» »

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Popolnoma tih računalnik! Možno?

X-tra ::

Rad bi svoj računalnik popolnoma utišal! Je to sploh možno? Imam takle načrt: Najprej bi se rešil čimvejega števila ventilatorjev in poskrbel za vodno hlajenje. Vodno bi hladil procesor, grafično in tudi napajalnik! Sedaj me pa zanima kje naj iščem te vodne bloke. Imam procesor amd 1600, geforce 440,... Katere bloke točno moram sploh kupiti? Potem pa glede napajalnika.. Ali obstaja vodni blok za napajalnik? Kje bi ga dobil? Koliko ventilatorjev, bi vseeno moralo ostati v mojem računalniku (eden mora verjetno hladiti tudi vodo).

Diske bi pa že utišal z gumicami, celotno ohišje pa še s peno..

Torej.. HVala za odgovore in predloge...

Xtra

Dr_M ::

seveda se ga da cist utisat. UGASNI GA! >:D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Preden si razbiješ zobe z iskanjem vodno hlajenega PSUja, kupi raje takega, ki nima vent. So precej držaji, ampak se jih da dobiti. Skratka, leta 2004 prav nič čuden pojav.

Tudi če boš imel vodno, boš vodo moral ohlajat. Je pa res, da je recimo ustrezen Panaflo@7V popolnoma neslišen (tam, sub 19dB).
Your focus determines your reallity

X-tra ::

Tebe Dr M bi jaz osebno res proglasil za doktorja utišanja...
A ima kdo kakšen predlog, kje bi kupil napajlanik brez ventilatorja???

Yacksy ::

Vodno bi lahko gnal brez ventov. jest mojaga palominota 1700 + na defaultu gonm brez ventov (sam je pa vodno).

Za napajač pa bio moral sam naredit blok. Tle pač ni druzga. Za taprav keš bi ti ga jest naredu.

Caligula ::

Ma v JAE majo en vent za 1800 SIT k je ful tih ama res ful tih pa se lucke ma gor :D Pa vzames recmo se za 800 SIT fanmate pa se zmanjsas vrtljaje tok da bo cist tih. Ce na default furas bo vec kot prevec. Napajalnik se pa tudi da postimat-pac das drug tisji vent not, pozagas reze,.. ... za tak simpl sistem kot ga mas ni smiselno dajat velik denarja v hlajenje. A mas Geforce 4400 al 440?

Tud ce bi cist utisal bi znal bit pol z diski nadlezno k res ni fajn ce je disk najbolj glasen ker je to beden nekonstanten zvok in verjem da je konstanten tih vent dos bolj prijeten.

BaRtMaN ::

Pa da ne bi šel slučajno GF4 MX440 vodno hladit. Metanje denarja skozi okno. Za vodno hlajenje napajalca si pa oglej tole.

piscanc ::

napajalc uzami od zalmana
res da te bo stal malo premozenje ampak je res neslisen

K0K0 ::

Jest sm v moj napajlnik spodaj naredil še eno luknjo in nanjo namontirov še en 80mm ventilator ter potem oba priklopil na 6 voltov in stvar je praktično neslišna.:D

Hrček ::

tkole ti priporočam...


če je v tebi kaj ustvarjalne žilice ali če si elektronik... si naredi tako:

namesto hladilnega telesa in ventilatorja na procesorju nanj zmontiraj 5 do 7 krat večje hladilno telo iz aluminija, ki naj ima kvadratni podstavek iz aluminija ali bakra (samo da ti dvigne hladilno telo na višino, kjer ne moti komponent na plati.

Za diske si zmontiraj prav tako hladilna rebra ki so primerna za hlajenje IC vezij ali tranzistorjev v močnostnih audio ojačevalnikih

Za napajalnik:
Za to pa je potrebno več dela .... najbolje bi bilo če bi predelal ohišje, oziroma ga popolnoma zamenjal z novim, ki pa bi ga zmontiral na zgornjo stran ohišja računalnika, vse dele ki imajo v napajalniku pritrjena hladilna telesa jih odlotaš in pričvrstiš (in seveda dobro izoliraš, da se ne dotikajo hladilnega telesa) na hladilno telo ki naj bo široko toliko kot je široko ohišje računalnika in visoko vsaj 10cm, povežeš nogice preko žic nazaj na tiskano vezje in zadeva ti deluje popolnoma neslišno.

Kar pa se grafične platke tiče pa zmontiraj kak zalmanov produkt HEAT PIPE brez ventilatorjev in tako imaš mašinco popolnoma brez glasu !


peace !

8-)
!!! Minimal Rox !!!

Lio ::

lohk pa se za disk poslužiš Spakyjeve ideje, ko je cel disk zapakiral v 'škatlo'

Boki_ ::

Če bi mel enga 120 mm vn pa enga 120 notr na minimalne obrate, tut ne bi škodlo, saj jih ni slišat, pripomorejo pa VELIKO!!! Če pa misliš hladit proc brez ventilatorja, potem nardi rebra z bakra, ker se bo poznalo, kot da bi bla alu.
I'm back

Hrček ::

hm...baker definitivno bolj odvaja toploto kot aluminij...vendar...poslužimo si s temi kar imamo... tko da... brez veze se spuščat v prevelike stroške zarad bakra...če pa komu denar pada iz zraka potem pa to le ni ovira !



in silence we (want to) live :)



peace8-)
!!! Minimal Rox !!!

