» »

Bas v 5.1 ozvočenju ne dela.

Bas v 5.1 ozvočenju ne dela.

Squeazer ::

Imam 5.1 ozvočenje priključeno na računalnik preko DVD predvajalnika (poleg kompa imam dvd predvajalnik, ki deluje kot ojačevalec v njega pa imam napeljane kable iz PC-ja). Ozvočenje mi deluje super, razen basa. Ampak finta je, da če grem jaz pod Sound --> Playback, tam stisnem na Speakers in configure speakers, kjer lahko probaš vsak zvočnik posebej, mi deluje bas. Torej če tam stisnem na bas se m ibas oglasi in to kr močno. Če pa poslušam glasbo ali gledam film pa bas ni v uporabi. Probal sem tudi bass teste na YT pa ni nič delovalo. Imam sicer vklopljene vse tiste windowsove optimizacije (Speaker fill, Room correction, Loudness equalization) ampak tudi če jih izklopim bas ne deluje.

Ideje?

Nikonja ::

sorround zvoke slišiš normalno ali je vse stereo ? Pa še, z kakšnimi kabli imaš vse skupaj povezano

Enron x86 ::

Enron x86 je izjavil:

 bas

bas


Katero zvočno kartico imaš? Pri karticah creative x-fi moraš vklopiti možnost, kot je prikazano na sliki. Pri drugih karticah se preusmerjanju na nizkotonec zadeva imenuje "LFE" (Low-frequency effects) oz. nekaj podobnega.

Lp


Moj odgovor na isto vprašanje, ki ga je nekdo zastavil pred nekaj časa.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prvi hi-fi sistem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
21539136 (10244) Ales
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187681 (40156) staher
»

zadnja dva zvočnika ne delata (5.1)

Oddelek: Zvok in slika
121661 (1514) echoman
»

AV sprejemnik do 300 EUR

Oddelek: Zvok in slika
416631 (5737) misek
»

katere 5.1. zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
323322 (2946) __Devil__

Več podobnih tem