» »

Vent v 400W napajalniku

Vent v 400W napajalniku

Cherwywa-Dyla ::

Imam 400W napajalnik firme Maxpower. Zadeva se je grela toliko, da se mi na vrhnji strani kiste pozna, kje se je segrela barva. Potem sem odprl napajalnik in obrnil vent tako, da piha v notranjost in ne ven. Rezultat: ohišje napajalnika ima nizjo temp. kot plastika od kiste. ?????? A se bo zdaj kaj skurlo v napajalcu ker zrak piha noter in ce se ne bo, zakaj hudica ni bil vent ze tovarnisko postavljen tako, da bi normalno hladil?

Se eno vprasanje: Kupil sem Zalman 80mm vent, ki bi ga dal v ta napajalec, da bi bil tisji. Zalman ima 3 zicke, od katerih ima ena upor. Kako naj ga priklopim v napajalc, da bo delal na nizjih obratih?

thx

sash ::

cilj venta v PSU-ju je v tem da "odpihne" vročino ven iz kište in zato imajo tud usi PSU-ji zadni vent narejen tako da piha ven, ker če ti zadeva piha not, ti vroč zrak ki nastane v kišti samo premeša (ker kot verjetno veš se topel zrak dviguje), zraven tega pa tak način delovajna tudi bistveno pripomore k prirastku svinjarije v škatli.

glede uprora pa če si kupo zalmana imaš verjetn tist upor samo za "šteknit" skupaj, in tak tud naredi, sicer pa če misliš karkoli predelovat je potrebno dat upor zaporedno z ventom, kar pomeni da prekineš eno od napajalnih žic - rdeča ali rumena (najboljši da +) in ga vežeš med oba prekinjena konca.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

Blisk ::

Če se ti napajalnik tok pregreva, potem neki ni vredu, poglej, če ti zadeve ne požrejo preveč toka, da se ti napajalnik segreva.
Če boš dal slabši ventilator v napajalnik, se lahk zgodi, da ti bo napajalnik zgoru, pa še kej zraven.

Cherwywa-Dyla ::

Se pravi, da ne bo nic narobe, ce pustim, da piha v napajalnik? Itak imam zraven se vent. ki piha iz ohisja in ta odvaja vroc zrak iz kiste.

sash : vent ima tri zicke, v napajalcu pa sta dve: crna in rdeca, torej 12V in nula, zato me tudi zanima, kako vse to priklopit.

Matek ::

tri žičke so zato, ker je rumena za merjenje obratov, to lahko pol kar odcvikaš, medtem ko rdečo in črno daj nazaj tja, kot sta bili pri starem ventilatorju. Med eno od teh dveh daj pol upor.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

sash ::

če hočeš montirat upor pa precvikaj rdečo in vmes namontiraj upor
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Yacksy ::

Tudi jaz imam isti napajač, pa takih problemov s pregrevbanjem nimam. Mislim, da je nekja narobe z vezjem v napajaču.
Pa originalni ventilator je sicer glasen, a premakne tudi precej zraka. Zato bo po mojem Zalma zadevo stišal, a tudi poslabšal.
Če boš že kaj modal zamenjaj ventilator z zalmanom, da ti bo pihal ven, potem pa daj še na nasprotni strani enga, da bo pomagal delati prepih tistmu, ki vleče zrak ven. Tako boš stvar malo utišal in izboljšal hlajenje.
Še zmeraj pa se mi zdi nenormalno, da se tako greje, pa še dela.

Blisk ::

Če se napajalnik tok pregreva je absolutno neki narobe in sam vprašanje časa je kdaj bo zgoru.
Temperatura elementov naj ne bi presegala, 90-100 st.C, ker pol se zadeve pregrevajo in ponavad po nekem času zgorijo.

Clemento ::

Jaz imam tudi to trafo pa nimam problemov z njo! Samo
je pa podn od podna(padla mi je napetot na +5V iz 5.03V na 4.89V in
to ne pod full lovdom takrat je okrog 4.53V)!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Yacksy ::

Men ni nikoli prišla čez 5. Če laufam gor default xp-ja 1700+ pod full loadom mi gre na 4.89, če ge malo ruknem na 1750MHz pri 1.85 V mi gre pa do 4.76. Pa ni probelmov. Sam to je pa drastičen padec. Daj malo to z uni-marom prever.
Si moraš priznat, da to ni ravno najbolj kvaliteten napajalnik na tržišču.
Če pa želiš si ubodi softwersko hlajenje. Takrat imam napetost 4.97V

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacksy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352300 (1704) tigrr
»

Kako bi vi utisali tole masino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
82044 (1775) DSmidgy
»

vent na napajalniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8895 (787) smilyxx
»

Trije ventilatorji v 5.2odprtini

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201429 (1171) Area_51
»

Napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
8962 (852) PhotoBlaz

Več podobnih tem