» »

MPMAN MID 7C

MPMAN MID 7C

s51as ::

Pozdravljeni,

Kupil sem MPMAN MID 7C tablični računalnik.
Če kdo premišljuje kakšen tablični računalnik se dobi za manj kot 100 EUR lahko delim nekaj izkušenj.

Za povezavo v internet in pregledovanje pošte je super. Tudi igrice delujejo lepo (sprobal sem angry birds, pa neke puzle ala tetris), muziko predvaja brez problemov, zvok je sicer obupen ampak preko slušalk je vredu.

Predvajanje videoposentkov na youtube je mission imposible. Samo zaganjanje traja predolgo in lahko traja več kot minuto da se posnetek začne predvajat. Ne govorim o HD posnetkih.

Predvajanje posnetkov iz mrežnih diskov je tudi neizvedlivo. Vseskozi video prekinja in ni gledlivo. Spet ne govorim o kakih HD zadevah ampak divx.

Samo browsanje po internetu nekako gre, čeprav je morda res premali ekran za kaj obsežnejšega. Za pregled dnevnih novic in vremena pa je vredu.

No če še kdo išče nekaj kar bi otrokom ob 5h zjutraj porinil v roke za dodatno urico spanja, to ni to... :D
It's just me myself and I

jest10 ::

Za povezavo v internet in pregledovanje pošte je super.

Samo browsanje po internetu nekako gre, čeprav je morda res premali ekran za kaj obsežnejšega. Za pregled dnevnih novic in vremena pa je vredu.


No, to kar se pričakuje od take poceni tablice torej laufa. Internet bo jasno delal še bolje z Opero mini/mobile.

Čeprav se mi pa malo hecno zdi, da so problemi z youtube. Če dela normalno na telefončku s šibkejšim procesorjem...

jest10 ::

Daj povej, kako dobro kaj vleče wifi? Koliko zdrži baterija, če si kaj testiral?

s51as ::

WiFi vleče res dobro. WiFi router je v srednjem nadstropju hiše in po celem zgornjem nadstropju vleče dobro. recimo kak prenosnik na določenih mestih ne dobi signala.
Baterija zdrži kakšne 4 ure neprekinjenega delovanja < igrce.
It's just me myself and I

majlo ::

Kako je s predvajanjem video posnetkov iz sd kartice?

s51as ::

Nimam pojma... tega nisem sprobal.
Poskusil sem le iz mrežnega diska in ni šlo.

Sedaj ugotavljam da ima ta naprava 265Mg rama in daj e to verjetno problem.

Mogoče kdo ve ali je treba pri Androidu kako posebej izklopit delujoči program ali se sam izklopi ko ga prenehaš uporabljat? Jaz vedno pritisnem gumb za odnovno stran in naložim drugo aplikacijo, če v tem primeru prej uporabljena aplikacija ostane v ramu, bi to znalo razložiti slabo delovanje vsega skupaj.
It's just me myself and I

s51as ::

Sedaj sem dal gor še Opera mobile brskalnik, ki deluje občutno hitreje od prejšnjega, ampak nodija še vedno ne pripravim do življenja. Pravzaprav je problem zdaj drug, ko kliknem na video se nekaj naloži in reče da naslov ne obstaja in to je konec zgodbe.
It's just me myself and I

bongobango ::

Malo za res, malo za hec (zaradi nizke cene 99 eur z ddv) sem tudi nabavil tega MPMAN MID7C.

Iz marketa gre inštalirat gmail, fring, ogromno igric, razne facebook massengerje,...iz drugih virov še tapatalk. Zaradi skromnih karakteristik ali pa iz kakšnih drugih razlogov pa na marketu ni youtube, facebook, skype. Igrice skoraj vse delajo ok, zaslon je kapacitiven, povprečen, resolucija pač ni top, a za občasno kukanje na splet, gmail, pogledat kak film za otroke med vožnjo bo kar OK. Omogočena je slovenščina, naložil sem si še tipke.si. Iz partisa naložena npr. božična ledena doba dela super, ravno zdaj bom vstavil še sd kartico s filmi...
Sploh me še posebej zanima, če bodo filmi lepo predvajani tudi na večjem monitorju. Zvočnik je bolj šibek, preko slušalk pa je zvok OK.

Skype je šlo naložit preko Mini Opere, a zvok zatika. Malo pomaga če med pogovorom ugasneš ekran. Fring je pa OK, seveda samo zvok, pri video call se pojavijo le velike kocke.
Youtube res ne gre predvajat na originalnem brskaliku, niti na operi.

Me pa zanima, če se da kako še kaj sfrizirat zadevco?

jest10 ::

Tudi jaz sem ga nabavil:D
Edini problem do sedaj-original tipkovnica mi nikakor noče dati slovenskih znakov;((
No problem je že rešen z naložitvijo druge tipkovnice.

bongobango ::

Katero si naložil? Jaz sem kar tipke.si, kakor sem na ideosu x5.

Vendar je problem včasih z tipko enter, saj je včasih aplikacije ne prepoznajo kot enter, ampak kot presledek. Če pa tablico daš v vodoravni položaj, pa se zunaj vnašanja znakov pojavi poseben gumb go ali pojdi, pa ga stistneš in dela. Je pa malo moteče...

jest10 ::

Super keyboard, free verzijo. Pač eno od prvih, ki jih je ponudilo na marketu

Posvetu ::

bongobango je izjavil:

Malo za res, malo za hec (zaradi nizke cene 99 eur z ddv) sem tudi nabavil tega MPMAN MID7C.

