» »

Koliko zapravte na mesec, če imate dobro plačo (1000 evrov +)

Koliko zapravte na mesec, če imate dobro plačo (1000 evrov +)

Temo vidijo: vsi
1 2 3
4
»

amigo_no1 ::

jype je izjavil:

marijancek> vpraši svojo babo.

Pravi, da ma vse, kar si želi.

Laže :D.
Nobena nima vsega, kar hoče.

Zgodovina sprememb…

jype ::

amigo_no1> Laže :D.

Ah, to je grda beseda. Racionalizira in prioritizira.

Saj jaz bi tudi imel to in ono, ampak ne, dokler so otroci v afriki lačni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Okapi ::

v enačbo je treba prišteti še porabljen čas, koliko ceniš ta čas,
Ne koliko ga ceniš, ampak koliko je zares vreden. Moja ura je lahko 50 evrov, ampak če jih ne morem prodati recimo 12 na dan, zapravljanje časa za iskanje popustov v resnici ni vredno 50 evrov na uro.

O.

IceIceBaby ::

Mah, ne gre samo za tržno ceno tvoje ure. Kot sem že zgoraj napisal. Denarja je na svetu skoraj neskončno veliko in vedno ga lahko zaslužiš več. Časa pa imamo v najboljšem primeru okoli 80 let. Veliko bolj smiselno se mi zdi "varčevati" s časom oz. ne zapravljati časa za stvari, ki mi ne predstavljajo nobenega užitka.

gruntfürmich ::

IceIceBaby je izjavil:

"Penny wise, pound foolish". Na paštetah in jogurtih se ne splača šparat, ker enostavno ni efekta, samo čas zabijaš. Po drugi strani pa lahko pri nakupu kakšne večje zadeve za par 1000 eur prišparaš toliko, da imaš 5 let za tiste dražje jogurte. Veliko ljudi žal dela obratno, špara na jogurtih potem pa kupijo avto, ki si ga težko privoščijo z najdražjim lizingom na trgu.


objektivno odgovoriti na to zadevo, pa da bo veljala za vse ljudi, je vredno vsaj nobelove.
namreč da bi lahko neodvisno preveril, koliko se še splača zapravit za neko večjo stvar NE glede na svoje skrite želje oz. da lahko te želje malce zmanjšaš pa da boš še vedno vesel, bi bilo neprecenljivo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

We work jobs we hate so we can buy crap that we don't need (iz Kluba golih pesti).

O.

krneki0001 ::

Malajlo je izjavil:

Ampak zakaj bi tankal v AT polno, da se potem voziš dražje po SLO s preostankom?
Pred leti smo se do meje pricijazili na hlape, da smo v SLO gorivo tankali, ker je bilo cenejše. Ne razumem poante pisanja, da dražje gorivo tankaš polno in obenem misliš, da si se hkrati bogu za jajca obesil.
Če ti pa za tistih 5 EUR več dol visi, pa razumem (ker meni bi tudi, če bi šel še na jezero, pa kaj pojest in zraven zapravil še ene 5x več kot je izguba na dražjem gorivu).


Če imaš liter oziroma še malo več nižjo porabo z boljšim bencinom, daš pa za celoten tank 1,5 evra več, to ne pomeni, da se dražje voziš. Tistih 5 evrov sem prišparal.

Sicer pa iz prve roke, v avstriji je bil danes bencin cenejši od našega za celih 0,002 evra.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

WarpedGone ::

Zna kdo povedat če ma kak avto na onboard computerju možnost prikaza "obtežene" trenutne/dnevne/skupne/povprečne porabe?
Da bi pač prikazoval to vrednost pomnoženo z nekim faktorjem npr. ceno litra goriva.
In bi lepo namesto porabljenih 15 litrov, napisal direkt med oči - današnji izlet te je stal 23 EUR, povprečno pokuriš 8EUR na 100km.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Pomoje da se da preprogramirat zadeve, če bi se malo igral z avto računalnikom. Samo potem bi moral za vsak tank vpisat ceno litra goriva.
Najbolj zanimivo bi blo, ko bi ti napisalo, da imaš v tanku še za 72 evrov goriva, potem pa bi z vsakim kilometrom manj denarja bilo v tanku.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

IceIceBaby ::

Pomoje naftni lobiji ne pustijo, da bi šlo kaj takega v serijsko proizvodnjo :)

WarpedGone ::

Ja, če bi hotu na zadnjo decimalko pravilen izračun, bi moral po vsakem tankanju spremenit utež. In če bi to seveda hotu.
Pravzaprav bi blo najbolš oba podatka prikazovat skup - trenutna porava v litrih in denarju, porabljeno v litrih in denarju, povprečna poraba v litrih in denarju.
Itak, da se da vse to na pamet ampak marsikaj se da na pamet pa je vseeno vgrajeno v komp.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Dalo bi se, če bi recimo povezal obd2 konektor s telefonom in si naredil svojo aplikacijo, ki bi iz obd konektorja brala porabo in ti izpisovala kok je to v denarju.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

We work jobs we hate so we can buy crap that we don't need (iz Kluba golih pesti).

