» »

zadnja dva zvočnika ne delata (5.1)

zadnja dva zvočnika ne delata (5.1)

XKEKAX ::

Pozdravljeni,
danes sem si kupil nove zvočnike Logitech Z506... lepo sem jih priklopil pa vse, in grem na realtekovo nadzorno ploščo, vse lepo nastavim tako kot more biti, testiram če vse dela in je blo vse ok, vse je špilalo. potem pa odprem eno pesem z windows media playerjem in mi ne zazna zadnjih dveh zvočnikov... oba sta tiha... probal sem še tudi v ostalih programih in je vse isto :)

bi kdo mogoče vedel za kakšno rešitev ? probal sem pa tudi že z najnovejšimi driverji, ampak še vedno isto :)

Lp,
Marcel

Enron x86 ::

MP3 glasba je posneta v formatu STEREO, tako da delata samo sprednja zvočnika, ni nič narobe. Če hočeš, da igrata še zadnja dva + center, potem moraš poiskati možnost kloniranja zvoka - ne vem, kako se to imenuje na nadzorni plošči pri Realtek zvočnih karticah, ampak mora biti nekaj v smislu "clone stereo", "virtual surround" ipd.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

XKEKAX ::

ne dogaja se mi to samo v predvajalniku glasbe, ampak povsod pri vseh programih :)

edina stvar, ki sem jo preizkusil je call of duty black ops, kjer pa zvok lepo deluje :)

Ciklamen ::

Programih...katerih programih?
- End of the Post ->

Zheegec ::

XKEKAX je izjavil:

ne dogaja se mi to samo v predvajalniku glasbe, ampak povsod pri vseh programih :)

edina stvar, ki sem jo preizkusil je call of duty black ops, kjer pa zvok lepo deluje :)

Če je izvor zvoka mono ali stereo, potem je to OK, če je izvor zvoka 5.1 (recimo igre, kjer lahko to nastaviš, DVD, blu-ray), potem pa mora biti zvok na vseh 6 zvočnikih.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

XKEKAX ::

aha ok, sedaj mi je jasno... čisto odvisno je od softwara...
naprimer v sopcast-u, media playerju, youtube mi ne dela.... v nekaterih pa deluje (vlc, black ops, itd.)

Enron x86 ::

Tako ja. Če pa vseeno hočeš, da se ti tudi zvočna vsebina v stereo formatu predvaja prek vseh zvočnikov, pa poskusi poiskati možnost za kloniranje zvoka, kot sem ti omenil zgoraj. Na žalost ne vem točno, katera je, ker sam uporabljam Creative kartico, kjer se imenuje "X-Fi CMSS-3D". Ti bo znal bolj svetovati kdo, ki tudi sam uporablja Realtek.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Scorpia ::

Kot ti je en povedal, v windowsih naštimat kje da predvaja zvok. Zdaj če imaš win 7, utipkaš sound, izbereš playback, nato izbereš zvočno katero uporbljaš, more biti označen z zeleno kljukico. Nato označiš pa z na miški desni klik, pa configure speakers. Tam daš recimo quadrophonic in ti bojo igrali vsi zvočniki.
////

XKEKAX ::

ok, hvala vam za odgovore :)

Tim55 ::

js mam speaker fill opcijo na realtek zvočni :D

se opravičujem za vse neprijetnosti, nisem vedel da je tema stara več kot 3 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tim55 ()

echoman ::

Pozdravljeni,
Zanima me zakaj na Windows 7 pri filmu z AC3 zvokom kljub polnilu zvočnikov ne dela nizkotonec?
Nastavljene imam 5.1 zvočnike in tudi če dam zamenjavo centra za subwoofer za glasbo, vse lepo dela.

Kaj naj naredim?

Hvala in LP! :)

EDIT: Tudi v igrah gre vokal na center, subwoofra pa sploh ne uporablja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

Enron x86 ::

 bas

bas


Katero zvočno kartico imaš? Pri karticah creative x-fi moraš vklopiti možnost, kot je prikazano na sliki. Pri drugih karticah se preusmerjanju na nizkotonec zadeva imenuje "LFE" (Low-frequency effects) oz. nekaj podobnega.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

echoman ::

Zvočna je integrirana na matično ASUS P5QL PRO, Intel HDA - Realtek ALC1200. Sicer se da v nastavitvah zvočne (Realtek) nastaviti, da zamenja center in subwoofer, vendar potem je tudi vokal na woofru in je potem vse skupaj precej nerazumljivo.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510569 (2694) Machete
»

Zvoka ni

Oddelek: Pomoč in nasveti
411974 (1023) Han
»

realtek hd audio težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
141418 (1177) gasperzun
»

Dilema! Vista ali xp za igre! Velik blo napisan sam vseen rabim pomoč!

Oddelek: Operacijski sistemi
322205 (1537) nina__
»

5.1 Genius SW-5.1-delata samo 2 zvočnika

Oddelek: Zvok in slika
101430 (1370) OldSkul

Več podobnih tem