Iz marketa gre inštalirat gmail, fring, ogromno igric, razne facebook massengerje,...iz drugih virov še tapatalk. Zaradi skromnih karakteristik ali pa iz kakšnih drugih razlogov pa na marketu ni youtube, facebook, skype. Igrice skoraj vse delajo ok, zaslon je kapacitiven, povprečen, resolucija pač ni top, a za občasno kukanje na splet, gmail, pogledat kak film za otroke med vožnjo bo kar OK. Omogočena je slovenščina, naložil sem si še tipke.si. Iz partisa naložena npr. božična ledena doba dela super, ravno zdaj bom vstavil še sd kartico s filmi...
Sploh me še posebej zanima, če bodo filmi lepo predvajani tudi na večjem monitorju. Zvočnik je bolj šibek, preko slušalk pa je zvok OK.

Skype je šlo naložit preko Mini Opere, a zvok zatika. Malo pomaga če med pogovorom ugasneš ekran. Fring je pa OK, seveda samo zvok, pri video call se pojavijo le velike kocke.
Youtube res ne gre predvajat na originalnem brskaliku, niti na operi.

Me pa zanima, če se da kako še kaj sfrizirat zadevco?


Tudi jaz sem malo za hčerko (risanke v avtu) malo zase kupil to "igračko", zaenkrat dela kar OK, sploh glede na ceno, hčerki je še posebno všeč igrica Asphalt 5, internet in maili delajo lepo in hitro, prav tako divx video iz SD kartice. Zanima pa me, če se da usposobiti, da bi delal Flash ter kako ti je uspelo pognati video chat preko Skype. Meni ga uspe inštalirati a mi ga po zagonu vedno vrže ven. Dela pa Skype beta, a le kot navaden chat.

jest10 ::

Je mogoče kdo že kaj probaval, če na tej zadevici deluje kateri od programčkov za navijanje cpuja?

jest10 ::

Aja CPU dela na 720MHz, čeprav se v info hvalijo z 800MHz;)

desperados ::

Pozdravljeni lastniki te napravice :) Oče kupuje neko igračko zase, zato me zanima predvsem kvaliteta zaslona. Namreč želi to napravo uporabljati za branje elektronskih knjig. Vem, da je kindle4 praktično enake cene (zaradi poštnine in davka). Praktično se mi zdi, da ima ta malce večji ekranček ne vem pa kakšna je kaj naprava za branje, kako je odzivna, kako se pdfji odzivajo... Kindle je 1A za branje(imam kindle3 in vem, da mu ni para - razen mogoče pri pdfjih bi se lahko bolje izkazal)... Android pa praktično nima meja, no ja najbrž je ram tukaj edina omejitev.
Naj preko amazona naročim kindla zanj ali bo tak gadget odgovarjal, za malo brskanja po netu, mejli, branje knjig, gledanje slik...

s51as ::

Mogoče tud kak inch večji ekran nebi škodil... res pa da gre tale skoraj v žep...
It's just me myself and I

bongobango ::

Adamovc, skype sem naložil preko opere (meni-bližnjica store na prvi strani),
vendar gre samo chatat, zvok zelo prekinja, video pa sploh ne gre.

Jest10, kje lahko vidim to frekvenco 720 Mhz. S kakšnim programčkom? Sem že kar precej iskal, a ne najdem, oz. mi sporoča, da je potrebno napravo rootat..??? To pa ne bi ravno rad storil.

jest10 ::

Ma razni info programčki, ne vem zdej imen, ker sem itak vse pobrisal(nekateri tudi narobe zaznavajo frekvenco in kažejo 1000MHz). Pri teh ne rabiš rootat. Ali pa jasno s programi za navijanje(samo nisem našel še nobenega dejansko delujočega, ki bi pustil dvigniti nad 720MHz).

Itak pa imajo skoraj vse naprave, ki jih poganja ta procesor samo 720MHz, pa čeprav jih večino oglašujejo kot "800MHz">:D. Le redke dejansko tečejo na 800MHz.

bongobango ::

Če se boš spomnil kakšnega imena, mi prosim napiši.

Nekaj mi nagaja še kabel-bananica za napajanje, pa bi vrnil reklamiral zadevo jutri...

Me malo že moti hitrost delovanja, ne vem pa če je npr. model 824 z 1Ghz in 512 MB kaj hitrejši.

Cena pa skoraj X 2 ....

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

d4vid ::

Oprostite da obujam temo, vendar imam težavo. Tabličnega bi rad resetiral na default nastavitve, pa ne gre in ne gre. Se ga da kako rootsti? Nisem našel nič pametnega.

Se da kje dobit dele? Touch mi dela samo poločivno...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Flipper ::

Pozdravljeni.
Potreboval bi kopijo root app datotek. Sem naredil napako in nisem naredil backup preden sem spreminjal.

d4vid - naloži si program Erazzer free - z njim lahko resetiraš v safe mode in nato od tam pobrišeš vse nastavitve.
Ja ja, kot vedno smo vsi vsevedni...

dottor ::

Vem da je tema malo stara ampak imam en problem. Sosed je uzel rabljenega. Dal sem ga na tovarniške nastavitve ampak se zdej ne upali. Ve kdo kako se ga hard reseta? Vsake tolko se upali ampak pride do nalaganja Androida in pol naprej ne...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Android - katere aplikacije (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2469837891 (507) Ales
»

Samsung galaxy s (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1747325706 (72216) 21kiss
»

Tablični računalniki - so za kaj ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13962509 (29485) Opkow
»

HTC Wildfire (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
703122183 (58781) majstr77
»

Motorola droid/milestone (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10313734 (11493) overlord_tm

Več podobnih tem