klima - samogradnja ?

Oddelek: Loža
393596 (2754) govno

Več podobnih tem