WinsuckeR ::

>:D Hehe--> rabte navodila za vodno hlajen napajalc, ki ga neredite v dobrih 2h in zanj porabite 300Sit ?!
Moja tema že lep cajt nazaj--> BU
Stvar sem sicer uporabljal kot konapajalnik, bi pa pravgotovo delovala tudi pri polni obremanjenosti- samo stično površino povečajte (aja ! Napajalnik prodajam!).
Če pa vas kaj zanima pa seveda pišite na temo:D

WinsuckeR ::

Nevem pa kam so izginile slike?!;(( ;((

ajagodnik ::

Živjo,

glede "popolnoma tihega računalnik":

A je v SLO trgovina, ki ponuja procesorje C3 in primerne plate (da že zmontira skupaj)???

Pravijo, da je to ena najboljših variant za čisto tih računalnik C3 + kak zalman alcu gor + zalman 300W pa je :-).
Seveda, tak računalnik ni ne za špilat ne vem kaj, za normalno DELO pa je :-)
.

LP

kuglvinkl ::

O madona, Apple in VIA sta daleč vsak sebi. C3 pltaformo je imela včasih Avtera, poglej pri njih.

V kateri luknji živiš w1n5uck3r*
Your focus determines your reallity

WinsuckeR ::

"Mal" sm se zmotu:(

M-man ::

Ajagodnik jaz imam xp 2500+ in zalmana 6000 alcu pa ni ne vem kakšnih problemov. Procesor ima največ 65°C, je pa res, da ni navit.:)

ajagodnik ::

m-man: super!
se pravi ena epox 8rda+ pa vse to gor pa bi šlo?! mogoče še malo UNDERlockan pa je :D
kako pa imaš ventilatorje naštimane, pa koliko?

LP

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

8rda s TbredomB je lahko super silent. No problem at all. Vse kar rabiš je $. Za orenk bakrena rebra in precej drag vent..
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Recimo, pri povrpečno navitem in dostojno hlajenem AXP@2090 imam v tem mesecu taka povprečja:

Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

M-man ::

Ventilator je čist normalno nad procesorjem in fanmatom na najnižjih obratih. Ohišje je v originalu brez ventilatorjem (razen v napajalniku), pred kratkim pa sem dodal še en vent (zalman 92mm+fanmate), ki z zadnje strani spodaj piha čez grafično kartico (hladilnik sem nadomestil s hladilnimi rebri NB32) zrak v kišto. Aja grafična je Radeon 9200 128ddr in temperatura jedra je normalna (recimo do 47°C).

WinsuckeR ::

Glejte- jst predlagam da skupi spravte H2o ki je - če ga dobr nardiš ene 25k(na okrogl) in ti potem ni nikoni več žal! Kar je potem vse bol tiho!
(Pa res -ne sam zato da bi ne vem kaj se hvalu)

M-man ::

V primeru navijanja je vodno hlajenje edina opcija za tišino.

Sicer bi to spadalo v temo Tišanje računala, ampak bom napisal raje kar tukaj. Drugače se je to že dosti omenjalo (na forumu so tudi slike), vendar ne bo škode, če napišem še enkrat. Resnično se izplača disk obesiti na gumice oz. ga na kakršen koli drug način montirati v ohišje fleksibilno. Stara zračnica od kolesa, spenkač ter pol ure dela in računalnik je še bolj tih (tresljajev ohišja katerih vzrok je bil disk ni več).

Naj dodam še, da se tudi piski, ki so značilni za diske Hitachi (problem se je na forumu že omenjal), bistveno zmanjšajo in postanejo povsem zanemarljivi. Mene so resnično spravljali ob živce. ;(

Za malo denarja malo muzike oz. hrupa
:))

LP
M

Malecky ::

Ne!

BaRtMaN ::

Kaj ne?

Jaz tudi načrtujem ločiti diska in ohišje s pomočjo gume in do zdaj sem videl dve rešitvi:
- levitacija na gumicah
- guma med kletko in diskom

Rečeno mi je bilo, da so razlike v tišini med metodama zanemarljivi, kar nekako težko verjamem.

Malecky ::

Popolnoma tih racunalnik mozno? NE!

