» »

katere 5.1. zvočnike?

katere 5.1. zvočnike?

shinko ::

Pozdravljeni!

Kupujem 5.1. sistem zvočnikov, ki bodo služili v multimedijskem centru, torej predvsem za poslušanje glasbe in gledanje filmov. Zahteve: optični priklop, elegantna oblika, čimbolša kakovost zvoka, cena do 300€.

Če je kdo doma na tem področju se mu priporočam z nasveti in predlogi. :)

Lp.

__Devil__ ::

če maš limit 300EUR pol DEFINITIVNO Logitech z-5500. jih imaš marsikje pri nas za 280 EUR prb. Ne bo ti žal v glavnem!

Vavstriji pa so že za 230EUR
Majo vse kar želiš, in še več :).

Drugač v bigbangu recimo pa so za 450EUR :)

EDIT: evo jih: http://www.mimovrste.com/artikel/114034... če hitro navališ še lahko ujameš akcijo.
Lp ;)

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

zanimivo, 3 leta stari model pa še vedno 1A.

ModriN96 ::

še vedno so 1A in tut vedno bojo ;) nimaš sploh kj razmišlat

tade911 ::

Logitech Z5500...Za ta denar ne dobiš boljšga 5.1 sistema
Antec-902;I7-920;CM-V8;Patriot-6GB-1600Mhz;CM-1000W;GTX275;WD-Black-1GB;Fatal1ty

shinko ::

Te zvočnike vsi ful hvalijo, vendar mene pri njih moti izgled, Zvočniki so preveč "računalniški". Naj še enkrat povem da kupujem zvočnike za v dnevno sobo v multimedia centru. V mislih em imel malo bol elegantne, mogoče prednja dva zvočnika v obliki stebra, center in zadnja dva sta lahko satelita... Nevem zakaj imam občutek da so te zvočnike naredili predvsem za igranje igric.... Tudi woofer je preveč robusten, prevelik in ni dovolj eleganten. Upam da ne kompliciram preveč :)

Lp

Ciklamen ::

Potem pa reči da hočeš imeti hišni kino.

Mi smo nabavili LG HT 903 TA, ti moram povedat, da so res vrhunski :)
- End of the Post ->

shinko ::

Ne, nočem hišnega kina! rabim samo zvočnike(brez predvajalnika), ki bodo prek optičnega kabla priključeni na zvočno v računalniku (se pravi morjo met ojačevalec). računalnik ima blue ray pogon in dvd, tako da mi nima smisla kupovati komplet hišnega kina ker predvajalnika ne rabim!

Lp

ModriN96 ::

a zvočnike kupujemo d zgledajo lepo al d dajo kej zvoka od sebe? :S:S:S

shinko ::

hehe, seveda da zaradi zvoka, ampak mi je izgled ful pomemben, ker sem si zdaj zrihtal dnevno v nulo in hočem da vse paše skup če me razumeš... mam rač v fancy ohišju prikloplen na lcd tv in mi ti računalniški zvočniki ne pašejo zraven.

Še ima kdo izkušnje s kakimi zvočniki ki bi zadovoljili moje želje?

Lp

ModriN96 ::

creative s750 mogoče? 210rms sub, 70rms ostali zvočniki.

link:

http://en.europe.creative.com/products/...

shinko ::

s750 so na pogled že bliže mojim željam, vendar pa je to sistem 7.1. in stane 499 €, tolko ne dam.

Ciklamen ::

Če je to lepši izgled kot Z5500 sem jaz avion...
- End of the Post ->

shinko ::

lepši v mislu da bol pašejo k moji dosedanji opremi. Že to da so povsem črne barve pripomore veliko...

__Devil__ ::

pol pa ene od genius-a mislim, da so tut eni v taki bolj leseni obliki.

Ciklamen ::

- End of the Post ->

ModriN96 ::

to dvoje je najbol priznan med računalniškimi vočniki. ostale ferme ala genius pa tko dalje se jst nebi kj preveč zanimu.

če ti od teh dveh niso nobeni pol res sam še hišn kino ostane. ker ostali logitechovi modeli so še bol "računalniškega" izgledat.

ostali modeli creativa pa niso tok močni kot ta2 sistema. tko da res...hišni kino.

;-) ::

Če je to lepši izgled kot Z5500 sem jaz avion...


x1.

Z5500 so mercedez med fiati. Se da dobit za njih kak daljinec ali je že zraven brezžičen?

shinko ::

@ ciklamen: malo cheep mi zgledajo ti zvočniki, stanejo dobrih 100€, nimajo optical imput!


kaj pa to: http://www.mimovrste.com/artikel/176002...