O.

ja, hehe. nekako tako. morda s popravkom: buy crap that we want...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

gruntfürmich je izjavil:

Okapi je izjavil:

We work jobs we hate so we can buy crap that we don't need (iz Kluba golih pesti).

O.

ja, hehe. nekako tako. morda s popravkom: buy crap that we want...


Če pokličeš takoj, ti prodamo dvakrat to kar ne potrebuješ.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

maxipin ::

krneki0001 je izjavil:

Dalo bi se, če bi recimo povezal obd2 konektor s telefonom in si naredil svojo aplikacijo, ki bi iz obd konektorja brala porabo in ti izpisovala kok je to v denarju.

Lahko gremo v skupinski projekt :D

Yacked2 ::

Okapi je izjavil:

Kaj pa protestanti delajo z denarjem?

O.


Šparajo, ker je to Bogu všeč (smer calvinizem)
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

krneki0001 ::

maxipin je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Dalo bi se, če bi recimo povezal obd2 konektor s telefonom in si naredil svojo aplikacijo, ki bi iz obd konektorja brala porabo in ti izpisovala kok je to v denarju.

Lahko gremo v skupinski projekt :D


Sej to ni noben problem. Zajemat moraš vhod in ga parsat, potem pa iz porabe sproti računat koliko je to denarja za povprečno porabo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

korenje3 ::

jaz pri 1800 zapravim max 400€ na mesec predvsem za hrano, bencin, obleko.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

gruntfürmich ::

ja, mama hotel ni drag...

drugače pa ja, sem malo gledal nazaj in vidi da ste same škrtice. za alkohol jst zapravim vsaj 100€ mesečno...:D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Double_J ::

korenje3 je izjavil:

jaz pri 1800 zapravim max 400€ na mesec predvsem za hrano, bencin, obleko.


Jaz pa pri 400 zapravim max 1800€...;)
Dve šivanki...

GGGGG ::

gruntfürmich je izjavil:

ja, mama hotel ni drag...

drugače pa ja, sem malo gledal nazaj in vidi da ste same škrtice. za alkohol jst zapravim vsaj 100€ mesečno...:D


To je ena dobra flaša vina :-)

WarpedGone ::

drugače pa ja, sem malo gledal nazaj in vidi da ste same škrtice. za alkohol jst zapravim vsaj 100€ mesečno

Če alkohol izpolnjuje tvoje globoke želje, potem je to Money Well Spent.
Cel problem je, da se znatne denarje zagoni za stvari, od katerih nimaš nobenega užitka/profita ali pa je za zelo zelo kratkotrajen. Šele tu se začne zapravljivost.
Zbogom in hvala za vse ribe

Martin Krpan ::

Jaz pa plačujem raufenkirarja , odvoz smeti , RTV , komunalo , davke , prispevke , zavarovanja ....pa nimam pri tem nobenega užitka8-O.

jype ::

AnS> Jaz pa plačujem raufenkirarja , odvoz smeti , RTV , komunalo , davke , prispevke , zavarovanja ....pa nimam pri tem nobenega užitka8-O.

Saj ti ni treba. Ne met ogrevalnih naprav, pa ne bo dimnikarja. Odjavi elektriko, pa ne boš več plačeval RTV. Nehaj smetit, pa ne boš plačeval komunale. Nehaj služit, pa ne bo davka. Nehaj se bat za prihodnost, pa ne bo zavarovanja.

Prispevki bodo pa še vedno, ker to je za druge, ne zate.

[ Odstranjen offtopic -- moderator ]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Isotropic ::

Pacient je izjavil:

jaz na svojem.

kaj pa delas

Pacient ::

Isotropic je izjavil:

Pacient je izjavil:

jaz na svojem.

kaj pa delas



sem v športu kot trener.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mesečni stroški bivanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11222863 (18717) zobnik

z 1.000 plače... realno kaj boš s tem kej konkretnega naredil? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
44690546 (78139) FTad
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691116800 (99681) Mato989

Več podobnih tem