Dr_M ::

ja..ce ne druzga tipke od tipkovnice ropotajo :) :) pa od miske tut :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spajky ::

Malecky, se popolnoma strinjam z Dr_M, je možno, moj je neslišen kljub TL 6 ventov (vsi na 5V)! Meni se čuje več kot komp: tiho brencanje Psu v monitorju, šum v PC zvočnikih 1/4 W, tiho roštanje AudioCD-ja (slabo centriranje ploščka) v drive-u (1x speed!) če muziko izklopim, drsanje miške po podlogi, da o kliku niti ne govorimo; vsak kompjuter Guy, ki je zavil mimo, je sam zinu, ko je pogruntal, da mam mašino vklopljeno, vprašaj Jebivetra, on ga je npr. čul - oz. Ni čul ... :D :D 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

M-man ::

Pomembno je, da je računalnik tih ko ga ne uporabljaš (npr. v času spanja). Takrat pa predvidevam, da ti miš tud sama ne skače naokrog.:D

Dr_M ::

mene med spanjem ne moti comp, ker takrat - cudezno - spim.
nimamo pa usi compov v isti sobi kjer spimo.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spajky ::

Men je pomembno ker veliko čitam na kompu, da je tudi takrat nečujen, da lahko dam čisto čisto potiho v ozadje musko s CD-ja ko berem in mi venti ne sumijo al pa da mi ga ni treba ugašat ko gledam kako oddajo na TV 2m stran ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

@ljash ::

se podpišem pod tvoj post...

je pa res, da mam P3 650, ki ga praktično ne hladim (6*6 vent na 1700 obratih) in je edino kar se čuje napajalc...


bi pa mogu zamenjat komp - pol bom pa gluh ja.:D

ajagodnik ::

ravno včeraj sem utišal en celeron 700,
iz napajalca dal ven star ventilator, dal noter zalman 80mm silent, ga povezal prek razdelilca za ventilatorje na 5V in dela zeloo tiho.

ravno tako sem naredil z procesorjem (z fan mate 1) in z malo predelano gf2 (razdelilc 5V).

stene sem za ziher obložil z 4-5mm pluto in je zdaj zadeva tako tiha, da je najbolj očitno glasna stvar monitor (oz. napajalc v njem), ki ima tak visok zvok!!

od računalnika se sliši samo zelo nežno pihlanje iz napajalnika (in to samo po 24h uri, ko je vse tiho) od procesorja in grafične nič, disk je pa na vrveh nameščen in se sliši malo takrat ko fejst dela

tako da to je čisto dovolj, če mene vprašaš, pa še najceneje prideš skoz

LP

Wad@ ::

Ja pa pravijo da je vodno tiho8-O
Ker pumpa, pa če jo tako stišaš (l30) je glasna...tako da ne morem občudovat zvoka monitorja(razen če ga razmagnetim >:D )

xabre ::

8rda+, xp 1800 TB rahlo navit na 1.6 Ghz, na NB zalmanov kuler, na SB original od Epoxa,
na grafični tut Zalmanov hladnjač, na CPU Vulcano 7+ s 80mm titan ventilatorjem na 7v, pa v napajalcu ventilator titan na 7v.
Temperatura CPU okrog 40, sistema okrog 26. Za igre pa prižgem ostale 3 ventilatorje pa na procesorju ga obrnem na 12v.
Računalnik je zelo tih, samo še disk moram utišat.
BTW Napajalnik mam pa čist zrezan, tako, da ventilator v napajalniku istočasno vleče še topel zrak iz ohišja, čeprav se zato napajalnik malo bolj greje.

WinsuckeR ::

Hehe!
Še en z takim mnenjem kot sem ga imel jst preden sem viu od Eddya uhišje- l30 ruži kotzastavo;(( ...ampak samo če ne daš udspodi pene in se cevi v bližini stikajo z čimerkoli:D .

Torej uživaj v tišini- je pa res da jo na začetku mal zategne in na vodi se ti bo mogočr poznalo kakšne pol stopinje.

kuglvinkl ::

Vodno hlajen PSU: review.







Das EDVextrem EG-350 ist sehr sauber verarbeitet und gefertigt. Auch die Sicherheitseinrichtungen geben keinen Anlass zur Kritik. Insofern können wir für dieses CE-konforme Netzteil ruhigen Gewissens den Hartware Top Product Award verleihen und gratulieren EDVextrem zu diesem preiswerten, gelungenen Spezialumbau auf Enermax OEM Basis.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

PrimozR ::

A loh kdo prevede, ker sem šele v fazi učenja nemščine:)

BaRtMaN ::

Das EDVextrem EG-350 ist sehr sauber verarbeitet und gefertigt. Auch die Sicherheitseinrichtungen geben keinen Anlass zur Kritik. Insofern können wir für dieses CE-konforme Netzteil ruhigen Gewissens den Hartware Top Product Award verleihen und gratulieren EDVextrem zu diesem preiswerten, gelungenen Spezialumbau auf Enermax OEM Basis.
EDVextrem EG-350 je čisto obdelam in končan. Tudi varnostni ukrepi ne pustijo prostora kritiki. Čiste vesti lahko temu CE-združljivemu napajalniku podelimo Top Product Award in čestitamo EDVextrem-u za tole ugodno in posrečeno predelavo na osnovi Enermaxovega OEM napajalnika.
:D

PrimozR ::

Najlepša ti hvala:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rad bi utišal računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
483570 (2594) jcb
»

Vodni blok za HDD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
654994 (3895) steev
»

vodno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
151338 (1196) JustVi
»

Napajalnik - ventiltor?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
261878 (1582) ||_^_||

Več podobnih tem