__Devil__ ::

Glej, če ti niso všeč logitech z-5500 si pa sam naretiš MOD zvičnikov =)

Evo link pa si poglej kaj je en naredil iz teh zvočnikov . ;)

L I N K


 Logitech z-5500 MOD

Logitech z-5500 MOD



 z-5500 MOD

z-5500 MOD

Zgodovina sprememb…

Ciklamen ::

No ja. Jaz sem ti pač podal tiste, ker drugih nisem opazil (kakšnih solidnih).

Ta ne zgleda slabo, kaj si ti predlagal.
- End of the Post ->

;-) ::

Pa če je naredo prave mere škatl še boljš igrajo, ko tista stock plastika itak ni po merah.

shinko ::

ma kdo kake izkušnje s temi zvočniki: http://www.mimovrste.com/artikel/176002...

Zanima me predvsem če je bas dovol izrazit glede na to da ni posebej woofera.

Lp

__Devil__ ::

to je že domači kino.

;-) ::

Pr takih zvočnikih bas negre tako nizko, je pa dober "kick". Za rap poslušat ni najbolj.

LordTado ::

plastik fantastik

BALAST ::

Logitech imajo zanič srednje tone in ti ti pri gledanju filmov in poslušanju filmov največ pomenijo. Ja za rap in POP so logitech dobre ker jih je sam bas, ki pa si ga sit zelo kmalu.

na tvojem mestu bi si rezerviral vsaj 400€ za ozvočenje, ker to bodo služili vekomaj v različnih kombinacijah.
Prvi nasvet, pojdi preizkusit logiteche v trgovino in boš razumel zakaj jih nihče ne daje v domač kino (ok zraven računalnika že ker rabiš samo en zvočni vhod).

Kot prvo je najbolje vzet nek komplet zvočnikov, kateri so resnično namenjeni domačemu kinu ali HTPC.
Tukaj sem našel en 5.1 komplet Jamo, ki bi te lahko zanimal ker je cena 380€ ter 20€ dodaš še za 20m 2,5mm kable. Iz prve roke ti povem da boš takoj pozabil na logiteche.

Kot drugo pa rabiš še soliden ojačevalnik oziroma sprejemnik in ojačevalnik skupaj. Tega lahko uporabiš kasneje za kombinacije, ko imaš računalnik ugasnjen, da priklopiš igralno konzolo, digitalno kamero.... tudi pri logitechu ti hitro zmanjka vhodov za ojačanje. Ampak nasprotno z novimi zvočniki bi jaz kupil srednjecenovni sprejemnik. Yamaha rx v463 najceneje za 250€ (močnejših modelov niti ne rabiš, ki podpirajo 7.1..., raje se potem odloči če ti ne bo nizkotonsko področje zadoščevalo za kakšen aktivni bas zvočnik cca 150-200€ in JA, je razlika med temi in Logitechi, ker so boljše kvalitete in se ne pregrevajo.)

To so res nizke cene za tak sistem, že ko boš recimo šel v Technomarket poslušat zvočnike z kakšnim Yamaha reciverjem ti bo srce pelo, da to res želiš. Čeprav je 2x tvojega proračuna. Ampak vedi da ti bodo zvočniki za vedno v veselje poslušat in ne bodo tako zoprni kot Logitechovi ali kaki drugi zvočniki v plastičnih ohišjih.

;-) ::

Se strinjam z BALAST-om. Logitech-i majo izrazit bas pri vseh modelih. Zraven računalnika imam neke 2.1 logitech za 40€ pa je tak bas da zelo bobni, srednjih tonov ni, visokih pa preceč, nič ni tistega kratkega udarnega basa, pri 5.1 sistemih je isto sranje oz. slabše ko ti samo poje okol uh.

shinko ::

Balast, hvala za te nasvete.
Danes sem bil informativno v bigbangu in vbistvu razen z5500 sploh nimajo kakih konkretnih aktivnih(z ojačevalcem) zvočnikov, tako da sem vrgel oko tudi na reciverje in pasivne zvočnike in verjetno se bom odločil za to varjanto, res da bo izdatek večji, vendar bo potem dosti bolša kvaliteta zvoka in daljši čas uporabe.

Lp

__Devil__ ::

V Mariboru si bil ?

shinko ::

ja, v europarku.

freserovski ::

Če jih boš kje dobil, priporočam tudi tele http://www.klipsch.com/na-en/products/p...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

__Devil__ ::

WOOFER: 3" :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katere zvočnike kupiti

Oddelek: Zvok in slika
164552 (4238) leti123456
»

Nakup zvočnikov 5.1

Oddelek: Pomoč in nasveti
51107 (984) jurehaup
»

Zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
172513 (2053) svetetko
»

Budzet zvocniki??

Oddelek: Kaj kupiti
232965 (2507) ncc2000
»

Zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
132288 (2018) korelem

Več podobnih tem